Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Šećer u čaju je blasfemija, bez obzira da li konzumiraš proste šećere direktno ili ne.

za ovo si dobila plus.

 

pridruzujem se ITF-u u nagovaranjima da promenis avatar, stalno vas mesam.

Btw, pokušavam da pređem na makrobiotiku, što je, po meni, mnogo zdraviji izbor od vegeterijanstva. Cilj mi je da u 30-oj krenem sa raw food. :D

makrobiotika je zakon, ja znam par ljudi koji su presli na ovo iz zdravstvenih razloga takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li svesna svoje nesvesti

"The book delves deeply into such unconventional topics as the aura, psychophysics, orgone, radionics, kirlian photography, magnetism/magnetotropism, bioelectrics, dowsing, and (more conventionally) the history of science." :haha: uputi me na trecje oko, molim te.

biljke nemaju nervni ni bilo koji chulni sistem. biljke nemaju mozak niti ishta slichno mozgu. mogu da reaguju na neke fizichke i hemijske nadrazhaje, ali nishta razlichito od toplomera. kao shto toplomer ne osecja bol kada je unishten, isto tako i biljka.

 

Mislim da bi prvo trebalo da pročitaš neku drugu knjigu, npr. pravopis srpskog.

A što si mi izbacio "L" iz kvota? Ne mrzi te da to ispravljaš, a da "ne" pišeš odvojeno, to te mrzi. Pa dobro... Tvoja stvar.

chito sam takve knjige, ako se nesecjash, zavrshio sam istu shkolu ko i shpadijerka.

nisam ispravljao, nego me "mrzi" da odkucam dva l kad mogu jedno. ako pogledash malo bolje, kod za kvout sam otkucao, pa mi je lakshe da odkucam kokopeli nego Kokopelli. btw, pravopis je deo svecke zavere.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

rogozub ima ogranicenu moc shvatanja zivota i umetnosti, ova diskusija nema poentu.

zhivota i umetnosti? shkk.. zapravo sam jedini ovde koji ima ispravno shvatanje zhivota po sebi. i to mogu lepo i razlozhno da pokazhem. za razliku od tebe koja si lupila da ja imam "ogranichenu mocj shvatanja", i odma najavila beg od rasprave, kao "nema poentu". pf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li to Dobrosav Bob Zivkovic(hocu reci njegov crtez)? Prejake su mu ilustracije, mislim da si ti bas pominjala da ima album na facebooku, ali ja na zalst nemam to cudo :D

 

EDIT:Svaka cast Vuce. Ja sam se bio malo ugojio, ali se to letos samo skinulo, nemam vise moj muzevni stomacic.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

zhivota i umetnosti? shkk.. zapravo sam jedini ovde koji ima ispravno shvatanje zhivota po sebi. i to mogu lepo i razlozhno da pokazhem. za razliku od tebe koja si lupila da ja imam "ogranichenu mocj shvatanja", i odma najavila beg od rasprave, kao "nema poentu". pf.

Svako ima pravo na svoje misljenje. Po tebi, ti si u pravu.

Sta ces, nikada ti necu oprostiti ono unistavanje eksponata od terakote na trgu pod izgovorom "slobodne kritike umetnosti". :mhihi:

 

Definicija zivota koju podrazumevaju biolozi je

The property or quality that distinguishes living organisms from dead organisms and inanimate matter, manifested in functions such as metabolism, growth, reproduction, and response to stimuli or adaptation to the environment originating from within the organism.

 

Koliko ima dokaza da biljke osecaju bol, toliko ima i osporavanja.

Prica sa aurom i Kirilijanova fotografija je jedna varijanta. Tu postoji i prica o zivotnim energijama i karmi se takodje primenjuje i na biljke (na primer razlika izmedju satvicke i "obicne" ishrane). Sad, KAKO ce biljka da pokaze svoja "osecanja" je druga stvar. Mozda cekash da ti napishe referat i overi ga u opstini. D ali si ikada gajio biljku u saksiji? Biljke itekako daju reakciju na to da li si dobar prema njima ili ne, na to da li im posvecujesh vremena, kakvu muziku im pustas.

