Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ubuntu se fokusira na tablete i touch screen uredjaje... Sve im je slabiji cilj desktop. Onaj Unity je takav shit, kao Windows 8... Za debile. Klikni veliko dugme, i to je to. Jebes takav Linux. Jos nisam skinuo ovaj poslednji Ubuntu, ali uskoro cu, cim nabavim lap top novi. Vidim da jos uvek moze da se koristi Gnome umesto Unity-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...ubuntu isto pokusava da se probije nekim fancy i potpuno nepotrebnim fazonima i nadam se da ce se zaustaviti na unity kakav je sad i nista dalje ne produbljivati jer stvarno nema poente..i da, naravno da ne bude onog zezanja sa amd drajverima ko na ocelotu :violent: . Videcemo 28 aprila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubuntu se fokusira na tablete i touch screen uredjaje... Sve im je slabiji cilj desktop.

ja koristim dual boot, vindovs za igrice, ubuntu za net.

 

Vidim da jos uvek moze da se koristi Gnome umesto Unity-a.

gnome 3 i unity intefejsi su govna, ali postoji fallback mode, koji izgleda kao gnome panel (onaj normalni interfejs iz 10.10)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koristim nod i sad ess kombinovano bar 6 godina i nikad najmanji problem.ovo za mail meni jedino ima smisla ako si imao nod i neki krnjavi firewall,na ess nema tih problema a sve mejlove svlacim preko tanderbrda na hdd,nikad najmanji problem.ni licence vise nisu problem otkad je tnodova i sl programa

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOD samo stvara privid da je sve ok. Instaliraj neki drugi AV i hell shall be unleashed.

 

Evo ga sad jedan pametan...

 

Radim kao sysadmin već par godina i svuda sam stavio legalan NOD i nikakvih problema nemam. Naravno, te kompjutere koriste dumb korisnici koji kliću na FREE DOWNLOAD FREE SEX dugmiće i nisam imao problem do sada.

 

Tako da, malo proširi svoje "iskustvo" pa tek daj nekome savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je sam koristio nod i bio sam zadovoljan samo je problem nastao pre 2-3 godine kada je krenuo da zeza wireless konekciju. presao sam na avg i sasvim lepo radi posao.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga sad jedan pametan...

 

Radim kao sysadmin već par godina i svuda sam stavio legalan NOD i nikakvih problema nemam. Naravno, te kompjutere koriste dumb korisnici koji kliću na FREE DOWNLOAD FREE SEX dugmiće i nisam imao problem do sada.

 

Tako da, malo proširi svoje "iskustvo" pa tek daj nekome savete.

 

Ja pricam na osnovu svog iskusta, a veruj mi imam ga.

I mozes slodobno da jedes govna, kada si ti tako pametan kao sysadmin. Jebe mi se.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam na osnovu svog iskusta, a veruj mi imam ga.

I mozes slodobno da jedes govna, kada si ti tako pametan kao sysadmin. Jebe mi se.

 

To "veruj mi" je vrlo relevantno. Pogledaj lepo testove na av comparatives, http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_retro_nov2011.pdf recimo. Ja imam uzorak od sigurno 1000 računara na korporativnom nivou gde nije imalo problema, ako ne i više, koje je tvoje iskustvo?

 

"NOD samo stvara privid da je sve ok", ma 'ajde, kakav je to argument?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, moja Avira se dobro kotira. Mada sam mišljanja da AV uopšte nije neophodan, ako korisnik zna šta radi. Istina da ne koristim Windows toliko često, ali od kada sam batalio piratski softver nisam video ni jedan zaraženi fajl. MCShield za svaki slučaj i Avira reda radi. I nikada ne preuzimam sumnjive fajlove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlična rutina ako je se pridržavaš striktno. Ali AV ipak mora postojati na Windows platformi. Recimo moja sestra uvek ima zaražene USB-ove sa Windows virusima, iako sam joj dao moj laptop sa Backtrack Linuxom. A poslednji moj incident se desio kada sam pokrenuo krek (rekao Aviri da iskulira), i posle morao da radim full system scan jer je krek ostavio govna u Temp-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мој рачунар код куће је стар 8 година (убачен је само РАМ и нека половна графичка уместо mx440), нема антивирус и ради к'о сат. Не убацујем флешеве за које не знам какви су, пазим шта скидам и на које сајтове идем.

 

Други стоји у Београду, на њему имам НОД, пошто буразер не гледа где иде и шта убацује. Исто нема никаквих проблема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...