Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Vlado,pusti budale...ne zna to šta je vojska...sve silni umotvori i filozofi,drkaju se na sranja sa vikipedije i nekih kvazi nacionalistićkih sajtova,i ovde prosipaju muda za bubrege.Sad da im daš pušku u ruku,gurneš ga u blato,i kažeš, ''ajde pićko,idi,bori se,ubijaj'',raspizdeo bi se ko zadnja pićka.

Onaj ko pljuje po onome za šta su se naši oćevi,dedovi i praddedei i dalje zalagali,taj je najobićnija beskićmena fukara.

 

Moj deda je bio partizan,i ubijao je ono za šta se danas kune ona neonacistićka pićketina koja se krije u italiji,i ja sam ponosan na mog dedu.

Ali sa druge strane,dedin brat je bio u ćetnicima,i to u prvom svetskom ratu, i opet sam ponosan na svog drugog dedu.

 

A ovi što govore o besmislu za šta su se naši stari zalagali,najobićnije su pićke.I gde su svi ovi vajni ultranacionalisti,''srce srbije'' kurac palac, 99% ih eskivira vojsku,gro ih je eskiviralo mobilizaciju '99-e,a ovamo mi prosipaju koliko znaju srpsku istoriju,filozofi vajni.sišite mi!

Jesi ti takav pičkopaćenik i u životu il samo na internetu?

 

Dersu i Vladimir imaju kredita da pričaju jer Dersu ima godina i prošao je sito i rešeto, a Vladimiru još nisam video neki glup post. Al ti si brate običan drkadžija, to što ti imaš da kažeš na temu je bitno ko kursna lista od prošle godine, sad da proglasiš da je idenje u vojsku pogrešno, ja bih otišao namerno pošto znam šta je ispravno. Duvaj ga šabančino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto sam ikad ovde bilo sta postovao

немој да си груб према себи

 

Jesi ti takav pičkopaćenik i u životu il samo na internetu?

немој да си груб према њему

 

Vlado,pusti budale...ne zna to šta je vojska

немој да си груб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto, meni je bas interesantno.

 

 

Zezam se, pa lepo ustanovismo da je ovo tema za one koji su bili ili ce ici. Za njih je ovo u stvari ReadWrite tema, a za tebe Ajlin (koja rece i sama da pomno pratis) i ostale bi nacelno trebala da bude ReadOnly tema sem ako stvarno nemate nesto pozitivno da kazete, neku anegdoticu da ispricate bez obzira na sve prethodno receno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To "preživljavanje" o kome sam ja čuo, nije nikakvo preživljavanje. To je samo tortura. Svi će oni preživeti, samo je pitanje kad će se oficiri smilovati da ih vrate u kasarnu. Pravo preživljavanje je kad upadneš u situaciju u kojoj se stvarno boriš za život, a to sam ja doživeo na nekim planinarenjima. Pet vojnih rokova nije dovoljno da neko preživi ono što se tamo mora preživeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj, Prince, bar ovde ne moras traziti da te svi napadnu posle tri recenice...Naravno da ce preziveti, naravno da ce se smilovati...A kako ce pickice pogledati klasice u oci? Oni koji stvarno ne mogu nece biti predmet podsmeha ali pozeri, fenseri,placipicke sigurno hoce. Govorim o prezivljavanju. Mada, rece Dersu- Read only za one koji nisu, nece i nije im zao zbog toga. Ko nije mogao, ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To "preživljavanje" o kome sam ja čuo, nije nikakvo preživljavanje. To je samo tortura. Svi će oni preživeti, samo je pitanje kad će se oficiri smilovati da ih vrate u kasarnu. Pravo preživljavanje je kad upadneš u situaciju u kojoj se stvarno boriš za život, a to sam ja doživeo na nekim planinarenjima. Pet vojnih rokova nije dovoljno da neko preživi ono što se tamo mora preživeti.

Shta je, napalo te krdo besnih veverica? Znam zajebane su josh posebno ako su sabljozube...

 

Turci dali Albancima F5ice. Cenim da se nashe 29ke josh nisu vratile s remonta kod bachuski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turci dali Albancima F5ice.

 

Ajde? Sto kaze ona Kanadjanka, 'ironije li, jeeebote'. Taj F-5 je pored nekih drugih igracki dizajnirao nas baja. Вељко Гашић. Zar mi jos imamo te 29-ke? To bi trebalo apgrejdovati u Rusiji, dzabaka, a ne reciklirati.

