Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

ja sam na anglistici.

 

Radovaće te da čuješ da je anglistika prilično boza katedra. Prva godina je nešto teža, ostatak laganeze. Moje ortakinje (i brutalne pičke bivše) su više vremena provodile u Coffee Dream-u nego na predavanjima.

 

Pritom uz minimum truda možeš da imaš prosek dovoljan za stipendiju, tj. preko 8.5. Samo pazi da ne zasereš izborne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojko, ne laži čoveka, pusti rekla-kazala priče. Završila sam anglistiku prošle godine, po Bolonji. Been there all the way.

 

Nije rekla-kazala, govorimo o ljudima sa kojima sam najbliskiji u životu. Osim psihologije i deskriptivne, ne sećam se da su ijedan predmet spremale više od 3-4 dana, a pritom iz svega postoji nekakav reader ili slično. Da ne pričam koliko je književnost smejurija u odnosu na nemački, francuski ili italijanski.

 

Dečko studira u Novom Sadu, vaši saveti mu ništa ne znače.

Doduše, tamo je verovatno veća 'ladovina nego ovde.

 

Ne mora da znači.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

iz svega postoji nekakav reader ili slično.

Za ovaj izraz u našem jeziku sam prvi put čuo od studenata Filozofskog fakulteta, objasni mi u čemu je razlika između toga i skripte. Ko je autor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj izraz u našem jeziku sam prvi put čuo od studenata Filozofskog fakulteta, objasni mi u čemu je razlika između toga i skripte. Ko je autor?

 

Hmm ne bas lako za definisanje.

Ako moze na primeru:

U prvoj godini smo imali rider iz Polticke teorije, u kome su bili tekstovi Platona,Aristotela, itd. To je bilo pravo stampano izdanje i na koricima je pisalo na cirilici, rider.

Sada na u trecoj imamo rider iz Savremene pol. sociologije, e sad to je skup raznih tekstova i odlomaka iz ove oblasti, i uzima se u kopirnici dakle nije stampano izdavacko delo, al se isto zove rider.

 

Pa ti vidi koja ti se varijnta vise svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...