Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Људи, ја дипломирала! B)

 

Cestitke :pivopije:

 

Nesto dobro ide yumetalcima u zadnje vreme, redom diplomiranja na ovoj temi... PIČKETINO KLASIČNA, tvoj red :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima za ekonomiste posla, ali važno je pokidati na faksu i važno je imati na umu da ti je to prioritet. Burazer se posle ekonomije, koju je završio sa nekih 9.10 prosekom valjda, zaposlio odmah u nekoj internacionalnoj valjda revizorskoj kući gde mu je plata u startu bila oko 1000 evra. Naravno, radi kao konj i lično mislim da ne vredi imati posao u kome dobijaš novac koji nemaš vremena da iskoristiš, i da je trebalo da ide negde u inostranstvo, ali ko zna, možda mu je to u planu.

 

Moja drugarica je radila u Ernst&Young-u sa manjim prosekom sa faksa nego on, i verovatno duzim stazom studiranja ali joj je na kraju toliko pukao imunitet da je tri meseca samo lezala u temperaturi. Od 7 dana u nedelji 4 je na putu, spavanje sa laptopom na grudima fazon. Nakon toga je otisla u banku da radi kao interni revizor gde joj nije nista bolje u tom smislu.

Ovo naravno ne mora da bude opste pravilo ,navodim samo kao primer mada znam dosta ljudi koji su prosli taj put i sve price su manje-vise iste.

Ne znam tacno gde je taj tvoj brat, mada kapiram da je jedna od "big 4" kuca. Po meni je to odlicna varijanta, izdrzis jedno 2 godine i zapalis u privredu ili preko (preferably preko).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam koja je u pitanju, samo povremeno nešto čujem od roditelja. Verovatno planira jedno od ta dva, a mislim da je ovo drugo, jer se sećam da je jedno vreme bio okrenut učenjem stranih jezika, onih koji nisu engleski.

 

A evo i malo pozitivnog za ove sa prava. Taj ekonomista mi je brat od strica, a njegov rođeni brat je završio pravo sa nekim zlim prosekom, ali fora je što je dečka to baš zanimalo. Znam previše ljudi koji studiraju pravo radi reda, pa eto naglašavam. On je u nekoj firmi koja radi za Grand kafu ili šta već, pa je bio u Brazilu na sklapanju nekog posla sa prodajom plantaže kafe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke :pivopije:

 

Nesto dobro ide yumetalcima u zadnje vreme, redom diplomiranja na ovoj temi... PIČKETINO KLASIČNA, tvoj red :bigblue:

 

 

у септембру

да сам више био студент, а мање хулиган, завршио бих у априлу

овако се развлачим, јеб'о ме пас

 

 

честитке госпођици, свако ко заврши ЕТФ у кратком року, заслужује поштовање

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cele prošle godine ladio jaja, išao na utakmice, zjalio, švrljao...

tek u oktobarskom roku sam počeo da dajem ispite sa četvrte

sad imam tri, dva sam već spremio, a za treći imam dva meseca

lagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li moći da prođe bez problema (razlike !@x#"?& predmeta) upis mastera na drugom fakultetu? Mnogi su hteli, ali neće da može, sa obrazloženjem: "Jes' da tako piše u bolonjskoj deklaraciji, zakonu i našem statutu, ali ipak ne damo da ljudi uče ono što ih zanima." Stoka seljačka ne zna da vreme teče iako je Tito umro.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, nisam se još raspitivao, to je zasad samo neko razmišljanje

a ovo što hoću na jesen ne može da se upiše na teret budžeta, moram da keširam 130 hiljada

al to je prilika da se pokažem u onome što mi se sviđa - oblasti poreza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li moći da prođe bez problema (razlike !@x#"?& predmeta) upis mastera na drugom fakultetu? Mnogi su hteli, ali neće da može, sa obrazloženjem: "Jes' da tako piše u bolonjskoj deklaraciji, zakonu i našem statutu, ali ipak ne damo da ljudi uče ono što ih zanima." Stoka seljačka ne zna da vreme teče iako je Tito umro.

 

Ovako na prvu loptu cu ti reci- moze, al za pare sve moze.

Znaci ti dolazis na drugi fax i master koji te zanima, a svaki fax ima svoja pravila, recimo na FON dolaze sa Megatrenda i slicnih i upisuju master opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mašinski, koliko ja znam, ne pravi problem. Sve godine master upisuju ljudi sa arhitekture, saobraćajnog i sl. I to je normalno, ali ako biste probali da upišete master na ETF-u, bilo bi problema. Jeste da je su kod nas osnovne 3 godine (180 bodova), ali čak i sa 240, ne bi bilo tako lako otići na ETF. Mislim, nije da ja imam nešto protiv njih, samo navodim primer. Na filozofskom je još gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.ius.bg.ac.rs/info, pa sa strane master i onda Odluka o upisu na master studije kandidata koji nisu završili Pravni fakultet

 

samo sa dva mogu, Uniona i nekog Slobomira P iz Bosne (nemam pojma o čemu se tu radi i kakav je to univerzitet)

 

Megatron, Singi-dingi i ostale sprdnje - jok

Share this post


Link to post
Share on other sites

@K.u.r.u.z

Pa tu se odma vidi da se statut ne postuje do kraja, recimo u cemu je prednost Uniona u odnosu na ostale privatne pravne fakultete?

Nemam bas nikakve veze sa pravima, ni sa privatnim fakultetima ali mozda je jedan od razloga to sto vecina profesora za pravnog predaje na Unionu.

Dalje, znam da sa policijske akademije moze da se daje neka razlika za zvanje pravnika, pretpostavljam da isto vazi za master.

 

Ima tu dosta nedoumica, a pitanje je sta je faxu u interesu, kao sto rekoh FON mlati pare na masteru za privatne studente ali sam ubedjen da to nije izuzetak vec da ima jos faxova koji to rade.

 

@ Dead Man

 

Za filozofski znam kako za psihologiju na master. Dakle studenti filozofskog razume se bez problema, mogu na master, dal se placa e to ne znam.

Ali znam da za studente ostalih fakulteta ( privatnih ili drzavnih, rastegljiv pojam) mora da se polaze nekakav prijemni da bi upao na master.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li siguran da neko ko je završio filozofiju ili klasične nauke na osnovnim ima ista prava kao i neko sa psihologije pri upisu na master? Bez polaganja kojekakve razlike predmeta i sa podjednakim mogućnostima za budžet.

 

Drugar je završio osnovne studije iz geografije i hteo je master na nekom drugom fakultetu, npr. rudarsko-geološki. Ili je morao da polaže neku golemu razliku predmeta ili nije mogao da upadne na budžet. Ili i jedno i drugo.

 

Znam da problem može da pravi razlika u sistemu, da li je 3+2 ili 4+1, ali van toga ne bi smeli da prave razliku između studenata svog i drugih fakulteta. Jednostavno, u pitanju je drugi nivo obrazovanja - kao kad bi pri upisu na osnovne studije pravili razliku između ljudi koji su završili tehničku i gimanziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...