Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Visok sam okruglo 176cm, težak okruglo 70 kg.

 

Kao mlađi, u četvrtoj gimnazije sam imao 78 kg i to mi je rekord po pitanju max težine.

 

Tada sam konzumirao cigarete u istoj meri kao i sada, jelovnik mi je ostao sličan. Jedem obilato masnu hranu...

 

Džogiram povremeno a i u ono vreme sam, čisto zarad kondicije.

 

Kako se bre svi gojite ? Uključujući i moje poznanike/vršnjake - a ja uspeo da smršam bez ikakvih dijeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda čovek nije jeo ceo dan pa rek'o da nadoknadi. ;) A 50-ak sklekova u 3h ujutru definitivno ne može da "opravda" dve velike pice i jogurt (> 1.000 kalorija) plus što organizmu treba u proseku 2 sata da hranu svari (pretvori u kalorije) i pošalje u krvotok a odatle u mišiće. Fora sa hranom je da se dnevno jede 5-6 manjih umesto 2-3 veća obroka jer pri svakom unosu hrane (tj. pokretanju metabolizma) organizam troši dodatne kalorije. Kao, kad bi kolima prešli 100 km na pravom auto-putu bez stajanja i kad bi isto toliko prešli u gradu po najvećoj gužvi uz stalno kreni-stani cimanje. Kilometraža je ista ali se u drugom slučaju potroši duplo više benzina.

 

 

A što se tiče džogiranja (i ostalih fizičkih aktivnosti), ubedljivo najbolje vreme za to je rano ujutru pre doručka jer tada telo nema "nove" kalorije pa je primorano da troši postojeće zalihe masti tj. energiju crpi iz postojećih rezervi masti (salo).

 

 

STAY WHITE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visok sam okruglo 176cm, težak okruglo 70 kg.

 

Kao mlađi, u četvrtoj gimnazije sam imao 78 kg i to mi je rekord po pitanju max težine.

 

Tada sam konzumirao cigarete u istoj meri kao i sada, jelovnik mi je ostao sličan. Jedem obilato masnu hranu...

 

Džogiram povremeno a i u ono vreme sam, čisto zarad kondicije.

 

Kako se bre svi gojite ? Uključujući i moje poznanike/vršnjake - a ja uspeo da smršam bez ikakvih dijeta.

ja imam 177cm 71 kg...ne jedem previse a ni ne radim vezbe,fala bogu na nerviranju inace bi imo mnoooogo vise kila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam visok 155 a tezak 65

mooooooooram da smrsam!!!!!!!!!!

sve sam nabio u stomak i butine

smorio sam se kada sam video koliko sam tezak

 

Pa ti kao da si se jedno jutro probudio i vidio da si se odjednom udebljao.

 

Uostalom, na tvoju visinu, to je jako puno. Mislim da bi trebalo da smršaš min 7-8kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahha ladno si nizi od mene :mhihi:, ja sam 165cm i imam (opet!!!) 59kg :wub: (hah sta znaci psiholoski kad se spustish ispod okrugle cifre :D)

 

A po opisu bih rekla da si ti frajera koji se goji "zenski" dakle masnoce i slatkishe OBAVEZNO zaobidji jer se to lepi za butine... I sto vise vode i lagane hrane. I bez vecere!

 

Sad su "izmislili" stvar koja meni barem jako lepo zamenjuje veceru jer ne mogu gladna da legnem u krevet. Ima neki jogurt Fit sa 0% (wtf?) mlecne masti, onako satro i ima neki ukus i popijem jednu solju pred spavanje cisto da zanimam stomak da ne osecam glad... J asam ko malo dete, gladna sam na sat vremena. I onda gledam da svakih sat -dva popijem po malo mleka, ili neko vocje ili caj... Doruckujem obilno.

 

Evo sad zahladjenje pa moz lepo da trcish.. I ja cu opet, samo da prestane kisha da se ne ubijem na klizavo ovako cjorava :)

 

 

 

 

... Inace msilim da smo moj buraz i ja "ispali" obrnuto. On je trebao da bude riba a ja tip. Ja sam dosta krupne gradje, "siroka", a buraz je vretenast. On je visok oko 185 i ima 70 kila mishicja i izgleda do jaja. Al zato trenira svaki dan po bar dva sata, ubija voznju bicikla i karate. zato on jede sta stigne i koliko hoce... Mada ako pitate moju kevu ona ce ga jednog dana ubiti jer jede samo sendvice :)

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rec dve o slatkishima...

 

Pre neke 4 godine sam bila nesto gadno bolesna. I lekar mi je odredio striktnu dijetu bez soli, bez secjera (dodatih secjera, ne racunaju se oni sto su vec u vocju i povrcju), bez hleba. Samo kuvano meso, kuvano povrcje, supe, i sveze vocje i povrcje..

I moz misliti koliki je to bio napor da izbegnem slatkishe!

pa ja poludim ako ne jedem bar nesto slatko, kriziram!

Prvih nedelju dana je bilo stvarno mucenje. Drugih nedelju dana je bilo malo lakse ali sam stalno morala da zmurim na sladoledi slicno...

Trece nedelje je to vec postalo prirodno.

I mogu ti reci, 6 meseci kasnije kada sam mogla opet polako da uvodim "normalnu" hranu, shvatila sam koliko je recimo obicno mleko slatko i to mi je bilo dosta da se zasladim. Cokolada mi je bila preslatka i dve kocke bi bile sasvim dosta.

 

Trudim da se odrzavamn umerenu ishranu i sad. Znas, u stvari casa mleka je super slatka i ukusna :) cak i ovo razvodnjeno mleko sto nam prodaju u Imleku...

 

Na secer i so imam utisak da se najbrze naviknemo i da oguglamo na njih. Zato nam je potrebno sva vise i vise da bi "osetili ukus". narocito oni koji mnogo duvane.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda čovek nije jeo ceo dan pa rek'o da nadoknadi. ;) A 50-ak sklekova u 3h ujutru definitivno ne može da "opravda" dve velike pice i jogurt (> 1.000 kalorija) plus što organizmu treba u proseku 2 sata da hranu svari (pretvori u kalorije) i pošalje u krvotok a odatle u mišiće. Fora sa hranom je da se dnevno jede 5-6 manjih umesto 2-3 veća obroka jer pri svakom unosu hrane (tj. pokretanju metabolizma) organizam troši dodatne kalorije. Kao, kad bi kolima prešli 100 km na pravom auto-putu bez stajanja i kad bi isto toliko prešli u gradu po najvećoj gužvi uz stalno kreni-stani cimanje. Kilometraža je ista ali se u drugom slučaju potroši duplo više benzina.

 

 

A što se tiče džogiranja (i ostalih fizičkih aktivnosti), ubedljivo najbolje vreme za to je rano ujutru pre doručka jer tada telo nema "nove" kalorije pa je primorano da troši postojeće zalihe masti tj. energiju crpi iz postojećih rezervi masti (salo).

 

 

STAY WHITE.

 

U 11 sati sam napravio sendvic od pola vekne hleba.Eto to ti je 4 sata razlike,u 3 sata sam bio gladan kao da nikad nisam jeo.A sta sam radio,blejao u diskoteci,pio guaranu i koka kolu.Za rucak sam pojeo 5 punjenih paprika,inace obilno jedem preko dana na svaka 2-3 sata.

Preksinoc mi je devojka rekla da nisam normalan jer sam pojeo pljeskavicu od 300 grama,sendvic sa sunkom i parce pice.Uz sve to litar koka kole.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...