Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

i losa limarija, odnosno tanka

 

 

 

???? Kako mislis tanka limarija, kako si to odredio? Pipao prstima? Kakve to veze ima? Danas auta cak imaju plastiku na odredjenim delovima, radi zastite pesaka itd. "Lim" nije noseci deo konstrukcije, niti bitan deo izdrzljivosti/bezbednosti/bilo cega.

 

Ovaj Infiniti predstavlja konkurenciju Bmw-u,Mercedesu i Lexusu.Kazu da je pun pogodak i da je u klasi sa serijom 5 bmw i S klase Mercedesa.

 

03-q45-hero.jpg

 

 

 

Taj infiniti nije konkurencija, zato sto je nekoliko puta bolji od bmw-a i mercedesa. Tacnije, bmw danas nema odgovor na infiniti kao sto nema ni na jedan Lexus. Lexus je danas pojam kvaliteta, auto koji se radi onako kako treba, onako kako su se nekad radila auta = nema ustede niti na jednom jedinom delu. U paketu s tim ide i naravno cena.

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da izrazim svoje odusevljenje sa Ford Focus TDCI, fantastican auto, veoma snazan, brz, ekonomican, a kod nas moze da se nadje neko 2003 godiste za oko 8000 eur u super stanju sa solidnom opremom. Po meni uz Skodu Octaviju najbolji polovnjak za te pare :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da izrazim svoje odusevljenje sa Ford Focus TDCI, fantastican auto, veoma snazan, brz, ekonomican, a kod nas moze da se nadje neko 2003 godiste za oko 8000 eur u super stanju sa solidnom opremom. Po meni uz Skodu Octaviju najbolji polovnjak za te pare :pivopije:

 

 

Brate, brate,.. Treba malo da znas ljude.. Ja mogu da kupim Audi A8 u full-u za 6000evra. Skinut sa carine, ne registrovan.. Malo cuknut sa desna strana i otisao air-beg od suvozaca. Da ga regujes i sredis za 6500, 7000max!!

 

Evo brat mi je sad kupio Cherokee-a `96 god u full-u za 4000e i sa registracijom ga je izasao 4500e.. Brate taj je na trzistu za slepce 8-10 hiljada :)

 

Taj Focus jeste dosta mladji, ali znas koliko prelazi Cherokee?!?! Milionce.. Evo po servisima kazu da niko jos nije rasturao motor od istog..

 

Bacicu vam sliku za koji dan, trenutno se farbaju spojleri, pa nije to to :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je neverovatno, svaka cast :pivopije:

 

A inace danas malo listam oglase i nadjem dva modela Focusa, amerikanci, znaci jedan je 1800 ccm a drugi 2000 ccm, znaci pucaju od snage, oprema standardna, godiste 2001 za 6000 eur. Mislim da je to fantasticna cena, jeste da je auto automatik i trosi sigurno preko 10l/100km ali nekako prelepo izgleda, a verujem da isto tako ide. A ti motori sa 2000ccm siguran sam da veoma mnogo mogu da predju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam negde da svabe spremaju M8 i vec ga nazivaju The Ferrari Killer

Bayerishe Motoren Werke je svojevremeno imao seriju 8, tacnije s' pocetka devedesetih...pa su samim tim i napravili M verziju istog, tj. M8.

Upravo je taj auto krasio naziv ''The Ferrari Killer''

 

V12 motor, 6.0 litarski, 550 konja... jos u ono vreme!

 

Ovde po Nisu sam vidjao serije 8 godinama unazad,

ali M8 nikad niti u svom gradu, niti igde u Srbiji.

 

Ako se ne varam njega Radulovic nije nudio u nasoj zemlji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

V12 motor, 6.0 litarski, 550 konja... jos u ono vreme!

 

.

 

 

Sta je to toliko specijalno za to vreme? Nema jos ni 20 godina. A motori sa toliko ks su se pravili i desetinama godina pre tog BMW-a. Pogotovo sto je taj bmw pravljen u vreme kad nije bilo ekoloskih ogranicenja, i bilo je lakse napraviti motor sa takvom zapreminom i toliko ks tada nego sada. Slabo je tehnologija napredovala poslednjih godina, sto se OTO motora tice sve je vec receno, sad samo eko norme teraju na drugaciju koncepciju - nista vise.

