Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Solaris je Unix, Mac OS X je našminkani FreeBSD koji je u stvari Unix portovan na PC, a QNX je baziran na sopstvenom mikrokernelu ali je i on verovatno sličan Unixu, mada znam da je to sistem okrenut izvršavanju u realnom vremenu pa se kernel verovatno drastično razlikuje od običnih unixa i linuxa. OS/2 nema veze s Unixom, u pitanju je sistem po strukturi vrlo sličan Windowsu NT.

Baš sam se ineresovao za te detalje i tražio po netu i nekim matorim časopisima, pa sam došao do sličnog saznanja... Solaris je Unix, MACOS je priča za sebe, OSX je Unix, QNX je oduvek extra ličio na Unix, ali u osnovi (kernelu) to nije, ali valjda može da se kaže da je na njemu baziran... OS/2 je opet priča za sebe...

Eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vako, imam "situaciju" ... :D cim se podigne sistem NOD32 javlja sledece :

 

file: http://82.98.235.61/vff/itknown.dll?uid=B2...7B78BE35D8F7F45 threat:Win32/Adware.Virtumonde.FT application

 

ovo je jedan primer samo istog a varijacija na temu ima gomila samo je http://82.98.235.61 deo isti

 

takodje javlja neku gomilu zarazenih dll fajliva u local settings-u koje ne moze da izbrise a kad trazim rucno oni ne postoje...

 

daklem sve sto sam uspela da iskopam od Win32/Adware.Virtumonde.FT guglujuci su forumi na nemackom i svedskom jebem li ga kao i da su ostali antivirusi "aknoledzovali" ovu pretnju i to je to...

 

 

ako neko ima ideju kako da zbrisem ovo sa kompa jer nervira uzasno

Edited by Dodjavola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

'vako, imam "situaciju" ... :D cim se podigne sistem NOD32 javlja sledece :

 

file: http://82.98.235.61/vff/itknown.dll?uid=B2...7B78BE35D8F7F45 threat:Win32/Adware.Virtumonde.FT application

 

ovo je jedan primer samo istog a varijacija na temu ima gomila samo je http://82.98.235.61 deo isti

 

takodje javlja neku gomilu zarazenih dll fajliva u local settings-u koje ne moze da izbrise a kad trazim rucno oni ne postoje...

 

daklem sve sto sam uspela da iskopam od Win32/Adware.Virtumonde.FT guglujuci su forumi na nemackom i svedskom jebem li ga kao i da su ostali antivirusi "aknoledzovali" ovu pretnju i to je to...

ako neko ima ideju kako da zbrisem ovo sa kompa jer nervira uzasno

 

Instaliraj Spybot ili Spyware Doctor,osvezi mu definicije i skeniraj sa njim,i ocisti koje god djubre nadje-koliko ja vidim u pitanju je Adware koga treba da uklonis posebnim programom,jer ne moze ipak anitivirusom u nekim slucajevima...

Zarazeni dll-ovi se ne vide jer su u pitanju hidden fajlovi(opcija View-Folder Options-Show Hidden Files u Win Exploreru),a i ne bi trebao da ih brises-najbolje ih stavi u quarantine-Nod ima opciju "copy to quarantine"

Inace ne bi bilo zagoreg da stavis i neki firewall,ako ga vec nemas-preporucujem Kerio

 

 

Solaris je Unix, Mac OS X je našminkani FreeBSD koji je u stvari Unix portovan na PC, a QNX je baziran na sopstvenom mikrokernelu ali je i on verovatno sličan Unixu, mada znam da je to sistem okrenut izvršavanju u realnom vremenu pa se kernel verovatno drastično razlikuje od običnih unixa i linuxa. OS/2 nema veze s Unixom, u pitanju je sistem po strukturi vrlo sličan Windowsu NT.