 

Inace, ovo je jedan od glavnih razloga sto nas je zapad kresnuo:

 

YUsupersonik2.jpg

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi treba od kupimo F22 ili F35 za sve pare što smo dobili od MMF-a, da ne razmišljamo o komšijama :D

 

Treba da pazarimo S-400 PVA baterije za sve pare. Koji ce nam avioni, ako ih sami ne pravimo. Da prodajemo po svetu. Bice toga ponovo kad bude para. Od Amera nista ne treba kupovati. Ako ne od Rusa, onda od Svedjana. Ili Kineza. Ili Izraela. Tim redom. Eno ti Venecuelanski F-16, otkako je dosao Hugo, Ameri ne jebu da isporuce rezervne delove. A nisu, da kazes, u otvorenom ratu.

 

 

 

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da se nashe 29ke josh nisu vratile s remonta kod bachuski...

 

Jesu, gledam ih skoro svaki dan kako cepaju, cak su ih ofarbali do jaja, izgledaju bruka .... mislim da je stiglo 5 komada, a pre neki dan je lik pravio takve akrobacije da sam se odusevio iako sam to gledao X puta do sada. Lepse je izgledalo nego ono sto je izveo general Velickovic na poslednjem aeromitingu pred rat '99

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, gledam ih skoro svaki dan kako cepaju, cak su ih ofarbali do jaja, izgledaju bruka .... mislim da je stiglo 5 komada, a pre neki dan je lik pravio takve akrobacije da sam se odusevio iako sam to gledao X puta do sada. Lepse je izgledalo nego ono sto je izveo general Velickovic na poslednjem aeromitingu pred rat '99

 

Sad su u kamufaznim bojama, right? Cimao sam se sat vremena po netu da pronadjem sta jebilo. Tj sta je bilo? Mi smo bre teska sitotinja, oni 5 godina ne mogu da ih srede. Tricavih $50 milijuncica za 5 apgrejda. Na njima treba da se trenira nova garda pilota, pa ce tek onda da izaberu novu platformu sredinom iduce decenije? Wtf? Cudi me da ih gledas svaki dan, ovi nasi piloti su kukali da imaju 10 sati naleta godisnje zbog cena goriva i sta sve ne. Onda im to ne dozvoljava da se kandiduju za NATO Partnership For Peace misije gde ti treba minimum 150 sati godisnje (toliko su imali pod Titom). Indusi pice duplo vise, tojest njihovi najzauzetiji skvadroni. Ameri oko 240-250.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte tako za MiG-ove! To je sveti avion, samo je problem sto nemamo dovoljno niti aviona niti resursa za isti - tako da je ipak prece da se nabavi jak PvO sistem, jer smo mi defanzivna zemlja - apgrejdovana mehanizovana pesadija ce ostalo da odradi! Sto se tice F-22 ili F-35 to je preskupo i zajeb - mi smo istrenirani na ruskim i domacim masinerijama, i sistemima, ovo je nesto totalno drugacije (kao sto spomenu Kalif, uradila Amerika embargo kako im se cefne). To se prevodi sa gubljenjem vremena i para (u globalu zapad nas je cimao za mnogo nebitnije gluposti, kamoli vojno orudje, jer nas ionako smatraju 'agresorskom zemoljom'). Citao sam pre da su nasi hteli da kao nabave F-16 iz rezerve USAF-ove ili tako nesto, velicine jedne eskadrile, ali posle toga nista... :rolleyes: bezveze! Sve u svemu, veci faktor prezivljavanja imaju Ruski produkti, ali prvo je prvo i treba napraviti kopnenu vojsku adekvatnom - malo je blam videti 2 razlicite nijanse na uniformi, jedna za jaknu a druga za pantalone! Onda kada se obogatimo, lako cemo da napravimo armadu (pred kojom ce pasti Zapadna Evropa i Bliski Istok) sa 300+ savremenih MiG-29(SMT+)...

 

S-47 je mocan avion, nemojte da ga blatite - mislim, samo sto nije demonstrirao unistenje protivnickih aviJona, ne znaci da je zastareo ili bezveze (mislim, Rusi su dali izgleda pare na stratesku raketnu komandu najpre, a ove jos nisu ni u serijsku proizvodnju!)... :ph34r:

 

 

P.S. Pre nedelju dana je pao jedan F-22 u blizini Edwards AFB i poginuo je pilot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...