Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Од синоћ сам кренуо са Хромом. Узео сам да га мало детаљније прочешљам (пошто сам га само овлаш пар пута користио), и морам признати да је скроз супер. Мозила ждере превише меморије, па због тога полако дижем руке од ње.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chrome ми је добар због механизма табова. кад у њему отварам линк у новом табу, он не одлази одмах на тај таб. да сам хтео да напустим почетни таб, отворио бих линк у њему. такође, кад отварам линк у новом табу у опери и мозили, нови таб се отвара као последњи у прозору, а у крому директно иза почетног таба. и нервира ме што мозила и опера раде рисајз табова док затварам неке од њих. кром ће задржати ширину таба док год је курсор горе и раширити их тек кад завршим затварање, тако да не морам да померам курсор после сваког клика.

 

---

 

опера ипак има неке опције за табове, али за сада нисам успео да уз помоћ њих направим жељену конфигурацију, која је дифолт у крому. нову мозилу нисам гледао

Share this post


Link to post
Share on other sites

користио сам оперу и кром паралелно неколико дана и опера је спорија, ненормално кочи. можда је на некој бесној машини другачије, али код мене боље ради кром.

 

опера ипак има open in background tab, али ја бих волео да је то на врху менија, а не треће по реду. рисајз табова још нисам решио. такође ми недостаје open picture in the same tab, то има само мозила.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko problem da mu chrome vraća youtube video na početak posle 11-12 sekundi? Ni jedan jedini video ne mogu da odgledam do kraja. Uopšte ga ne strimuje posle tih 10ak sekundi. Sad sam instalirao najnoviju verziju flash playera i kad odem na adobejev sajt, piše da je flash player update-ovan. U operi mi radi youtube i stream sasvim ok. Jel ima još neko ovaj problem?

 

Vidim na netu su se javili još neki nesrećnici

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20111008060240AAMB5sH

Edited by Jimmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni vec cetvrti ili peti dan mozila i youtube skucaju komp i nepreostaje mi nista vise nego da ga restartujem.uglavnom se to desava kada gledam video i kliknem na neciji kanal ili drugi video i to je to.zamrzne se ceo komp i preostaje samo restart...da li se to nekome vec desavalo i kako to da se resi(sem da predjem na chrome ili operu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

опера ипак има open in background tab, али ја бих волео да је то на врху менија, а не треће по реду.

klikom na tochkic link se otvara u background tab-u. ;) ja iskljuchivo tako i otvaram nove tabove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

знао сам за то, јако је згодно, али миш ми се покварио па користим тачпед...

сам сам себи крив

чуо сам да има фора и за тачпед, али мислим да овај мој то нема

 

минвајл наместих у опери да се линк отвара у табу иза активног таба и нађох опцију за отварање слике у истом табу, али нема опцију за отварање слике у новом бекграунд табу. једино још да средим рисајз табова и навикнем се на структуру и дизајн браузера

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Upalim komp danas,dodje obavjest za update fajerfoksa,kliknem ok,pita za neke add-ove,da nisu kompatibilni s osmicom,opet ok,apdejtuje se on,pokrenem,kad ono sta god ja u src ukucao,pretrazuje yahoo.homepage google,u onom prozorcicu gore isto google,a sve jahu radi.Reko aj da vidim na hromu,kad sve isti kurac kao i vamo.Se desilo nekome?

Tako mi kroma sa lako spasao,al za mozilu se namucih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...