Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Aj' probaj sa ovog linka neku stariju verziju da instaliraš, koja ti je radila stabilno.

 

Ili probaj 3.4 alfu, vidim da se pominje da je bilo mnogo problema sa (down)loading (meta)data preko magnet linkova...

 

A možda i ovo pomogne, mada prvo probaj drugu verziju neku, 3.2.3 ili 3.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Инсталиорао ово што је Кокица поставио и скида ово срање - BitTorrent-EpicMealTime-a, које се набаци на листу кад стартује програм.

 

Сале, брисао сам, није до тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si stavljao novi sistem nakon zamene?Ako nisi,mozda je to drajvera.Skini Driver Sweeper i vidi da li je nesto ostalo od starih drajvera.

 

nisam menjao sistem, moguće da je ostao neki drajver od ranije. Malo sam menjao podešavanja rezolucije, širine ekrana i tako toga pa sad miruje ali bih da ga vratim na prvobitnu kombinaciju, probaću ovu stvarčicu za drajvere baš. Zahvaljujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја данас контактирао провајдера.

Кажу да је ок.

 

Користим неки сеоски нет преко антене. 2 мб/с.

и на листи где се бира мрежа имам опцију да се накачим на HG520s... да ли је то нечији адсл, јебем ли га. Углавном. повежем се преко њих и ради све како треба. Започнем ту скидање, па стопирам и прешалтам се на нет који плаћам. Тако крене да ради како треба. Додуше, дави 20-ак мин, па онда ради пуном брзином.

Контактирам ти ја провајдера и човек ми каже управо си скидао пуном брзином.

Па, јесам мајсторе, али не од старта и не како ваља.

 

Од јуче ме ово срање зеза. Полудех...

 

Био бих ја стално на том ХГ520с срању, али не могу увек да се накачим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pokupio sam brdo viruscina, a antivirusi ne pomazu, tako da je doshao red na format.

Sad, posto imam dosta bitnih podataka na kompu (faks, fotke, itd...), pitanje je kako to sacuvati. Ja sam kontao da prebacim sve na eksterni hard (koji ce se onda zaraziti), ali kad formatiram komp da prikacim hard na nezarazen komp pa da ce ga antivirus ukloniti sa eksternog.

Moze li to tako, ili neko ima bolji savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je realno bolje rešenje u idealnoj situaciji jer korisnici bi bili manje tuženi nego u prethodnom scenariju. Novi princip je da RIAA i MPAA nadgledaju torrent trackere i na osnovu IP adresa peerova i seedera obaveštavaju provajdere da je ta-i-ta njihova adresa u to-i-to vreme skidala nelegalan sadržaj. To se ne razlikuje od dosadašnje prakse. Razlika je što provajder umesto tužbe pokreće taj sistem od 5-6 opomena i smanjuje korisnicima brzinu ili uskraćuje dostunost sadržaja na internetu (ovo je ostavljeno provajderima da reše). Tako da ostaje da se vidi na šta će to da liči.

 

A koliko je to licemerno nemam pojma. Svaka zemlja špijunira svoje internet korisnike, pa onda svaka firma koja drži social networke ili bilo kakve velike baze prodaje podatke o svojim korisnicima. Primer, svaki korisnik van USA kada se registruje na Facebook-u i aktivan je tamo direktno ostavlja sve podatke na legalno čuvanje u USA. Ti podaci direktno su dostupni njihovim obaveštajnim službama, u vlasništvu su facebook-a i oni raspolažu njima tako da ostvaruju profit (prodaju raznim agencijama). Koliko je pametno ili glupo cenzurisati internet je pitanje na koje odgovor nije baš crno-beo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam...idealna situacija bi po mom misljenju podrazumevala prestanak svakog pokusaja zabrane downlouda bilo cega, s tim sto bi vlasnici autorskih prava nesto ipak dobijali. pretplata krajnjih korisnika bi recimo bila povecana za 50ak posto, i iz te razlike bi se obezbedio noovac za isplatu autora.

 

ovaj verovatno zna sta radi, i nakon nekoliko godina mislim da je to jedino resenje.

 

privatnost je ionako odavno otisla u q.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...