Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Brate ja bezim od Italijana tako da se u potpunosti slazem sa tobom. Nemci i Japanci su zakon i tu nema sta. Delovi za italijane su mnogo skupi a i vozio sam se u fiat punto koji je bio 2003.god a isto je kostala kao i moja Astra koja je 2000. Ne mogu da ti opisem koja je razlika. I od tada sam se jos vise razocarao u fiate. Neznam... nemci su mnogo izdrzljiviji, utegnuti, kvalitetniji... ali su mnogo tvrdi.

 

ja bih najvise voleo da nadjem kola sa nemackom tehnikom i 'talijanskim dizajnom.

 

Ha ako izuzmemo Fiat na koji se vi zalite od Italijana onda su Nemci bolji.Sad neka neko kaze da je bmw bolji od ferarija ili lamba.Pa i Lance?Nikad!!!!

 

brate, znamo svi da je lancia takodje vozilo sklono kvarovima, moj otac je imao lancia k pre tri godine. a ferarije je do pre 10 godina bio sranje jer se na svakih 15000 do 20000 km kvario. lambo je vec druga prica, samo je preskup. a nemci mogu uvek da im pariraju sa recimo SLR-om, novim audiem R8, sa karerom GT ili novom GT2 itd. pre bih uzeo novi SLR roadster (jedan od najbrzih kabrio automobila na svetu) nego bilo koji ferari. navedi mi neko italijansko vozilo koje bi moglo da parira bmw M3, mercedes C63 AMG ili audi S5. to su po meni tri najbolja automobila koja su ove godine izasla. to treba videti uzivo. bio sam pre neki dan da vidim novu M3. auto je perfekcija.

druga stvar, gorenavadeni talijani su preskupi i vecina ljudi ne moze da ih kupi sto je po meni negatvna strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi bez razmisljanja uzeo ferari.Ne sporim ja nemacki kvalitet ali vise sam za italijane.

Na skupu brzih automobila jedino su lambo i ferari uspeli da postignu zadatu brzinu uprkos jakom vetru.Cak ni porse,ni bmw nisu uspeli.

A m6 je popio dobar plovak protiv f430 sa ogromnim zaostatkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod dizajna, a posebno 'talijanskog, evo jednog primerka onog sto nazivamo djubretom auto industrije

multipla.jpg

 

kad vidim ovaj auto place mi se jer je momak moje sestre italijan

 

a evo i moje omiljene teme: zene vozaci.

 

http://www.youtube.com/watch?v=wnUza5F3fHw

http://www.youtube.com/watch?v=Woet3_P_K34

 

ja licno zenu nikad ne bih pustio da vozi kola

Edited by AGGRESSOR55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prijatelja koji zivi u Svedskoj i inace je automehanicar, radio je u ovlascenim servisima Mercedesa i Mitsubishija, a inace za Volvo kaze da ga ni u ludilu ne bi kupio. Kaze da ga u Svedskoj koliko toliko kupuju, ali da se kvari kao riba, sve u svemu ocajan auto. A u Svedskoj ima dobru prodaju samo iz tog razloga sto su ga pravili za njihove uslove odnosno kod njih se cesto dogadjaju nezgode tipa da pokupis losa na putu koji ti pri tom napravi kabrio od auta, a pri tom prospe creva i utrobu u auto. A jos gora je situacija ako udaris manjeg losa koji ti bukvalno uleti kroz shoferku u auto. Znaci za Svedske uslove se konstruise auto tako da ima uzasno jake A stubove i krov, znaci da kada opalite losa on ne rasturi auto vec A stubovi izdrze udarac i zivotinju prebace preko krova.

 

Inace cuo sam toliko sokantnih stvari kada je u pitanju kvalitet Mercedesa u poslednjh 10-ak godina....

