Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

ili smedji(zuti) secer

Postoji razlika izmedju smedjeg secera i tzv. sirovog secera. Ovaj smedji nije nista bolji od rafiniranog jer je isto rafiniran sa dodatom melasom i zapravo je vise industrijski obradjen u sumnjivim procesima. Postoje seceri koji su manje rafinisani i zbog toga su prirodno smedji, ali to nema da se kupi kod nas afaik.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par stvari u vezi meda, pošto vidim da ga spominjete:

 

1. Med JESTE veoma zdrav ali pošto je visoko koncentrisan treba ga jesti u veoma ograničenim "količinama" tj. jedna supena kašika dnevno max.

 

2. Med NI SLUČAJNO ne treba jesti "direktno iz tegle u usta" i na prazan stomak već ga treba rastvoriti u čaši vode (2 dl) i konzumirati posle jela jer u suprotnom med će samo da "padne" na želudac i tako ga opteretiti što će opet imati neke druge negativne posledice po organizam itd.

 

3. Med se NIKADA ne jede metalnom kašičicom već jedino drvenom ili plastičnom jer u suprotnom će doći do neke hemijske reakcije (mislim da je jonizacija) između metala i meda pa će čestice metala da "uđu" u med a ne biste voleli da jedete med obogaćen česticama čelika, zar ne? :mrgreen:

 

 

@B@K@

 

Ne, ne, mislio sam na ovaj:

 

www.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlika izmedju smedjeg secera i tzv. sirovog secera. Ovaj smedji nije nista bolji od rafiniranog jer je isto rafiniran sa dodatom melasom i zapravo je vise industrijski obradjen u sumnjivim procesima. Postoje seceri koji su manje rafinisani i zbog toga su prirodno smedji, ali to nema da se kupi kod nas afaik.

pa verovatno, generalno vise od 50% stvari koje se prodaju pod etiketom "zdrava hrana" nije nista zdravije od obicne hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato prvo proučite, treba biti skeptik, a ne da trošiš brdo novca jer je negde nekakav 'stručnjak' rekao da je nešto dobro ili nije dobro. Ništa to nije TOLIKO komplikovano da običan smrtnik ne može da razume, ali ljudima je lakše da se vode savetima navodnih stručnjaka nego da mrdnu dupe no.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa verovatno, generalno vise od 50% stvari koje se prodaju pod etiketom "zdrava hrana" nije nista zdravije od obicne hrane...

Pa, šta reći kada skoro polovina stvari koje prodaju na meru u tim prodavnicama Zdrave hrane su razne vrste "čokoladnih delikatesa" - od čokoladnih bananica, preko pralina do nekih fensi kuglica, bombonjera i sl. Plus, što mnoge od njih opušteno prodaju čipseve i razne slane grickalice pa ako je to zdravo, mislim stvarno. :ph34r:

 

A to za smeđi šećer je živa istina - nije ništa zdraviji od običnog šećera. Jedino smeđe što je STO PUTA zdravije od belog je pirinač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posetite neku šećeranu pa vidite kako se pravi šećer. Nema tu neke filozofije - seci seci seci seci seci drobi icon_biggrin.gif Kvalitet šećera je nešto sasvim drugo. Određuje se kvalitet kristala šećera, tj. veličina kristala, ima neka fina mašina koja broji kristale u određenoj zapremini i na osnovu toga određuje njihovu veličinu. Jedna iznenađujuća činjenica je da npr. Coca-Cola uzima samo najkvalitetniji šećer, najkonstantnije kristalne strukture i najoptimalnije veličine kristala. Eto to nas je iznenadilo, inače informacija potiče od ljudi koji rade analizu tako da nema razloga da bude laž. E sad što u tom piću ima još gomila sranja, to je druga priča icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par stvari u vezi meda, pošto vidim da ga spominjete:

 

1. Med JESTE veoma zdrav ali pošto je visoko koncentrisan treba ga jesti u veoma ograničenim "količinama" tj. jedna supena kašika dnevno max.

 

2. Med NI SLUČAJNO ne treba jesti "direktno iz tegle u usta" i na prazan stomak već ga treba rastvoriti u čaši vode (2 dl) i konzumirati posle jela jer u suprotnom med će samo da "padne" na želudac i tako ga opteretiti što će opet imati neke druge negativne posledice po organizam itd.

 

3. Med se NIKADA ne jede metalnom kašičicom već jedino drvenom ili plastičnom jer u suprotnom će doći do neke hemijske reakcije (mislim da je jonizacija) između metala i meda pa će čestice metala da "uđu" u med a ne biste voleli da jedete med obogaćen česticama čelika, zar ne? :mrgreen:

 

Mislim da su ovo prvo (ne vise od jedne kasike dnevno) i trece mitovi, a ovo drugo stoji.

 

 

Med nije 'visoko koncentrisan' u bilo kom smislu, to je mesavina secera sa tragovima odredjenih minerala. Bolji je od kristalnog secera koji je oneciscen u procesu proizvodnje. Ovo za metalnu kasiku je potpuno pogresno jer se pribor za jelo pravi od toliko inertnog materijala da ne moze doci ni do kakve reakcije cak i da je med mnogo kiseliji. Prema toj logici ne bi smo smeli da kuvamo hranu u serpama i da je stavljamo u frizider.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su ovo prvo (ne vise od jedne kasike dnevno) i trece mitovi, a ovo drugo stoji.

