Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Šareno i interaktivno, stvarno kao za tablet. Verujem da će ljudi napraviti dodatnu kopiju Windowsa koji koriste, da se nađe u vremenima kada čudni operativni sistemi preplave tržište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece, kontam da ce imati i tastaturu za te varijante, kada se umoris. Ali recimo, hoces nesto na brzinu da pogledas, ne moras da vadis tastaturu, vec u trku po monitoru izdrkas sta ti treba, i ides. To mi se recimo svidja. Isto i kada hoces nesto da crtas, to ce unistiti Drawing Tablet industriju, verovatno ce postojati olovcica, i pomocu nje ces moci i da crtas kako zelis. Po mom misljenju, red bi bio da se prebacimo na takvu vrstu tehnologije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da će neko hteti da crta sa rukom ka monitoru. Makar dok ti monitori ne dođu u ogromnim veličinama i sa postoljima koja omogućavaju veliku fleksibilnost podešavanja ugla. O ceni da ne pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je ljudima na fb-u ovih dana? Skoro svi su počeli da sređuju profile, posebno onaj deo vezan za obrazovanje i posao. Nije valjda da ljudi očekuju ponude za posao preko fb-a? Čemu onda LinkedIn i slične mreže :confused:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, FB uvodi izmene, pa šalje obaveštenja o tome, a ljudi se primaju, pa čačkaju ono što u životu nisi videli, jer jebi ga - prvo se postave slike sa nove godine, pa grad u kojem živiš. :D A evo, sada su ubacili nešto čime, valjda, pokušavaju da pariraju G+ sistemu - mogu odvojeno da se stavljaju neke grupice, co-worker, close friends, family. Čupaju se da ne izgube primat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, G+ je vec pukao. Iako ima puno registrovanih, aktivni korisnici su svega 2-3% registrovanih. Tako da, fejs ce sve jedno opstati. A sto se tice tih inovacija, meni se svidja, lako raspodelim kome hocu da budem online na chatu, kome necu, kome hocu da vidi moje slike, kome necu (kao npr kevi moje devojke xD) itd... A i cini mi se, sada je mnogo lakse spijunirati na osobe xD S.T.A.L.K.E.R. mod :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keva tvoje devojke ti je među prijateljima? :haha:

 

To što ima malo aktivnih korisnika ne znači ništa, ja sam na predlog drugarice napravio FB još rane 2006-e, tada ljudi nisu imali pojma šta je to. Došao, video, odlučio da je smor i napustio. Tako su mnogi ljudi pravili, pa se vraćali kada je postalo popularno. Niko ne može da kaže da se isto neće dogoditi sa G+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, trebala bi mi pomoc... Imam wireles internet(antena + kartica u kompu). Medjutim broj racunara u kuci se znatno povecao, pa bi sada zbog 2 laptopa zeleo da imam internet po celoj kuci i da ga imam na 2 desktop racunara, ondnosno da predjem na sistem sa AP-om i ruterom... Da li neko moze da mi preporuci koji ruter i koji AP, i da me bar malo uputi u postupak i sta mi uopste sve treba? Nemam pojma o tome, a hteo bih da to sam odradim...

Ja sam mislio da kupim Router TP-link TL-WR340GD. Sta bi mi pored njega jos trebalo?

 

 

 

 

EDIT:Pokusao sam na googlu, ali bi mi to oduzelo previse vremena, a usred sam jurenje uslova...

 

 

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, trebala bi mi pomoc... Imam wireles internet(antena + kartica u kompu). Medjutim broj racunara u kuci se znatno povecao, pa bi sada zbog 2 laptopa zeleo da imam internet po celoj kuci i da ga imam na 2 desktop racunara, ondnosno da predjem na sistem sa AP-om i ruterom... Da li neko moze da mi preporuci koji ruter i koji AP, i da me bar malo uputi u postupak i sta mi uopste sve treba? Nemam pojma o tome, a hteo bih da to sam odradim...

Ja sam mislio da kupim Router TP-link TL-WR340GD. Sta bi mi pored njega jos trebalo?

 

 

 

 

EDIT:Pokusao sam na googlu, ali bi mi to oduzelo previse vremena, a usred sam jurenje uslova...

 

 

 

ja sam uzela sebi ovaj ruter http://winwin.rs/-be%C5%BEi%C4%8Dni-router-tp-link-tl-wr740n-lite-n.66.html?productId=29212 odlučan je za kuću. ima stvarno veliki domet. Router TP-link TL-WR340GD je dobar za stanove do 50 kvadrata

dobije se instalacija, poveže se sa modemom i to je to

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ce ti ovo dosta pomoci..samo je pitanje za koji ces se od ova dva uredjaja odluciti, mislim da je bolja varijanta samo AP da uzmes a posle preko lan kabla da signal distribuiras preko nekog wireless rutera:

http://www.youtube.com/watch?v=seaYiX3pyUM

 

npr neka ovakva varijanta: 1. Ovaj wireless ruter i 2. Ovaj access point

Malo sam zardjao sto se wireless stvari tice..pa za svaki slucaj proveri da li je to to ;)

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, to sam i ja prvo pomislio :) Nostalgija :wub: . Enivej svidja mi se mnogo, lepo je sve organizovano, ima dodatnih opcija... E sad, jos kad bi stavili opciju da ova pozadina ne bude bela, nego da moze Crna ili tako neka druga boja, bilo bi do jaja :) Onda bi svako mogao uskladjivati, kao na Twiteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...