Jump to content

Fallout 3


Axeanosilas

Recommended Posts

pa ocena nije uvek merodavna... uvek se hvatam za primer jednog genijalnog crtaca koji je em propao na box office-u em ima losu ocenu na imdb (Flushed Away). pa onda svi oni blokbasteri kojima mozes samo da se smejes.

 

sto se Fallouta tice, ne vidim sto je relevantno sto nije slicniji prethodnim verzijama jer ma koliko jako to zeleli nece se nista postici. To je sto je a dobro je da nije losa igra. poznajem dosta fanova fallouta koji su uz njega odrasli i sekli vene pa su sad i dalje odusevljeni. sad, sve zavisi da li igru ocenjujes kao "da li je ovo dobar nastavak fallouta" ili "da li je ovo dobra igra"...

al u svakom slucaju je nebitno sta ceo svet misli o njoj.

za sad jedina prakticna zamerka koja stoji s moje i deckovljeve strane ( :) ) je sto su prebacili da Gatling Laser bude Big Gun pa sad oni koji izucavaju tu klasu mogu da se kurce kako zaista imaju jaca oruzja od ostalih... remeti balans.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskopaj onaj alien blaster :D energy weapons su i dalje neprikosnovena...municija ogranicena na 120,al moze iz keca da skine deathclaw-a...:D

 

A flushed away,paaaa...da ne postoje odredjena Pixarova remek-dela,bio bi to sjajan crtani :D

Obzirom da je to radio studio koji je tad prvi put presao sa stop motion na 3d animaciju,ispalo je jos i odlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi fallout sigurno ulazi u top 3 ove godine...nego evo malopre sam presao igru i mogu reci da mi je malo bezveze kraj :sad: Trebalo mi je nekih 5 dana da zavrsim igru,i to igrajuci svaki dan po 2-3 sata...stvarno sam glup sto se nisam malo vise jebavao po wasteland-u...ovako sam samo forsirao ovu glavnu misiju i sve mi se nekako prebrzo zavrsilo.

Edited by Geralt of Rivia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nekako mi ne ide da bude igra godine...kada sam stigao negde na sredinu igre i ja sam mislio: "U brate sve do sada je bilo predobro ovo je igra godine".Ali...tone i tone bagova...mnogo kratak glavi quest...wasteland je ultra nezanimljiv...u oblivionu su barem postojali konji ovde sve mora da se radi peshke.Glavni quest sam zavrshio evo...danas...danas sam je i instalirao ponovo.Htedoh da joj dam josh jednu shansu poshto sam proshli put brzo digao ruke od nje i isplatilo se ali ima stvari koje mi ne odgovaraju.Neke misije u glavnom questu su me prijateno iznenadile,misija u programu je vec vidjenja u par drugih izdanja ali odlicno je odradjena ovde...vozanje glavnog questa po svim krajevima mape kapiram potpuno i nervira me strashno...programeri bi voleli da ti putujesh peshke od te do te lokacije da vidish ceo wasteland,ali kada imash fast travel nema bash neku poentu sve to.

 

Ceo utisak je nekako...nemam pojma...nema neku dubinu ceo svet i milion nebitnih likova koji bi rado oduzeli 10 minuta za bezveznu prichu o cistoj vodi i sl. sranjima.Super je dizajn, taj vintage momenat odlicno uradjen.Ali odluke koje pravish u igri su potpuno nemam pojma...sta mene briga da li cu ja da unishtim predsednika ili cu raditi za njega...nekako je sve prebrzo sklopljeno u glavnom questu da bi ti osecao neki osecaj krivice ako dobijesh loshu karmu ili kako vishe.Gta 4 igra godine meni ipak...ovo cu igrati josh da sto vishe istrazim wasteland i ostale vaultove...ali gorak ukus u ustima vec sada. :S

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorish o bagovima, a onda pomenesh da je GTA4 igra godine. XD Meni je legla igra, veoma i po mom misljenju najbolja PC igra. GTA4 je isto fantastichna igra, ali ne i za PC koje je tako loshe optimizovana da je to strashno ali sama sushtina igre tu stoji koja je nikad jacha. Mozda eto na XBOXu je po mom misljenju GTA igra godine, jer PS3 i XBOX verzija igra su kud i kamo bolja od one na PCu.

