Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

a10 6970k - cca 13k dinara

neka a88x plojka - tu do 6k dinara

2x4gb 2133 ili 2400mhz rama - bolje uzeti na oglasima za cca 9k dinara,cijene novih su prevelike

1tb seagate ST1000DM003 - nesto sitno preko 6k din

neko LC power mATX kuciste sa napajanjem,jer to sve zajedno nece povuci ni 20a na +12v tako da nema brige 3-4k din

 

sve djuture najvise 38k dinara.ove dvije hiljade ja bih ulozio u napajanje + kuciste ali kako god okrenes ni za 6k din neces se usreciti bez ako uzmes na oglasima,pa da uzme novo napajanje sa garancijom (raidmax keystone najjeftiniji) a kuciste polovno,ili kako god vec.

 

intel pandan bi bio pentium g (tu oko 7-8k,plojka isto 5-6,najjeftiniji 2x4gb ram (moze i 1333mhz) 6k dinara) dakle najvise 5k dinara ustede a ne moze se posebna grafa ni na oglasima uzeti da je icemu i da daje bolje perfomanse od amd apu solucije.mozda se za tih 6-7k dinara naleti na 650ti ali ne bih racunao na to.najjeftinija solucija bi bila 750ti koja je sama 15k dinara pa ti vidi

 

od gotovih nema ljeba,jer ionako ti pakuju zadnji krs,a i za a8 apu traze 40k dinara

 

sad tek kontam da si napisao da nemas pojma o hardveru,ja samo procitah konfiguracija - 35 do 40k dinara - igre - moze i gotova i raspalih,pa da pojasnim jos:

 

ram mora da bude sto brzi,sto veceg takta,sto nize latencije i pozeljno sto manji napon jer dosta tih jeftinijih ploca ima problem da radi sa icim sto je preko 1.5v,a takav ram (2x4gb 2400 cl11 naprimjer) nov je preko 100e trenutno nov u prodavnici.ram ili radi ili ne radi i moze se slobodno uzeti na oglasima,najcesce taj zajeban ram kupuju normalni ljudi koji cuvaju garancije a garancije na takav ram znaju da budu i po 5 godina,tako da je mngo bolje uzeti ga na oglasima.ja inace uvijek uzimam tako ram,jer mogu da probam i tstiram plus prodjem jeftinije,nekoliko puta mi se desilo da pljunem po 100e i vise na ram nov i zapadne me mucak pa vracaj reklamiraj itd

 

ovaj sigejt sto sam napisao mora da ide jer se nema para za ssd,a od ovog jeftinijeg a da je 1tb jedino taj sigejt se ne vuce sa pristupom i brzinama

 

kod ploca istog cipseta a razlicitih proizvodjaca (u ovom slucaju a88x je cipset) gledaj cijenu i duzinu garancije (hipoteticki receno - asus je hljadu dinara skuplji od msi-ja ali ide 3g garancije a msi je 2g,ja bih prije dao tu 1k dinara i bio miran jos godinu ali izbor je na vama) zajebi brendove i estetiku.

 

ovaj a10 apu je i graficka i cpu ujednom,dakle ne treba posebna graficka karta,a zato mora 8gb ram-a jer dio toga ide na grafiku i zato je bitno da je ram sto boljih performansi jer direktno dize broj frejmova u sekundi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala buraz, to cu da prosledim tom ortaku, inace lik mene startovao da mu sastavljam posto sam prvi u drustvu imao komp, a ja nemam blage veze sa hardverom, ne pratim to vec godinama, a ne verujem da ce lik da se cima sa oglasima vec samo da uleti u neku prodavnicu i kupi, a i gledam cisto da pokupim par predloga sa raznih foruma pa to da mu prosledim i da ga skinem s kurca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je l' mogu da podesim da je stalno tako, svaki put kad pokrenem mozillu vrati se na Google Srbija?

 

ne bi trebalo zato sto kad odes na tu /ncr stranicu dobijes kukije koji sprecavaju redirect (mene ne salta onda vise na .rs). najvise ima smisla ovo sto kaze blagi da ti je houpejdz namesten specificno na .rs.

takodje, ako obrises kukije onda ce da te opet ridirektuje.

 

edit: mora da se ode na tu google.com/ncr stranicu

 

ono prvo sto sam pomenuo ne radi, to je jednokratno, sori.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...