Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ja sam na pravu, 3. godina, BG.

Da se ukljucim u polemiku oko dranja studenata: na budzetu sam, ali je donet novi zakon po kojem svi studenti upadaju na neku listu sa koje se onda oni sa boljim prosekom prosledjuju na budzet a mi olosi na samofinansiranje. I boli ih dupe sto sam ja sa prosekom 7.3 dao 30 ispita a onaj majmun sa prve sto budzi prosek dao 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali je donet novi zakon po kojem svi studenti upadaju na neku listu sa koje se onda oni sa boljim prosekom prosledjuju na budzet a mi olosi na samofinansiranje. I boli ih dupe sto sam ja sa prosekom 7.3 dao 30 ispita a onaj majmun sa prve sto budzi prosek dao 5.

video sam... bzvz jbt... neko ko da sve u prvom/drugom roku, a sa losijim presekom moze samo da popusi sad... moj ortak ima prosek 10.00 a dao je tri ispita i to sociologiju, engleski i lab vezbe9koji su najlaksi na faksu i iz kojih 90% ljudi ima 10-ke) a sve ostao popadao i sad je on po tom zakonu u vecoj prednosti u odnosu na mene koji sam dao sve... cist tresh

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se bas preterano radovao kad sam video tekst zakona i broj clanova, tako da sam odustao od tumacenja, ali i ako je tako kao sto kazes, i dalje nije fer stavljati brucose i studente starijih godina na istu listu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na pravu, 3. godina, BG.

Da se ukljucim u polemiku oko dranja studenata: na budzetu sam, ali je donet novi zakon po kojem svi studenti upadaju na neku listu sa koje se onda oni sa boljim prosekom prosledjuju na budzet a mi olosi na samofinansiranje. I boli ih dupe sto sam ja sa prosekom 7.3 dao 30 ispita a onaj majmun sa prve sto budzi prosek dao 5.

 

Daj nije valjda!!! Ako mi se od necega povraca to su degenerici koji sto puta ponistavaju ispite ne bi li imali sto vise desetki. Sa ovim zakonom zajedno ce na snagu stupiti jedna grozna atmosfera u kojoj ce takvi da budu ideal studenta :puke:

Ako se neko oseca prozvanim zao mi je, ali to je meni JAKO JADNO.

 

Mislim da je sad najbolje onima koji su 2005. upisali faks.

Kod mene na faksu se jebe za sve zivo ovima koji su upisali 2005 i obnovili (pa sad idu sa mnom). Na budzetu su u trecoj iako vuku jos par ispita iz prve i mali milion iz druge, ne moraju nista da rade, ispite koje su preneli ne placaju ako uspeju da ih daju u januarskom roku.

A ovi koji nisu obnovili, oni su masteri posle 4 godine, a mi moramo da idemo jos godinu dana i placamo brdo para za to jebeno sranje.

Edited by Elisa Day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj nije valjda!!! Ako mi se od necega povraca to su degenerici koji sto puta ponistavaju ispite ne bi li imali sto vise desetki. Sa ovim zakonom zajedno ce na snagu stupiti jedna grozna atmosfera u kojoj ce takvi da budu ideal studenta :puke:

Ako se neko oseca prozvanim zao mi je, ali to je meni JAKO JADNO.

 

Zašto bi to tebi bilo jadno i zašto tebe uopšte briga što neko drugi poništava ispite? Meni su jadni studenti koji se zadovoljavaju šesticom iz svakog predmeta a takvih je MNOGO više.

