Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Da li je neko radio reparaciju baterije za laptop ili kupovao neku zamensku bateriju? Imam Toshibin laptop, i3 procesor, 6 giga rama, 3 godine star, ali bi za moje potrebe mogao da gurai jos neko vreme, ali je otisla baterija i jako me nervira kada nista ne mogu da uradim bez kabela. Da li se isplati menjati ili reparirati postojecu bateriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimer ima sledeći problem sa kompom, tj. netom "dns server isn't responding". Radio mu je net normalno i odjednom je prestao sa radom i taj eror se pojavio u troubleshoot-u. Probao sam raznorazne predloge sa neta i na kraju sam mu reinstalirao windows, ali je problem ostao. Ima HP Probook 455 laptop koji je nedavno uzeo, zanima me da li je moguće da je problem hardverske prirode? Pri tom mu Wireless šljaka, dok LAN neće...

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени се скоро појавило то "DNS server isn't responding" и решио сам проблем тако што сам уклонио конекцију, искључио рутер, поново прикључио и наместио нову концекцију

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skype baguje strašno u poslednje vreme. Nije ni čudo, kad se zna ko im je gazda :haha:

 

Bolje da se ugasise nego da ih je majkrosoft preuzeo...3 meseca ih je boleo kurac za neksus da srede skajp...u stvari nisu azurirali nista, niti su ljudima na forumima odgovarali. nego korisnicima slali prastaru verziju skajpa.Kad sam konacno nasao kontakt mail i pitao za problem kad ce da ga rese, samo sam dobijao bot odgovore, ocistite kes, reinstalirajte, restartujte, tako u krug i to uvek razlicito ime, a krug odgovora se vrteo tako sto mi za eventualne probleme posalju 4 maila od kog su prvi i cetvrti identicni(e tad sam shvatio da razgovaram sa masinom), samo sa drugim imenom, a drugi i treci kao odgovaraju na prepisku ali ista fora i kombinacija sa prvim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Viber za desktop?

 

Meni skype baguje strašno u poslednje vreme. Nije ni čudo, kad se zna ko im je gazda :haha:

Video im je u beti i ne radi, probala juce :D

Oovoo je meni kul ali druge apparently drka sto vide sebe u istoj velicini kao sagovornika (nama zenama je to svrsh) pa ono... razer comms + FB it is.

Neverovatno koliko se na RC dobro cuje. I ekstra sto je povezan sa Steamom pa mozes iz igara da koristis bez alt+tab :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

formatirao usb stik, sad mi pokazuje da ima 1gb manje, umesto 3,75 pokazuje 2,75

 

jel rikava fleška, da ne stavljam fajlove na nju?

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ako je Tači uzeo dao bih mu ja i više!

 

samo jel sigurno da sad stavljam dokumente na taj fleš?

 

jbt, imam neke fleške stare 10 godina i još rade a ovaj najnoviji mi sere

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve bre ozbiljne knjige na 2 MB?! Gde će tu da stanu grafici, slike, tabele, primeri... Bez .pdf-a od 20-30 MB nema ništa, što u .epub-u izađe na 7-10 MB. A naći ozbiljne knjige u narodnoj verziji u tom formatu nije uopšte lako. Nego, daj šta daš (.pdf i .djvu). Jednu tražim bezuspešno već 6 godina

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treasure Islands - Tax Havens And The Men Who Stole The World - Nicholas Shaxson

 

326 strana, 383 kilobajta, .epub, sasvim normalno se čita

nema tu grafikona, tabela i ostalog

 

tokom studija sam u svega 2 ili 3 udžbenika imao tabele i primere, a, koliko se sećam, nijednu jedinu sliku nisam video

tako da se puno teksta može bez problema spakovati u nekoliko megabajta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...