Jump to content

Watchtower


Angelystor

Recommended Posts

pa to mu je fazon, uvek je nesto geeky ali nikad nije skroz ozbiljno.

 

prica o geeky science stvarima ali ne shvata sebe toliko ozbiljno, to je glavni trip sa njim.

 

verovatno je do tematike albuma doslo u fazon "ej vidi, ljudi zovu komplikovani metal "math metal," aj da napravimo album koji se zove mathematics i da nam bude najkomplikovaniji do sad"

 

'ok, kul"

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://study.com/aca...esson-quiz.html

 

Definition of Math Concept

 

A math concept is the 'why' or 'big idea' of math. Knowing a math concept means you know the workings behind the answer. You know why you got the answer you got and you don't have to memorize answers or formulas to figure them out. Because you know why things work, you can figure out the answers and formulas yourself. You understand answers and formulas better and can tell when something isn't quite right.

 

When you understand a math concept, you have essentially reached an upper tier in math that allows you to think and process abstractly. This takes us to the difference between a math concept and a math fact.

Math Fact

 

A math fact is something that needs to be memorized or written down. For example, the multiplication and addition tables are math facts because they tell you that 1 + 1 = 2 and that 2 * 2 = 4. There are no ifs, ands, or buts about them.

 

Knowing a math fact allows you to recall the information when you need it, like for a test. However, if you were given a problem that is similar but uses different numbers or arrangements, then you wouldn't be able to do the problem because you only know the fact and not the concept behind it. You don't know how the problem works so you can't solve it because the facts you know don't include that specific problem...

 

znaci

 

WATCHTOWER - (2016) DECO NEMOJTE BUBATI RESENJA IZ ZBIRKE NAPAMET, MATEMATIKA SE RADI SA RAZUMEVANJEM

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo vam jedan post da hejtujete malo, nismo odavno (još od portamenta na Candlemass temi?)

 

 

Sad sam poslušao Watchtower drugi put u životu, ovaj put malko pažljivije nego prošli, prvo što upada u uvo je da su oba pevača Midnajti za siromašne (prvi pevač je Tecchio za siromašne, odlično prezime btw, šteta što ne svira neki instrument), baš bezvezno pevanje, nit dovoljno žestine u žestokim delovima, nit dovoljno (precizne) melodije u melodičnim.

 

Muzika manje-više nepovezana masturbacija, na prvo slušanje mi ostala u glavi Asylum kao dobra pesma i još par momenata u nekim pesama, i to mi je prvi album bolji od drugog. Kapiram da bih uhvatio više delova svakim sledećim slušanjem, ali nisam baš siguran da želim da slušam opet.

 

Sledeće na redu Кровоизлияние, dobrnem u slast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su tu vokal i muzika podjednako bitni (i dojajni)

 

super su Aspid, ali ne mogu Watchtower ni za kurac da povuku u bilo kom domenu.

 

Spiral Architect su jedini bend koji su (mozda) na istom nivou u ovoj sferi.

 

a sfera naravno nije ni thrash posle prvog albuma, mislim da su taj zanr totalno prevazisli.

 

ne bih ni nazvao tech thrash vec mislim da su oni izmislili zanr technical metal.

Edited by azal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

super su Aspid, ali ne mogu Watchtower ni za kurac da povuku u bilo kom domenu.

 

Spiral Architect su jedini bend koji su (mozda) na istom nivou u ovoj sferi.

 

a sfera naravno nije ni thrash posle prvog albuma, mislim da su taj zanr totalno prevazisli.

 

ne bih ni nazvao tech thrash vec mislim da su oni izmislili zanr technical metal.

 

Ok je to ako pod ''U bilo kom domenu'' misliš na tehnički domen, mada je Aspid jak i tu, samo manje masturbiraju.

 

I pod sferom isto misliš na tehničko poskakivanje, tehnički jesu prevazišli thrash, slažem se :P

To je u stvari ono što sam ja rekao da nije ista sorta pa da ne stoji poređenje. Tehnika u službi muzike vs muzika u službi tehnike. :D

 

A vala kad su 'technical metal', mogao je i vokal da bude tehničar. Takođe mi se ne sviđa što je bas na drugom albumu toliko nabudžen u mixu i vrti neka ludila do iznemoglosti, fazon došli novi gitarista i pevač, i sad su bubnjar i basista glavniji od njih pa se iživljavaju. :D

 

Za ovo poslednje te isto kontam, očekivao sam da će da bude više thrash, dosta su daleko od toga, što nije problem samo po sebi, nisam ja neki zakleti trešer, ali mi je utisak - tehničko vozanje bez emocije i magije.

Pod emocijom ne mislim na Whitesnake emociju nego na onaj osećaj kad te ponese rif, kad padneš na dupe kako je dobro, ne samo da se diviš tehnikaliji.

 

Isto mi npr. za Dysrhythmiu bio doživljaj uživo, 'vau vidi šta ovi znaju', pogledao 10ak minuta i zajebao.

 

Poslušaću još jednom, možda legne bolje, nikad se ne zna (skoro :D).

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakljucaj je da ti se ne svidja technical metal :D

 

posto tu nema prostora za emocije i debele ribe, samo debeli streberi. nije ti to amorphis :D

 

mene pesme voze, imaju i groove dobar ponekad kad zatreba, nije mi tech samo da bi bilo tech, ima tu pesama meni, jbg.

 

pocetak Mayday in Kiev jedan od boljih gruvova ikad

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto tu nema prostora za emocije i debele ribe, samo debeli streberi. nije ti to amorphis :D

 

Ja izgleda nije trebalo da smanjujem font u odeljku gde objašnjavam 'emociju' :haha:

 

mene pesme voze, imaju i groove dobar ponekad kad zatreba, nije mi tech samo da bi bilo tech, ima tu pesama meni, jbg.

 

Dobro je onda, ajd probaćemo opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali mi je utisak - tehničko vozanje bez emocije i magije.

 

Au, pa nikako. Nego tebe ne vozi i ne treba da se silis ako te ne radi. Mene kad krene da vozi sav se najezim. Ma, k'o da sam u bajci :bigblue: Zato su mi i do jaja (kao i Spiral Architect recimo), jer ima mnogo kompleksnih deonica a nije prazno izdrkavanje vec ima i emociju i mojo. :bigblue:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...