Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

to brisanje radiš u safe mode-tu? koji virus je u pitanju?

 

Nisam obraćao pažnju. Nalazi se u system32\drivers

 

Probaću iz safe mode-a al' sumnjam da će biti neke razlike jer ga je ovako brisao pre podizanja sistema pa opet nije pomoglo.

 

је л' си искључио систем рикавери?

 

Nisam jebem ga...nisam to praktikovao nikad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Инстаирај неки фајервол, подеси га да те пита шта да ради за све што се дешава на компу. Када те фајервол пита треба ли да дозволи приступ неком од заражених фајлова ти их све блокирај, па затим крени са брисањем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ću da dignem ovaj firewall windowsov al ne znam koliko će da mi smeta za mrežu koju imamo u stanu i činjenicu da ja šerujem internet konekciju...

 

 

edit: Sad sam vid'o da je ovaj firewall i bio uključen non-stop...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jebem ga...nisam to praktikovao nikad...

...што вероватно значи да ти је по дифолту остао укључен. када инсталираш виндоус - систем ристор је укључен по дифолту. зашто је интересантан? зато што омогућава вирусима да се ''упишу'' у СР и да се регенеришу по сваком рестарту рачунара.

 

мислим да ти се то десило.

 

еве како да га исључиш/укључиш

 

Steps to turn off System Restore

Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.

In the System Properties dialog box, click the System Restore tab.

Click to select the Turn off System Restore check box. Or, click to select the Turn off System Restore on all drives check box.

Click OK.

When you receive the following message, click Yes to confirm that you want to turn off System Restore:

You have chosen to turn off System Restore. If you continue, all existing restore points will be deleted, and you will not be able to track or undo changes to your computer.

 

Do you want to turn off System Restore?

After a few moments, the System Properties dialog box closes.

Steps to turn on System Restore

Click Start, right-click My Computer, and then click Properties.

In the System Properties dialog box, click the System Restore tab.

Click to clear the Turn off System Restore check box. Or, click the Turn off System Restore on all drives check box.

Click OK.

 

After a few moments, the System Properties dialog box closes.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam proverio i ugašen mi je. Verovatno zato što koristim neki editovan windows...

 

Sad ću da probam iz safe mode-a da ga brišem, samo da izprebacujem neke fajlove za ne daj bože...

 

 

Avast je dobar sve dok ne dobijem virus, a kada uspem nekako da ga pokupim nikad ne uspem da ga se rešim do formata diska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam proverio i ugašen mi je. Verovatno zato što koristim neki editovan windows...

 

Sad ću da probam iz safe mode-a da ga brišem, samo da izprebacujem neke fajlove za ne daj bože...

 

 

Avast je dobar sve dok ne dobijem virus, a kada uspem nekako da ga pokupim nikad ne uspem da ga se rešim do formata diska.

 

Ni jedan antivirusni program ti ne pomaze kad vec pazaris gamad...:mrgreen:

Skini Malwarebytes Anti malware (besplatan) i uradi quick scan, onda radi sta ti kaze. Kad on pocisti gamad, onda radi Avastov scan i to bi trebalo da je to.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i bejaše. Samo što mi je salebghouse prvi preporučio preko pm-a :)

 

 

Dakle evo instalacije ako nekom zatreba:

 

http://download.bleepingcomputer.com/malwarebytes/mbam-setup.exe

 

Odradio sam jedan scan, našao je 8 virusa (ili čega god). Posle sam podigao sistem u safe mode i uradio još jedan scan i scanirao avastom ali ni jedno ni drugo nisu ništa našli.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je malo teže pitanje, naime instalirao sam Win 7 sa nForce 4 chipset (staro k'o Grčka) i sve mi radi kako treba osim zvuka, tj. radi i on, ali ne kako je radiona XP-u. Njegovi originalni drajveri su instalirani, čak je i Windows automatski našao drajvere za njega, ali zvuk i dalje nije u redu. Ima li neko kakvu ideju, sajt...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabudzio sam juce komp sa novim napajanjem Chieftec 750W. Odlicno je sto ima cable management pa tako sada imam samo kablove koji mi trebaju, samim tim je sve preglednije unutar kucista i bolja je cirkulacija vazduha a i lepse izgleda. :D Ima ventilator od 14cm i prilicno je tih (80db), kada udjem u sobu tripujem da mi se komp iskljucio. :D I tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 5.1 Trust zvučnike, i ne mogu nikako svi da rade, ili ne radi woofer, ili front, ili rear, ili central, nikako svi istovremeno, kako treba.

Zvucnici nemaju nikakve veze,tebi je zvucna karta (integrusa, pretpostavljam, nisi naveo koja) nekompatibilna sa sedmicom. Takodje, nisi napisao da li si radio Windows update, ako zvanicni drajver postoji, on ce ti ga sam svuci...elem, daj mu ga po gugletu, treba da nadjes nekog ko je imao ili ima isti problem sa istom kartom/cipom, pa vidi sta kaze. Meni je integrisani Realtec isto pravio sranja kad sam presao na 7 (radio je samo stereo a ne i surround), izbunario sam neke drajvere koji nisu imali blage veze sa mojom plocom (ASUS P5k, for the record), instalirao ih i sve je proradilo. Onda je, u medjuvremenu i Asus/Realtec izbacio proper drivere koje je Win update povukao, tako da sad nemam problema.

Javi sta si uradio.

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvucnici nemaju nikakve veze,tebi je zvucna karta (integrusa, pretpostavljam, nisi naveo koja) nekompatibilna sa sedmicom. Takodje, nisi napisao da li si radio Windows update, ako zvanicni drajver postoji, on ce ti ga sam svuci...elem, daj mu ga po gugletu, treba da nadjes nekog ko je imao ili ima isti problem sa istom kartom/cipom, pa vidi sta kaze. Meni je integrisani Realtec isto pravio sranja kad sam presao na 7 (radio je samo stereo a ne i surround), izbunario sam neke drajvere koji nisu imali blage veze sa mojom plocom (ASUS P5k, for the record), instalirao ih i sve je proradilo. Onda je, u medjuvremenu i Asus/Realtec izbacio proper drivere koje je Win update povukao, tako da sad nemam problema.

Javi sta si uradio.

Pozz!

 

Da, znam da je problem sa zvučnom, sedmica je ne prepoznaje kako treba. U pitanju je nVidijina integrisana karta, i to baš Realtec 97. čini mi se da se tako zove, uglavnom ona koja dođe uz nForce 4 chipset. Odradio je on meni automatski update po instalaciji, i našao je drajver i prepoznao device, ali opet ne radi kako treba.

 

Ništa, proguglaću, a tebi hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...