 

FreeBSD nije bas pravi Unix vec njegov(skoro)identicni i slobodni klon

U svakom slucaju daleko vise ima pravi unix smek nego npr Linux koji je takodje zamisljen kao unix klon(radjen po uzoru na Minix-to je jos jedna varijantan unix-a)

Jedini pravi Unix SVR5 generacije koji je portovan na x86 arhitekturu je Solaris

Inace,ko zeli da proba unix flavor treba definitivno da ima u vidu(pored linuxa)i PCBSD-u pitanju je doterani FreeBSD koji je prilagodjen desktopu i newbie korisnicnima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle tolko price o operativnim sistemima, moram da vam pomenem moj omiljeni - COLIBRY(COncurent LIBRarY). To je OS koji sam pre dve godine poznavao u dusu, ali bukvalno, svaku jebenu liniju koda. Napisao ga je moj profesor sa fakulteta najvise za edukativne svrhe, ali je cak uspeo i da digne neki kes za njega. Svima koji se bave programiranjem(narocito konkurentno i paralelno programiranje) ili su se nekada zapitali kako sve to sljaka preporucujem da bace pogled.

 

evo i linka http://ccd.ns.ac.yu/csi/ ima oko pola megabajta

Share this post


Link to post
Share on other sites

FreeBSD nije bas pravi Unix vec njegov(skoro)identicni i slobodni klon

Što bi rekli,

 

"BSD is what you get when a bunch of Unix hackers sit down to try to port a Unix system to the PC. Linux is what you get when a bunch of PC hackers sit down and try to write a Unix system for the PC."

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@full metal yakuza & Аксеаносилас

 

 

instalirani su i Spybot i Ad-Aware SE Professional i posle ciscenja ista stvar - zaboravila sam to da napisem zato kukam posto sta god da uradim nema teorije da ocistim komp...kao i za te dll fajlove vec sam ih trazila kao hidden jer inace ne bih mogla da udjem u Local Settings jelte posto je i sam hidden. NOD32 poludi na startup-u javi 30 puta sta je nasao, sve ode u quarantine i onda sve ispocetka nakon sledeceg podizanja sistema... Mislim nije mi toliki problem da potrosim 5 minuta samo klikcuci za svaki "terminate" ali me izuzetno nervira...Akse ako mislis na Kaspersky imala sam ga vec pa sam odustala jer svaka verzija koju sam skinula odbija da se update-uje...al probacu opet cisto da kazem da sam sve mogucnosti iscrpela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@full metal yakuza & Аксеаносилас

instalirani su i Spybot i Ad-Aware SE Professional i posle ciscenja ista stvar - zaboravila sam to da napisem zato kukam posto sta god da uradim nema teorije da ocistim komp...kao i za te dll fajlove vec sam ih trazila kao hidden jer inace ne bih mogla da udjem u Local Settings jelte posto je i sam hidden. NOD32 poludi na startup-u javi 30 puta sta je nasao, sve ode u quarantine i onda sve ispocetka nakon sledeceg podizanja sistema... Mislim nije mi toliki problem da potrosim 5 minuta samo klikcuci za svaki "terminate" ali me izuzetno nervira...Akse ako mislis na Kaspersky imala sam ga vec pa sam odustala jer svaka verzija koju sam skinula odbija da se update-uje...al probacu opet cisto da kazem da sam sve mogucnosti iscrpela :)

 

Јеси ли искључила Систем Ристор?

Што се тиче КИСС-а, ask daddy (то јест - мене :mhihi: ) for valid key ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je ovo pitanje bas adekvatno za ovu temu ali ajde da ne otvaram novu..

 

radi se o Blogu.. radim neki blog ( http://pavlakica.blogspot.com/ ), i nervira me sto mi se postovi pocinju slagati na sve jednu stranu, i tako mogu danima da skrolujem do dna strane.

arhiviranje mi je mjesecno, i ne znam da li to ima veze s tim, probala sam sve opcije ali ne mogu da pronadjem tu koja bi trebalo da mi slaze postove regularno.. kao recimo na ovom blogu - http://babykrtolica.blogspot.com/

znaci da se poslije odredjenog broja postova, ili VREMENA, stari postovi slazu u arhivu a novi da su pregledniji.

