Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

Ja mislim,ovako izdaleka,da biste trebali da otvorite posebnu temu,pa tamo da ispaljujete jedni druge. Odlaganje kvalitetnog prezderavanja je totalno ankul i ,da sam kojim slucajem ja bio u kombinaciji da idem u Slonche i da ste me ispalili po drugi put,bio bih jako bEsan.

 

Pi vam pod nos!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде вас двојица, изазов! Кажите кад и где, а да је од уторника.

 

 

 

 

Узгред, била сам у Ловцу, покварили су се, постали су фенси, служе из оних великих француских тањира у које стане мање него у простачке чиније са плавом бордуром. Био Бијела сто до мене :rolleyes: сав важан. Кувањац им је ко моја мајка кад спреми за себе: ништа масно и ништа слано! Значи, за пензосе. Хлеб наплаћују к'о кувер или су ме захебали.

 

 

 

Пас матер, што би рекла Фејд. Ловац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја их и даље нежно волим.

 

 

Поготово кад су пуне гулаша или телеће чорбе. Или, сармица у зељу... непотребно прецртати :redface:

Prve dve stavke FTW, a i treća nije loša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

небре, ово је у Борчи.

 

а како не би био спам на пресветој теми, ово је поглед на водопад реке Године у Перућцу. на фотографији се у горњем делу види део ресторана кроз који протиче река и слива се у Дрину.

 

Јањетина, куруз, боранија и кромпир. У црепуљУ. Лав пиво.

Edited by Генеральный
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

јеби га, тако то раде одлучни људи, а не ко ова омладина...

mi se ne zajebavamo kad je u pitanju odlazak u kafanu. sa tim se ne sali.

 

Ајде вас двојица, изазов! Кажите кад и где, а да је од уторника.

ce da iskombinujemo neko zanimljivo mesto.. mozemo do li-ja na kinesku? ili u libanski.. smislicemo lako.

 

Узгред, била сам у Ловцу, покварили су се, постали су фенси, служе из оних великих француских тањира у које стане мање него у простачке чиније са плавом бордуром. Био Бијела сто до мене :rolleyes: сав важан. Кувањац им је ко моја мајка кад спреми за себе: ништа масно и ништа слано! Значи, за пензосе. Хлеб наплаћују к'о кувер или су ме захебали.

e? ne mogu da verujem. ja bio u lovcu pre 2-3 dana i bas sam bio zadovoljan. gulas od jelena (kojeg nisam uspeo da pojedem do kraja koliko je bio jak, mada dobro... jeo sam i predjelo, njeguski prsut, mrvica kajmaka). piletina u kari sosu i sa povrcem - je genijalna. preliv od 4 vrste sira je bio nesto losiji nego prosli put (redji i nedovoljno jak, kao da nisu stavili plavi sir?!). bilo je slano. masno nije bilo jer srneci gulas ne sme da bude mastan. ;-) kvalitet tog mesa i ukus tog gulasa - to nije iz ove dimenzije (ja sam u onaj sos dodao i preliv od sira, i ispalo je savrseno). :-D mogao sam da nateram sebe da pojedem pun tanjir, ali sam obecao svom telu da se vise nikad necu prejesti i zavrsiti u bolovima kao sto je to bio slucaj mnogo puta kad sam sa ekipom isao u kafane. zna generalni jako dobro o cemu pricam. :udri:

 

sta si ti naucila od klope da znam da izbegavam?

 

p.s. bem ti lovacki restoran gde ima samo jelen da se klopa. nista zeka, nista fazan, nista vepar..

 

ajde more da pijemo!!!!

zovite i mene. znas da imam cime da doprinesem, arsenal pica.. :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi realizujemo i češće nego ne objavljujemo :P hehe.

Evo pošto neće niko da piše evo ja ću. Bili danas na jednom supergurmanskom mestu. Komotno možete voditi svakog tamo ako vas ima više i hteli biste da izbegnete a la carte naručivanje, pošto menija nema a mesto je vrhunsko! Dakle:

 

 

 

 

Restoran ABC, Ohridska BB, Zemun - izviješće sa pjur hedonism unterhaltovanja

 

 

Slow food restoran. Nema menija. Domaćin se dogovori sa vama šta biste da jedete i sistem je frenč plejt, probaš po malo od svega. Pa nije baš ni malo, čovek se solidno najede od 3-4 ture, zavisi koliko ste gladni.

 

restoran-abc-00.jpg

 

 

Šta smo jeli:

 

1. Teletina u rolnici od tankog hrskavog lisnatog testa u sosu od golice (seme bundeve) i sa listićem tikvice -- lična ocena 5/5

2. Ćuretina sa pršutom u sosu od kurkume, kiselo slatka varijanta -- lična ocena 3,5/5

3. Začinski marinirana svinjetina sa Karavan dimljenim sirom -- lična ocena 4,5/5 [napomena: topilo se u ustima, sjajno pripremljeno, jedino što ja nisam fan svinjetine, ostalima je ovo bio favorit!]

4. [neki alavi jeli repete] Biftek za koji ne znam detalje

 

 

Desert:

Kvazi Suva pita sa lešnicima u krem parfeu - davno ništa lepše nisam probala, 5/5

 

 

 

Šta smo pili:

1. Aperitiv: orahovača, baš kako treba, ne preslatka; neka radža - uživalac kaže da je dobra domaća!

2. Vino, krčmljeno, neki Iriški privatni podrum, 20% Merlot, 80% Cabernet, odlično!

3. Voda, gazirana, ne zna se koju sipaju u bokal, meni je smrduckalo na Rosu, ko ne voli neka eksplicitno traži drugu.

4. Kafa, odlična.

 

Cene: više srednje ka jačim!

 

Usluga i ambijent: 4/5 (na momente pretiho, ali vrlo čisto i intimno, dosta je mali prostor!)

 

Prevoz: ne idite prevozom jer nećete naći restoran osim ako dobro ne poznajete Zemun.

 

 

restoran-abc-04.jpg

Edited by Ајлин
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...