 

Evo kako izgleda burazerov Grand Cherokee bez branika. Brate samo za 4 hiljade, nerealno!!!

 

Jako nizak kvalitet, i nikakva pouzdanost. Gotovo da je uvek bio pri kraju bilo kakvih lista i statistika pouzdanosti. Zato i kosta toliko. Cak i po Beogradu mozes da ih nadjes vrlo jeftino, nije to nikakva specijalna cena. A da ne pricamo o zapadnoj Evropi, taj auto tamo nema nikakvu vrednost.

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

500-600 evrica.

 

Ne znam, sve zavisi za sta koristis auto. Ja isti ne bih vozio po Beogradu.. Trosi 17-20 litara benzina, glomazan je i previse bucan..

 

Na otvorenim i ne-asvaltiranim putevima je sigurno azdaja.

 

 

Sto se tice cene, mislim da ne moze bolje..

 

 

Evo ti oglas sa nemackog sajta:

 

Angebotsnr: 1519116

Jeep Cherokee GRAND 4,0 TS Endpreis: € 5.980,-

 

 

Kilometerstand: 140.000 km

Erstzulassung: 06/1998

Kraftstoff: Benzin

Leistung: 130 kW / 177 PS

Getriebeart: Automatik

Außenfarbe: Blau Metallic

 

 

Toliko o cenjenosti istih. Kod nas na trzistu su 7+ hiljada..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

???? Kako mislis tanka limarija, kako si to odredio? Pipao prstima? Kakve to veze ima? Danas auta cak imaju plastiku na odredjenim delovima, radi zastite pesaka itd. "Lim" nije noseci deo konstrukcije, niti bitan deo izdrzljivosti/bezbednosti/bilo cega.

 

 

 

 

 

Taj infiniti nije konkurencija, zato sto je nekoliko puta bolji od bmw-a i mercedesa. Tacnije, bmw danas nema odgovor na infiniti kao sto nema ni na jedan Lexus. Lexus je danas pojam kvaliteta, auto koji se radi onako kako treba, onako kako su se nekad radila auta = nema ustede niti na jednom jedinom delu. U paketu s tim ide i naravno cena.

 

Ne znam sta reci sem jednog u potpunosti se slazem, niko ovde od nas verovatno nije video Infinity (mislim na ljude koji zve u Srbiji) tako da je izlisno pricati o kvalitetu ovog auta... Jedina dobra opaska je opaska od samog vlasnika jednog od ovih lepotana... Koliko vidim stavio si u avatar jedan od boljih motora Volvoa jel mi se to cini ili je to T6?

 

BMW je ime. A to se ne stice bas lako..

 

Infiniti moze da postane konkurentan tek za 10ak godina.. (ako ostane na dobrom glasu).

 

BMW jeste ime koje treba da se odrzava a ne da mu se kokurencija ovoliko priblizi... Ipak su oni od 1990-2000 godine posustali u razvoju sto su iskoristili Japanci i stigli konkurenciju...

 

Video sam negde da svabe spremaju M8 i vec ga nazivaju The Ferrari Killer

 

Pogledaj samo jednog Ferrari-ja 430 Scuderia-ju pa zakljuci sam, Ipak ako ces da poredis M8 koji je sve sem regularan BMW onda moras uzeti i sportski sredjen Ferrari...

 

Sta je to toliko specijalno za to vreme? Nema jos ni 20 godina. A motori sa toliko ks su se pravili i desetinama godina pre tog BMW-a. Pogotovo sto je taj bmw pravljen u vreme kad nije bilo ekoloskih ogranicenja, i bilo je lakse napraviti motor sa takvom zapreminom i toliko ks tada nego sada. Slabo je tehnologija napredovala poslednjih godina, sto se OTO motora tice sve je vec receno, sad samo eko norme teraju na drugaciju koncepciju - nista vise.

