Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Ok , za onog koga zanima sta znaci "obavezan na 12 meseci " evo odgovora , i jednostavno je :

 

moras da potpises ugovor gde ces koristiti sbb godinu dana i to je to. Nikakva dodatna placanja , nista.

 

Racun ti stize krajem meseca gde placas svoj mesecni racun , i tako godinu dana.

 

Ludilo , ja vec 4.5 godine koristim sbb i ovo je stvarno odlicno da za 1.390 dinara imam 4mbit protok. !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene ponekad stvarno izluđuje ovaj EUnet-ov ADSL. Svakog meseca dođe par dana kada valjda nešto čeprkaju po podešavanjima, pa pošto ne koristim ono njihovo govno od modema, već TP Linkov ruter, moram da ga vraćam na default podešavanja i rekonfigurišem po par puta na dan jer inače odbija da radi, a neće da radi ni ako ga samo resetujem.

slicno je i kod mene, samo sto nemam zivaca/hrabrosti da se akam s ruterom. kad sam ga uzeo nisu mi ni dali tacna podesavanja, iz tehnicke podrske su se jos i cudili sta sam ukucavao. i ja sam magarac sto ne predjem na telekom  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od korisnika Telekomovog flat ADSL paketa (1024/128) ima problema sa upload-om sadrzaja na net? Pokusavam da nesto okacim na Megaupload, ali mi vec par puta veza puca nakon 10-15 minuta kacenja, a to zna da bude iritirajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slicno je i kod mene, samo sto nemam zivaca/hrabrosti da se akam s ruterom. kad sam ga uzeo nisu mi ni dali tacna podesavanja, iz tehnicke podrske su se jos i cudili sta sam ukucavao. i ja sam magarac sto ne predjem na telekom  

Meni nisu ni davali podešavanja, pronašao sam nešto na njihovom sajtu, a ostatak sam podesio kako mislim da bi trebalo da bude. Dobro, nije baš kao da se moće tu mnogo izgrešiti. Neću da pređem na Telekom samo zato što su to što su. Radije bih otišao na neki Sezam ili tako nešto, ali onda razmišljam kako ću se morati cimati oko administracije, preseljenja sa jednog provajdera na drugog, pa shvatim kako mi se baš i ne radi sve to. Ali je stvarno jadno da za iste pare ovi sa SBB-a imaju tačno četiri puta jaču konekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pricao sam nesto sa Gojkom, pa sam hteo da pitam za preporuku. Posto bi uskoro (nadam se sto pre) trebao da stigne ADSL u selo, kod koga da se pretplatim? Cena-kvalitet i to. Da naglasim, kablovski otpada, bar za sada nema price u selu o tome. Pomagajte, da lakse skinem vajrles sa grbace. :zuba:

 

EDIT: Verovatno je vec bilo price o ovome, ali me zanimaju najskorija iskustva i preporuke.

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telekom!

Ako ti odgovara ugovor na godinu dana-dakle minimalno moras da ih koristis toliko

Ja ga imam vec dve godine skoro i radi odlicno-protok nijednom nije opadao ili varirao,samo se par puta desilo da nije bilo neta posto su radili nesto na mrezi

Plus jedini provajder gde nisu stizala ona famozna pisma sa opomenama sto se skida piratski sadrzaj,jer im lepo u ugovoru pise da se sam Telekom ogradjuje od takvih aktivnosti krajnjih korisnika i ne odgovara za njih,dok kod ovih ostalih(Eunet npr)imas cak neko dozvoljeno i nedozvoljeno ponasanje,mislim strasno :zeleni:

Plus daju i ruter i to wless na koriscenje ili Havajac modem koji ima i ethernet prikljucak sto je svakako bolje resenje od onih USB krseva koje daju ostali provajderi i koji za ruter traze dodatnu kintu :meshuggah:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Kul, posto moji vajrles pilicari ne planiraju niti osnovnu pretplatu da smanje, niti da nameste jebeni link. Desava se da nema neta po nekoliko dana a o smanjenju pretplate nema ni govora. Preporucivali su mi Telekom vec, prijavio sam se odavno kod njih - samo cekam tehnicku mogucnost. Odgovara mi pretplata i na dve godine ako treba, samo neka mi obezbede stabilnu konekciju. :/

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko traži najnižu cenu a može da se nakači do kraja godine (pošto do tada traje ova akcija) - Beotel. Za 1390 dinara dobijate 2 meseca 1Mbit flat. Meni je onaj njihov buđavi Crypto USB modem pravio probleme, pucala veza i po više od 10x dnevno, sporadično i uz plavi ekran, izazavan drajverima pomenutog krša, problem je rešen tako što su mi dali ruter bez doplate. :D Sad šljaka bez problema.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...