Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ja sam krenuo ovu dijetu:

 

 

100 grama jecmene pahuljice

100 grama ovsene pahuljice

100 grama razene pahuljice

100 grama psenicne klice

100 grama susam

100 grama laneno seme

100 grama mekinje

 

sve skupa pomesas i napravis mix

 

jede se dve do tri kasike preliveno sa 250 g jogurta (0 - 0.5 mlecne masti) ili posnog mleka. U mleku moze da se doda kasisica cimeta, ubrzava metabolizam. To doruckujem, obavezno imam nakon svakog obroka kao uzinu neko voce. Rucak jedem neku corbu (brokuli, karfiol, sargarepa, krompir, makarone i jos nekih zacina po volji...), moze ici isto neka lagana hrana itd. Veceru mogu isto kao dorucak ovaj mix, ili uzmem obarim makarone i tunjevinu i to pojedem. Izbacuje se hleb (ili u veoma maloj kolicini), i sva hrana se sprema na maslinovom ulju. Moja keva je sa ovom dijetom smrsala 35 kilograma.

 

i kolko ovako..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam konstatovao da je zabluda to izbegavanje holesterola. A za zasićene/nezasićene opet konstatujem da ne vidim u čemu bi mogao biti problem icon_confused.gif Ne treba se zadovoljavati samo time da si negde nešto čuo, posebno kod stvari koje su ovako komplikovane, skeptičnost je majka znanja pivopije.gif Ako nađeš neki zanimljiv link gde je podrobnije problem istražen, kači pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :haha: :haha:

 

kad smo vec kod pahuljica, procitala sam da su dosta `izvikane` i da ne sadrze toliko vlakana kao sto se prica.

Kako koje. Ovsene su najkompletnije. Korn fleks je s druge strane nesto sto treb aizbegavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kolko ovako..?

 

Pa dok ne budes zadovoljan :) Rezultati se prikazuju vec nakon nedelju dana. Osecaces se lakse, energicnije, neces imati neku veliku potrebu za hranom... Nakon mesec dana, ako se prati striktno dijeta, moze da se smrsa 5-15 kg-a (sve zavisi od metabolizma i zajebanosti istog)

 

Btw Piletina (barena) je veoma dobra i preporucljiva. Naravno, s vremena na vreme neko malo jace meso :pivopije:

Edited by Shinigamy91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali piletina koja je trcala po dvorishtu, ovo sto se kupuje u radnjama je djubre a ne meso. Zato smatram da je dosta zdravije izbegavati meso u ishrani sem ako ne mozes da ga kupujesh od proverenih ljudi na selu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za zasićene/nezasićene opet konstatujem da ne vidim u čemu bi mogao biti problem

npr gojaznost, kao no1? vecj sam ti dao link x) dovoljno je shto su zasicjene masti faktor rizika, ne zanima me shto postoji "kontraverza" da li stvarno direktno izazivaju neku konkretnu boles. ni pljuge ne izazivaju direktno nishta loshe.

 

edit: kad vecj pomenu smorok loshu karmu, ja sam ionako vegetarijanac iz etichkih razloga x)

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dok ne budes zadovoljan :) Rezultati se prikazuju vec nakon nedelju dana. Osecaces se lakse, energicnije, neces imati neku veliku potrebu za hranom... Nakon mesec dana, ako se prati striktno dijeta, moze da se smrsa 5-15 kg-a (sve zavisi od metabolizma i zajebanosti istog)

 

Btw Piletina (barena) je veoma dobra i preporucljiva. Naravno, s vremena na vreme neko malo jace meso :pivopije:

 

zvuci zanimljivo. mozda probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je cak interesantno da drzim ovu dijetu. Bas zato sto volim pahuljice i semena :) Nekima ce mozda ova corba od karfiola, brokulija itd zvucati bljak, ali veoma je kul :) (btw kada se kuva ta corba, VAZNO JE NE POKLAPATI POKLOPCEM SERPU! Onda corba ispadne malo bljak zbog isparenja itd...) Dodati sirceta malo u corbu je extra :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr gojaznost, kao no1? vecj sam ti dao link x) dovoljno je shto su zasicjene masti faktor rizika, ne zanima me shto postoji "kontraverza" da li stvarno direktno izazivaju neku konkretnu boles. ni pljuge ne izazivaju direktno nishta loshe.

