Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

trenutno lutam s laptopom bez konekcije, a znam koliko me se Lemi uželeo, pa reko da pitam da ne postoji neki način da provalim tuđe wireless šifre?

 

Možeš jedino WEP enkripcije da otključaš. Treba ti BackTrack, kojeg boot-uješ sa dvd-a. Izguglaj malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino ccleaner i da ocistis registar,mada usporavanje najcesce bude cpu throttling,u prevodu pregijava se cpu pa sam obara klok da bi hladnije radio.to provjeris speedfnom ili vec nekim programom da ti ocita temperature,iscekiras u biosu da nije upaljen ako je amd tzv amd cool'n'quiet,a nemam pojma kako se zove intel pandan,ako se pregrijeva opet najcesce je do paste,mora da se zamijeni

 

moze biti i memorija (memtest86+),moze biti i hdd (hdd sentinel) mada tesko.

 

mada,najvjerovatnije je da se prosto nadjubrio windows,pomenuti ccleaner bi trebao da poboljsa stanje ako je tako,ako ako ne,jebiga ne gine reinstalacija.

 

sad se sjetih da si pricao kako si stavljao cm hyper 212 evo,moguce da si uzjebao i nisi ga prisrafio dovoljno,onda mu dodje onaj problem sa pregrijevanjem/pastom logican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, pocecu redom, jebiga...

 

Dosta sam se jebavao oko tog kulera, skoro je poceo opet da mi se gasi komp od pregrejavanja, ja se usro da se nije nesto sjebalo, otvorio unutra, i fazon napunila se resetka i ventilator krpicama prasine, jer je mene majmuna mrzelo da zasrafim kuciste i to zatvorim... Ocistio malo i radio super, sad poceo da se gubi...

Evo, temperatura 50 celzijusa, to je za njega banja, otkad sam prvi put instalirao ovaj Hardware Monitor nisam video da bude nize, isao mi je u 120.

 

Moze li procesor da se osteti od hronicnog pregrevanja, a da se to ostecenje manifestuje u kocenju i usporavanju?

Ne znam gde se namesta taj CPU throttling, nisam to nigde video, a zvuci mi kao neka zajebancija koja se podesava u BIOSu da bi se izbeglo pregrejavanje, sumnjam da je to ukljuceno na mom procesoru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga,ako je BIOS na difoltu velika je sansa da je ukljucen throttling,skinji menjual za svoju plocu i samo lagano.ako je amd samo disejblujes hardware thermal control i amd cool'n'quiet,koji su pandani istim na inelu stvarno nemam pojma,odavno nisam imao intel.

 

sam procesor ne bi trebao na taj nacin da se sjebe,da imas BSOD-ove i slicno pa i da posumnja covjek,sejf bet bi bio da sve lijepo rasrafis,temeljno ocistis i sklopis,uz nove paste.ja sam prije koji dan popizdio i rasrafio sve,kupio aplefohn gros clockner za 500din (bez kacenja,kupio 2mm srafove i matice i sam zbudzio) noctua nt-h1 i nagrcao je u sve,cak i u grafu,i uzeo 2 AC f12 pwm venta,sad je sve mir,tisina i 'ladovina,da ne pricam da sam svemu oborio temperature u prosjeku za 20 stepeni (cak i grafi samo sa pastom,ne biste vjerovali koja govna stavljaju unutra,kuler nije ni 15 posto radio) :)

 

a prije svega skini ccleaner i sve ocisti softverski gledano,to je bar najlakse zavrsit'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem za govna, stock kuler na mom kompu jebeno nije bio sposoban da 'ladi procesor uz koji dolazi... Da, AMD je, sve mi je to disablovano u biosu, ceprkao sam mnogo oko toga, posto slepac koji je "popravljao" u Prokuplju komp, dok ga je brat koristio jedno vreme, i lik nije mogao da mu nadje resenje drugo, pa mu je smanjio klok fazon na 60% od defaulta, radio je kao kanta, pa sam ga ja sredjivao tu.

