Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

Pa napisao sam ti gore da sam gledao u ruteru,naravno da sam to uradio.Ne nadjem nigde nista vezano za SNR.

 

U internet connection mi pise samo ovo:

 

Technology: DSL

Protocol: PPPoE

User Name:

Mode: ADSL2+

Annex Mode:

Type: Interleaved

Line Coding: Trellis on

Status: No defect

Link Power State: L0

Connection Speed: 14335 kbps Downstream / 957 kbps Upstream

Internet Address:

 

Dakle,nigde nista o SNR Margin i attenuation.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi nije jasno kako nema iz samog rutera, koliko vidim na netu ljudi su opušteno iz njega iščitavali SNR tj Noise Margin.

Trebalo bi da iz padajućeg menija u Netestu da vidiš te vrednosti (ako već ruter to nema u opcijama). U svakom slučaju to ti je početna stanica, ako je to ok ideš dalje, ako nije rešavaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije problem da proveriš sa http://www.softpedia...oad-110975.html

Program se zove RouterStats i mislim da je to ono što ti treba, on će očitati vrednosti.

Ja sam možda i pomešao nazive programa zbog tog "Stat" u nazivu, davno sam to merio kad sam stavio Orion 20 Mbit-a.

 

Dakle, ovaj probaj radi 100 posto, pa kaži vrednosti. Evo ti kalkulator za kasnije da sam proveriš ( otrpilike naravno), kakva ti je linija.

http://www.coolwebhome.co.uk/calc/

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super,ovo radi.A na kraju sam nasao i u ruteru,retard. :haha: Bilo zavuceno,sasvim slucajno sam nasao (jebeni Pirelli,ne moze nesto sto je sponzor kurvinom Interu biti dobro).

 

Rezultati su ovi:

 

SNR Margin: 11.3 dB Downstream / 5.5 dB Upstream

Attenuation: 7.0 dB Downstream / 1.2 dB Upstream

Connection Speed: 14335 kbps Downstream / 957 kbps Upstream

 

Sa onim kalkulatorom sam dobio ovo:

 

http://www.coolwebhome.co.uk/calc/index.php?param=RG4gMTQzMzUgRG4gNy4wIERuIDExLjMgRG4gMQ==#res

 

Dakle,nije u tome problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da budem skroz iskren nije baš ni sjajna tu je na granici za uspostavljanje veze tj pucanja su moguća. Reći ću ti kako sam ja postupio u toj situaciji dok sam bio u Bg ( vrednosti su mi bile slične kao tebi brzina 16Mbit, pa kasnije povećana na 20).

1.Zoveš Telekom i žališ se na vezu (puca ti net, telefon prekida dža-bu kaži nešto). Ne znam kad će ti doći njihovi tehničari, al kad kod dođu da pogledaju super. U mom slučaju, su makon mog zahteva, došli, pa javili telefonom da je "kvar" otklonjen. Meni se nakon te popravke SNR povećao za samo 2 (dva), tipa nije bio 10 bio je 12, znači slabo.

2.Sledeći korak jeste da zameniš ruter. Ja sam svojevremeno istraživao i saznao da neki matoriji ne skupi ruteri od Netgear-a izvlače maksimum od loših telefonskoih linija. Onda sam sa KP za neke male pare uzeo Netgear ruter ( umesto TP-Linka što sam dobio od Oriona), i SNR se popeo na 15. E onda više pucanja nije bilo, tj taj problem sam rešio. Štaviše kada je posle brzina povećana na 20Mbit, SNR je pao na 9, ali veza sa tim Netgear ruterom, nije pucala.

 

Eto tako sam ja uradio, ti vidi kako ti je činiti :)

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis u pravu si,ja sam gledao koliki mi je protok a nisam gledao mode.Tacno,mode mi je adsl 2+,znaci da je lose.Jebes ga,uradicu tako kao sto si rekao (jos cu i otici do njih,imam samo pozitivna iskustva sa kombinacijom urlanje+pretnja+vizitka :D ).

 

E hvala ti puno na pomoci i informacijama! :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su me zvali iz telekoma da kao rese problem.Njihovo resenje je da ruter vratim na fabricka podesavanja i da promenim user i pas za wifi.Koja trivijalnost,ali ajde probacu.

 

I naravno,tvrde da mi je SNR sasvim dobar i da moze izvuci ovu brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav li je tek onaj što nije dobar, možda 6 :D?

 

Inače, kad porprave opet meri testiraj, pa ako neće ni to menjaj za Netgear ruter. Ako ni to ne upali moraš kratiti brzinu zbog stabilnosti veze, al uveren sam da to toga neće doći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Resih se bijede od euneta.Presao u Lelekom, tj danas kupim opremu).jbt nit sta nude nit pitaju hoces li produzavati ugovor, nista.ma supickumaterinu.pre dve godine aktivirao neku lojalti opciju dupliranje neta al po istoj ceni tadasnjeg paketa od 2 megabita, pa posle dodali jos megabit i obaveza je trajala do avgusta prosle godine, ali je ostala duplirana brzina.Danas od ponuda i povlastica imaju samo 10% nizi racun.Cemer i beda.

Jbt 5/1 brzinu sam imao, sad 10/1 za iste pare(1500) i jos mi daju i tablet(kurton klasa, al je nesto :obrv: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 6 months later...

Da li neko ima problem sa Beotelovim adsl internetom? U poslednjih nekoliko meseci se dešava da mi često pukne, i da moram da resetujem ruter par puta. Prvo sam mislio da je virus, ali nije, jedino da nije do rutera koji se povremeno baš lepo ugreje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...