 

U Svdskoj se inace u 95% slucajeva voze benzinci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvalitet mercedesa je neosporan. zapitaj se zasto je veci deo taxi automobila u evropi mercedes. komfor, izdrzljivost, ekonomicnost, snaga

 

To je sve tacno, ali covek mi je bacio akcenat na elektroniku i zasticenost varova na spojevima. Ti varovi se ne vide spolja jer je sve lepo zasticeno plastikom, ali kaze da kada se sve to otvori i ogoli shokiras se kada vidis koliko na jednom Mercedesu imas korozije, a sve zbog lose zastite pri varenju spojeva. Bukvalno je nalazio rupe velicine pesnice u koshevima S klase, ali naravno to nije pravilo. A sto se tice elektronike, covek kaze da svi kablovi i konektori su smesteni ispod tepiha, a kod Mecki sa shiberom desava se da creva za odvod vode postanu krta i popustaju pomalo vode koja se ispod tapacirunga sliva u patos koji ovlazi, elektronika povuce i od jednom dobijes light show na ekranu. Opet podvlacim nije to pravilo vec desavalo se nekoliko puta. Ja mislim da za te pare koje das za Mecku tako nesto nikako ne sme da se desi. Ni slucajno! A Mercedes je izdrzljiv, njihovi motori mogu da predju i preko milion kilometara zato je toliko popularan kod taksista.

 

Japanci polako preuzimaju trziste u USA zbog toga sto prave velike i jake automobile, sto ameri jako vole, a pri tom ekonomicne. Do skoro u USA ekonomicnost nije bila tako vazna, ali ot kako je cena nafte na svetskom trzistu otisla u p.m. i tamo su ljudi poceli da vode racuna o tome koliko im auto trosi. A samo zahvaljujuci velikom broju ljudi koji su patriote i u fazonu su "kupujmo domace" Americka auto industrija se jos uvek kako tako drzi :D Pitanje je koliko ce jos izdrzati ako se budu ponasali kao dinosaurusi, odnosno ako ne budu poceli da se menjaju u skladu sa klimom na svetskom trzistu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prijatelja koji zivi u Svedskoj i inace je automehanicar, radio je u ovlascenim servisima Mercedesa i Mitsubishija, a inace za Volvo kaze da ga ni u ludilu ne bi kupio. Kaze da ga u Svedskoj koliko toliko kupuju, ali da se kvari kao riba, sve u svemu ocajan auto. A u Svedskoj ima dobru prodaju samo iz tog razloga sto su ga pravili za njihove uslove odnosno kod njih se cesto dogadjaju nezgode tipa da pokupis losa na putu koji ti pri tom napravi kabrio od auta, a pri tom prospe creva i utrobu u auto. A jos gora je situacija ako udaris manjeg losa koji ti bukvalno uleti kroz shoferku u auto. Znaci za Svedske uslove se konstruise auto tako da ima uzasno jake A stubove i krov, znaci da kada opalite losa on ne rasturi auto vec A stubovi izdrze udarac i zivotinju prebace preko krova.

 

Inace cuo sam toliko sokantnih stvari kada je u pitanju kvalitet Mercedesa u poslednjh 10-ak godina....

 

U Svdskoj se inace u 95% slucajeva voze benzinci....

 

 

To su gluposti...

Moj otac vozi Volvo s80 i prezadovoljan je. Serviser mog opela a i tog volvo-a je 15 godina radio u svedskoj u ovlascenom servisu, kao i na trkama i kaze da su to jedne od najpouzdanijih mashina. To i ankete kazu... Dovoljno je pogledati sa koliko predjenih km se prodaju na mobile.de... Uglavnom su presli preko 170 000km.

 

 

Neko je rekao da je Volvo povoljan... On je u rangu BMW-a, Mercedesa itd. po ceni i delovi su mu izuzetno skupi, tako da se ne slazem da je povoljan.

 

@Steven Seagal

 

U pravu si, velika je pretnja, ali nije jeftiniji. Verovatno su uporedili cenu lexusa na americkom trzistu i mercedesa na evropskom trzistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikanci moraju da pocnu da razmisljaju o ekonomicnim automobilima jer su toliko zasrali da su i sebe uvalili u svoja govna ratom na Bliskom Istoku.Zbog njih cena nafte danonocno skace.90 dolara je barel nafte,to je 159 litara.

Zato i moraju da nadju alternativna resenja,a tu se sad isticu Evropski proizvodjaci koji ce ozbiljno da uzdrmaju Americku automobilsku industriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam trebao da zamenim sa drugarom moj bmw za njegov abarth stilo, dok ga on jedan dan nije slupao tako sto mu u krivini otkazao upravljac i izgubio kontrolu. to je fiat rodjaci. zato nikad necu da uzmem fiat ili neko 'talijansko sranje. imam iskustva sa italijanima jer mi je prvi auto bila alfa 156. nija bilo dana da nesto ne crkne, najcesce je to bila elektronika. zato sada ili japance kupujem ili nemce

 

bosanci su glupi,crnogorci su lijenji....predrasude, predrasude...

zavisi kako ti zapadne....

