Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Инче, Трпковић, култна пекара у Рузвелтовој и Митинг (Meating) на углу Мите Ружића и Булевара...

бурек, ђеврек, било какав роштиљ...

респективно

 

 

 

ah, komšija. samo si, kako vidim, dole negde oko dimitrijale ne s ove naše strane ka žičkoj :)

 

da li radi ona pečenjara morbidnog naziva, "izgubljeno jagnje"?

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod pecenja, najbolje pecenje u BGu, Jankovic, otvorilo se i u Maksima Gorkog tj odmah kod mene :D Njam. Bas ovako usred leta i dijete :)

Mada jednom sam kupila super pecenje i u 3 praseta na Dusanovcu.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus kazu da se tesko vari => potrosis puno kalorija pri tom :)

Znate da ima restoran sa jelima od konjskog mesa u Golsvortijevoj? To je ona sto izlazi direkt na Vukov spomenik. Mislim da se zove White Horse (moguce da sam tesko lupila), ima zavucenu malu basticu i nije krsh. Ja nikad ne bih mogla da jedem konja al mozda nekoga zanima ;) Konjsko meso ima najmanji procenat masti a najveci proteina. Samo pitam se kakvi su ti konji koje jedes kad niko ne gaji konje specijalno za ljudsku ishranu, da li su stari, bolesni i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Lol moj post poslednji :D

LM, gladna sam i secam se da je pre 100 god picerija Golub imala sjajno testo - malo deblje ali mekano i imalo je super hrskavu ivicu. Cena je bila UH al nema veze. Zanima me da li neko zna kakav je sad kvalitet klope? Probala bih opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije nije :)

 

Btw konjske šnicle tamo su zakon. Naravno, kome ne smeta da žvaće. I kobaje su super s tim što su porcije stvarno ogromne... za divno čudo nije ni skupo, bar nije bilo pre otprilike godinu dana kada sam poslednji put bila tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti to podjebavas ili ozbiljno? :twisted:

ima, kako nema.

Povodom pekara - ono cudo sto se otvorilo u Maksima Gorkog kao 'prvi pravi crni hleb u BGu' je po recima moje keve uzas (a ona voli nordijski hleb pa joj se misljenje vazi :D ). Ali ok su im slatka peciva narocito neka pletenica punjena cokoladom i orasima. Mada ako je skupo onda i to pada u vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi , mozda jedan od najboljih sendvicha koje sam probao je bilo kod BG arene , tacnije kod onog naselja gde su kante obelezene sa grbom Crvene Zvezde i gde su one betonske kugle bile crveno bele.

 

Ne znam kako se zove slucajno sam ga nashao kada sam isao na Slipknot.

 

Takodje , ima u takovskoj ulici , preko puta botanicke baste sendvichi sa morskim i rechnim plodovima ( umesto pljeskavice stave dimljenog lososa , krabe , oktopuse , itd ) pizdarija su sendvichi a nisu ni tako skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo oprezno sa tim morskim zajebancijama u letnjem periodu. Ne verujem previše ni hamburgernicama, ove zaledi-odledi stvari da ne pominjem

 

Za ljude koji vole čiketinu a neće da greju gajbu kuvanjcem, provereno dobro, možda će zvučati glupo ali: Idea. Čiketina iz onih nji'ovih peći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ljubitelje bureka toplo preporucujem pekaru kod okretnice autobusa 17,najbolji sarajevski burek koji sam jeo. A za ljubitelje pljeskavica mesaru kod pocetne stanice 83-ke u Zemunu. Tu izaberes parce mesa koje hoces(pileci file,punjena pljeskavica...), oni ti izmere i naplate, i sacekas da naprave. Jednom sam tu jeo pljeskavicu sa 350gr mesa, posle toga nisam nista jeo ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vizuelni si tip, ostala ti je u sećanju reklamna tabla sa belim konjem sa lica zgrade :D

 

 

E pa nije! :razz: Bila je u pravu, na reklamnoj tabli sa nacrtanim bijelim konjem piše WHITE HORSE, a iznad piše POTKOVICA :da: Živim preko puta i jutros kad sam išla na posao, reko' da vidm šta piše tačno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

s tim što su porcije stvarno ogromne

Pazi šta pričaš, uvrijediće se šnicle u Majdanu :)

sad cu da trazim ortaku da mi posalje sliku "pariske snicle" koju sam narucio pre par nedelja. tepam joj 'monstrum'. :) kad sam dobio tanjir sa tim cudom, neko iz ekipe je dobacio: "moje saucesce". vece je od one vesalice sto sam postovao. pojao sam oko 30%, ostatak odneo familiji da se najede. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo oprezno sa tim morskim zajebancijama u letnjem periodu. Ne verujem previše ni hamburgernicama, ove zaledi-odledi stvari da ne pominjem

 

Za ljude koji vole čiketinu a neće da greju gajbu kuvanjcem, provereno dobro, možda će zvučati glupo ali: Idea. Čiketina iz onih nji'ovih peći :)

A mogu i da poruce iz restorana Cikenita :)

@Kokopelli: lol :D Pa da i ja tu manje vise stalno prolazim al eto ubedishe me da nije :D Mada ja licno ne bih mogla da jedem konjsko meso, suvise mi je cudno da pojedem nesto tako lepo sto se ne gaji da bi se pojelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...