 

E sada najbolja igra godine je Metal Gear Solid 4 i to moze da poriche samo onaj koji nije probao igru. Ja kolko vec igram igre pa nisam probao tehnichki savrseniju igru, koja je tolko interesantna i zanimljiva(svaki put posle malo trkchkaranja dogodice se neshto ili neki twist u prichi koji ce vas jednostavno vuci ka kraju igre, nijednog trenutka nece vam biti dosadno) i ima tako dobru prichu, dubinu , karaktere, grafiku, gameplay interesantne boseve, prelepe movie animacije..... ma sve! MGS4 je za 20 duzina ispred bilo koje igre koja je izashla ove i proshle godine.

 

Mada netreba zaboraviti posle MGSa, Fallouta, GTA i isto veoma dobru igru World Ends With You, kao i No more Heroes i ochekivano dobri Crisis Core.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako je rockstar posisao josh mnogo muda sa optimizacijom koja srozava PC industriju...ali gta 4 od prvog minuta pa sve do 20 dana aktivnog igranja kasnije te drzi prikovanog samo tako i ostavlja duboko svoj pecat realnog sveta.Ja ceo GTA 3 serijal nisam neshto specijalno gotivio ali 4 mi je veoma drag postao...dok fallout 3 je nazalost prekratak da bi se uzeo u opticaj igre godine meni barem.Gta 4 jeste sranje sa optimizacijom ali ako ti imash prenadrkan komp bolece te uvo i uzivacesh u igri danima....dok to svakako nije slucaj sa falloutom 3 poshto ce ga svako od iskusnijih gejmera prezvakati za jedno popodne bez ikakvog izazova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA neshto nemam vremena u poslednje vreme da na duze staze uvatim igru i da je odigram. Mada , svaki kritichar ima neshto u igrama sto vishe ceni od ostatka. To je za mene pricha ako je pricha duboka ili ako josh bolje ja se unesem u nju, ta igra mnogo vishe vredi u mojim ochima moze ona da ima baogve i slichno to meni nece smetati. Ja sam se od malena naviako na bagove i slichne problem, posto uvke sam imao krntiju komp koji je loshiji od svih mojih drugara i onda se cale seti da mi posle 3 godine koriscenja te krntije kupi komp kao sto su moji drugari imali pre 3 godine(i kao ono sta? nisi zadovoljan). Tako da imam ekstremnu veliku toleranciju prema bagovima i sechenjem igre. Poshto dosta nivih igara ranije sam igrao uigraonici dok horde klinaca me pita "a , sta je to?" i bulje u igru kao prvi put vide ili kod ortaka. Uglavno to se bash dogodilo sa Falloutom uvukla me igra i drzala me . Ja kazem da je igra kratka nazalost, ali ako se drzite striktno main questova nemoze da vas smori(barem mene nije). GTA IV je mozda i mocnija igra od Fallouta ali meni nekako Fallout drazi. :) Inache GTAIV je zajebao sve svoje predhodnike, em sto kvalitetnijim odnosima sa ljudima, filmske aluzije i solidna pricha, mashtoviti likovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da je novi Fallout super moze samo da kaze neko ko nije igrao prva dva dela koja su remek dela :)

A Fallout 3 je,realno,prosecna ili eventualno malo bolja igra(citaj Oblivion u drugom miljeu i sa vise pucackih elemenata ;))

Inace vecina ocena u stranoj stampi je nafurana a Kuzma u SK ju je ocenio nerealno-ja joj ne bi dao vise od 85 ;)