 

kod mene u porodici zadnjih 30 god voze se italijanska kola (bilo je par opela i neki audi)....

moje iskustvo:

imao sam Punta GT (RIP :) otisho u delove,nije mogao da se povrati posle udesa) shraf nisam promenio (u smislu da sam popravljao neshto) ...

sad Stilo,jedino sam imao neko chukanje....

ali ni jedan kvar do sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda Volvo ili Saab.Automobili koji nisu preskupi a nude dosta toga.I pouzdaniji su od vecine luksuznijih automobila.

 

volvo_xc90_29_11_06.jpg

 

Nije nikakav terenac,gledao sam test drive ali pouzdanost je na maksimalnom nivou

 

Volvo je zakon!Švedjani su čudo! samo znaju da budu malo skupi na održavanje!

 

 

btw. http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1502

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se neki ovde zale na elektroniku i da im svaki dan crkava nesto je verovatno posledica iskljucivo vase nemarnosti.

Kako odrzavas auto tako ce da te sluzi.I Lada Niva je sklonija kvarovima od svih Italijana,Nemaca,Japanaca pa mi se ne kvari uopste jer je odrzavam kako treba...

A za moj Fiat necu ni da pricam,taj jos nije video kisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da vozim taj XC90 - strašan je to auto...

namenjen američkom tržištu, davao mi ga je lik koji je u Detroitu zapošljen

u Fordovoj fabrici nekih desetak godina.

I koliko kompanije onamo misle o svojim radnicima je dokaz da mogu nabaviti vozila uz 20% popusta, naravno, u okviru Ford grupacije...Jebozovan, šminkerski džipčić, izuzetno izdržljiv i izuzetnog kvaliteta ( tako se pokazao na mnogim testiranjima), osobito onim na pređenih 100.000km.

Doduše, nije baš najprikladniji za terensku vožnju, ali i pored toga radije bih ga voleo

posedovati nego li Q7.

Ovaj crveni koji ste postovali je najlepši XC90 koji sam ikada video...šta vam je ljudi

Volvo je oduvek bio prepoznatljiv po tome da je jedan od proizvođača koji najviše pažnje posvećuje BEZBEDNOSTI, komforu, ali i kvalitetu.

A ima tu i nečeg ''asketskog'' :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da pricaju ko sta hoce o fiatima, ja sam sa mojim starim puntom presao 80 000 km i nije mu se nista nikad sjebalo, imao sam verziju 1.9 JTD, i jebe kevu kako je isao, a trosio je 6 litara maximum. Jedino jos nesto lepo mogu reci o ford-u...

 

Pa kazi jos neku lepu stvar...

 

Neverovatno je kako Stilo sa troje vrata izgleda fantasticno, dok onaj sa petoro vrata izgleda odvratno, karavan verzija mi je ruzna takodjer. Inace stvarno imaju populatnu cenu, evo gledan na netu za 7500 eur mozes naci JTD sa 115ks neko 2003 godiste, znaci auto star 4 godine. U toj klasi dizel za e pare nemoguce je naci, pogotovo sa tom opremom. E sad jedino sto me brine je kvalitet...... ali opet s' druge strane sigurno nema gori kvalitet od Opela koji se masovno prodaje :D

 

A Focus mi je iskreno mnogo lepsi auto, dizajn bas ono pozitivno opicen, ali nekako me je pokolebala cena napolju koja je ista kao i ovde :(

 

Ali ipak je to Fiat. Fiat jeste kupio sve italijanske fabrike sem Lamborghinija i Bugattija ali ipak nije dobio na kvalitetu izrade... Jos uvek kubure sa tim... Inace Stilo sa troje vrata je vrh auto sve mu je na mestu, sa 17''-icama izgleda da jebe kevu...

 

Opel nije najgori od njega prvi HDI motori su po svim testovima losiji. Inace on ima jedan vrh motor i to je 1.9 CDTI sa 150KS koji ja u principu ne volim jer je dizel ali moram reci RESPECT!!!