Studenti sa desetkama su oduvek i bili ideal studenta. Da neće oni sa šesticama da budu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam poništila ispit, mada je to po Bolonji koju sam ja završila bilo nemoguće :) Onaj ko nije bio zadovoljan ocijenom, imao je mogućnost ili da je prihvati ili da ode na popravni i kao finalnu ocjenu prihvati onu sa poslednjeg testiranja. Iako sam imala dobar prosjek, nikada ga nisam jurila. Desilo mi se, međutim, jednom vrlo čudna stvar. Dobila sam čisto A (tj. 10ku) za ispit za koji sam 70% bila sigurna da ću biti E ili D (ako bude sreće). Mene je više zanimalo na koju fintu sam dobila toliko visoku ocjenu i htjela sam samo iz tog razloga da odem na konsultacije. Međutim, tada je bio nekakav haos na faksu i profesorica nije bila prisutna narednih mjesec dana. Posle toga se sve nekako zaboravilo... Inače, mislim da je pogrešno protumačeno rangiranje budžetlija. Sasvim je logično da se prvo odvoje studenti koji su očistili godinu, a potom, kao naredni korak, da se oni odvajaju po prosjeku. Tako je bilo i kod nas i to je bio jedini uslov dobijanja statusa studenta finansiranog od strane države.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M jok, rangiraju se SAMO

01 studenti koji su ocistili godinu

02 posle njih studenti koji su dali uslov (sto od fakulteta do fakulteta zavisi koliko je to poena/ispita)

 

i niko vishe.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi to tebi bilo jadno i zašto tebe uopšte briga što neko drugi poništava ispite? Meni su jadni studenti koji se zadovoljavaju šesticom iz svakog predmeta a takvih je MNOGO više.

Studenti sa desetkama su oduvek i bili ideal studenta. Da neće oni sa šesticama da budu?

U sustini me nije briga ako neko ponisti devetku, ali me je briga ako budu poceli da nas smaraju sa prosekom. Mislim da na fakultetu prosek ne treba da bude bitan; ok, za one sa nabudzenim prosekom tu su stipendije kao nagrade, ali ne treba nagrada da im bude samo to sto ce uci na budzet.

Meni je ideal studenta onaj koji cisti godinu i daje uslov bez problema.

Jedna riba na mom faksu je dobila napad besa a zatim placa, i to pred profesorkom, zato sto je dobila devet. Jel to mozda treba da bude ideal studenta? Koliko poremecen moras biti da tako nesto uradis... A ona kod nas najvise ponistava ispite, i kad cujem za ponistavanje ispita, ona mi je prva asocijacija.

Naravno da nemam nista protiv ljudi sa desetkama :) ali me nerviraju debili koji snobovski posmatraju prosek.

 

M jok, rangiraju se SAMO

01 studenti koji su ocistili godinu

02 posle njih studenti koji su dali uslov (sto od fakulteta do fakulteta zavisi koliko je to poena/ispita)

 

I ja sam isto tu verziju price cula... Nisam imala pojma o ovoj prici o proseku.

Nadam se da si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini me nije briga ako neko ponisti devetku, ali me je briga ako budu poceli da nas smaraju sa prosekom. Mislim da na fakultetu prosek ne treba da bude bitan; ok, za one sa nabudzenim prosekom tu su stipendije kao nagrade, ali ne treba nagrada da im bude samo to sto ce uci na budzet.

Meni je ideal studenta onaj koji cisti godinu i daje uslov bez problema.

Jedna riba na mom faksu je dobila napad besa a zatim placa, i to pred profesorkom, zato sto je dobila devet. Jel to mozda treba da bude ideal studenta? Koliko poremecen moras biti da tako nesto uradis... A ona kod nas najvise ponistava ispite, i kad cujem za ponistavanje ispita, ona mi je prva asocijacija.

Naravno da nemam nista protiv ljudi sa desetkama :) ali me nerviraju debili koji snobovski posmatraju prosek.

 

Ja nisam nikada poništavao ispit al sam izlazio na njega i posle položenih kolokvijuma kako bih probao da popravim ocenu i uvek me svi gledaju kao da nisam normalan...

Ima i takvih kao ta što si je pomenula što jeste jadno. Al ja mnogo više cenim ljude koji se bore za svaku ocenu nego one kojima je bitno samo da dobiju 6. I profesor kad ih pita "šta misliš za koju ocenu si znao?" uvek kažu 6... Podsećaju me odma na likove iz srednje a bogami i osnovne kojima je bilo bitno samo da imaju 2 iz svakog predmeta osim fizičkog... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, to i od predmeta zavisi. Ako sa necim bas imam problema i ako sam se namucila uceci, ok je i sestica. Ali ako sam stvarno ucila i ako mi je bitan taj predmet, naravno da cu zeleti 8, 9 ili 10.

