Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ok,sveo sam izbor na:

 

asus 8800 256/256 bita za 40 e

 

asus 9800 512/256 bita za 60 e

 

prodavac ovih daje garanciju

 

Leadtek 9600GT za 45 e.

 

upravo umire 8600 gts pa ne bih da padam sa konja na magarca,a ni da dajem masne pare.ne bih ati jer imam jako losa iskustva sa njima,ali ako ima neko neki predlog...

 

jel se isplati pljunuti 60 e za 9800?jel' bolja tih 20 e od 8800?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BLAGOJE - 9800 ti je revizija istog jezga kao i 8800, sitniji proces izrade, malo hladnija i manje žedna struje, 10ak (20 je možda čak i previše) evra skuplja od 9600GT. Naravno, priča je o cenama polovnih karata na tržištu. Ovde je 9800 preskupa. 8800 nema dovoljno VRAMa. Potraži 9800 za do 50ak evra, ima ih u oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam kod ortakinje koja je pazarila gomilu virusa i trojanaca i sve lepo ocistio combofix-om i malwarebytes-om..ali je ostao problem koji mi zestoko ide na zivce. naime, language toolbar se ne pojavljuje..sve je podeseno kako treba medjutim njega dole pored sata nema. e sad znam da se sa ctfmon.exe ovaj "program" startuje ali je malo glupo da posle svakog restarta ili paljenja racunara kuca u run-u ovu komandu. jel neki od virusa ostetio fajl ili sta je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se desavalo mozda nekome kada gleda video sa vise kamera i kada se kamere malo brze menjaju da se pojavljuju kao dve horizontalne crne preko duzine celog ekrana,jedva su vidljive ali ako je svetlija pozadina moze se primetiti kada se gleda iz bliza iz daljine jako tesko..to sam video kada sam doneo monitor kuci i reko videcu kasnije kako bude radio.posle toga je to prestalo i zaboravio sam na to,a veceras mi se ponovo pojavilo..da ga nosim na reklamaciju ili ce to mozda otici samo od sebe kao sto je prosli put? ne mogu uslikati pa da vam pokazem jer kako god da pauziram video to prestane.nikada se to nije primecivalo na mozili,igricama ili bilo kakvom radu na racunaru samo kada gledam video snimke...veceras sam i menjao kodeke i bas sada gledam u gom plejeru se to mnogo manje primecuje skoro i da nema tog problema,dok u media classic plejeru toga ima bas kako je opisano.onda verovatno to nije toliko do monitora nego do plejera i kodeka?

ako ikoga zanima monitor je zavrsio na reklamaciji.sinoc je poceo cudno pistati i odma sam ga ugasio.to mi se vec desavalo kada je upaljen jedno 10 sati ali je posle 5 minuta pauze prolazili.jutros ga upalim ono isto.odnesem ga na reklamaciju upale ga pisti i tamo,izvade drugi ukljuce ga kad ono i on pisti.cuje se uzasno cudno i ima neku vislju frekvenciju.nesto slicno kada opadne pritisak osobi pa joj pisti u usima...na to sam prvo pomislio,reko da se nisam zajebao :haha: digao sam ruke od benq-a i ovo iskustvo me je veoma razocaralo.u sredu mi stize lg verovatno W2246S-BF.cist je bezobrazluk sto oni za taj monitor traze 13.500din,a da imam kes lovu mogao sam kupiti Samsung B2230N u win win-u +sto je taj lg tamo 12.300din.nikada vise necu uzimati nesto na rate,samo kes lova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam kod ortakinje koja je pazarila gomilu virusa i trojanaca i sve lepo ocistio combofix-om i malwarebytes-om..ali je ostao problem koji mi zestoko ide na zivce. naime, language toolbar se ne pojavljuje..sve je podeseno kako treba medjutim njega dole pored sata nema. e sad znam da se sa ctfmon.exe ovaj "program" startuje ali je malo glupo da posle svakog restarta ili paljenja racunara kuca u run-u ovu komandu. jel neki od virusa ostetio fajl ili sta je u pitanju?

Šta uzimaš za nadoknadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup Win Win no.gif 230 Evra Leadtekova GTX 560, a u EMMI-ju 197 Evra pivopije.gif Mada u Novom Sadu ima Win Win, pazari se iz Beograda icon_da.gif Danas sam pazario Mushkin memoriju, s kojom sam juče imao komediju u PC Practic i Pakomu.

 

PC Practic:

 

-imate li Mushkin memorije?

 

-muške memorije? Hehe, nemamo

 

Pakom:

 

-imate li Mushkin memorije?

