Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Celo jutro pokusavam da namestim......... Da li je neko imao iskustva sa tim errorm (windows cannot install required files. the file may be corrupt or missing)... :(

 

Edit: Da malo detaljnije objasnim situaciju. Prvo sam pokusao sa legalnim windows 7 x64 SP1 os, koji nam fax daje da koristimo. Narezao sam ga na dvd, izbaci mi gore pomenuti error kod druge stavke: "Expanding files", pa sam procitao na netu da mozda nisam dobro narezao dvd i da skinem imgburn,pa sam sa njim pokusao tako sto sam narezao dvd na 1x i opet error. Onda sam skinuo h33t-ovu verziju sedmice sp1 x64, narezao na dvd i fail. Onda sam popizdeo, jer bacam dvd-eve uzalud i provalio da moze preko flash-a da se instalira os, pa sam tako pokusao i jednu i drugu verziju sedmice sto imam da instaliram, OPET JEBENI FAIL. Da li da pokusam sa nekom drugom verzijom OS? Pokusao bih i Ozirisovu verziju sto je okacio, ali sam skeptican da ni ta nece raditi. :(

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam guglao za tvojim problemom i u 80% slucajeva je problem rezanja na velikoj brzini (32x, 24x) itd ali posto kazes da si pokusao sa tim ostatak odgovora na netu se odnosio na greske u hardveru (memorija, sam hard disk) itd.

EDIT: sad malo bolje gledam..i postoji stvarno ogroman broj zalbi na ovo i nikada nije isti uzrok a ni resenje. Neki su resetovali CMOS, neki iskljucivali druge hard diskove, neki menjali kablove...neki nasli greske u ram modulima :(

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam problem... Pokrenuo sam Memtest86 i nasao mi je do sada (radi skeniranje vec skoro 4 sata) oko 82.000 hiljade problema sa memorijom. :frown: Tako da, u ponedeljak nosim laptop u pc-plus da se to zameni, sva sreca pa imam garanciju. :no: Zato mi je i pao sistem, zato i nisam mogao da ga ponovo instaliram... Hvala na pomoci Ozirise. :da::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Opet ja. Imam neki prastari komp (Pentim III, 1200 mhz...) na kojem je pao sistem. I kada hocu da ga podignem ponovo, ne prepoznaje mi hard diskove (ima ih 2), da li tu ima neko resenje ili da nosim u servis i platim 20e lopuzama. Vec sam pokusao neki fazon sa ubacivanjem novih drajvera u instalaciju koristeci nlite, ali ne radi, jer moguce da nisam nasao odgovarajuce drajvere. Neam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff ajde pomagajte, mada mislim da je veoma zeznuto:

Pojedine internet strane (ne mnogo njih ali meni bitne) racunar nece da prikaze..a znam da rade posto se na drugom racunaru normalno otvaraju i iskace standardno obavestenje Unable to connect..Firefox can't establish a connection to the server at bla bla bla. Probao sam i da cistim kesh iz browsera i da ipconfig/ flush dns, reinstalirao mozilu, probao sa svim drugim browserima..i ponovo nece. jel ce morati da se ubija sistem ili ima neko elegantnije resenje?

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde i za koliko para ima da se kupi produzni kabl za slusalice?

Videh u "Rodiću" pre neki dan, ne znam za cenu, ali ne može da košta više od par stotina, zavisi koja ti dužina treba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff ajde pomagajte, mada mislim da je veoma zeznuto:

Pojedine internet strane (ne mnogo njih ali meni bitne) racunar nece da prikaze..a znam da rade posto se na drugom racunaru normalno otvaraju i iskace standardno obavestenje Unable to connect..Firefox can't establish a connection to the server at bla bla bla. Probao sam i da cistim kesh iz browsera i da ipconfig/ flush dns, reinstalirao mozilu, probao sa svim drugim browserima..i ponovo nece. jel ce morati da se ubija sistem ili ima neko elegantnije resenje?

 

Moras proveriti na Windows\system32\drivers\etc\hosts. Otvoris host file sa nekim text editorom (najbolje da je notepad) i onda na dole ima nesto kao# i onda neki website... Ako je stavljen neki od tih websajtova koji ti pokusavas da posetis, obrisi i sacuvaj file klasicno pod Save. Trebalo bi da upali... Javljaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras proveriti na Windows\system32\drivers\etc\hosts. Otvoris host file sa nekim text editorom (najbolje da je notepad) i onda na dole ima nesto kao# i onda neki website... Ako je stavljen neki od tih websajtova koji ti pokusavas da posetis, obrisi i sacuvaj file klasicno pod Save. Trebalo bi da upali... Javljaj

I ja sam to pomislio..i popravio hosts file tj resetovao ga na def..i kao proradi..al posle 30sec do 1min po iskljucivanju i ukljucivanju browsera opet isti problem, i onda sam saznao da je greska u nekom od programa koji sam instalirao (pitaj boga koji) koji iz nekog razloga, nekako zabranjuje pristup pomenutim sajtovima. Nije virus, nije malware vec samo neki proces a zasto zabranjuje samo te konkretne sajtove to mi nikako ne ide u glavu. nista..moram da ubijam sistem jer mi ce mi jedan od tih sajtova uskoro trebati za sljaku.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da li je normalno da laptop koji je bežično povezan sa desktopom ima duplo manji internet protok?

 

Dakle, nije da se koriste istovremeno, već i kad desktop uopšte nije upaljen, laptop ima brzinu koja iznosi samo pola od postojećeg adsl paketa.

 

Brzina routera je 54 Mbps, da li je do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Šta radite kada vam po pokušaju brisanja fajla izađe ono "Cannot delete: Access is denied. Make sure..."? Bez razloga, naravno. Ide mi na kurac, evo drugi put ove nedelje mi neki fajl to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...