 

Nekako mi je bezveze da mu tako brzo menjam pastu, fazon pre nekoliko meseci sam montirao kuler i sredjivao to. :/

 

A ni ne znam gde se pazari ta Noctua, buduci da su ljudi stavljali majonez i da je radilo, nisam vernik u to da ima neke ozbiljne razlike medju pastama. :D

Edited by Demon Seed
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da mu program od 200 i kusur mega koji mora da skida sa torenta i da se zajebava sa licencama odradi posao koji moze i program od cca 20 mb koji je dzabe

 

којих 200 и кусур мега? ево ти: http://thepiratebay.sx/torrent/8948106/Tune_Up_Utilities_2014_English_(EN)_Spanish_(ES_-_Espa_ntilde_ol 50 мега и у опису имаш серијски број, једном укуцаш и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih itekako,majonez je super na sat dva,ovo bar 3 godine.CM stavlja isto smece,560din koliko kosta noctua stvarno nije puno a miran si ko zna koliko i uvijek je imas kuci.ima u nova computers u 27mog marta,ja sam je tamo kupio,mada,uvijek prvo provjeris dal' postojece rjesenje radi,tj dal si ti to sve kako treba montirao.avc koji pravi stock amd kulere stavlja cak i dobru pastu,ali je to amd-ovo stock kacenje toliko lose rijeseno da se kladim da je lik koji je prvi stavljao taj kuler uzjebao i razmazao pastu svukuda,pa je nedje bilo previse nedje premalo.zato mi je ovo rjesenje koje sam sad zbudzio bilo genijalno,totalni foolproof,zatezi dok dodjes do kraja :)

 

sto rekoh,nemoguce da stock kuler nije mogao da odradi posao,pretpostavljam da je bio klasicni am3 bakarni,meni je hladio 8350 do 70tak u prajmu najvise,nije nikad isao preko toga,doduse sam sam ga montirao i odmah sam mu zamijenio pastu.a koji je procesor?jer nesto ne mogu da vjerujem da moj alpefohn radi bolje od hyper 212 evo,meni je idle do 25,a load 40 stepeni na fx8350.

 

i da,pogledaj na netu koji tutorial kako se pravilno stavlja pasta,small dot i bean su provjereno najbolje metode,takodje zapamti da se pasta ne nakapa,vec spric pritisnes uz povrsinu na koju stavljas pastu,i onda tako pravis tacku.

 

којих 200 и кусур мега? ево ти: http://thepiratebay...._Espa_ntilde_ol 50 мега и у опису имаш серијски број, једном укуцаш и то је то.

 

stesali su ga,a licence pucaju dok si rekao keks,barem je bilo tako do 2012tice kad sam odustao kad provalih da ccleaner radi isto,ako ne i bolje,a ono sto nema ccleaner svakako imas vec u windows-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa cujes sta ti pricam,koji ce ti?defragment/optimize imas od sedmice naovamo,sve one optimizacije uradis rucno,scandisk imas,ionako hdd sentinel je najbolji za te rabote,sad nemogu da se sjetim sta je na tjun apu jos bilo,ocigledno nista bitno kad se ne sjecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

па добро, човече, навикао сам на срање и свиђа ми се :haha: иначе не волим те дифолт програме за оптимизацију да користим, а ни ccleaner м није нешто одушевљавао. јебига, сваком своје, шта му више лежи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne bas.ako bi sklapao onda bi mogao da nabudzis a10 APU,koji nije nista gori ako ne cak je i bolji od fx4100,kupis tu 7660 ili koja vec ide u crossfire i sijes fx4100 i 7750 za 10 klasa.

 

ali ako su ti toliko bitna dva dzojpeda i pes,onda samo rokaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije fx6300 ili phenom II x6 neces prakticno dobiti nista vise,jer sve su to manje vise isti kvadkorovi samo fx4xxx je obogaljen cip,dok je npr a110 5800k ili 6800k full,plus sa a10 vec imas sasvim korektnu grafu u samom procesoru za pocetak,posle dokupis tu koja ide u crossfire ako sad nemas para i imas vise nego dobar setap,koji brije fx4300/4100 i 7750 za nekoliko klasa.jedina caka je sto bi morao da kupis brz ram,bar 1866 na cl9 da bi a10 imao pun potencijal.

 

ploca 5-6 hiljada,proc 8-9,napajanje 2-3,ram 8-9,ssd 6-7,kuciste 2-3,i ako nemas neki sata hdd u starom racunaru koji bi kanibalizovao za podatke i igre onda 4-5 za 1tb hdd.sve te izadje u slucaju da ne kupujes hdd tih 35 hiljada,a znas sta si stavio unutra i ne stavljas najgore kinesko kuciste i napajanje,za 2-3 hiljde moze se naci fractal core 1000,a za 3 hiljade moze brendirano napajanje koje ce te nadzivjeti ako bi kacio ovo na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Blagoje. Mislio sam da idem laksim putem i da uzmem nesto spakovano, ali ipak cu se malo pomuciti pa sklepati nesto. Tvoji hintovi ce biti dragoceni.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...