I naravno da su kolumnisti podmazani da igru dizu u nebesa-mora Bethesda da svoju igru uvali sto bolje ovcicama koje se loze na hype,no :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Hardcore fanovi Fallouta nek se gone ovo je super igra mozda malo kraca no shto treba ali super"

 

Sine,kad je vecina gorepomenutih hardcore fanova przila fallout,ti si tek ucio tablicu mnozenja...:D

 

eh.... da je tako.... ali ajde nema veze nemogu da se svadjam sa tvojim egom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce predjoh igru po drugi put(jednom kao zao, jednom kao dobar), i i i ... ne znam sta da mislim. Pored sve ogromnosti sveta i kvanititeta kvestova, ipak su mi prva dva dela mnooogo bolje igre, imaju vise "necega" sto se ne moze definisati, necega sto te tera da igras iznova i iznova. U svakom slucaju solidna je trojka, ali ne verujem da cu je u skorije vreme ponovo igrati, ipak je na kraju ispao samo Oblivion sa pucaljkama, a meni se od Obliviona baca pegla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

Pa s obzirom da si 90to godiste(gvirnuh u tvoj profil ;))mogao si Fallout 1/2 odigrati samo kasnije-a valjda si ga igrao? :mhihi:

Ja sam ga igrao negde 2001 godine(i to interesantno drugi deo a prvi nesto kasnije :lol:)jer do tada uopste nisam imao PC-imao sam staru dobru Amigu i PS keca-eh to su bila vremena

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

Pa s obzirom da si 90to godiste(gvirnuh u tvoj profil ;))mogao si Fallout 1/2 odigrati samo kasnije-a valjda si ga igrao? :mhihi:

Ja sam ga igrao negde 2001 godine(i to interesantno drugi deo a prvi nesto kasnije :lol:)jer do tada uopste nisam imao PC-imao sam staru dobru Amigu i PS keca-eh to su bila vremena

 

Fallout 2 sam igrao odma cim je izashao jel je igra bila kao ono must-heave u prodavnici gde sma ja kupovao igre(Plextor). Nego odam da objasnim, ja sam odmalena(da nekazem oduvek) imao kompjuter uz mene. Moj cale se bavio time, pa i u ono doba kada keva nije zivela zajedno sa mojim caletom mene su stavili pred komp da mi bude bebisiterka tako da sam ja na crnobelom kompjuteru igrao sa linijom koja juri brojeve od 1-9 koju su ljudi zvali zmica. Kasnije je doshao 386,486 pentium kec. Prva bash ozbiljnija igra koju sam igrao bila je Tomb Raider ali nisam nikako mogao da je predjem jel mi je bila nenormlano teshak i dan dans imam veoma veliku odbojnost prema ovim igrama bash zbog toga. Imao sma 6/7 godina. Ali prva igra ozbiljnija koju sam preshao bila je Half-Life 1 tad asma imao oko 9. Uglavnom se do tog Half-Lifea igre su mi bile preteshke ali sam ih igrao, dok sam kasnije ushao u neki caku igranja i nije mi bilo problem. Nego iz onog perioda igranja 486-ice secam se neke igre gde dva igracha stoje na razlichitim stranama ekrana i gadjaju se nechim tako sto dole napishesh ugao i brzinu koju hocesh on da baci, a izmejdu vas postoje razne prepreke(neko zna koja je ovo igra). Tako da sam igrao mozda chak i pre dosta vas koji imaju vishe godine no ja.

 

Nego me nervira to sto neko misli da kada ima vishe godina odma mora da znachi da je iskusniji, a to je kretesnak glupost i ti likovi imaju poremecaj ega i netreba se svadjati sa njima, nek pricaju sta oce ko ih jebe. Najvaznije je da kazem da sam ja reko da je Fallout dobra igra i nikako nije crna ko sto hardcore fanovi prichaju o njoj, nit sam rekao da je bolja nit da je loshija od proshlih. Meni us naravno proshle igre kud i kamo draze, ali govorimo o 2008-oj, i o najboljoj igri za PC.