Pitanje "duse" kako mi to shvatamo je druga stvar. Ne mogu da shvatim da neko ko kao ti (za koga neosnovano? pretpostavljam da shvata koncept karme i zivotne energije) ne priznaje koncept razlicite zivotne energije i razlicitog zivota.

 

Biljke su bice konceptualno razlicita od ljudi (sisara), ali su i ribe, zglavkari i insekti. A opet, sve je podlozno umiranju.

 

Ja ne znam kakav dokaz je tebi potreban da prihvatish da su biljke podjednako zive i da osecaju bol i glad kao i mi, niti sam naucnik da ti ga pruzim. Na kraju, sve se svodi na to u sta neko od nas zeli da veruje.

Zato smatram da dalja rasprava nema poentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah to je next level :D

Secate se ovog lika, bio je skoro u Hrvackoj http://www.livno-online.com/svijet/12551-u-zadar-stize-covjek-koji-vec-13-godina-ne-jede-samo-gleda-u-sunce

 

Teoretski, kapiram da je ovo moguce. Sto se konkretnog lika tice licno ne verujem da stvarno nista ne jede, ali ako i jede jednom mesecno dok bulji u sunce, to je ogroman napredak i treba to istraziti.

 

.. Mislim da ljudska rasa jos uvek nije stigla na taj level. Fotosinteza je buducnos' i resice glad u svetu... sem ako ne roknemo sunce pre toga :haha:

 

... srecom terasa je uvek puna sunca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, najbolje sam izgledao kad sam imao 85 kg, a i chini mi se da bi tad odnos masa-visina bio idealan.

 

Bi,ako si žena. :)

 

 

 

Pretpostavljam da si imao tu kilažu kad si bio mlađi bar nekih 4-5 godina. Nije isto imati 85 kila sa 17 ili sa 25 (i sportistima je teško da održavaju težinu,a ne rekreativcima,ili pak onima koji uopste nijesu fizicki aktivni). Nemoj ispod 90 da silaziš,ozb. Nećeš imat' snage da pr'neš.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je najbitniji odnos mišića i masti, to određuje težinu. Mišićno tkivo je za 22% gušće nego masno tkivo, a samim tim je teže pri manjoj zapremini. Vuk očigledno hoće da skine ovo drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima pravo na svoje misljenje. Po tebi, ti si u pravu.

Sta ces, nikada ti necu oprostiti ono unistavanje eksponata od terakote na trgu pod izgovorom "slobodne kritike umetnosti". :mhihi:

 

Definicija zivota koju podrazumevaju biolozi je

The property or quality that distinguishes living organisms from dead organisms and inanimate matter, manifested in functions such as metabolism, growth, reproduction, and response to stimuli or adaptation to the environment originating from within the organism.

 

Koliko ima dokaza da biljke osecaju bol, toliko ima i osporavanja.

Prica sa aurom i Kirilijanova fotografija je jedna varijanta. Tu postoji i prica o zivotnim energijama i karmi se takodje primenjuje i na biljke (na primer razlika izmedju satvicke i "obicne" ishrane). Sad, KAKO ce biljka da pokaze svoja "osecanja" je druga stvar. Mozda cekash da ti napishe referat i overi ga u opstini. D ali si ikada gajio biljku u saksiji? Biljke itekako daju reakciju na to da li si dobar prema njima ili ne, na to da li im posvecujesh vremena, kakvu muziku im pustas.

Pitanje "duse" kako mi to shvatamo je druga stvar. Ne mogu da shvatim da neko ko kao ti (za koga neosnovano? pretpostavljam da shvata koncept karme i zivotne energije) ne priznaje koncept razlicite zivotne energije i razlicitog zivota.

 

Biljke su bice konceptualno razlicita od ljudi (sisara), ali su i ribe, zglavkari i insekti. A opet, sve je podlozno umiranju.

