Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

 Meni baš i nisu nešto preterano lepi, mnogo su izduženi ali nema veze. [edit] Zapravo, izgledaju baš kao dvojka kojoj su navarili još pola dvojke odozdo.[/edit] Ne znam cenu ali upoređujući cene modela na ruskim sajtovima skontao sam da bi mogli da budu nešto malo ispod (ili oko) 8 hiljada, ali ko zna.

 

Solo6 takođe neće biti u srbiji u narednom uvozu tako da ništa od toga. Zar im ne škodi to što ih nikad ne gasiš?

 

Sigurno su glasniji Solo 3 od Solo 2, ko zna, možda je čak i bolji zvuk.

 

Ne škodi im, što bi im škodilo? :) Kada pritisnem mute ono uđe u neku vrstu stand-bya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ajd' da i ja pitam nesto, mozda mi cak i neko odgovori x)

 

Elem, kada palim kompjuter cesto mi izbaci crn ekran i ovo pise:

Reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press a key

 

Onda moram da ga restartujem par puta da bi se upalio...Ovo mi se pre desavalo na XP-u, pa sam reinstalirao sistem i isto se desavalo, nedavno sam stavio W7 i opet isto...

Sta mu to dodje? Bojim se da disk umire, al' ovo se desava vec mesecima, tako da... icon_biggrin.gif

 

 

To ti je do setovanja dzampera. Garant ti je na optici namesteno na master a na hardu na slejv. Prvo otvori kuciste, proveri kako ti stoje dzamperi (HD mora biti master ako idu oba uredjaja na isti IDE kabl). Ako ti je HD SATA, onda pri dizanju sistema drzi/drndaj DELETE dugme da udjes u BIOS pa tamo podesi u Advanced/Additional Settings -> Boot sequence -> Boot from other device - stikliraj Enable; jos bolje ti je da podesis da ti First boot device bude HD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To ti je do setovanja dzampera. Garant ti je na optici namesteno na master a na hardu na slejv. Prvo otvori kuciste, proveri kako ti stoje dzamperi (HD mora biti master ako idu oba uredjaja na isti IDE kabl). Ako ti je HD SATA, onda pri dizanju sistema drzi/drndaj DELETE dugme da udjes u BIOS pa tamo podesi u Advanced/Additional Settings -> Boot sequence -> Boot from other device - stikliraj Enable; jos bolje ti je da podesis da ti First boot device bude HD.

 

 

Podesen je HDD na firs boot device, to oduvek tako stoji, mada probacu da vidim kakvo je stanje sa dzamperima. A i probacu sa promenom kablova, sto kaze voodoo_

 

@Zoidberg

 

Koliko ti je stara ploca?

Ako je vise od 2 godine moguce da ti zeza i baterija na ploci - to se lako da srediti zamenom iste  :meshuggah:

 

 

Pa ima joj negde oko godinu i po.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi da radi sa skroz skresanim detaljima pod uslovom da laptop ima HD 3200 grafiku i bar jedan giga rama

Nisam siguran dal 610 ima Intel ili ATI integrusu ali ako je ovo prvo - tesko, a i ATI nije bas najsjajniji... :zeleni:

Uvek to kazem - laptop nije za igranje ma kakav bio, mislim ima pristojnih modela koje mogu da teraju i najnovije igre ali problem je u pregrevanju s obzirom da laptop nije desktop i da se hlade na drugaciji nacin i da kod njega mora uvek da se vodi racuna i o tome, pogotovu ako zelis da ti lapic sto duze traje

Neko ce reci kupi postolje kupi ovo kupi ono, onda mobilnost sto je osnovno kod laptopa i gubi svoju poentu :smile:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Da se pokrene verovatno da, al' da se igra - ne. Ta igra je toliko neoptimizovana da muci i c2q/i5 + gtx 280/5850 a ne nesto sto ide uz laptop. K'o sto ti rece kolega iznad, igranje na lapu je jako neisplativ sport.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар има проблем са звуком на рачунару. Звук из Винампа, са Интернет радија, из програма за пушање филмова итд. се чује само кад је укључен програм за гледање телевизије преко ТВ картице. У чему је ствар? Капирам да је на неки начин преузео примат, али не знам како да то искључим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Брисање из device manager - a није помогло, а овај нема инсталацију програма, па неће да га брише. Постоји ли још неки начин?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&displaylang=sr
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0db2e8f9-79c4-4625-a07a-0cc1b341be7c&displaylang=srb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар има проблем са звуком на рачунару. Звук из Винампа, са Интернет радија, из програма за пушање филмова итд. се чује само кад је укључен програм за гледање телевизије преко ТВ картице. У чему је ствар? Капирам да је на неки начин преузео примат, али не знам како да то искључим.

 

kolko ja znam, tv kartica se povezuje jednim malim kablom (koji se dobija uz tv karticu) sa zvucnom karticom u line-in

barem je tako bilo u moje vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Другар има проблем са звуком на рачунару. Звук из Винампа, са Интернет радија, из програма за пушање филмова итд. се чује само кад је укључен програм за гледање телевизије преко ТВ картице. У чему је ствар? Капирам да је на неки начин преузео примат, али не знам како да то искључим.

 

Imao sam slicnih problema pre par godina. Ako se dobro secam trebalo bi da Enable-ujes, tj. unmute-ujes sve 'devices' koje ti trebaju za reprodukciju zvuka u sound mixer-u ili kako se vec zove isti na XP-u, ako je taj sistem u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel postoji neki poseban razlog sto su u Digitalu ocenjivali Chicony tastature i jedna od njih je bila POTPUNO identicna Saitek Eclipse II, kao da je umesto Saitek nalepljen Chicony logo :confused:

Gledam sad Chicony sajt i imaju jednu tastatutu koja lici, ali ova u Digitalu je bukvalno identicna. Briga me je samo jer imam Saitek i zanima me da se on popularizuje posto svega par firmi drzi u prodaji a ne glupavi Chicony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines plugin odavde: http://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=4580 (imas i uputstvo za instalaciju, kao i mogucnost da skines installer)

 

procitas ovaj README (pdf, 146 strana) i tu su navedeni svi podrzani modeli fotoslikaca (na strani 4 pocinju da navode koji su tipovi fotoapaarata podrzani, ne moras da citas svih 146 strana).

 

hope it helps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...