Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

nisam veliki ljubitelj sira, da budem iskrena. posebno kad iskombinuju 4 vrste, nekako mi je to preteško. srneći paprikaš, krompir i paradajz, anytime, ali ovo bi me baš ubilo, posebno sa svim tim đakonijama u kombinaciji.

to je, ukratko, bila poenta mog posta sa prethodne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam veliki ljubitelj sira, da budem iskrena. posebno kad iskombinuju 4 vrste, nekako mi je to preteško. srneći paprikaš, krompir i paradajz, anytime, ali ovo bi me baš ubilo, posebno sa svim tim đakonijama u kombinaciji.

да, има људи који не воле да мешају. ден аген, има људи који се цепају само у мисионарској. и има људи који се возе четирејсшестицом, али то није поента приче.

 

агрегатно стање соса је течно. ако би морало да се упореди са нечим, то би био прелив за цезар салату. по агрегатном стању.

по укусу, то је интензиван млечни укус старог масног качкаваља. чекај, није такав. нешто старо јесте, јер мислим да кад би оставила тај сос 2 дана да стоји да би нешто никло у њему. вероватно срнећина од прошле смене. мешавина тога и меса је као: мешање сарме и сланинице, подварка и белог лука, било ког киселог купуса и проје, чоколаде и пива (све су ово тачни одговори, да не буде забуне). мора да се проба да би се веровало.

 

а ту је и гриловани парадајз. свеж парадајз обрнут на роштиљу. кожурица му попусти, он смекша, сок изнутра се мало смлачи и навуче мирис загорелог (но хомо).

Share this post


Link to post
Share on other sites

probala sam taj sos, taj utisak da bi iz njega niklo nešto da ga ostaviš dva dana da stoji (opa!) potiče od najmanje (i verovatno najviše) jedne vrste sira sa plemenitom buđi. buđavi sirevi sami imaju veoma intenzivan ukus, kao i narečena majka bambijeva upaprikašena, tako da je za mene takva kombinacija na neki način besmislena, jerbo sam ja od onih što vole da ih ukus jela intenzivno dojmi, bez toga da mnogo razišljaju o tome šta je tačno ono što ih je dojmilo (ekvivalent, pretpostavljam, onih što se cepaju samo u misionarskoj).

 

npr, taj grilovani paradajz, ako ga malko začiniš jednim bosiljkom, belim lukom, limunovim sokom i maslinovim uljem, ću sa feta sirom veoma rado izjedati u ssvojstvu glavnog jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ма не, мисионарска је ок али оно о чему ја причам је као да ти га неко случајно завуче у буљу (но хомо). не оставља места равнодушности. и буде трајања онолико колико му допустиш.

 

да експлејнирам, ја сам рецимо у фазону да не узмеш кутлачу тога и исполиваш месиште. зонфа је да само кад ти се ћефне исечеш монотонију. све ово не значи да се хефтам у Љубицу кад ми досади тета Деса.

 

а видиш, рецимо, ја не волим кад се неко много дрка око поврћа. то треба оставит' у фабричкој форми, што је више могуће, по мојему.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo off:

 

Povrće je gre'ote pretjerano kuvati, zato je super kuvanje na pari :da: U makrobiotici, recimo, postoji niz pravila kako treba kuvati povrće, zeleno lisnato se nikad ne smije sjeći na sitno već ostaviti peteljke takve kakve jesu, samo im očistiti korjen i sl. To mi je nekako i logično. Uostalom, poenta je da svi vitamini, minerali tj. sve hranljive materije ostanu tu gdje jesu, a ne da se navataju po ivicama šerpe... I pravilo broj 1: uvijek DOBRO oprati povrće, u nekoliko voda. Uvijek zaboravim da dobro operem "zrnevlje" što bi rekla moja sestra. Heljda, proso i sl. ja to u kroz jednu vodu i odma' na vatru :da: Kad smo već kod toga, počeh da intezivno unosim ovsene mekinje u ishranu. Sad mi žao što nisam znala ranije koliko su učinkovite. Kad budem imala vremena, ostaviću par super makrobiotičkih recepata (ukusnih! :D) Doruča i večera - njami!

 

 

on: Picerija "Botako" :da: Što su im brusketi dooooobri (za pizze se zna :))

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

срнећи гулаш, пекарски кромпир, сос од 4 врсте сира, гриловани парадајз и црно никшићко.

potpisujem.. inace, srneci gulas u "lovcu" je pobedio srneci gulas u "orascu" (a ja sam mislio da je nepobediv). ;-)

 

sto se tice preliva od sira, to tako cuci uz mesiste, uf!!

 

Dom Lovaca (Restoran Lovac)

Alekse Nenadovića 19, Vračar, Beograd

(+381 11) 2436 128

odlicni, odlicni... mada imaju samo bambija, nemaju zecetinu, divlju svinju, fazana i ostale plodove sume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li to oni na istoj strani kao Coffee Factory ili oni prekoputa?

edit: a da, prekoputa. cula sam vec da su super :da: mogla bih bas da svratim cisto jer delim i unutrasnje dvoriste s njihovom kuhinjom :haha:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...