 

nadam se da sam bila jasna bar malo.. hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj ime tog programa da vidimo sta Srbi imaju po hard diskovima.

A jel ima neki program koji bi fajl od 15 Gb izdelio na fajlove od 4.5 Gb, da bih mogao da stavim na DVD.

Win commander deli najvise na 700 Mb. Ovo mislim na veriziju koju ja imam. Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines crack :D

 

 

Po mogutjstvu Crack.exe (((X

 

I ako ti kaze Antivirus da je "harmfull" .. ingorishi ga ... nema on pojma ... i on je u korporaciji sa Microsoftom ... (((X

 

daj ime tog programa da vidimo sta Srbi imaju po hard diskovima.

A jel ima neki program koji bi fajl od 15 Gb izdelio na fajlove od 4.5 Gb, da bih mogao da stavim na DVD.

Win commander deli najvise na 700 Mb. Ovo mislim na veriziju koju ja imam. Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

 

Probaj sa VirtualDub-om + Imash Birate Calculator instaliran ... pa rachunaj ...

 

 

Chekaj ... otjesh sda kazesh da ti je 1 video zapis velichine 15 gb ??? Brate u shta si ga ti komprimovao ???

Ili josh bolje koliko je dugachak video zapis ??? 4d-32sata-11minuta ??? (((X

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da prebacim pdf u ppt format

Ne znam šta će ti to, meni češće treba kontra. Al' nema veze, nije pitanje zašto nego kako. Pa reci nam koji je to program, pa da vidimo jel' to neko ovde ima, kao što reče Šumi.

A jel ima neki program koji bi fajl od 15 Gb izdelio na fajlove od 4.5 Gb, da bih mogao da stavim na DVD.

Win commander deli najvise na 700 Mb. Ovo mislim na veriziju koju ja imam. Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

Čekaj, čekaj...

15 GB je oko 6 sati u DVD kvalitetu, negde oko 40 sati u DivX kvalitetu i negde oko 150 sati u VHS kvalitetu...

Kako je moguće da imaš jedan fajl koji je toliko veliki? Sine,to si očigledno snimao sa TV karte koja ne podržava MPEG kompresiju, znači to ti je nekomprimovano, da ne kažem RAW. Ako uradiš konvertovanje toga u recimo MP4, biće negde oko 1.5 GB...

 

BTW, što se tiče deljenja fajlova, to ti naravno ima smisla samo ako hoćeš to kao celinu da preneseš na neki drugi rašunar i tamo "puštaš". Ja bih pre to isekao i sačuvao u nekom Premier-like programu na komade od 4.5 GB.

A ako ti je do deljenja, imaš problem, jer retko koji softver može da ti izdeli datoteku veću od 4 GB, jer je to ograničenje 32bitnog intidžera. Neki programeri su ipak malo ozbiljniji, pa se potrude da zaobiđu taj problem, kao što je npr. slučaj sa zipom 10. Znači WinZip10 može to da ti isecka (a i verovatno značajno komprimuje, jer očigledno nije komprimovana) tu datoteku.

4d-32sata-11minuta ???

:):):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj ime tog programa da vidimo sta Srbi imaju po hard diskovima.

A jel ima neki program koji bi fajl od 15 Gb izdelio na fajlove od 4.5 Gb, da bih mogao da stavim na DVD.

Win commander deli najvise na 700 Mb. Ovo mislim na veriziju koju ja imam. Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

 

 

Možeš to sa WinRARom da odradiš, kada ideš na kompresovanje datoteke imaš opciju split to volume(s) i tamo otkucaj kolika ti veličina treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne uskacete sa pitanjima sto ti to treba, samo da kazem da sam nesto prebacivao sa VHS-a u DV format a moram to da sacuvam u izvornom obliku.

Sve sto sam odredjeniji to je sve gore !!! Ljudi, ljudovi, necu da kvarim kvalitet fajla raznim konvertovanjem. TAj mi fajl treba za neku montazu koju ima u planu. Znam da ste mp3 i dvix generacija, ali to nije moj problem, to je vas. Shvaticete jednog dana, bar se nadam :) Ocigledno sam snimio sa poluprofi Canopus karte koja nema kompresiju :) .

