Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

image0038q.jpg

 

Ком курцу служи ова апликација скроз лево? Нема је у процесима нити у апликацијама у Task Manager. Не пише ништа испод ње, као што видите. Је л' некоме позната и шта који мој да радим са њом?

 

http://img28.imageshack.us/i/image0038q.jpg/

 

Пф. Издркани imageshack.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image0038q.jpg

 

Ком курцу служи ова апликација скроз лево? Нема је у процесима нити у апликацијама у Task Manager. Не пише ништа испод ње, као што видите. Је л' некоме позната и шта који мој да радим са њом?

 

http://img28.imageshack.us/i/image0038q.jpg/

 

Пф. Издркани imageshack.

Pojma nemam, al po ikonici bih rekao da je pravljena u Visual Studiu 2005+ : P

 

I brate mili pritisni printscreen pa paste u paint ili nešto, nemoj slikati ekran ko poslednja nubara

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni jednom prilikom ostalo neko grožđe u sobi, na stolu pored monitora, nakupile se one sitne mušice pa sam ih, pošto su kidisale na monitor u mračnoj sobi, ubivao jednu po jednu razmazujući ih po monitoru... na kraju, kada se cela stvar svršila, probao sam da odradim jedan printskrin da sačuvam digitalnu kopiju svog analognog truda... sada konačno znam da je XP kriv što printskrin nije odradio svoje i što sam ostao kratkih rukava... mada, leto je bilo, kratki rukavi su bili sasvim adekvatno rešenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Elem tako ja prevedem gomilu texta u vidu nekoliko Word fajlova, posaljem kome treba, obrisem. U medjuvremenu tamo istripuju da jedan fajl nedostaje. Iscupam fajl preko Recuva-e, pri tome je procenjeno da je 'do jaja ocuvan' jer je imao zelenu tufnu :D Kad pokusam da otvorim iz Worda taj fajl naravno ubaci se neki encoding, sve cudni simboli i sl. Probam Recovery Toolbox for Word koji ne uradi nista (ostavi isto). E sad ono sto mi je sumnjivo je sto su medju tom gomilom simbola linkovi sajtova na koje svakodnevno idem pa zakljucujem da je taj fajl zapravo previse upropascen da bi to bio onaj fajl koji mi treba i nema svrhe da se vise cimam oko njega. Ako neko zna magicni trik za ovakve situacije neka javi :D Do tad odoh da prevodim iz pocetka :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje...

 

Ubacio sam flešku u jedan stari komp,koji je vjerojatno bijo krcat virusah. Desilo se to da se skoro citavi sadrzaj fleške izbrisao,odnosno:

 

 

na njoj su vidljiva 3 dokumenta ukupne velicine 20MB.

Fleška je od 4 GB i bila je skoro puna svega i svačesa.

Kad uđem u properties,pokazuje mi da je slobodno 600MB,a zbog prve stavke mi je to malo nelogično,jer ne vidim dokumenta,pa ni u hidden folders.

 

Moje pitanje je: koliko košta eksterni HD za laptop? 

 

A ako nekoga ne mrzi,moze i da mi kaze što mi je činjeti sa fleškom,jer sam je provukao kroz AVG,MAlwarebytes i Dr.Web. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formatiraj ti tu flesku ako nemas nista pametno na njoj just to be on the safe side :meshuggah:

Externi hard diskovi kostaju od oko 5000 i kusur din pa nadalje, zavisno od kapaciteta i modela (otprilike nekih 5000din kostaju npr Transcend modeli od 160 giga ili 250 giga a modeli od 1T su negde 80-ak eura more or less)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti properties fleške pokazuje zauzeće od 3.4GB znači da ti nisu obrisani podaci.

 

Ne formatiraj.

 

Virus je promenio atribute direktorijuma, i postavio hidden (moguće i neke druge - read only, system), pa ti windows exploder ne pokazuje te fajlove u normalnim okolnostima.