 

 

 

Jako nizak kvalitet, i nikakva pouzdanost. Gotovo da je uvek bio pri kraju bilo kakvih lista i statistika pouzdanosti. Zato i kosta toliko. Cak i po Beogradu mozes da ih nadjes vrlo jeftino, nije to nikakva specijalna cena. A da ne pricamo o zapadnoj Evropi, taj auto tamo nema nikakvu vrednost.

 

Jos jednom potpuno se slazem, iance ko jos vozi auto koji trosi 16+ litara na sto km. preko 100000 km? Mislim da je to pogubno za bilo ciji dzep. Tako da konstatacija da je ovaj auto toliko dobar i ne stoji bas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako nizak kvalitet, i nikakva pouzdanost. Gotovo da je uvek bio pri kraju bilo kakvih lista i statistika pouzdanosti. Zato i kosta toliko. Cak i po Beogradu mozes da ih nadjes vrlo jeftino, nije to nikakva specijalna cena. A da ne pricamo o zapadnoj Evropi, taj auto tamo nema nikakvu vrednost.

 

Jebote,4000?Pa Lada Niva polovna kosta oko 4500.Nesto mi je to sumnjivo da je tako jeftino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim stavio si u avatar jedan od boljih motora Volvoa jel mi se to cini ili je to T6?

 

 

To je 940 GLE, 2.3 16V DOHC. Nista spektakularno, cak nije ni ona jaca turbo verzija tog motora, ali kvalitet bato. Na zalost, nisam vlasnik takvog auta (jos uvek), samo drzim avatar. :bigblue:

Edited by SlaughtererKralj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro ovde moze da se nadje bmw novi 530d za 10 000 evra,ha al spavaj mirno posle :)

 

Brate ovo je sve legalno.. samo treba da znas ljude.. Automobili skinuti sa carine idu ne licitaciju.. Kupis / Proveris (samo zbog procedure) / Regujes / Vozis..

 

 

..Isto kao sto imas prodavnice robe (tekstil, tehnika,..) koja je zapljenjena na carini.. Naravno carinici ili njihovi prijatelji ubiraju najbolje :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za jugica i zastavu par zanimljivih klipova:

 

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=x_gob1oemCY&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=x_gob1oemCY&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

 

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

 

HAVE FUN!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nisam mogao da odolim, za Steven Seagal-a...

 

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=2isSUy-sA8w&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=2isSUy-sA8w&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo-P1800-Irv-Gordon-03.jpg

 

Irv Gordon, 67-godišnji učitelj u penziji kupio je sportski Volvo u junu 1966. godine, a pošto se nedavno na kilometar-satu automobila pojavila brojka od 4.200.000 km, sada mu je cilj tri miliona milja (4,8 miliona kilometara). Inače, Gordon se još 1998. sa 2,7 miliona pređenih kilometara upisao u Ginisovu knjigu rekorda u kategoriji nekomercijalnih vozila sa najvećom kilometražom, a njegov Volvo i dalje ne posustaje.

 

"Hoću li uspjeti da stignem do brojke od 4,8 miliona kilometara zavisi isključivo od mene, a ne od auta. On će sigurno izdržati, ali ja nijesam siguran za sebe. Petnaestog jula ću napuniti 72 godine, što se čini kao dobar datum za dostizanje jubilarne brojke i parkiranje automobila za sva vremena.” kaže Gordon.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------‚

Volvo XC60 debituje u Engleskoj

 

Volvo XC60 će prvi put biti predstavljen na MPH izložbama u Birmingemu i Londonu u novembru. XC60 je pokušaj Volvoa da uđe u krosover segment, a u njemu je kombinovan model Volvo XC sa tečnim kupeovskim dizajnom.

Prvobitno je prikazan kao koncept u januaru ove godine na sajmu u Detroitu. XC60 ima pogon na sve točkove iposjetiocima će dati nagovještaj nekih dizajnerskih karakteristika koje će uskoropostati tipične za Volvo.

 

Očekuje se da će XC60 u prodajne salone stići početkom 2009.

 

Volvo-XC60-front.jpg

Volvo-XC60-back.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Eto,Volvo! :rockdevil:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...