Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Brazilian thrashers SEPULTURA have set "A-Lex" (which stands for "no law" or "without law") as the title of their new album, which is based on the Anthony Burgess novel "A Clockwork Orange" (later turned into the classic film by Stanley Kubrick). Due in November via SPV Records, the follow-up to 2006's "Dante XXI" was recorded at in São Paulo, Brazil at Trama Studios and was mixed at Mega Studios. According to SEPULTURA, the CD — which features 18 songs with a total playing time of 60 minutes — was completed in record time because it is basically a recording of the band's studio jams captured over a three-month period.

 

SEPULTURA's forthcoming CD will be the group's first to feature drummer Jean Dolabella, who replaced founding member Igor Cavalera in 2006. Igor has since reunited with his brother and former SEPULTURA frontman Max Cavalera in CAVALERA CONSPIRACY.

 

"A-Lex" track listing:

 

01. A-Lex I

02. Moloko Mesto

03. Filthy Rot

04. We've Lost You

05. What I do!

06. A-Lex II

07. The Treatment

08. Metamorphosis

09. Sadistic Values

10. Forceful Behavior

11. Conform

12. A-Lex III

13. The Experiment

14. Strike

15. Enough Said

16. Ludwig Van

17. A-Lex IV

18. Paradox

 

 

Ne ochekujem nishta..josh kad vidim ovako vishe od 15 pesama i da je konceptualan album odmah se setim Iced Earth pokushaja i zgrozim se.. A i ne moze da bude bolje od novog Soulfly-a :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, није нико сигурно. Нема везе што су требали да наступају као предгрупа Пристима и што имају своју засебну тему... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 18 nabrojanih stvari, cetiri su verovatno "introi" - A-Lex 1, 2, 3, 4.

Angelystor, totalno si me razocarao time da ti se dopada poslednji Soulfly :).

Kao i Cavalera C. album vrlo malo dobrih ideja (citaj rifova) razvucenih do trajanja dugosvirajuceg albuma.

Max k'o da ima fond od stotinak reci koje rabi u beskraj.

Unleash je najgori Soulfly klise, malo drndamo ne toliko zanimljiv rif, onda usporimo, pa kuliramo, pa opet drnadamo iz sve snage. Mrzi me da nabrajam za ostale pesme pojedinacno.

Albume ovakvog kvaliteta Max moze da izdaje na svaka tri meseca.

Sepultura sa Greenom je apsolutno superiorna u odnosu na Soulfly i Cavalera C., ali nazalost i slabija od stare Sepulture sa Maxom.

A Lexu nece biti tesko da bude bolji od ovakvog Soulfly-a (steta jer je Dark Ages obecavao da bi mogli da ubodu jedan stvarno dobar album).

Kad smo kod stare Sepulture, dobio sam nedavno Live In San Antonio 1989 DVD.

Kako zavidim ljudima koji su bili u mogucnosti da ih tada gledaju.

Sviraju i To The Wall, Lobotomy, Antichrist i Rest In Pain, izmedju ostalog.

Glupi i pohlepni Roadrunner bi mogao i da uradi neki DVD sa do sada neobjavljenim materijalima, oni bar imaju dosta tv i pro shot materijala.

Edited by bernad panasonik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto nacuo da se vraca stara postava(tj Igor i Max) u Sepulturu i da snimaju novi album... True or false... Meni to deluje nelogicno s' obzirom da na pojavu "senzacije"(neke vrste reuniona) poput Cavalera Conspiracy, pa mi ta prica o rasturanju tog projekta i vracanju u Sepulturu deluje cudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista od toga za sada, Max je bio dosta ostar prema Sepulturi u poslednjim intervjima, sto znaci da nece biti u skorije vreme reuniona, inace bi pazio sta prica. Takodjer, Andreas i Paolo odavno nisu pominjali u intervjuima nista na tu temu, izlazi im ploca, sledi turneja, isto je i sa Soulfly... Morali bi i da vide sta ce sa Gloriom, ona je i dalje sve i svja Maxu, tesko da ce Sepultura hteti da radi sa njom.

 

Jos bootega na DVD-iju :) :):)

Baia, San Salvador 1991 proshot, standardna set lista za Arise turneju. izmedju pesama intervjui sa bendom i fanovima, sve na portugalskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Clip je malo stariji :), u svoje vreme je bio hit na you tubu...

Izasao je Metalmania 2007 DVD i na njemu zajedno sa Testament, Destruction, Vital Remains, Blaze B., Zyclon, Paradice Lost te jos ponekima je i Sepultura. Tri stvari: Convicted In Life, False i Dead E. Cells. Skroz dobro zvuce, narocito False, najbolja verzija ove pesme, barem sto sam ja slusao. Sem Sepulture "banku" drze Entombed koji bi nazad mogli da objave neki DVD (od Monkey Puss ima 10 godina, a pritom su na njemu jos starije stvari) i Testament (pet stvari, standardna voznja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:meshuggah: roots :meshuggah:

 

Secam se kad je izasao taj albim, osim naslovne pesme , ostale nisam mogao ni slusati,osim Straighthate) kakvo je to bilo razocarenje za mene, da moj omiljeni bend izda takav album...Onda, nakon par slusanja, album pocne da mi ulazi u usi...pa kasnije mi bude vrlo dobar...

Mada, Arise i Beneath the remains...ubedljivo najbolje sto su izdali/snimili, bar meni...Mada, Chaos Ad je isto vrlo dobar...ali ova dva su perfektni...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chaos AD ti je dobar?! To je vec album koji ne nagovestavao propast..

 

Meni su dobri tj odlicni albumi: Morbid Visions, Schizophrenia, Beneath The Remains i Arise. Najvise volim i slusam Morbid Visions.. Prosto ne moze da mi dosadi.. Ne verujem!! :) Speed/Thrash mi je keva!!

 

Crucifixion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chaos AD ti je dobar?! To je vec album koji ne nagovestavao propast..

 

Meni su dobri tj odlicni albumi: Morbid Visions, Schizophrenia, Beneath The Remains i Arise. Najvise volim i slusam Morbid Visions.. Prosto ne moze da mi dosadi.. Ne verujem!! :) Speed/Thrash mi je keva!!

 

Crucifixion

 

a dobro Chaos i nije tako losh, mada su tu pocheli da smrde na Soulfly :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram Schizophrenia ti je ista stvar..

 

Voleo bih samo da Schizophrenia i Morbid Visions snime ponovo sa danasnjom produkcijom.. Kako bi to jebalo mame.. Uh! Mada su i ovako sirovi odlicni... Imaju posebni "smek" :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih samo da Schizophrenia i Morbid Visions snime ponovo sa danasnjom produkcijom.. Kako bi to jebalo mame..

Ћути, не слути! Можда им нешто такво стварно и падне на памет.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...