Ali imam drugacije prioritete vezane za faks - npr prenela sam iz druge godine ispit iz knjizevnosti i sad u januaru sam rasturila usmeni, dobila sam 10 sa maksimalnim brojem bodova; ipak, vise bih volela da sam pre godinu dana dobila 6 ili 7 i da nisam prenosila.

 

Ok, to sto ti spominjes, to mi je glupavo, kao da ih nista na faksu ne zanima i kao da im nije bitno koji nivo znanja ce imati kad zavrse.

Jos jedna stvar koja mi ne ide u glavu, a neki to rade (ne svu srecu, mali broj) - puskice iz glavnih predmeta. Jbt, jednog dana cu mozda ja morati da prenosim nekome znanje iz toga, a ja danas da pisem puskice? Pogotovo kod je jezik u pitanju... Tu se uvek oslanjam na svoje znanje, ne pada mi na pamet da pisem puskice... Da ne govorim da nas ima toliko malo, profesori nas sve znaju, i koja bi to sramota bila da me uhvate kako prepisujem :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja :o

 

Je l' zna neko sta se polaze na prijemnom na Vosokoj tehnickoj (tako nekako) u Novom Sadu,smer Web dizajn? Koliko sam ja video,polaze se opsta kultura i crtanje..Sad,da li se to menjalo,ili je i dalje tako? I koliko se placa ako se ne upadne na budzet :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja :o

 

Je l' zna neko sta se polaze na prijemnom na Vosokoj tehnickoj (tako nekako) u Novom Sadu,smer Web dizajn? Koliko sam ja video,polaze se opsta kultura i crtanje..Sad,da li se to menjalo,ili je i dalje tako? I koliko se placa ako se ne upadne na budzet :P

 

Ja to studiram. Ne upisuj ako boga znaš! :)

 

Isto sam i ja postavio to pitanje ovde pre neke 2 godine pa mi je isto tako jedan lik sa foruma rekao da ne upisujem al ja ga nisam poslušao :)

Ako znaš da radiš web onda možeš, ako ti treba diploma. Ako ne znaš ovde nećeš ništa naučiti tako da si najebo. Ako si ozbiljniji student idi na FTN i upiši tamo. Ako hoćeš da se zajebavaš dođi kod nas.

 

Kada sam ja upisivao pre 2 godine polagao se taj neki retardirani testi iz opšte kulture i likovnog i crtanje. Ali ne crtanje kao bilo kakvo umetničko crtanje nego samo da pokažeš da imaš smisla za dizajn...

 

Na budžet primaju 5-6 studenata tako da ne bih računao na to da sam na tvom mestu. Plaća se oko 85 hiljada (najmanje) a moguće je da je sada i nešto više. Ukoliko očistiš sve imaš šanse da pređeš drugu na budžet ali ni to ne mora da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne crtanje kao bilo kakvo umetničko crtanje nego samo da pokažeš da imaš smisla za dizajn...

признај да су у недостатку инвентивности искористили оне тачкасте бројеве у разноликим бојама који се користе за лекарске прегледе за возачки!

''који је ово број? :показани број је број тринајс:''

''двајисосам''

''клоус инаф, ево ти, попуни уплатницу, прошо си''

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JA SAM JEBENI BAKSUZ! -.-

 

 

"2. Da li broj poena sa prijemnog ispita (ili broj poena uopste) odredjuje koji jezik mozete da izaberete??

 

Na ovo pitanje ce od sledece skolske godine odgovor biti malko drugaciji nego dosad. Zbog izuzetno neravnomerne raspodele studenata izmedju danskog, norveskog i svedskog, od sledece godine cemo morati da uvedemo kvote (obavezan minimalan i maksimalan broj studenata na svakom od ta tri jezika), te cemo stoga morati da uvedemo i rang liste, a studenti ce biti rangirani po uspehu na prijemnom ispitu."

 

 

Znači, nisu mogli da sačekaju SLEDEĆU školsku godinu, nego baš od moje. :(

 

Skandinavistika je u pitanju, ko nije skontao. :P

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...