 

Ja ne znam kakav dokaz je tebi potreban da prihvatish da su biljke podjednako zive i da osecaju bol i glad kao i mi, niti sam naucnik da ti ga pruzim. Na kraju, sve se svodi na to u sta neko od nas zeli da veruje.

Zato smatram da dalja rasprava nema poentu.

molim te idi ubi se. mitbasterski nisu dokazali da biljka osecja bol, vecj da reaguje na nadrazhaje (vau, to nismo znali), a to da biljka, bez ikakvog chulnog ili nervnog sistema, ili bilo chega shto podsecja na to, chita misli je.... znachi za pucanje u glavu ko u to poveruje, kakve god emisije mu pushtali. u samoj epizodi kad su radi pravih rezultata koristili EEG, nisu dobili nikakva ochitavanja.

 

karma i zhivotna energija nemaju veze sa tim da biljke ne osecjau bol. biljke moraju da imaju zhivotnu energiju da bi se mi (zhivotinje) nahranile njima, nije da mozhemo da postojimo tako shto cjemo da jedemo vazduh ili kamenje.

 

biljke nisu bicja konceptualno razlichita od sisara, vecj su bicja koja su, sem shto su zhiva, na svaki nachin razlichita od zhivotinja.

 

svodi na to u shta hocjesh da verujesh? pa onda mozhesh da verujesh i da planine reke i kamenje osecjaju bol i emocije i vole u slobodno vreme da pikaju shah. nije da ima ikakvih dokaza za to, ali "sve se svodi na to u sta neko od nas zeli da veruje".

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim te idi ubi se. mitbasterski nisu dokazali da biljka osecja bol, vecj da reaguje na nadrazhaje (vau, to nismo znali), a to da biljka, bez ikakvog chulnog ili nervnog sistema, ili bilo chega shto podsecja na to, chita misli je.... znachi za pucanje u glavu ko u to poveruje, kakve god emisije mu pushtali. u samoj epizodi kad su radi pravih rezultata koristili EEG, nisu dobili nikakva ochitavanja.

 

karma i zhivotna energija nemaju veze sa tim da biljke ne osecjau bol. biljke moraju da imaju zhivotnu energiju da bi se mi (zhivotinje) nahranile njima, nije da mozhemo da postojimo tako shto cjemo da jedemo vazduh ili kamenje.

 

biljke nisu bicja konceptualno razlichita od sisara, vecj su bicja koja su, sem shto su zhiva, na svaki nachin razlichita od zhivotinja.

 

svodi na to u shta hocjesh da verujesh? pa onda mozhesh da verujesh i da planine reke i kamenje osecjaju bol i emocije i vole u slobodno vreme da pikaju shah. nije da ima ikakvih dokaza za to, ali "sve se svodi na to u sta neko od nas zeli da veruje".

 

 

Ja verujem da si ti trol biljka koja uspeva ovde na forumu.

 

[random moment of disassociated distaste]

 

Do you see what happens, Larry? DO YOU SEE WHAT HAPPENS WHEN YOU FUCK A STRANGER IN THE ASS? THIS IS WHAT HAPPENS, LARRY! THIS IS WHAT HAPPENS WHEN YOU FUCK A STRANGER IN THE ASS!

 

[random moment of disassociated distaste]

 

p.s. mozda bi mu i trebalo dati prostora. ima josh mnogo da uchi. mozda se promeni na vreme...

 

pps. ajde rogi reci mi kako serem. olakshaj se..

Edited by matatrtaDkredibl

Share this post


Link to post
Share on other sites

given that many insects and worms apear to feel pain, yet don't have a brain (just a neural ganglion or neural bundle

dakle, nije "just". sama epizoda mitbastersa na koju se pozivash kazhe da je taj mit basted.

 

Given that chemichal pathways, and not just electrical pathways, are a part of transmitting pain signals, I would not be surprise to find that chemical-only pain pathways exsist, and neurons were not required.

onda mozhemo da tvrdimo toplomer u prevelikoj toploti, ili rachunar koji krene da baguje osecjaju bol.. :no:

 

ajde rogi reci mi kako serem.

preterano.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...