 

edit: kad vecj pomenu smorok loshu karmu, ja sam ionako vegetarijanac iz etichkih razloga x)

Ti vegetarijanac? :haha: e to je vec neocekivano. Pesketarijanac, ovo-lakto vegetarijanac ili samo vegetarijanac?

 

Inace zasicene masti zakrcuju krvne sudove, nagomilavaju se tamo, a uz cigarete koje takodje na svoj nacin suzavaju krvne sudove doprinose opstem trendu porasti kardio bolesti u svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

npr gojaznost, kao no1? vecj sam ti dao link x) dovoljno je shto su zasicjene masti faktor rizika, ne zanima me shto postoji "kontraverza" da li stvarno direktno izazivaju neku konkretnu boles. ni pljuge ne izazivaju direktno nishta loshe.

 

edit: kad vecj pomenu smorok loshu karmu, ja sam ionako vegetarijanac iz etichkih razloga x)

 

Gojaznost je posledica nagomilavanja masti, a šta misliš da se dešava sa nezasićenim masnim kiselinama ako organizam nema potrebu za energijom? pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekima ce mozda ova corba od karfiola, brokulija itd zvucati bljak, ali veoma je kul :) (btw kada se kuva ta corba, VAZNO JE NE POKLAPATI POKLOPCEM SERPU! Onda corba ispadne malo bljak zbog isparenja itd...) Dodati sirceta malo u corbu je extra :pivopije:

I beli lukac u granulama i malo karija samo da se oseti :da: tako je ja pravim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti vegetarijanac? :haha: e to je vec neocekivano. Pesketarijanac, ovo-lakto vegetarijanac ili samo vegetarijanac?

ovo-vegetarijanac, mada sam pocheo da jedem uglavnom samo belanca, tako da sam onda valjda poluovo-vegetarijanac x) a i kako mogu da budem pesketarijanac ako sam rekao da sam vegetarijanac iz etichkih razloga x)

 

gojaznost je posledica nagomilavanja masti, a šta misliš da se dešava sa nezasićenim masnim kiselinama ako organizam nema potrebu za energijom?

pa nismo prezhivari pa da unosimo toliko nezasicjenih masnih kiselina da organizam krene od njih da pravi belo salo. jel ti znash za takve sluchajeve? npr. da vegan toliko jede da od nezasicjenih masnih kiselina pochne da mu se formira belo salo?

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si vegeterijanac to ne mora da znači da moraš da budeš nerazuman. Jedini validan razlog je etički, naravno ako uz to što ne jedeš životinje ne nosiš kožne jakne, cipele, patike, itd., to stalno zameram 'najplemenitijim vegeterijancima' koje znam, pošto je to čisto licemerje.

 

A skoro sva ta zdravstvena prepucavanja između vegeterijanaca i ne-vegeterijanaca su, na kraju krajeva, samo prepucavanja. Kako biljke ne sadrže mnogo masti, tako i životinje imaju tkiva u kojima je nizak procenat masti, pa tako i neke životinje, kao npr. ribe, imaju visok procenat nezasićenih masti pa daju ulje umesto čvrste masti. I da, postoje i gojazni vegeterijanci, Bože moj, fora je u umerenosti, šta god jeo, ne jedi kao krmak icon_biggrin.gif Ako jedeš meso ne znači da se ne hraniš zdravo, kao što ako si vegeterijanac ni to ne znači automatski da se hraniš zdravo.

 

Što se pušenja tiče, štetnost osporavaju samo duvanska industrija i 'stručnjaci' potplaćeni od strane duvanske industrije, a da, i pušači kojima je uživanje ispred zdravlja. Ako si vegeterijanac i pušiš, jednostavno prestani da pušiš i vodićeš zdrav život pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si vegeterijanac to ne mora da znači da moraš da budeš nerazuman. Jedini validan razlog je etički, naravno ako uz to što ne jedeš životinje ne nosiš kožne jakne, cipele, patike, itd., to stalno zameram 'najplemenitijim vegeterijancima' koje znam, pošto je to čisto licemerje.

Apsolutno se slazem.

Zato ja nisam vegetarijanac iz etickih razloga, vec prehrambenih, sto takodje smatram potpuno validnim razlogom.

