Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Има једна трафика на Аутокоманди где суу бочном излогу наслагани СВИ стрипови које имају у понуди, не само Бонелијеви, већ и Блек, Марк, и још ови Системови које не знам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја га дуго као клинац нисам волео, али онда сам преко ортака почео да читам неке епизоде и све више ми је пријао. Поготово сам мрзео цртеж Галепинија, али сам на крају схватио да је његов стил управо најоригиналнији, сви са онако чкиљавим очима и фацама неандерталаца, личе скоро као Јава у Мартију Мистерији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја га дуго као клинац нисам волео, али онда сам преко ортака почео да читам неке епизоде и све више ми је пријао. Поготово сам мрзео цртеж Галепинија, али сам на крају схватио да је његов стил управо најоригиналнији, сви са онако чкиљавим очима и фацама неандерталаца, личе скоро као Јава у Мартију Мистерији.

koliko sam ja voleo Martija Misteriju.....ali ipak Alan Ford je samo jedan...njihove avanture i tripovi su po meni originalnost koja predstavlja ceo stip, i koju niko ne mze da dostigne..... :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna vest...uskoro cje u Srbiji pocheti da se izdaje josh jedna edicija Bonelijevih stripova...nije da unapred osudjujem na propast,ali za pochetak cje icji Magichni Vetar,Jonathan Steel i Brandon,a kasnije cje se dodati josh neki junaci poput Lazarus Leda...Ovo je taaakooo losh izbor junaka da je ovo automatski osudjeno na propast...ja cju svakako kupovati,samo zbog podrshke svemu ovome,ali opet kazhem,teshko da cje ovo zazhiveti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајд' што је лош избор јунака, мада о томе не могу да ценим јер нисам читао ништа од тога, али мислим да је превише. Треба прво да ухвате замајац са овим. Осим тога, толика количина стрипова ће бити мало превелики удар на џеп просечног читаоца, жели ли да прати све те стрипове. Не забораивмо да то нису и једина издање која се појављују.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Double Fire - Ako mislish na Gastona koje su izdavale Dechje novine pre nekoliko godina,njihova vrednost je oko 500-700 dinara po komadu.Modesti je oko 400 dinara,za Bluberija stvarno ne znam...Znam da su originalna izdanja od 700-900 dinara.

 

@Djuk - Dampyr 1 i 2 su katastrofa epizoda,od 3-16 su meni bar extra dobro odradjene...Toliko sam chitao za sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih Hellblazera :wub:

 

Ova dva toma sto je Beli put izdavao? Dobro su ih preveli mada su mi nesto boje u prvom lose, ili se ja samo tripujem (najverovatnije).

 

Nikako da skupim pare za Watchmen (Nadzirace ili Kontrolori ne secam se ni sam kako su ih vise preveli) ali ono specijalno izdanje (cijena prava sitnica 3000 :mrtav: ).

 

Poceo sam da citam drugi tom Catwoman, i prvih 10 epizoda je zanimljivo, dobro je sto nema puno Betmena jerbo sam se zasitio doticnog :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih Hellblazera :wub:

Koliko danas vrede oni stari Gaston, Modesti Blejz (tvrd povez, prva epizoda), Bluberi...? :lol:

 

Single ne vrede nista, od tih matorih albuma jedino sto ima bilo kakvu "kolekcionarsku" vrednost bi recimo bio komplet Princa Valijanta (i to iskljucivo zbog 3 ili 4 retka albuma) i od skora komunin Korto Malteze. To je delimicno tako jer su domaci izdavaci svasta zapoceli, a retko gde su stigli dalje od 2-3 albuma. Kompleti matorih strip revija su vec druga prica...

 

Taj Bluberi je verovatno matoro izdanje Decijih Novina... hrvatsko (Bookglobe) izdanje jedino lici na nesto jer ulecu Francuzima u tiraz (oni stampaju, a Hrvati naknadno dodaju crnu boju), ali zavise od njihove potrebe za reprintom(kod starih epizoda) pa izlaze bez ikakvog reda. Sad ga i Marketprint stampa, ali to isto ni na sta ne lici - jeftino je makar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna vest...uskoro cje u Srbiji pocheti da se izdaje josh jedna edicija Bonelijevih stripova...nije da unapred osudjujem na propast,ali za pochetak cje icji Magichni Vetar,Jonathan Steel i Brandon,a kasnije cje se dodati josh neki junaci poput Lazarus Leda...Ovo je taaakooo losh izbor junaka da je ovo automatski osudjeno na propast...ja cju svakako kupovati,samo zbog podrshke svemu ovome,ali opet kazhem,teshko da cje ovo zazhiveti...

 

 

Koje sranje brate..pa ko ce to kupovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Single ne vrede nista, od tih matorih albuma jedino sto ima bilo kakvu "kolekcionarsku" vrednost bi recimo bio komplet Princa Valijanta (i to iskljucivo zbog 3 ili 4 retka albuma) i od skora komunin Korto Malteze. To je delimicno tako jer su domaci izdavaci svasta zapoceli, a retko gde su stigli dalje od 2-3 albuma. Kompleti matorih strip revija su vec druga prica...

 

Taj Bluberi je verovatno matoro izdanje Decijih Novina... hrvatsko (Bookglobe) izdanje jedino lici na nesto jer ulecu Francuzima u tiraz (oni stampaju, a Hrvati naknadno dodaju crnu boju), ali zavise od njihove potrebe za reprintom(kod starih epizoda) pa izlaze bez ikakvog reda. Sad ga i Marketprint stampa, ali to isto ni na sta ne lici - jeftino je makar :D

To sam inace pitala jer moj stric ima u selu bukvalno stubove od stripova :D verujem da sve ima kompletno... pa ako nekad odluci da proda. Inace ne secam se da je Bluberi nekvalitetno izgledao :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu Decije Novine stampale lose, za nase tadasnje standarde, ali primetila bi kad bi drzala u ruci i to i novo hrvatsko izdanje. U prilog toj prici: verovatno si nekad videla jedan od 2 albuma Tin Tina koliko su DN objavile. Kada je Francuski izdavac (vlasnik prava) dobio to na uvid - zabranio je dalje objavljivanje :D Eto, nadji negde te albume pa pogledaj, kad sam bio bas mali to su bili najlepsi albumi koje sam imao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa nije Tin Tin toliko naivan, ima ozbiljne tematike koje se prozimaju krozn razne price.

Nego da li si mene bese upitao gde sam nasao drugi tom Catwoman?

Jedva cekam da system comics izbaci novu knjigu Tehnopapa, dosta je proslo od objavljivanja prve :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...