 

Jedino sto sam se neckao, da stavim Fallout 3 kao najbolju PC igru je to sto mi je proshle godine Bioshock bio najbolja igra za PC, a obe igre dele slichan duh. I nevidim zashto poredjenje Obliviona i Fallouta, ali nema veze. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fallout 2 sam igrao odma cim je izashao jel je igra bila kao ono must-heave u prodavnici gde sma ja kupovao igre(Plextor). Nego odam da objasnim, ja sam odmalena(da nekazem oduvek) imao kompjuter uz mene. Moj cale se bavio time, pa i u ono doba kada keva nije zivela zajedno sa mojim caletom mene su stavili pred komp da mi bude bebisiterka tako da sam ja na crnobelom kompjuteru igrao sa linijom koja juri brojeve od 1-9 koju su ljudi zvali zmica. Kasnije je doshao 386,486 pentium kec. Prva bash ozbiljnija igra koju sam igrao bila je Tomb Raider ali nisam nikako mogao da je predjem jel mi je bila nenormlano teshak i dan dans imam veoma veliku odbojnost prema ovim igrama bash zbog toga. Imao sma 6/7 godina. Ali prva igra ozbiljnija koju sam preshao bila je Half-Life 1 tad asma imao oko 9. Uglavnom se do tog Half-Lifea igre su mi bile preteshke ali sam ih igrao, dok sam kasnije ushao u neki caku igranja i nije mi bilo problem. Nego iz onog perioda igranja 486-ice secam se neke igre gde dva igracha stoje na razlichitim stranama ekrana i gadjaju se nechim tako sto dole napishesh ugao i brzinu koju hocesh on da baci, a izmejdu vas postoje razne prepreke(neko zna koja je ovo igra). Tako da sam igrao mozda chak i pre dosta vas koji imaju vishe godine no ja.

 

Nego me nervira to sto neko misli da kada ima vishe godina odma mora da znachi da je iskusniji, a to je kretesnak glupost i ti likovi imaju poremecaj ega i netreba se svadjati sa njima, nek pricaju sta oce ko ih jebe. Najvaznije je da kazem da sam ja reko da je Fallout dobra igra i nikako nije crna ko sto hardcore fanovi prichaju o njoj, nit sam rekao da je bolja nit da je loshija od proshlih. Meni us naravno proshle igre kud i kamo draze, ali govorimo o 2008-oj, i o najboljoj igri za PC.

 

Jedino sto sam se neckao, da stavim Fallout 3 kao najbolju PC igru je to sto mi je proshle godine Bioshock bio najbolja igra za PC, a obe igre dele slichan duh. I nevidim zashto poredjenje Obliviona i Fallouta, ali nema veze. :pivopije:

 

Gledaj ovako ti si bolji od mene :lol:

Ja sam svoji prvi komp dobio u 4-om osnovne a bio je to C64 a prve igre koje sam odigrao su bile one sa eprom modula koji ide uz njega-fudbal,sah i ona pucaljka na kockacstim poljima bese se zove Silicon Skyboard :pivopije:

Tek negde u 7-mom osnovne(bese to davne 94)sam dobio Amigu 500(eh to su bila vremena :da:)a negde u drugoj srednje i PSX 1-tek 2001 kada vise nije moglo dalje sto se Amige tice sam eto odlucio da uzmem PC(Amiga rules :razz:)a prva igra koju sam za njega pazario pored fenomenalnog Myth-a 2 je upravo bio Fallout 2 ;)

Sto se tice Fallout-a 3 ja nigde nisam rekao da je igra sranje-jednostavno je prosecna(mozda malo i bolja)ali je hype oko nje prenaduvan u igrackim glasilima a i ocene nisu objektivne

Bice verovatno i igra(ili vec jeste)godine a da nema svoje slavno ime tesko da bi se to ikada desilo ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li postoji neki jebeni patch koji specava konstantni crash ovog neopevanog sranja od igre?Sve zive patch-eve sam stavio,i isti kurac uvek.

