Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Genijalno :haha:

 

Inače bih skrenuo pažnju na vrlo pronicljiv komentar:

 

I consider Darkthrone the greatest, the ultimate black metal band of all time. Period.

 

Yet, I would like to raise the notion that Darkthrone was always a trend-jumper, always going with the flow, from the Sunlight Studios doomdeath of “Soulside Journey” to the retro metal of “Dark Thrones…”. Even around the time of “Under a Funeral Moon” they were accused by reviewers of being trendy and they were right.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronicljiv kao kvazi-pametan? Prva recenica je tacna, u jebote, covjek je izmislio toplu vodu. Al drugi pasus je totalni promasaj.

Oni su upravo prestali da sviraju death metal jer je postao trend. A mislim da u ono vrijeme nije bilo albuma kao sto je A blaze in the northern sky. Il ja grijesim, a onda je Darkthrone definitivno trend jumper.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su upravo prestali da sviraju death metal jer je postao trend. A mislim da u ono vrijeme nije bilo albuma kao sto je A blaze in the northern sky.

 

Naravno. :da:

Nije Darkthrone Marduk da pod stare dane postaje religious.

Ovaj forum zaista odlazi u kurac, naravno da poštujem tuđa mišljenja ali ubuduće me upozoravajte na teme gde se vrte izjave tipa "ITNE je sranje", "DT je trendi", "kakve veze ima Dimmu sa Emperor" i slično. Ko da nek hrišćanin kaže "Isus je sranje, neki random pop iz 21.veka je zakon" :lol:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' ste se isprimali. :haha: Pa opste je poznato da sa tog sajta nista normalno ne stize. :haha: Davide, jesi citao ovo: http://www.antihuman...-entire-planet/

 

hahahaha,bukmarkovao sam sajt,kakva ludnica!fenomenalno su odradili ovaj DT dzouk,malo mi je sujmivo bilo da su se vratili na panzerfaust/goatlord fazon,al' sam se ja potajno nadao necem takvom,pa me je lako bilo zajebat'.a i ima ovih crust/punk upliva,uz sve ostale DT fore,ma sve su prekopirali u originalu.ovaj bend se skida,iako je cist DT klon.

 

 

sto se tice phil-a,samo cu reci da je toliko vremena proslo,ja sam jos navucen na cokoladno.

 

edit:

 

 

kita,nije ovo taj bend,samo su uzeli omot,mada i ovi razbijaju.pravi redneck/crust/groove trash,fenomenalno!zna li koji je bend sa fejk DT?

 

 

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...