 

-----------

 

Ubaci flešku u neki komp sa antivirusom, neka je pročešlja i očisti, i posle toga skini hidden atribute sa direktorijuma i fajlova. U vojsci sam se sreo sa varijantom virusa kod koje je pomagalo samo vraćanje atributa iz DOS prompta jer iz nekog opskurnog razloga nije hteo da prikazuje skrivene fajlove iz Windowsa i pored odabrane opcije da to radi. Otprilike fleška svakog oficira u kasarni je bila zaražena tim sranjem. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Formatiraj ti tu flesku ako nemas nista pametno na njoj just to be on the safe side  :meshuggah:

Externi hard diskovi kostaju od oko 5000 i kusur din pa nadalje, zavisno od kapaciteta i modela (otprilike nekih 5000din kostaju npr Transcend modeli od 160 giga ili 250 giga a modeli od 1T su negde 80-ak eura more or less)

 

Hvala za info. ;) 

 

A za ovo boldovano,što da radim ako ima nešto pametno? Nije valjda format jedina opcija?

 

Samo format ti flesku spasava. Tako sam ja izgubio 8 giga neprocenjivog materijala.

 

Pa ima svašta nešto što bi mi bilo žao da izgubim,jbg. Nije neprocjenjivo,ali vrijedi.

 

To što ti properties fleške pokazuje zauzeće od 3.4GB znači da ti nisu obrisani podaci.

 

Ne formatiraj.

 

Virus je promenio atribute direktorijuma, i postavio hidden (moguće i neke druge - read only, system), pa ti windows exploder ne pokazuje te fajlove u normalnim okolnostima.

 

-----------

 

Ubaci flešku u neki komp sa antivirusom, neka je pročešlja i očisti, i posle toga skini hidden atribute sa direktorijuma i fajlova. U vojsci sam se sreo sa varijantom virusa kod koje je pomagalo samo vraćanje atributa iz DOS prompta jer iz nekog opskurnog razloga nije hteo da prikazuje skrivene fajlove iz Windowsa i pored odabrane opcije da to radi. Otprilike fleška svakog oficira u kasarni je bila zaražena tim sranjem. :haha:

 

E to mi reci,bar neka opcija koja nije format. Mada sam već čistio flešku,probaću opet sve to što si rekao. :pivopije:

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno:

 

- ako formatiraš flešku na mašini koja nema antivirus samo si sebi uvalio binarni kurac jer si zarazio makinu na kojoj si tako "očistio flešku"

- ako formatiraš flešku na mašini koja ima antivirus, antivirus će (u većini slučajeva) automatski da ih sredi i faktički bi samo obrisao podatke sa čiste fleške

 

Ovo što sam ti predložio je jedino rešenje, jer logično je da si pitao jer imaš bitnih podataka na fleški.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini - Solo 6C > Solo 2 > Solo 5C.

 

Imao sam sve ove zvučnike i zadržao sam se na Solo 6C. Solo 2 imaju bolji bass, ali mutniji i lošiji su u srednjim i visokim od 6C, dok su od 5C bolji, jedino što nemaju upravljač pa su potovi za kontrolisanje iza. U svakom slučaju bih pre uzeo dvojku nego 5c.

Još uvek aktuelno. Nisam uspeo da nađem tada dvojku, rasprodala se, a za 6c nisam imao para pa se i ona ubrzo zatim rasprodala. A u narednoj turi neće biti dvojke pa moram još malo da ti dosađujem. Umesto dvojke, kako su mi rekli iz grappola, je naručenai trojka pa se sada dvoumim između 3 i 6c, cenim da će im biti slična cena. Pošto sam prilično siguran da nisi posedovao i trojku imam par pitanja vezanih za 6c, konkretno vezanih za dajinac - pošto ne pamti podešavanja basa i trebla, da li su pri paljenju oni na neutralnoj ili minimalnoj vrednosti, tj. da li ih podešavaš svaki put kada ih pališ ili su difolt podešavanja dobra, i šta se dešava kada se daljinski izgubi/pokvari/polomi/poludi ukoliko difolt podešavanj nisu zadovoljavajuća? Taj daljinac je jedina stvar koja me užasno nervira kod šestice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Solo 3 baš lepo izgledaju:

 

large_microlab-Solo3.jpg

 

Kolika je cena za njih?

