Jump to content

АДСЛ или кабл?


MissionVao

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

SBB je do jaja dok ti nesto ne zafali, imaju uzasnu teh. podrsku :no: Na jednoj lokaciji mi nije nista valjalo dok nije dogovoreno ispod zita s terencem (zamena nekih delova superiornijim + cascenje) a na drugoj nece ni da ga posalju ako se ne zove bar 3x dnevno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična iskustva, što se podrške tiče, sam imao sa EUnetom i Telekomom. Sa SBB-om još nisam imao nikakvih problema, jer mi podrška nije ni zatrebala :lol: I sa jednima i sa drugima sam imao problema čim je došlo do nečega što nije 'dobij račun-plati račun', tj. kad je došlo do npr. selidbe, do menjanja broja telefona, pa zbrka sa brzinom koju uključuju u tom slučaju (dva puta mi se desilo kod EUneta da mi uključuju 4 puta sporiji net nego što plaćam (prvo 1 umesto 4MBit, a onda godinu dana posle 1.5 umesto 6MBit, i zbog toga je moguće da to rade namerno). Dok sam koristio Telekomov ADSL 1MBit je bio 0.8MBit a 2MBit je bilo 1.6MBit, što mi je išlo na živce, a kada sam došao da raskinem ugovor radnica 'nije mogla da nađe ugovor, pa da li ja baš moram da raskidam ugovor?' :haha:

 

SBB me je 'prijatno iznenadio' time što su mi i kablovsku TV i net došli instalirati mnogo ranije nego što su mi najavili. Odem do njih i za 2-3 dana oni dođu da instaliraju, što je neko normalno vreme, fora je što su im rokovi koje daju u predstavništvu smešni. Kažu 'za 7 do 10 dana će biti instalirano', kao da živimo u 1990. i kao da živim na vrh planine a ne u centru najvećeg grada u pokrajini :haha: Ali jeftiniji su možda više nego duplo u poređenju sa ADSL provajderima koji svoje usluge nude u Novom Sadu.

 

Može li neko od kompjuterskih eksperata da mi objasni logiku toliko visoke cene ADSL-a kod nas u odnosu na ostatak Evrope? Da li da odmah pretpostavim da je u pitanju standardno potkradanje jer im se može ili je u pitanju nešto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Cinjenica je da imamo uzasnu infrastukturu i da ne mozemo da imamo vece brzine ADSL-a od ovih trenutnih. Nasa drzava to samo koristi najbolje sto moze, sto se vidi vrlo dobro. Ni MK nije spasena koliko sam razumeo, za ostale drzave u regionu vec ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Posto nemam uslova da se prebacim na kablovski net (nece komsije da menjaju bilo sta) - kakav je pttov adsl? Vidim da su najpovoljniji pa bih uzela 10 il 16 Mb

Jel Orion uopste postoji i dalje? Pola sajta im je palo.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav: Dobro je, videh skoro da je Telekom ukanalio nekog drugog kul provajdera pa sam se uplasila da je i Orion otisao :haha:

Meni je samo bitno da veza ne puca i da je iole priblizna nominalnoj brzini. Jel mogu nekako da se prebacim s Beotela po kratkom postupku ili se prolazi cela procedura?

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Оук: 350 евра, кад се све срачуна. С тим што сам још 2 недеље на обуци.

 

Па, ако мислиш на оптичке каблове, WiFi антене, базне станице и тако та чуда, то имају своје. С тим што је сва телефонска инфраструктура (централе, портови на њима...) Телекомова.

 

@МишнВао: Пази, ако хоћеш тих 16 мбпс, то немој ни код кога да узимаш. Једноставно, те централе нису довољно јаке да константно вуку ту брзину. Што се осталог тиче, поприлично је стабилна веза и ту нема фрке.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kog kablovskog operatera koristiš ili uopšte nema kabla u zgradi?

 

Što se tiče prebacivanja - samo uzmeš MIK (migracioni kod) u Beotelu kada raskidaš ugovor i sa time odeš kod drugog ADSL provajdera i u roku od dan dobijaš ADSL opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ima nekog šugavi kablovskog operatera ili nema uopšte operatera, pa je napisala to. Za menjanje operatera je potrebna saglasnost od 50%+1 stanara.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kog kablovskog operatera koristiš ili uopšte nema kabla u zgradi?

Telekomov kablovski TV, Beotel ADSL, koliko znam svi traze saglasnost polovine stanara za uvodjenje njihovog kablovskog TV/Neta. Pricali smo pre godinu dana o istoj ovoj temi, sad prosto pitam za najboljeg ADSL provajdera jer mi za to ne trebaju jebeni metuzalemi koje brine samo da li su golubovi ruckali :no:

@Jaroslav: Wow, samo pozovem i kazem sta zelim i oni mi ispune? :haha: Jbt zasto ne bih menjala kad mogu.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...onda je jedino objasnjenje zasto traze saglasnost 50%+1 stanara je uvodjenje same infrastrukture za kablovski net. To je koliko znam uredjaj od 500-600e koji se montira u zgradu i odatle deli net signal. Pitao sam za kucu jer niko ko ima kucu (solo ili kucu sa vise stanova) nece dobiti kablovski net jer ih naravno boli taban da montiraju uredjaj od 500e a cela usluga (net i tv kosta ~2000).

Btw..zar se IPTV ne bazira na individualnoj ponudi?

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna šta je ovom telekomu, internet mi radi ali iptv ne, probao sam restart modema ali pojavi se onaj start up screen i pokazuje "code: 12 waiting for network servers",i ne mrda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...