U stvari ja sam ovo-lakto-pesketarijanac koji nosi koznu obucu i odecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini validan razlog je etički, naravno ako uz to što ne jedeš životinje ne nosiš kožne jakne, cipele, patike, itd., to stalno zameram 'najplemenitijim vegeterijancima' koje znam, pošto je to čisto licemerje.

naravno, etichko vegetarijanstvo podrazumeva i to. inache ja, poshto to gledam iz etichke perspektive vezano za ubijanje zhivotinja, npr. ne vidim nishta loshe u tome da neko jede meso zhivotinje koja je umrla, tj. nije ubijena za hranu...

 

I da, postoje i gojazni vegeterijanci

ako zhderu zhumance i mechne proizvode. zato pomenuh vegane.

 

šta god jeo, ne jedi kao krmak

realno, kad bi jeo kao krmak samo vocje, povrcje i zhitarice ne bi se ugojio. neznam zbog kojih procenata i hemijskih reakcija, ali znam da je tako.

 

Što se pušenja tiče, štetnost osporavaju samo duvanska industrija i 'stručnjaci' potplaćeni od strane duvanske industrije, a da, i pušači kojima je uživanje ispred zdravlja

chinjenica je da pljuge same po sebi jedinu direktnu shtetu nanose tarom, tj. chesticama koje su ostaci gorenja i koje se talozhe u plucjima i tako snizhavaju kapacitet plucja. cigare same po sebi ne izazivaju rak, npr.

to shto u plucjima ometaju proces kojim se plucja brane od shtetnih materija, pa time indirektno izazivaju gomilu loshih stvari, to je druga stvar. x)

 

U stvari ja sam ovo-lakto-pesketarijanac koji nosi koznu obucu i odecu.

onda si pesketarijanac, ne vegetarijanac. to su razlichite stvari.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se pušenja tiče, štetnost osporavaju samo duvanska industrija i 'stručnjaci' potplaćeni od strane duvanske industrije, a da, i pušači kojima je uživanje ispred zdravlja. Ako si vegeterijanac i pušiš, jednostavno prestani da pušiš i vodićeš zdrav život pivopije.gif

 

Cista glupost. Mislim pre svega imajuci u vidu umerene pusace. Ne kazem da nije stetno ali je bitnija ishrana, daleko bitnija. Ljudi puse po ceo zivot pa dozive duboku starost i to u velikom broju slucajeva, nisu u pitanju izuzeci. Pusiti pola pakle dnevno tesko da moze bitnije da utice na zdravlje. Recimo za poredjenje, svaki stanovnik Bg-a u proseku popusi 2 pakle a stanovnik Londona 4, imajuci u vidu vazduh koji udisu. Ja sam ovde blizu Panceva, tako da je to verovatno bar 6 pakli :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to govoriš samo zato što si pušač icon_razz.gif To što ti se taloži u plućima će ti oduzeti 80% kapaciteta za 30 godina. A šta će ti sve nikotin uraditi sa nervnim sistemom, to je sasvim druga priča. To ljude ne zanima iz jednostavnog razlog što je vrlo komplikovano, pa je moguće narod zavarati i reći 'jako je to komplikovano, ali cigara direktno ništa ne radi.' Nažalost, zbog fenomena pušenja ja sam morao na faksu imati jedan predmet u kom je cela jedna oblast posvećena alkaloidima, a nikotin zaseo na čelo kolone. To za smanjenje kapaciteta što si rekao je isto kao kad bi neko rekao 'pa ne uzrokuje mast sama po sebi infarkt, već se LDL nagomilava u trombove i onda je veći rizik od infarkta.' icon_smile.gif Najgore je što ljudi i jedno i drugo rade svesno no.gif

 

Cista glupost. Mislim pre svega imajuci u vidu umerene pusace. Ne kazem da nije stetno ali je bitnija ishrana, daleko bitnija. Ljudi puse po ceo zivot pa dozive duboku starost i to u velikom broju slucajeva, nisu u pitanju izuzeci. Pusiti pola pakle dnevno tesko da moze bitnije da utice na zdravlje. Recimo za poredjenje, svaki stanovnik Bg-a u proseku popusi 2 pakle a stanovnik Londona 4, imajuci u vidu vazduh koji udisu. Ja sam ovde blizu Panceva, tako da je to verovatno bar 6 pakli icon_smile.gif

 

 

Pa rekao sam čoveku da ako je već vegeterijanac i zdravo se hrani, da će ako prestane pušiti voditi sasvim zdrav život, ne znam šta je tu glupost icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...