 

 

Med nije 'visoko koncentrisan' u bilo kom smislu, to je mesavina secera sa tragovima odredjenih minerala. Bolji je od kristalnog secera koji je oneciscen u procesu proizvodnje. Ovo za metalnu kasiku je potpuno pogresno jer se pribor za jelo pravi od toliko inertnog materijala da ne moze doci ni do kakve reakcije cak i da je med mnogo kiseliji. Prema toj logici ne bi smo smeli da kuvamo hranu u serpama i da je stavljamo u frizider.

 

 

 

 

A ne dao ti Bog da jedeš salatu sa sirćetom icon_biggrin.gif

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3. Med se NIKADA ne jede metalnom kašičicom već jedino drvenom ili plastičnom jer u suprotnom će doći do neke hemijske reakcije (mislim da je jonizacija) između metala i meda pa će čestice metala da "uđu" u med a ne biste voleli da jedete med obogaćen česticama čelika, zar ne? :mrgreen:

 

 

Da u pravu si , treba ga jesti drvenom kasikom !

 

Ali ja se drzim stare narodne :

 

Manowar je najveci , Manowar je velik

ja ne jedenm leba,jedem samo celik !

 

Tako da vam od malo celika nece nista faliti , imacete arms of steel !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se da se sto zdravije hranim , naravno nije moguce sve moje zelje uskladiti ali pecurke , ribu , povrce,pirinac,med , kuvano meso (govedina) , kuvana jaja cesto jedem .Taj musli sam jeo , nista posebno , bolje za dorucak i veceru pojesti sardinu,tunjevinu sa dva kuvana jaja i lukom , to cesto praktikujem .Naravno ponekad padne i slanina i kobasica ali sve cesce izbegavam , pogotovu jer treniram.

 

Znatno manje pijem gazirano , jos da smanjim alkohol preko vikenda i bicu zadovoljan sa ishranom .

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju krajeva, treba se truditi i što manje kupovati hranu. Ja sam te sreće da sam sa sela pa mi stalno šalju domaće meso, voće, povrće za koje sam siguran da je ispravno, a kada kupujem ništa od toga mi nije zagarantovano.

 

Da da, nemojte kupovati hranu, evo ja se bas spremam da izadjem napolje i naberem namirnice u obliznjem parkicu izmedju zgrada :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali imaš ljuda sa sela na pijaci koji prodaju svoje piliće i povrće i voće, koje je ipak bolje od onoga što se prodaje u velikim prodavnicama.

 

Sve ti je to isti kurac, i ti pilici su uzgajani isto kao i oni industrijski, koncentrati i ta sranja, uostalom i ti na selima imaju svoje farme ili kupuju od nekog ko ima farmu pa preprodaju. Moj komsija ima farmu btw. a znao sam jednog sto je preprodavao pilice godinama, kupovao je zive prodavao ociscene i obavezno ih je farbao u zutu boju :bigblue: , jbg. sta oni u gradu kurac znaju, misle covek dolazi sa sela, vidis kako se zute, pravi domaci :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, ima ljudi koji prodaju SVOJE piliće, time isključujem one koji preprodaju i farbaju. A svako sa malo mozga zna da se pilići farbaju.

I taj sto prodaje SVOJE uzgaja ih na isti nacin kao i oni sto su uzgajani na farmama, koncentratom. To su ti burazeru oni beli pilici koji su onako majusni zuti kad se kupe i onda se kljukaju koncentratom jedno mesec i po, dva dok ne dobiju kilazu za klanje. Ja zivim na selu, moji imaju domace kokoske i uzgajaju pored toga pilice za klanje. Prema tome jedemo domaca jaja ali pilice ne, i to nigde ne mozes da kupis, u smislu da je to pile setalo livadom i cupkalo tamo neku travu. Kad bi neko prodavao takve pilice odmah bi propao, jer bi mu trebalo neuporedivo duze vremena da se nagoji i vise prostora i svega ostalog. Sve su ti to tovni pilici koji se hrane na mestu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlikuješ li ti industrijsko uzgajanje pilića (kada se ne mrdnu čitavog života iz kaveza i sede u svojoj prljavštini) od tog na selu (nisam nijednom rekao da se ne koristi koncentrat i tovljenje) ili se praviš blesav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U cemu? ove disu sveziji vazduh? :haha: , pa valjda je sustina u tome sta jedu ili je bitno ko ih je uzgajao...i ti industrijski mogu da budu odgajani u cistijem prostoru nego ovi na selu, jer ti pilici ne kenjaju na gomilu kao ovi na selu, jesi ti ikad uopste video gde ih taj uzgaja od koga kupujes?

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ima u tome što jedu? Daj neke komponente icon_biggrin.gif

 

Ja ti pricam da i jedne i druge jedu isto, koje su komponente ne znam, niti me zanima, ja ne jedem meso :D Znam da je moja keva uzgajala samo na koncentratu u zatvorenom prostoru, ti pilici kad trebaju da se kolju ne mogu da ustanu sa zemlje, sede na dupetu i otpadne im pola perja, cak ovaj komsija koji ima farmu mislim da ih zdravije hrani jer im mislim mesa neke zitarice, suncokret, sta ti ja znam, mada on ih uzgaja zbog jaja, da ih prodaje verovatno bi to bilo samo koncentratom, da se sto pre ugoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...