Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

nemam nikakvu antenu, unutar lapa (HP) je kompletan wireless hardware.

 

pretpostavio sam da mi treba nešto da pojačam signal, ovaj adapter mi deluje ok, već sam našao gde ću da ga kupim sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok problem - Koristim slusalice povezane na front panel i zvucnike zakacene standardno. Prethodne verzije Realtek drivera su imale opciju 'disable front panel detection' koja je omogucavala da slusam paralelno na oba izlaza.

Stavim novu konfiguraciju, nov drajver dodje i sad trt nema opcije. Gledala po netu, svi imaju isti problem, nisu resili.

A ne mogu da povezem slusalice na zvucnik jer imaju i mikrofon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Suptilno, suptilno :smile:

 

Ne, reko mozda ima elegantnije resenje :D Ali ispada da ce morati tako.

Jedino drugo sto mi pada na pamer je da kupis neki koverter koji menja iz tog konektora za sluske i mikrofon u onaj obican stereo za sluske. Ali lakse je da samo instaliras stari driver... ako nemas neki razlog zbog kog moras da imas novi.

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

trosim vec neko vrijeme ovaj a4tech g7 630 vajrles mis,i nemam zamjerki,s' obzirom koiko je placen,ali bi volio da predjem na nesto ozbiljnije a da takodje bude vajrles.jebe mi se za brendove,u sustini bih da puknem sto manje a da znam na sta sam dao pare,malo sam gledao,jedino sto nadjoh je isto a4 tech r8a,ostalo za tih nekih 3000din je ili zicano,ili nema punjivu bateriju,a ja bih volio da je bas bas precizan i da je punjiva baterija.generalno mi vise gode veci misevi i tezi (jedina zamjerka na g7 630 je velicina),ako je potezak ne mora da ima tegice.takodje izbjegao bih neke ultrazajebane grafike,65 miliona tastera,do 5 mi je sasvim dovoljno.

 

pa ako ima neki prijedlog neka kaze,mada da nema ovu budjavu grafiku vec bih do sad uzeo r8a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovaj već duže vreme http://itsvet.com/pr...p_mouse/31/1046

Sjajan miš za svakodnevni rad, mada ne znam kakav je u igrama s obzirom da ništa ne igram, ali ovako je odličan, i stvarno je "maraton" jer baterije neverovatno dugo traju, mislim da su mi prve trajale nekih godinu i po dana ako se dobro sećam. I nije lagan što mi se jako sviđa, lepo leži u ruci. Jedino ne znam koliko ti se uklapa u budžet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali lakse je da samo instaliras stari driver... ako nemas neki razlog zbog kog moras da imas novi.

Jebiga ne moze, skinula sam stari ali em sto novi nece da ode (po resetovanju prijavi zadovoljno da se vratio) em kad instaliram stari kaze da nece da ga instalira jer mu ne odgovara.

Nova konfiguracija znaci nove komponente, zar ne? :D

Usput osim sto meni licno stvara problem sam drajver (tj Realtek Audio Manager koji dodje s njim) je govno. Ne mozes da zakucas jacinu mikrofona nego on sve vreme podesava dok pricas :o Sjebao mi je Skype konverzacije time nacisto i Skype mi puca svakih 2min kad je mikrofon na slusalicama a ne na web cam-u.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asus Gryphon.

Ok izgleda da je uspelo :D

Opet se ignorise opcija da pusta paralelno na zvucniku i front panelu (iako zvuci logicno), znaci mute na zvucnik kad se ukljuci u front panel i odabere se AC97 front panel.

Ali sad me vise drka ovo pucanje Skajpa grrrrrr.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

e, kupih onaj usb adapter, sve instalirao kako piše u uputstvu, piše da je signal mnogo jači al stoji ''acquiring network adress'' i ne mrda odatle koliko god da čekam

 

da li trebam negde IP manuelno da pomenim, pošto mi negde piše da je 0.00.000.. i slično, dakl neće automatski da mi dodeli. To samo pretpostavljam, nemam pojma zašto neće da poveže

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim ovaj već duže vreme http://itsvet.com/pr...p_mouse/31/1046

Sjajan miš za svakodnevni rad, mada ne znam kakav je u igrama s obzirom da ništa ne igram, ali ovako je odličan, i stvarno je "maraton" jer baterije neverovatno dugo traju, mislim da su mi prve trajale nekih godinu i po dana ako se dobro sećam. I nije lagan što mi se jako sviđa, lepo leži u ruci. Jedino ne znam koliko ti se uklapa u budžet.

 

uh,ima ga drugar,brljavi mnogo za te pare.hvala na prijedlogu u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, kupih onaj usb adapter, sve instalirao kako piše u uputstvu, piše da je signal mnogo jači al stoji ''acquiring network adress'' i ne mrda odatle koliko god da čekam

 

da li trebam negde IP manuelno da pomenim, pošto mi negde piše da je 0.00.000.. i slično, dakl neće automatski da mi dodeli. To samo pretpostavljam, nemam pojma zašto neće da poveže

 

Ne verujem da treba manuelno jer ti ne znas koji je njemu opseg adrese. To bi trebalo automatski da odradi. Nesto tu nije u redu.

 

:bigblue: Jesi probao da stelujes glavu?

 

Eve ti jedan odgovor. Mozda pomogne.

 

 

Wireless network stuck at "acquiring network address" Daemon The proset did it... I disabled the WZC, installed proset, tried to connect, same problem. Then I disabled the security, and it connected. So I re-enabled WPA-PSK, and it connected as well. Weird, but it works now, so whatever! :-) Thanks for your help, guys! I really appreciate it. You're welcome. I cannot stand WZC. For others - these are the big causes of wireless trouble: 1) mismatched authentication/encryption (this is why you rem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

uninstalirao sam utility program koji je došao sa adapterom, pa koristim obični windows softver i radi

 

stabilan signal, sve ok, samo sinoć kad je počeo sneg je bio sjeban par sati

 

prirodne nepogode protiv komunizma

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...