BaalBehrit,

taj program nudi iste opcije kao i total commander, mozes na disketu, zip, CD, nema opciju DVD.

Usher,

delio sam sa total commander -om fajlove od 6Gb i on je to savrseno odradio. velicina fajla ima veze pri citanju i pisanju sa diska, Fat32 je ogranicen na 4gb a NTFS ima ogranicenje koje je mnooogo dalje.

Hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa VirtualDub-om + Imash Birate Calculator instaliran ... pa rachunaj ...

Chekaj ... otjesh sda kazesh da ti je 1 video zapis velichine 15 gb ??? Brate u shta si ga ti komprimovao ???

Ili josh bolje koliko je dugachak video zapis ??? 4d-32sata-11minuta ??? (((X

Nekompresovan video fajl moze enormno mnogo prostora zauzeti :)

Ja bash i ne bi rizikovao igranje sa Vdub-om i kompresovanjem 15gb velikog fajla - ne smem da pomislim koliko bi trajalo :frown::frown:

Bolje probati nekim profi programom, kao shto je vec preporucheno :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekompresovan video fajl moze enormno mnogo prostora zauzeti :)

Ja bash i ne bi rizikovao igranje sa Vdub-om i kompresovanjem 15gb velikog fajla - ne smem da pomislim koliko bi trajalo :frown::frown:

Bolje probati nekim profi programom, kao shto je vec preporucheno :da:

Ljudi,

dal ste vi normalni???

JA NE ZELIM DA KOMPRESUJEM FAJL VEC DA GA IZDELIM, DA BIH KASNIJE MOGAO DA GA SASTAVIMI OPET IMAM ORIGINALNI OD 15 Gb.SVI PROGRAMI ZA EDIT RADE NEKU RASKOMPRESIJU (DA SE TAKO IZRAZIM) PA GA PONOVO KOMPRESUJU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,

dal ste vi normalni???

JA NE ZELIM DA KOMPRESUJEM FAJL VEC DA GA IZDELIM, DA BIH KASNIJE MOGAO DA GA SASTAVIMI OPET IMAM ORIGINALNI OD 15 Gb.SVI PROGRAMI ZA EDIT RADE NEKU RASKOMPRESIJU (DA SE TAKO IZRAZIM) PA GA PONOVO KOMPRESUJU

 

Па, што не кажем, човече, јеси пробао са АГК-ом, јесте спор, али најбоље компримује...

 

 

 

:)

 

Иначе, зар HJ Split не ради посао у товм случају?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, што не кажем, човече, јеси пробао са АГК-ом, јесте спор, али најбоље компримује...

:)

 

Иначе, зар HJ Split не ради посао у товм случају?

Zahvaljujem se. Ovaj program je odradio posao. Program je mali, efektan i besplatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sad ste svi ispali veća muda od mene... Bravo. :):)

 

1. Ne smatram sebe pripadnikom MP3 generacije i i te kako kapiram zašto nećeš da komprimuješ fajl.

2. Problem koji sam pomenuo nema veze sa fat fajl sistemom, nego sa loše isprogramiranim softverom, konkretno je reč o korišćenju 32bitnog intidžera.

3. Htedoh da preporučim HJsplit, i čak da ti ga okačim, ali sam utripovao da i on ima dotični (>4GB) problem.

4. Axe, zajebao si me, ne znaš ni šta je intidžer, a ispao si veće mudo od mene, kao koristiš HJ... :pivopije:

 

Mis'im jeee... :rolleyes:

:pivopije:

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. Axe, zajebao si me, ne znaš ni šta je intidžer, a ispao si veće mudo od mene, kao koristiš HJ... :pivopije:

 

Нема упућеност у апликативни софтвер никакве везе са програмирањем, тако да нисам веће м00до... :):pivopije:

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...