Jump to content

Neki Tekst


Anarki StarScream

Recommended Posts

You think hell is the end

You think nothing is worse

So will I offend (you?)

If I tell you its reverse

That you are a liar

A hypocritical bastard

That never had respect for anything.

And when you die, you will meet hellfire

This is what you heard?

And you shall burn for all your sins?

 

Still believe in that story

About grace that you shall receive

Let me inform you this is purgatory

Punishment for sins is to live

 

This is prison

Locked doors, no way out

There is no reason

So why do you still have doubts?

Life is a punishment

For all that you do

There is no repent

God is no fool

 

To live is to suffer

 

So every day is the same

Obeying, praying, listening to reverend

So who is to blame?

When you don't get your ticket to heaven?

Will your faith expire?

Will you find another messiah?

Whom you will respect, love and obey?

Will you hold by his skirt?

Will you even crawl in dirt?

For salvation and wings, whom you will betray?

 

Still believe in that story

There is no heaven or hell don’t be naive

Let me inform you this is purgatory

Punishment for sins is to live

 

This is prison

Locked doors, no way out

There is no reason

So why do you still have doubts?

Life is a punishment

For all that you do

There is no repent

God is no fool

 

To live is to suffer

 

 

Ohrabren velikim recima velikih ljudi ja postovah ovo delo moje ... :);).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само тако настави. Ово баш личи на тебе. СЈАЈНО. Супер. Дивно. :veseli::pivopije::rockdevil::wub:

 

Измена:

Сад видех о чему си писао. Сотоно! :)

Истини за вољу, ово је боље од претходних радова које си остављао.

Покушај да се ослободиш буквалног превођења и слепог поштовања граматичких правила.

 

So why do you still have doubts би се лепше уклопило у ту строфу да си скратио на Why you have doubts...

 

Listening reverend може да стоји без to

 

Капираш о чему причам?

 

 

 

Иначе, кривица је индивидуална и човек може кривити само себе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ... ovo je samo doslo dok sam gledao konstantina ... e pa kada pred kraj Gabrijel kaze da ljudi treba da zasluze svoje mesto u raju ... donekle se slazem sa tim ... mislim toliki bi bio idiotizam kada bi na obicno "kajem se" zasluzio mesto pored tog svevisnjeg ... a pre toga si silovao svoju rodjenu cerku i ubio 100000000 ljudi i slicno ...

 

 

U svakom lsucaju hvala na komentaru :da:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas kako, svidja mi se, ali mi ne lici na tebe. e sad, sto se tice patnje i odricanja za zivota zarad mesta u raju, ima fora da ako se najokrutniji ubica iskreno pokaje pred smrt, ide pravo u raj i cak ce dobiti bolji status od onog vernika koji je ceo zivot posvetio bogu. nije fer, right? ajd odgledaj film "gutach greha", mozda te to inspirise da napises jos jednu pesku u slicnom fazonu ili dopunis ovu.

obrati paznju na onaj deo "And you shall burn for all your sins?"...nesto mi ne zvuci... trebalo je da bude ostro, ali nekako mi ne zvuci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ... obe strofe su u ironiji ... jer mi je zaista muka od ljudi koji se trude da "zarade svoje mesto u raju" ... realno ja psujem, zajebavam se, pijem, ne postujem ni oca ni majku ako oni ne postuju mene ... idola imam ( Les Claypool ), nikome necu pomoci ako me je taj nekada zajebao i slicno ... sto ce reci jedno jos nisam nikoga ubio ... ali ni od toga nisam daleko ... ne zavaravam se glupostima da moram striktno da postujem neka pravila ... zivim opusteno i svima uzvracam duplo ... bilo da je dobro ili lose ... i nikada se nisam, niti cu kajati zbog necega ... a svi oni koji idu u crkvu da bi zavrsili u raju su mi licemerni ...

"A hypocritical bastard

That never had respect for anything."

 

Jer svi oni rade isto sto i ja ... samo ne vide svoje greske ...

 

A inace nije ovo moj stil, istina ... evo sada cu da postujem nesto u mom stilu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kapiram ja ironiju (ti drugacije i ne bi mogao:D), samo ne mislim da si u pravu za to da "oni ne vide svoje greske" jer se masa najvecih gresnika upravo i okrece crkvi jer znaju da su cinili greske...to im samo olaksava savest...

ublazi malo text i mozes da ga saljes. jesi li prostudirao sajt koji sam ti pomenula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ... obe strofe su u ironiji ... jer mi je zaista muka od ljudi koji se trude da "zarade svoje mesto u raju" ... realno ja psujem, zajebavam se, pijem, ne postujem ni oca ni majku ako oni ne postuju mene ... idola imam ( Les Claypool ), nikome necu pomoci ako me je taj nekada zajebao i slicno ... sto ce reci jedno jos nisam nikoga ubio ... ali ni od toga nisam daleko ... ne zavaravam se glupostima da moram striktno da postujem neka pravila ... zivim opusteno i svima uzvracam duplo ... bilo da je dobro ili lose ... i nikada se nisam, niti cu kajati zbog necega ... a svi oni koji idu u crkvu da bi zavrsili u raju su mi licemerni ...

"A hypocritical bastard

That never had respect for anything."

 

Jer svi oni rade isto sto i ja ... samo ne vide svoje greske ...

 

A inace nije ovo moj stil, istina ... evo sada cu da postujem nesto u mom stilu ...

 

[sarkazam na racun licemernog ucestvovanja u organizovanoj religiji kod srba, namerno sa malim "s"] Joj, pa ti si druze, satanista! Sta ako cuju babe iz tvoje zgrade? Ima da ti daju urokljivo oko kad god te sretnu na hodniku i da ti okrecu svecu u crkvi, a mozda ce i pop da te pogleda popreko sledeci put kad ga budes video da se vozi u velikom belom mercedesu (novom). [/sarkazam na racun licemernog ucestvovanja u organizovanoj religiji kod srba, namerno sa malim "s"]

 

 

 

 

 

ovde bi odgovarao i citat Leonarda Koena, po secanju, ima gresaka:

 

"Skrenuo bih paznju upravi da u picu ima vode,

da devojka zaduzena za sesire ima sifilis,

i da se orkestar sastoji od bivsih SS cudovista

Pa ipak,

posto je ovo novogodisnja noc,

i ja imam tumor na dusi,

stavicu papirnatu kapu na svoj potres mozga

i zaigrati"

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi pisao tekstove death metal bendovima mora da pocne da koristi reci duze od 8 slova i da ih stavlja tamo gde se nisu nadale da ce se naci. primer:

 

Refrigeration, diffraction

coaxial liberation

Dying on the eye of nations

Ruin the world in

everlasting oppalescence

of broken coprophagic

residual transmittance

AAaaaaargh (growl incomprehensible until drummer gets a carpal tunnel syndrome)

 

znas kako kazu da je Strömblad prevodio Fridenove rane tekstove sa svedskog na engleski. cini mi se pre da ga je mrzelo da trazi po recniku, pa je nasumice ubadao.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo jos jedna sugestija, ako nemas nista protiv?

Koristis shall za drugo lice, a on se koristi samo za prvo. S tim sto je tendencija u savremenom engleskom jeziku da se vise skoro uopste ne upotrebljava, cak ni za prvo lice, tj. svuda ga menja will, premda nije neispravna upotreba u prvom licu, za sva ostala lica jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...