Jump to content

Youtube


Geozee

Recommended Posts

Buckethead je ludak! Dobra mu je i Jordan, nemam pojma na kojem principu radi onaj killswitch, sto ima ugradjen u gitaru.

ma kralj!! e to i mene zanima, bilo bi fora imati to na gitari :da: kontam da mu se prekine kontakt izmedju nekih zica kada to stisne ili tako nesto.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kralj!! e to i mene zanima, bilo bi fora imati to na gitari :da: kontam da mu se prekine kontakt izmedju nekih zica kada to stisne ili tako nesto.. :D

 

Nisam gitaros ali pokusacu...

Vid, Ako imas gitaru sa dva hambakera i valjda imas onaj prekidac sto menja koji ces koristiti(bridge i neck). Ondak imas poteniJomtre koji utisavaju svaki magnet... Jedan utisas drugi pojacas i onda drkas onaj prekida sto prebacuje magnete... Znam kako radi ali kako sam ssad objasnio, to ne znam :) :)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma :) nije to to brate :D

 

pogledaj ovaj video.. http://www.youtube.com/watch?v=86DEKFissl4

na 2:30 se tacno vidi sta radi. i btw, taj switch o kojem ti pricas se jasno vidi dole na gitari (ima belu plastiku na vrhu)

nevezano za ovo.. onaj tapping sa 3 prsta mu prebolesno zvuci :icon_eek:

 

Ja sam objsnio kako killswitch radi, mozda nisam dobro objasnio, ali killswitch samo gusi signale jednog magneta ! Mislim da je pesma Jorda u kojoj to radi... Inace, gde imad as enabavi pesma ;u mp3 formatu(Jordan)

 

Nadam se da si me shvatio

 

http://www.youtube.com/watch?v=oHIZjO-DrKE...feature=related ------------> ma ovo mislim !

 

:pivopije:

 

Nadji od Tom Morella nesto, on ima dosta toga sa kilsvicem...

Edited by Durok/Burgiba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam objsnio kako killswitch radi, mozda nisam dobro objasnio, ali killswitch samo gusi signale jednog magneta ! Mislim da je pesma Jorda u kojoj to radi... Inace, gde imad as enabavi pesma ;u mp3 formatu(Jordan)

 

Nadam se da si me shvatio

 

http://www.youtube.com/watch?v=oHIZjO-DrKE...feature=related ------------> ma ovo mislim !

 

:pivopije:

 

Nadji od Tom Morella nesto, on ima dosta toga sa kilsvicem...

da kvotam komentare sa videa:

 

"This is the "killswitch technique" he uses.

A les paul (his guitar) has two seperate pickups with two seperate volume knobs. He sets one's pickup knob to zero, no volume. He leave the other one wide open, so when he hammers on a fret whilst he is on the inactive pickup, he can switch to the active pickup creating a burst of sound that can be manipulated quickly to produce the rotary sound displayed in the beginning of the song. I hope this helped all of those who were curious..... "

 

 

"Zombie's the only one of you thats right... He uses at special wire he connected a button to, so when he presses the button it instantly kills the sound... Why would he have 2 guitars, one with killswitch and one without if he could use killswitch in both? The killswitch Morello uses is the kind Crusher explained... Buckethead build a button and the speciel wire into one of his Gibsons, which makes the sound-killing much easier... He uses it in many songs and not just solos like Morello..."

 

 

vidis da nije isto.. ovaj prvi nacin koristi morello, a drugi nacin buck...(smatram to za verovatniju varijantu) ako sam sve dobro pokopcao.

:pivopije:

 

pravo pitanje je ko bi to meni mogao da ugradi u gitaru? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa reako sam ti, kilswitch ubija signal jednog magneta kada jedan stavis na ''zero'' ,adrugi odvrnes !

 

Ugradcie ti onaj kome da sdosta para, a mislim da taj kill kosta kok 120 jevereja... Nisam siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

AJOJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):) :) POGLEDAJTE OVE CAREVE!!!!

 

 

Jeste komičan performans, ali džaba kada ne znam poljski ili koji mu već ovo jezik dođe...

 

Ovo je možda bolja verzija:

:)

 

prodigy rulzz! :rockdevil:

Edited by Неша Сатријани Мастејн Ух!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...