 

Ha ako izuzmemo Fiat na koji se vi zalite od Italijana onda su Nemci bolji.Sad neka neko kaze da je bmw bolji od ferarija ili lamba.Pa i Lance?Nikad!!!!

 

Nije ni slicna klasa... Poredi naprimer Ferarija i McLarena F1 jer on vozi BMW-ov motor... To je mozda prava usporedba... A od Lancia-e je bolji iako ja to teska srca priznajem....

 

Ne mozes porediti razlicite segmente. A samo se raspitaj koji su sve proizvodjaci u VAG koncernu, mislim da ima i nekih opakih trakaca na koje ti ciljas :D

 

Znaci ako poredimo A segment sa A segment, B segment sa B i tako dalje mislim da VW ili VAG grupacija je na svakom polju mnogo jaca i kvalitetnija.

 

Inace mislim da je u ovom momentu Ford taj koji je najvise napredovao, ima kvalitet, fantastican dizajn, stvarno za svaku pohvalu, a polako pravi veoma mocan koncern. Mondeo ima najvece izglede da ponese titulu auto godine, a inace medju 10 najbezbednijih vozila FOrd ima cak 5 svojih modela. Malo li je?!?! :pivopije:

 

U VAG koncernu nema ni jednoj dobrog trkaca... Jedino gde je Audi donekle imao uspeha je DTM i to samo zato sto se Mercedes izucava na tom takmicenju...

 

A ovo za Forda moram da ti cestitam jer ipak si najzad ugledao svetlo... Ali nije tacno da se od njega pravi mocan koncern jer ako nisi znao Ford je uzeo hipoteku na sve svoje fabrike jer je u krizi do kolena... Ali ja se ipak nadam da ce se izvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih najvise voleo da nadjem kola sa nemackom tehnikom i 'talijanskim dizajnom.

 

 

 

brate, znamo svi da je lancia takodje vozilo sklono kvarovima, moj otac je imao lancia k pre tri godine. a ferarije je do pre 10 godina bio sranje jer se na svakih 15000 do 20000 km kvario. lambo je vec druga prica, samo je preskup. a nemci mogu uvek da im pariraju sa recimo SLR-om, novim audiem R8, sa karerom GT ili novom GT2 itd. pre bih uzeo novi SLR roadster (jedan od najbrzih kabrio automobila na svetu) nego bilo koji ferari. navedi mi neko italijansko vozilo koje bi moglo da parira bmw M3, mercedes C63 AMG ili audi S5. to su po meni tri najbolja automobila koja su ove godine izasla. to treba videti uzivo. bio sam pre neki dan da vidim novu M3. auto je perfekcija.

druga stvar, gorenavadeni talijani su preskupi i vecina ljudi ne moze da ih kupi sto je po meni negatvna strana.

 

Zaboravljas novog Lexusa koji je paritet Mercedesu, nova Impreca paritet BMW-u 3-ojci dok se moram sloziti za Audija iako je to po meni najomrazenija fabrika... Pre bih uzeo Enca nego SLR-a... Ti si kao Clarkson sa Top Gear-a koji je menjao Ferari za Mercedesa sto bi ljudi rekli presao sa lipicanera na magarca...

 

Ja bi bez razmisljanja uzeo ferari.Ne sporim ja nemacki kvalitet ali vise sam za italijane.

Na skupu brzih automobila jedino su lambo i ferari uspeli da postignu zadatu brzinu uprkos jakom vetru.Cak ni porse,ni bmw nisu uspeli.

A m6 je popio dobar plovak protiv f430 sa ogromnim zaostatkom.

 

Sta je tamo trazio uopste M6...

 

A sta mislite o Focusu? Za mene je on auto koji ima fantastican dizajn, i nemacku tehniku, znai spoj lepog i korisnog! :pivopije:

 

naravno tu mislim na evropski Ford, americki je loseg kvaliteta, cak ga u USA zovu "Fix Or Repair Daily" :D

 

Jos jednom moram da te pohvalim za Forda i naravno da se slazem sa tobom...

 

Zato ti se kao kompromisno & dobitno rešenje nameće neki Japanac

 

...osobito Mazde i Honde.