Sto se tice same igre,koliko sam uspeo primetiti od konstantnog pucanja iste,teska je krsina.Kakve su ono sugave spodobe koje te napadaju?Pokreti su ocajni.Upisao sam se od smeha kada sam video kako karakter skace.Ko kada curica skace preko lastisa.Uzas.Ovo nema sanse da se igra u trecem licu,ocajno je.Al' zaista ocajno.

No,svejedno...ako neko zna kako se jebeno sprecavaju ta beskonacna pucanja igre,molio bih da napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino da staviš ovaj poslednji patch 1.4, mada 1.1 i 1.4 su usrali VATS tako da se isti sada otvara uz sekundu lagovanja i uopšte ne poštuje statistiku koja piše (tipa imaš chance to hit 90%, on ti izračuna kao 40% itd). Izbagovana je igra užasno, igrao sam kratko i odustao zbog pucanja, neću ni da pokušam da pređem dok ne izađe nekakav patchovani Game of the Year Edition sa svim dodacima...

 

Inače treba ti US varijanta patcha. Krek imaš na GCW-u.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neki jebeni patch koji specava konstantni crash ovog neopevanog sranja od igre?Sve zive patch-eve sam stavio,i isti kurac uvek.

Sto se tice same igre,koliko sam uspeo primetiti od konstantnog pucanja iste,teska je krsina.Kakve su ono sugave spodobe koje te napadaju?Pokreti su ocajni.Upisao sam se od smeha kada sam video kako karakter skace.Ko kada curica skace preko lastisa.Uzas.Ovo nema sanse da se igra u trecem licu,ocajno je.Al' zaista ocajno.

No,svejedno...ako neko zna kako se jebeno sprecavaju ta beskonacna pucanja igre,molio bih da napise.

jao kako si se is*ao....

igra ne puca uopste, ti onda imas ili krshinu od kompa ili krsh verziju. skinula sam krekovanu s Wareza i nisam imala nikakav problem. neki poznanici su kupili original - ista stvar. kompovi nisu nista specijalno, standardni procesori, 2Gb memorije i sl.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo puca, i to bez ikakvog specijalnog pravila. Nevezano dal imaš ATI ili NVidiju, AMD ili Intel, dal ti mašina prolazi Prime95 ili ne, prosto na nekim kompovima puca nasumično, na nekima samo na određeni mestima (kod mene konkretno, tačno znam na koja mesta ne smem da idem), na nekima ne puca uopšte ni u 1.0 verziji. A Bethesdu boli kurac, umesto da ispravlja bagove, štancuje zabagovane mission packove.

 

Sličan problem ima i Unreal 3 endžin i igre bazirane na njemu (Mass Effect i Gears of War). Na ATI-jima radi savršeno, na nekim NVidia karticama (najčešće 8800 i 9600) prosto zapucava bez pravila, bez obzira što mašina prolazi apsolutno sve ostale testove i igre. I to ne možeš da kažeš da je neka krš hardverska kombinacija, ljudi su se žalili sa hardverom tipa Intel CPU + Intel ploča + Nvidia kartica.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao kako si se is*ao....

 

Zato si ti tu...da pokupis lopatom ta sranja koja ja ostavim. :da:

 

na nekima samo na određeni mestima (kod mene konkretno, tačno znam na koja mesta ne smem da idem), na nekima ne puca uopšte ni u 1.0 verziji.

 

I kod mene je takav slucaj...u onom gradu,Megatron ili kako vec,radi sve super,bez ikakvih problema.Cim zadjem malo dublje u wastelands,ajd zbogom.Na odredjenim mestima non-stop zakucava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...