Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

trosim vec neko vrijeme ovaj a4tech g7 630 vajrles mis,i nemam zamjerki,s' obzirom koiko je placen,ali bi volio da predjem na nesto ozbiljnije a da takodje bude vajrles.jebe mi se za brendove,u sustini bih da puknem sto manje a da znam na sta sam dao pare,malo sam gledao,jedino sto nadjoh je isto a4 tech r8a,ostalo za tih nekih 3000din je ili zicano,ili nema punjivu bateriju,a ja bih volio da je bas bas precizan i da je punjiva baterija.generalno mi vise gode veci misevi i tezi (jedina zamjerka na g7 630 je velicina),ako je potezak ne mora da ima tegice.takodje izbjegao bih neke ultrazajebane grafike,65 miliona tastera,do 5 mi je sasvim dovoljno.

 

pa ako ima neki prijedlog neka kaze,mada da nema ovu budjavu grafiku vec bih do sad uzeo r8a

 

elem,zajebah vajrles posto nema za normalne pare a i nije neki izbor a da radi na 1000khz (u sustini kod nas ima stara razer mamba koja je nevjerovatnih 117e i roccat pyra wireless koja je i skupa i mala) i drugar mi obeca da mi svuce za 3000 din razer lachesis 5600dpi,u sustini sve sto treba,moze da se gasi akceleracija,moze posebno x i y ose da se podesavaju (jer uskoro nabacam i bar jos jedan monitor) a i moze osvjetljenje da se podesava kako ti se digne :) )

 

onaj r8a ne radi na 1000khz na kurac ih nabijem sto lazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

lachesis je bolji,doduse novu mambu nisam isprobav'o,u svakom slucaju ko ne pazi i ne mazi nek' bjezi od razer vajrles miseva,iako onaj ouroboros izgleda jebitacno i drugar kaze da je najizdrzljiviji,a on nema koji nije imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi kako se pokazao i ne bilo ti zapoveđeno, okači kakve slike. Ja jurim pretežno Mamba 2013 pošto već sada radim na Deathstalker Expert keyboard, nekako se najbolje slaže. A sve to kombinujem sa Steelseries mousepadom i Syberia V2 slušalicama. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stig'o zasad samo imperator,fercera sjajno ali je taman za moju ruku iako ja nemam neku sapu tj volio bi kad bi bio jos bar za nijansu veci.s' druge strane dual senzor radi bolesno dobro,niti imam neku zajebanu podlogu (obicni malo tvrdji sundjer,zbog udobnosti i lakoce ciscenja) ali je mozda i preprecizan tj treba malo covjek da se navikne.softver kao sto znamo nema pandan,bukvalno nema sta ne moze da se namjesti,a plastika/guma je fenomenalno uradjena,odlican je fil pod rukom i prelako se cisti.mislim da se razumijemo,ne vrijedi to 80 e,tj po meni ne postoji taj mis na svijetu koji vrijedi te pare,jer koliko god da naplate dizajn i softver opet je puno za tolicni komad plastike i par el. komponenti.e da,definitivno najbolji skrol,oni sa logitecha i steelseries miseva ne mogu da se porede.od tih izvikanijih brendova samo jos nisam nikad probao rat miseve,ovo sije sve ostalo za nekoliko klasa.

 

mogu da ga slikam ako vas bas toliko zanima,ali ne vidim potrebu isti je kao na slikama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videces nakon godinu - dve, krene klik da jebe na svakom razer misu :) Slabiji odziv, nije isti osecaj pod prstima, to je definitivno njihova najveca mana iz nekog razloga. Moja Naga je bas rabljena poslednjih godinu i jace dana, i pocinje da zajebava klik, a citam po netu, svi Razer misevi tako ... Ali svakako ferca jos uvek :) Samo pazljivo sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja skont'o to je problem sa prvom verzijom tzv hyperesponse switch-eva,od 2012 generacije pa navamo nema tih problema jer nisu valjda omikroni vec su oni smozgali neki drugi switch,kao sto su batalili i philips senzore jer su to bile najvece zamjerke.nije da ih nesto branim,ali mora im se bar priznati da ako sta zajebu,skidaju taj produkt i zamijenjuju ga novim i poboljsanim.