 

Zaboravio si Nissan-a ako se ne varam

 

kvalitet mercedesa je neosporan. zapitaj se zasto je veci deo taxi automobila u evropi mercedes. komfor, izdrzljivost, ekonomicnost, snaga

 

To je zato sto imaju jedan od najrazvijenijih servisa u Evropi i postono jesu dobri ali ne toliko koliko se hvale...

 

Lexus je poceo da stvara ozbiljnu pretnju Mercedesu na trzistu.Duplo jeftiniji a visoko kvalitetan.Bilo na tvu

 

Ne mora ni da bude na TVu, Lexus je bio i bice bolji od Mercedesa...

 

To je sve tacno, ali covek mi je bacio akcenat na elektroniku i zasticenost varova na spojevima. Ti varovi se ne vide spolja jer je sve lepo zasticeno plastikom, ali kaze da kada se sve to otvori i ogoli shokiras se kada vidis koliko na jednom Mercedesu imas korozije, a sve zbog lose zastite pri varenju spojeva. Bukvalno je nalazio rupe velicine pesnice u koshevima S klase, ali naravno to nije pravilo. A sto se tice elektronike, covek kaze da svi kablovi i konektori su smesteni ispod tepiha, a kod Mecki sa shiberom desava se da creva za odvod vode postanu krta i popustaju pomalo vode koja se ispod tapacirunga sliva u patos koji ovlazi, elektronika povuce i od jednom dobijes light show na ekranu. Opet podvlacim nije to pravilo vec desavalo se nekoliko puta. Ja mislim da za te pare koje das za Mecku tako nesto nikako ne sme da se desi. Ni slucajno! A Mercedes je izdrzljiv, njihovi motori mogu da predju i preko milion kilometara zato je toliko popularan kod taksista.

 

Japanci polako preuzimaju trziste u USA zbog toga sto prave velike i jake automobile, sto ameri jako vole, a pri tom ekonomicne. Do skoro u USA ekonomicnost nije bila tako vazna, ali ot kako je cena nafte na svetskom trzistu otisla u p.m. i tamo su ljudi poceli da vode racuna o tome koliko im auto trosi. A samo zahvaljujuci velikom broju ljudi koji su patriote i u fazonu su "kupujmo domace" Americka auto industrija se jos uvek kako tako drzi :D Pitanje je koliko ce jos izdrzati ako se budu ponasali kao dinosaurusi, odnosno ako ne budu poceli da se menjaju u skladu sa klimom na svetskom trzistu :D

 

To se vec dogadja i Fordu i GM-u, propadaju kao dinosaurusi...

 

To su gluposti...

Moj otac vozi Volvo s80 i prezadovoljan je. Serviser mog opela a i tog volvo-a je 15 godina radio u svedskoj u ovlascenom servisu, kao i na trkama i kaze da su to jedne od najpouzdanijih mashina. To i ankete kazu... Dovoljno je pogledati sa koliko predjenih km se prodaju na mobile.de... Uglavnom su presli preko 170 000km.

 

 

Neko je rekao da je Volvo povoljan... On je u rangu BMW-a, Mercedesa itd. po ceni i delovi su mu izuzetno skupi, tako da se ne slazem da je povoljan.

 

@Steven Seagal

 

U pravu si, velika je pretnja, ali nije jeftiniji. Verovatno su uporedili cenu lexusa na americkom trzistu i mercedesa na evropskom trzistu.

 

Slazem se u potpunosti za Volvoa, oni su dominirali BTCC-om. Oni su razvili neke od modela motora koji su danas u upotrebi... Pored njih Saab je stvarno jedino bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najstariji Rolls-Royce koji je još u voznom stanju, uskoro će na aukciju.

Napravljen je 1904. godine, razvija 10 konjskih snaga, a prima dva putnika pod otvorenim krovom, i predstavlja tek četvrti auto koji je proizvela zajednička firma Čarlsa Rolsa i Henrija Rojsa.

 

"U savršenom je stanju nakon temeljne restauracije koju je sa ljubavlju realizovao njegov sadašnji vlasnik Oliver Langton tokom 1950’ih godina. Kupac ga može voziti odmah nakon aukcije," rekao je Tim Šofild, direktor aukcijske kuće Bonhams.

 

RR--najstariji-01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...