 

Ako ti crkne daljinac, moraš ili da pozajmiš od nekoga ko ima neki od 5c/6c/7c serije, ili da kupiš neki univerzalni pa da se programira za Microlab... Kada se isključe zvučnici, setovanja se vrate na nulu, mada ja nikada ne isključujem zvučnike. Bass mi stoji na 4, a treble na 3, definitivno treba podesiti, bez toga su malo tanki. Možeš da probaš da nađeš Microlab Solo-6, oni su bez daljinca i imaju potove iza za podešavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Meni baš i nisu nešto preterano lepi, mnogo su izduženi ali nema veze. [edit] Zapravo, izgledaju baš kao dvojka kojoj su navarili još pola dvojke odozdo.[/edit] Ne znam cenu ali upoređujući cene modela na ruskim sajtovima skontao sam da bi mogli da budu nešto malo ispod (ili oko) 8 hiljada, ali ko zna.

 

Solo6 takođe neće biti u srbiji u narednom uvozu tako da ništa od toga. Zar im ne škodi to što ih nikad ne gasiš?

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info. ;) 

 

A za ovo boldovano,što da radim ako ima nešto pametno? Nije valjda format jedina opcija?

 

 

 

Pa ima svašta nešto što bi mi bilo žao da izgubim,jbg. Nije neprocjenjivo,ali vrijedi.

 

 

 

E to mi reci,bar neka opcija koja nije format. Mada sam već čistio flešku,probaću opet sve to što si rekao. :pivopije:

 

 

 

Run -> CMD-> <oznaka flesha, npr. g:> dir /ah (to ti prikazuje hidden fajlove). Onda lepo butuj neki live OS, kopiraj te fajlove negde, formatiraj flashka, pa onda iscekiraj fajlove koje si kopirao svim mogucim anti gamadima koje mozes da nadjes (najbolji bi bili Kaspersky virus removal tool i S & D, oba rade sa live XPa). A posle svega, Panda USB vaccine.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ajd' da i ja pitam nesto, mozda mi cak i neko odgovori x) 

 

Elem, kada palim kompjuter cesto mi izbaci crn ekran i ovo pise:

Reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press a key

 

Onda moram da ga restartujem par puta da bi se upalio...Ovo mi se pre desavalo na XP-u, pa sam reinstalirao sistem i isto se desavalo, nedavno sam stavio W7 i opet isto...

Sta mu to dodje? Bojim se da disk umire, al' ovo se desava vec mesecima, tako da...   :bigblue:

 

Vidim tu spominjete i zvucnjake, pa da pitam i nesto o tome. Uzo sam pre par dana Solo 5 i Xonar D1. Sad me zanima koja vrednosti da stavim za bass i treble da bi to najbolje zvucalo? Podesavanju su iza, ne na daljinac. Sto se zvucne tice, kakva podesavanja u Asus Xonar Center-u bi valjalo uraditi da bi se dobio sto bolji zvuk?  I jedno ubern00b pitanje, jel bolje da ostavim ove sundjere na zvucnicima ili da ih skinem?

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim tu spominjete i zvucnjake, pa da pitam i nesto o tome. Uzo sam pre par dana Solo 5 i Xonar D1. Sad me zanima koja vrednosti da stavim za bass i treble da bi to najbolje zvucalo? Podesavanju su iza, ne na daljinac. Sto se zvucne tice, kakva podesavanja u Asus Xonar Center-u bi valjalo uraditi da bi se dobio sto bolji zvuk?  I jedno ubern00b pitanje, jel bolje da ostavim ove sundjere na zvucnicima ili da ih skinem?

subjektivna stvar, podešavaj ih prema sluhu i prema tome kako tebi bolje zvuče... npr na 12 sati oba, bas možda malo prema kecu...

mislim da je malo bolje za zvuk da su mrežice skinute, bolje za zaštitu visokotonca da su stavljene a najbolje za estetiku da ih skineš... ili staviš... u zavisnosti od toga šta ti se sviđa  :D

meni je uvek bilo najlepše da jednu mrežicu stavim a drugu skinem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su sranje, kupi najjeftiniji.

Може појашњење? Цркао ми је резач стар 5 година (Пионир 109, нарезао Бога оца), па ми треба нешто ново. Или да пазарим хард од терабајта?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na hard od terabajta, kupi i neki ventilator od 8-12 cm koji ćeš fiksirati odozdo da duva u elektroniku.

Ne kupuj one ventilatore namenjene isključivo hard diskovima, dobri su prvih mesec dana a posle se napravi toliko prašine da prave kontraefekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...