Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ja sam jednom vistu pokrenuo sa 7 gb rama

i realno mogu da kazem da iznad 5 gb nema razlike nikakve

msm i sad sa 4 gb imam vistu

 

Ukoliko se ne radi o 64-bitnom Windows OS, možeš da ploču da zabodeš i 100 modula od 4 GB, uvek ćeš moći da vidiš i koristiš samo 3,2 GB ... tako da razlika i ne može da postoji :)

 

Čak i da OS vidi toliko RAM-a, naravno da nećeš videti razliku sve dok ne kreneš da nečim masivnim puniš RAM ... u šta iskreno sumnjam da će da se desi, jer retko ko se kod kuće bavi stavrima koje uzimaju za rad 3 GB ili više ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko se ne radi o 64-bitnom Windows OS, možeš da ploču da zabodeš i 100 modula od 4 GB, uvek ćeš moći da vidiš i koristiš samo 3,2 GB ... tako da razlika i ne može da postoji :)

 

Čak i da OS vidi toliko RAM-a, naravno da nećeš videti razliku sve dok ne kreneš da nečim masivnim puniš RAM ... u šta iskreno sumnjam da će da se desi, jer retko ko se kod kuće bavi stavrima koje uzimaju za rad 3 GB ili više ...

pa naravno da imam 64 bit OS nisam debil da stavljam ram koji mi nece prepoznati :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

а не, Висту ми не пада напамет да мећем! дркаћу се са ИксПеом, па касније, када 7 узме маха, турнућу њу.

 

Vista 64 sp2/Win 7 64 rc7600 = isti kurac. Ako imate slabije masine, aero ce da zajebava na oba sistema, ako vam fali memorije tu je sedmica u maloj prednosti (mada, koristiti i nju bez 2GB je mazohizam, upravo pisem sa lapa sa 1GB i celeronom, win 7 se dize k'o moj kad dodjem s posla :bigblue: , mem usage je oko 700 M). Ko ima gamersku masinu, 2+ GB, dx10 kartu i c2d/phenoma, njemu je isti k....Win 7 ipak mora jos da se doradjuje, hotfixovi, sp i tako to. Meni na desktopu Vista 64 kuca k'o besna, ni jednom mi se nije zakucao sistem (ni ranije, na Athlonu x2 i 7600gt). Xp nema smisla koristiti- prefatch i hyperthread su misaone imenice za taj sistem. On potpuno isto radi na p4 i c2q (sa istom kolicinom meme), jedino je brzi u dx9 igrama, a i to samo par frameova u nekim zastarelim naslovima koji ne mogu da se izbore sa 2/4 corea. Moji rezultati na Visti (sve igre na 1650x1050, AA, sve na max.): Crysis - 20 fps, CoD5 - 35 fps, CoD 4 - 25 fps, Oblivion/Fallout 3 - 50+ fps, Witcher 25-50 fps, HAWX - 40 fps etc...Matorije ili neoptimizovane igre (citaj: nikad prezaljeni Gothic 3) ne navodim, fps od 10-150 nije realno merilo.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neka kratka iskustva sa Acronis True Image, mislim da on može da napravi i butabilne restore CD/DVD-ove, tako da je vraćanje sistema vrlo jednostavno.

 

Rizik je da prilikom vraćanja bekapa nehotice pregaziš particiju koju nisi hteo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi neko mogao da me uputi u Ghost Imaging? Izgleda mi mnogo praktično, ali nikad se time nisam bavio.

 

Kakav softver koristiti? Postoje li neki rizici?

 

 

 

Najbolje je da skines poslednji hiren's cd, u njemu se nalazi Acronis.

Lak je za upotrebu, sve se svodi na backup/restore.

Ukratko,napravis backup npr C: particije u neki fajl na D: (ili gde god), iz kog mozes u svako doba da vratis C: na snimljeno stanje.

Instaliras os, drajvere, programe, podesis sve, napravis backup tad, i onda miran san... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(mada, koristiti i nju bez 2GB je mazohizam, upravo pisem sa lapa sa 1GB i celeronom, win 7 se dize k'o moj kad dodjem s posla :bigblue: , mem usage je oko 700 M).

 

Intel Atom N270 1.6GHZ, 1GB rama - windows 7 radi bolje i brže nego xp, bar jedno tri puta, na istoj mašini. U pitanju je netbook Lenovo S10e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi ruter sa LAN portom : )

 

Da znaš da od sledećeg meseca treba da ga kupimo jer nas ima sad tri u stanu koji hoćemo na internete.

1100 dinara u Sezamu.

 

Samo mrzeće me ponovo da instaliram OS, prekjuče sam formatirao disk i radi lepo.

 

 

edit: od 1999 imam kompjutere i nikada mi se ništa nije spržilo ili crklo. Par puta se pokidao cd čitač/rezač i to je sve.

 

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes

Dakle golden signed release to manufacturers-to bi trebalo da bude i final verzija samo sto 22. oktobra treba da se pojavi zvanicno i u prodavnicama,ali videcemo vec do jeseni dal ce biti izmena ;)

Mada ja bi jos malo sacekao dok se ne sredi situacija sa drajverima :da:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sačekaj par dana, poslat je ISO partnerima, a Rusi kažu da bi svakog trenutka trebalo da se pojavi, ali u suštini, to je final, možeš i to da instaliraš. I našao sam crack koji izgleda sređuje sve i crackuje najnormalnije, no, malo strpljenja samo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...