 

-ne, imamo samo uniseks

icon_smile.gif Samo stručno pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi danas Roccat Kone[+] pacov. Nisam mogao da verujem, miš bolje leži u ruci od MX Revolution Logitecha kog sam imao ranije mhihi.gif Desna mu je strana duža za otprilike razliku u dužinama srednjeg prsta i kažiprsta, ima i 4 tegića za podešavanje težine. Preciznost čisto ludilo icon_smile.gif Po netu su po forumima pričali o problemima sa scrollom, ali to je izgleda uklonjeno još 2008. Milion opcija u podešenjima, odličan miš + odličan support, eto, ako neko razmišlja o kupovini pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skup Win Win no.gif 230 Evra Leadtekova GTX 560, a u EMMI-ju 197 Evra pivopije.gif Mada u Novom Sadu ima Win Win, pazari se iz Beograda icon_da.gif Danas sam pazario Mushkin memoriju, s kojom sam juče imao komediju u PC Practic i Pakomu.

 

PC Practic:

 

-imate li Mushkin memorije?

 

-muške memorije? Hehe, nemamo

 

Pakom:

 

-imate li Mushkin memorije?

 

-ne, imamo samo uniseks

icon_smile.gif Samo stručno pivopije.gif

Reko cisto da se ubacim za gtx 560...burazer mi nalozio da saznam sve i zaprepastio sam se da ova graficka vuce 180 a na oc modelima i preko 200 vati struje!!! 25% vise struje vuce od 6870 a bolja je 8-10%.

inace..zar mushkin nije prestao sa proizvodnjom rama?

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi danas Roccat Kone[+] pacov. Nisam mogao da verujem, miš bolje leži u ruci od MX Revolution Logitecha kog sam imao ranije mhihi.gif Desna mu je strana duža za otprilike razliku u dužinama srednjeg prsta i kažiprsta, ima i 4 tegića za podešavanje težine. Preciznost čisto ludilo icon_smile.gif Po netu su po forumima pričali o problemima sa scrollom, ali to je izgleda uklonjeno još 2008. Milion opcija u podešenjima, odličan miš + odličan support, eto, ako neko razmišlja o kupovini pivopije.gif

 

Imam Razer Naga (ne zbog kantera prokletog, i ne igram ga), vec zato sto volim preciznost misha :) A i dobro je sto ima puno dugmica, pa podesim za photoshop ili za dreamweaver neke precice :) Sva preporuka naravno. Razer marka, jes' da je skuplja, ali kvalitet neverovatan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razeri su mi bili opcije, ali odabrah ovaj pre svega zbog prilagođenosti desnoj ruci i zbog toga što je malo veći od Razera, a košarkaške godine su uradile svoje :) Plus sam računao na odličan odnos kvalitet/cena, jer Roccat ipak pokušava da kaska za Logitechom i Razerom. Više sam nego zadovoljan posle par dana isprobavanja mišonje pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko da mi da link za katalog sa cenama hard diskova za lap top, na ovim opšte poznatim sajtovima uopšte ne vidim lap top hdd, samo obične.

 

Edit: nevermind :bigblue: dok se ja skontam da je 2,5 format za laptop XD

Edited by Oak

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko me koce stari ATA/IDE hdd-ovi koje koristim,sto se tice performansi?vucam sa sobom dva od po 80 gb jos od 2006te,sad nesto razmisljam,koliko bih dobio sa nekim brzim i modernijim?

 

racunar je: amd athlon X2 3800+,1,5 gb ddr+ 400 mhz,ovi diskovi (wdc i maxtor),8800 gt,gigabyte ploca.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio bi dosta, osetices razliku momentalno.

Trebalo bi da su 3 puta brzi (citanje i upis), i mnogo tisi. Naravno pricamo o kvalitetnim diskovima, recimo Samsung F3 serija.

Ili WD ako je sistemski onda blue serija, ako je za talozenje muzike i filmova onda green serija.

Naravno pricamo o SATA2 diskovima, pogledaj sta ti ploca podrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf,smijem se zakleti da sam vidio na ploci sata prikljucke,ali nisam neki ekspert,pa aj pomozite:

 

gigabyte ga-k8nf-9 je ploca

 

link sa specifikacijama ploce.

 

 

 

i da,mislim da mi treba sistemski,da bi sve islo gore tj performanse.jel' moguce onda da sadasnju nstalaiju win-a koji koristim potpuno prebacim na taj novi disk,da ne instaliram sve jovo nanovo?neki ghost,image ili sl?

 

 

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...