Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Iako je to sad subjektivna stvar, šta je od ova dva bolje, činjenica je da je CoF oduševio samo zato što su im prošla dva albuma bila krš; da su ovakav album dali posle Midiana, uopšte ne bi pokupio tolike pohvale. Sa druge strane, da je Satyricon ovaj album izbacio odmah nakon Rebela, recimo, podobijao bi svuda desetke. Možda grešim, ali čini mi se da je u velikoj meri to i stvar momenta, ne samih albuma kao zasebnih priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Satyricon ubacio i malo nepotrebnih stvari.Kao sto su oni glupavi miksovi.Jos vise je glupo sto idu 4 nove pesme pa se onda ubacuje my skin is cold koja totalno remeti koncept albuma jer je totalno drugacija.

Dok recimo COF dok se slusa ide kao film,tecno,po redu.Doduse i koncept je ali jednostavno deni je sve stavio na svoje mesto,zapusio usta kriticarima i pljuvacima.videcemo kako ce satyricon od toga da se odbrani,ima jos vremena tek se pojavio album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оно што ми се, можда и понајвише, допада на "Godspeed On The Devil's Thunder" су уводи - Бредлијеве нарације.

Чисто јебено савршенство!

Е, у томе је Cradle Of Filth надмашио све своје предходне албуме.

Онај део који почиње са:

Sometimes I beheaded them with knives ...

Како јебено феноменално!

И да - ако неко већ има оригинал - нека постује уводе јер их нигде нема по Нету или их бар ја нисам пронашао.

Хајде, биће фаца и учиниће велику ствар за омиљени бенд и сатана ће му бити дужник ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon je uradio isto sto i pre 2 godine.Snimio komercijalan bm,slusljiv na koji ce pasti i deca,dok je COF posle 2 promasena vratio svoje korene.Nisu ni oni otkrili toplu vodu ali je album definitivno originalniji,raznovrsniji i u svim segmentima za svetlosnu godinu ispred.

Ne znam po cemu je originalniji od npr. Cruelty ili Dusk? Ti albumi su bili bum na ekstremnoj metal sceni, onda su mnogi krenuli to da kopiraju. Godspeed je kvalitetan album, uzbudljiv, raznovrstan. Ali je isto tako "Cruelty and the beast" u novom ruhu, ma koliko fanovi sebe zavaravali da je nesto epohalno i originalno. Cradle did this 10 years ago. Mogu ga nadmasiti muzicki, ali i to je tesko. "Ljepotica" je odsvirana jebeno dobro..

I da, zar djeca ne padaju prije na COF :)

 

Kad smo kod naracija, spominje li Dag u nekom momentu rijec 'biddy'? Cini mi se da spominje, a ko je gledao south park, shvatice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam po cemu je originalniji od npr. Cruelty ili Dusk? Ti albumi su bili bum na ekstremnoj metal sceni, onda su mnogi krenuli to da kopiraju. Godspeed je kvalitetan album, uzbudljiv, raznovrstan. Ali je isto tako "Cruelty and the beast" u novom ruhu, ma koliko fanovi sebe zavaravali da je nesto epohalno i originalno. Cradle did this 10 years ago. Mogu ga nadmasiti muzicki, ali i to je tesko. "Ljepotica" je odsvirana jebeno dobro..

I da, zar djeca ne padaju prije na COF :)

 

Kad smo kod naracija, spominje li Dag u nekom momentu rijec 'biddy'? Cini mi se da spominje, a ko je gledao south park, shvatice :)

 

Care iz koje price je tebi sad ispao dusk i cruelty?ovde poredimo novi satyricon i cof na celoj strani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care iz koje price je tebi sad ispao dusk i cruelty?ovde poredimo novi satyricon i cof na celoj strani :)

Pa pricas o nekoj originalnosti Krejdla nasparm Satyricon-a, a Godspeed u sustini apgrejdovani Cruelty. I da, Nero je neposredan (i logican) nastavak Now,diabolical. Goodspeed je potez u stilu "ajde da se vratimo zvuku od prije 10 godina, tad smo jebavali kevu". Ipak, svaka im cast obzirom da su takvi kambekovi vecinom katastrofalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album nikako nije Cruelty 2, CoF je pokazao svoju originalnost i nekonzervativnost sa zadnja 3 albuma, vreme je bilo da se vrate muzici koja ih je napravila onim sto jesu...sto se mene tice nijedan Cof album nije isti a opet je Cof, to mi nikad nije bilo jasno kako uspevaju...

 

Cim nema naracija ovako, sigurno ih nece biti ni na originalu...al sta znam jos uvek nije stigo, nesto kasni distribucija

 

Gojko se u to bolje razume :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes prvo nije Cruelty 2, a onda izjavis da su vratili muzici koja ih je napravila tim sto jesu. Pocevsi od koncepta, atmosfere pa sve do muzike, Godspeed pociva na temeljima koje su igradili Cruelty and the beast i Dusk. Ali kad to kazem, ne mislim pezorativno. Obicno su ta vracanja korijenima katastrofalna u praksi, jer oznacavaju da bend vise nema ideje. Ali Dani & co su ih ocigledno imali na pretek, zato i pozdravljam taj potez jer je stvarno carski. Nakon vise od 15 godina postojanja odsvirati jedan ovakav album, to je za rispekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki njihov album je bio prica za sebe,kako muzicki tako i konceptualno.E sad sto oni 'nemaju' 'pravi duh' bm-a mene licno ne interesuje,kad i onako bolje zvuce od 90% troo bm bendova.Bas zbog tih ideja,muzike koja lici na nesto,tekstova o kojima drugi bendovi mogu samo da sanjaju.

Po meni rame uz rame sa njima po tekstovima moze jedino da stane bal sagoth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е сад, будући да сам велики Bal-Sagoth фан и да сам унешто пратио текстове - Дани је далееееееко испред Бајрона из простог разлога:

Бајрон је (и превише) позајмио од Лавкрафта, Хауарда и њима сличних и обликовао то у вокал док су Cradle Of Filth текстови аутентични, Данијеви.

Cradle Of Filth текстови су поезија, у правом, крутом смислу речи док Бајрон (а и сви други) препричава и има текстове за певање, не поезију за певање што има Дани.

Све у свему, Дани је повратио велики део свог угледа, код мене;

овај албум је ме подсетио на све оно што сам тако волео да читам у некадашњим блиставим и изванредним Данијевим текстовима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah Cruelty jutros, da se malo podsjetim starih dana. I zaista, posle ovoga upalih Godspeed i dozivjeh jako spustanje. Stoji sve sto sam rekao, odlican album i comeback, ali nema to ni dio one opojnosti koju nosi 'Okrutnost", i gdje svaka pjesma ima status metal himne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, супериорност тог албума је легендарна и неумитна, то је чињеница.

Но, ово је добар албум, стварно добар, немојмо бити неправедни према њему јер то не заслужује.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...