 

na lachesis-a cu morati jos da cekam,sto je lose jer sam se vec jako svikao na ergonomiju imperatora i senzor,bojim se da necu moci nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima raspoložnih da mi preporuče konfiguraciju do 40k bez monitora (50 džumlej sa monitorom, mišem, tastaturom, komplet). AutoCad i 3ds Max, znači procesor pa ram, a grafička nešto minimalno... gledam za firmu tako da ostavljam po strani to što mi je intel draži... da li i5 ili neki AMD za iste pare?

http://www.emmi.rs/naslovna_stranica.1.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nabacao sam nešto nasumice, preko ovoga još hdd od pešes i monitor od osam iljada i neki komplet miš+tastatura negde oko 54 hiljade...

http://www.emmi.rs/php/configurator/templatePrint.php?components=29778|18247|36922|0|17185|34423|25755|0|0|17882|17285|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0|0&amounts=1|1|1||1|1|1|1|1|1|1|1|1||1|1|1|1|1|1|1|1

Share this post


Link to post
Share on other sites

burazer sinoć normalno koristio računar, jutros uključi, stoji poruka "unidentified network", kao da uopšte ne vidi ruter i nema šanse da se nakači na Net

TP - Link je u pitanju, očigledno je da radi, pošto moj laptop ima pristup preko wifi

 

gde je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite za malo duži post, ali oću da pojasnim situaciju.

 

Otkako sam kupio novi HD (2TB) Seagate (instalirao svež sistem na njemu (Win7)), komp sve nestabilnije radi. Zadržao sam i stari (250GB), na kojem imam samo podatke.

Zadnjih mesec dana se 3-4 puta sam od sebe restartovao, a pre neki dan Win uopšte nije hteo da se upali (A disk read error occurred. Press CTRL-ALT-DEL to restart).

Bios vidi oba harda bez problema, a probao sam da zamenim kabl na tom novom hardu i isključim stari. Opet ista poruka.

Na kraju sam probao da kabl od harda ubodem u drugi sata slot. Dobijem ili poruku poput one gore, ili boot error (kao da nemam win).

 

Na kraju uzmem flešku od ortaka sa win7 instalacijom i krenem onaj repair, i on to kao odradi.. pa neće... pa posle par puta nekako uđe u win.

Krenem ja onda sa windows HD skenom (zahteva restart), restartujem, skenira on HD detaljno, uđe bez problema u win i ništa ne nađe kao grešku.

Zatim sam skenirao Ram i isto nije našao problema.

Googlao sam o tom problemu i vidim da su ljudi imali isti problem (i isto im nije prijavljivao grešku kad su skenirali HD), a svako je imao neko drugo (najrazličitije)rešenje (počev od čišćenja kulera, preko menjanja sata kablova, do čačkanja u biosu).

Meni pada na pamet i napajanje... a možda i sata slotovi na ploči riknjavaju. Ili je pak previše prašine u kompu.

Danas mi se opet sam od sebe restartovao.. ista greška kao gore navedena... ugasio sam ga.. pustio da iskulira par minuta.. upalio.. i ušao je u Win.

 

Zakazao sam u sredu da mi dođe neki lik, da odnese kućište, detaljno ga očisti od prašine, zameni pastu na procesoru (ako treba), proveri napajanje.. i td.

Ako neko ima neku ideju šta se dešava, nek kaže (i 'fala unapred).

 

P.S.

Intel i5

Ploča: H55M-S2H

16GB Rama

Grafika: Nvidia GTS 250

Share this post


Link to post
Share on other sites

čini mi se da su novi hard diskovi sve gori, ja sam imao mnogo problema sa nekim hardom od, ne znam, nekih 300tinak gb, non stop mi je prijavljivao delayed write file error, pretpostavljam da su se brzo javili neki loši sektori i nakon nekih reinstalacija i paćenja instalirao sam sistem na neki stariji hdd od 80 ili 160gb a ovo govno od harda koristim samo za podatke... mada uopšte ne mora da bude isti problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@elf

Da ti nisu izlomljeni sata kablovi, posto su ionako go kurac.Elem koji Seagate si uzeo?Ako je SATA3 stekni ga u SATAIII slot na ploci, bice druge boje ili izdvojen, ako ga imas, ili vidi u knjizici gde je, i moras da kupis poseban kabl za njega, jer ce sa starim kablom raditi kao i SATAII, tj samo 3kb/s umesto 6.Mozda cak i to pravi problem, mada ne verujem, ali hdd ce ti raditi mnogo brze.

Ocisti konektore za pocetak, da se prasina iskljuci kao uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...