Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Evo malo po malo ulazi mi u uvo "Be", sa konceptualne strane ovaj album je odlichan ali su ga preterali sa konceptom, jer je tolko velik da moze komotno da stane na dva albuma. I da bi nagurali detalje koji bi nam pomogli da shvatimo prichu unishtili su sklop pesama na albumu sa dosadnim filer pesmama. Realno nemam vishe zelju da poslusham prve dve pesme nit ijednu sa albuma koji ima samo pricha osim naravno odlichne Vocari Dei . Nije ni cudo sto je album odbojan jer su prve tri pesme uzasne, a sledeca instrumental treba malo album da prodje da bi pocela prava stvar, ali ovaj album je ko mashina ako vas uvati necete moci da ga pustite i verujem da je svaka pesma tu sa razlogom. Album je veoma kompleksan treba mu dati vremena, ovo jeste remek-delo(at his own terms) samim tim sto se vidi da je dosta truda i volje utrosheno za pravljenje ovog albuma, ali album ko album nemoze da prodje 7.5(8 po mom misljenju jer veoma volim konceptualne albume) po mom misljenju bash zbog tih dosadnih filer pesama i one katastrofe od najduze pesme. Ima dosta dobrih momenata album i daleko da je losh , samo mu treba dati dosta obrtaja, da vas koncept BEa uhvati,a pogotovo sto ja veoma volim klasichnu muziku pa mi intezivno koriscenje takvih instrumenata a albumu jako lepo pashe.

 

Inache stize mi "BE" live DVD jedva ceakm and YEY for me. :D

 

Dok npr. Scaresick sam isto obrnuo, ali kolko mi taj album nepashe da je to strashno ogavna mi je, nemogu da ga slusahm neznam zashto ali nervira me veoma. Ali josh uvek stoji Remedy Lane i Perfect Element I kao najbolji njihovi albumi koji su fantastichni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve 3 pjesme uzasne? Imago je fenomenalna stvar i vjerovatno sa strane koncepta najbitnija na citavom albumu. "Teach me of the forest/give me of the forest/give me ALL the forests"...

Katastrofa od najduze pjesme je Dea Pecuniae i tu sam mogao da se slozim sa tobom do prije par godina,kad sam je i ja redovno preskakao,ali vremenom... :meshuggah:

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh, pa upravo su te pesme sa naracijama ono bez čega ovaj album ne bi mogao, one drže koncept cele priče

 

Ovaj album je čudan i uvrnut, ali je genijalan

 

Pa da ja sam rekao da su te pesme esencijalni deo album, ali nemozesh ih vishe od jedanput poslushati.

 

A ta treca pesma me mnogo podseca na neki happy hipic folk, i nekako mi se bash nedopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako, samo polako B)

I ja sam poceo prvo da slusam Kamelot, Hammerfall, Stratovarius, Edguy... A godinama su dosli PoS, Shadow Gallery, Arena, DT, Porcupine Tree...

Naravno i dalje slusam power, cisto da se razumemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se izvinjavam ako je neko vec kacio, mrzi me da listam unazad...

 

19b6a5d1-6cd8-4038-96ea-ec44fd7da22b.jpg

 

ARTIST : Pain Of Salvation

TITLE : The Second Death Of

LABEL : Insideout

GENRE : Metal

BITRATE : 208 kbps avg

SOURCE : CD (LP)

PLAYTIME : 01:45:10

SIZE : 164.MB

 

Track List

----------

 

Disc 1/2

--------

1. Scarsick 7:09

2. America 5:55

3. Nightmist 7:48

4. Foreword 6:47

5. Handful of Nothing 7:43

6. New Year's Eve 5:47

7. Ashes 5:25

8. Undertow 5:11

 

Disc 2/2

--------

1. Brickworks 1 ( Parts II - IV ) 6:25

2. Chain Sling 3:59

3. Diffidentia 7:35

4. Flame to the Moth 6:03

5. Disco Queen 8:14

6. Hallelujah 9:04

7. Cribcaged 6:23

8. Used 5:42

 

1.

http://rapidshare.com/files/209165646/Pain....part1.rar.html

2.

http://rapidshare.com/files/209162438/Pain....part2.rar.html

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...