Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

A ovo sam uspeo da uslikam danas kad sam se vracao sa faxa

 

image544ca1.jpg

 

 

ubjedljivo najgora masina koja moze da se vidi po ulicama.. trosi do zla boga.. unutrasnjost je blago receno jeftina (mislim za novac koji das - i tojota sijena moze da mu parira :da: ), gdje god se parkira, po dva mjesta uzme..

i obicno ga voze meksikanci seljacine, koji ga izlijepe svojim prezimenom.. koga boli kurac sto se zoves gerero, ferero, rosero i sto si vec u dugu 100 hiljada za posrano auto, dok ti djecu `rani socijalno.

 

 

jedina masina na taj fazon sto valja i sto je prakticna (ali ne za ulice bas) no za bojno polje - H1.. nesto slicno sto Svarceneger vozi (tj, u cemu ga voze) - ali hibridna verzija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Turbo(folk) Boy: Pa ti stvarno ecko nisi svestan sta pricas! 25 miliona ljudi se sad kaje sto je ikada pazarila Golfa?!?!?! Pa Golf 5 je i dalje najprodavaniji u klasi, ta cela srednja niza klasa se svuda u Evropi drugacije zove i "Golf klasa" a nesto se ne secam da sam na netu video forume za tesenje mase od 25 miliona ljudi koji su pazarili Golfa pa im sad treba uteha zbog suludo bacenih para! Idi malo do DEu i pogledaj sta se vozi, koliko se vozi, koje su cene polovnjaka!

 

A sad najveca glupost koju sam video danas, moracu ovo da zapisem negde pa da se smejem svaki put kad vidim: VW je ubacio dizel masinu u WRC Rally sampionat?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?! Nadam se da si se salio kad si ovo pisao jer stvarno se zapitam da li ti ovde sve nas lozis da toliko bas nemas pojma!!!!! Kao prvo VW ne ucestvuje u WRC sampionatu!!!!!! Aktuelni sampion Sebastian Loeb vozi Citroen C4, a najzastupljeniji je Ford Focus kojeg voze Marcus Gronholm, MIkko Hirvonen, Jari-Matti Latvala, Hening Solberg........ tako da ovo sa dizel masinama, VW i WRC sampionatom je vrhunac gluposti koji videh na ovom forumu, i od sad cu se truditi da ne odgovaram na ovakve gluposti, samo drndam ovu tastaturu bez veze!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi slazem se ja sa vama da je niva jedan od najboljih terenaca ali ona je isuvishe mala. Samo pogledajte koliko je ljudima zaista potreban takav terenac. Nikada recimo necu razumeti ljude koji su kupili kratkog Land Cruisera (osim one koji najveci deo godine provode na planini)... Jebo te za samo 1000e (doplata za duzu verziju) vishe dobijes toliko vishe mogucnosti. Jednostavno dobijas znatno udobnije vozilo sa kojim mozes da odes na bilo koje putovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi slazem se ja sa vama da je niva jedan od najboljih terenaca ali ona je isuvishe mala. Samo pogledajte koliko je ljudima zaista potreban takav terenac. Nikada recimo necu razumeti ljude koji su kupili kratkog Land Cruisera (osim one koji najveci deo godine provode na planini)... Jebo te za samo 1000e (doplata za duzu verziju) vishe dobijes toliko vishe mogucnosti. Jednostavno dobijas znatno udobnije vozilo sa kojim mozes da odes na bilo koje putovanje.

 

 

Dobijas znatno udobnije vozilo koje je znatno teze i ima znatno manji klirens i ugao napadanja,o medjuosovinskom rastojanju da ne pricam.

 

A evo toliko nahvaljeni Touareg,sta se desava kada je 'terenac' pretezak

 

http://www.youtube.com/watch?v=nW31liEemUU

 

Ja razumem da neko hoce veliki SUV zbog putovanja,to je ok ali nemoj mesati babe i zabe,jer takav nema sta da trazi na terenu,to cak i nije terenac vec vozilo koje izgledom podseca na istog a da pritom ima mozda 20% njegovih mogucnosti,a to je proci lakse kroz blato od automobila,sto ne znaci da mozes sa njim prodji kroz blato od 30 cm uz uspon od 45 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E prosto mi je neverovatno da vidim da ti hvalis jedan dizel motor, pogotovo onaj koji nije nesto brz kao sto je taj u Cirokiju :D

 

Ma ja sam se milion puta kleo da nikad u zivotu necu kupiti dizelasa, ali sad sam se navikao i lice mi se ozari kad stanem na pumpu i sipam corbu :D

 

A na putu za more trosio mi je 5l/100km, zavalim se u moje kozno sediste, odvrnem neki metal na Kenwood plejeru i uzivam, sa jednom rezervoarom 1100km pa ti vidi.

 

:pivopije:

 

 

Ako se ovo odnosilo na mene, mislim da si se zesce istripovao.. :) :) Ja nigde nisam pomenuo dizel motor.. Sto ne znaci da ne volim iste.

 

Najradje bih vozio novi Audi A3 2.0 TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobijas znatno udobnije vozilo koje je znatno teze i ima znatno manji klirens i ugao napadanja,o medjuosovinskom rastojanju da ne pricam.

 

A evo toliko nahvaljeni Touareg,sta se desava kada je 'terenac' pretezak

 

http://www.youtube.com/watch?v=nW31liEemUU

 

Ja razumem da neko hoce veliki SUV zbog putovanja,to je ok ali nemoj mesati babe i zabe,jer takav nema sta da trazi na terenu,to cak i nije terenac vec vozilo koje izgledom podseca na istog a da pritom ima mozda 20% njegovih mogucnosti,a to je proci lakse kroz blato od automobila,sto ne znaci da mozes sa njim prodji kroz blato od 30 cm uz uspon od 45 stepeni.

 

 

Ja ne mesam babe i zabe. Hoces da mi kazes da je dugacki land cruiser los na terenu? Ma daj... pricaj to nekom drugom, vozio sam ga. Ta razlika u terenskim sposobnostima se kod nas skoro i ne moze osetiti. Koje mesto u Srbiji je toliko nedostupno da ne moze veliki land cruiser da ga savlada... A to sto se zaglavljuju na Kopaoniku dzipovima je posebna prica... samo celavi polumozgashi bez imalo mozga to mogu. Na kopaoniku je skoro sve asfaltirano i redovno se cisti.

Pa bas zbog veceg medjuosovinskog rastojanja moze da se vozi i van nedodjije. Niko od nas ne ide u africke dzungle, pa da je toliko bitno medjuosovinsko rastojanje.

 

Evo pogledaj kako se ponaca hilux koji je dug 5,13m na severnom polu... doduse stavili su mu vece tockove, ali to je ipak severni pol.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ILDbM14hdj4

 

Imamo li mi neki zahtevniji teren od ovoga? Ja ni jednom do sada nisam imao potrebu da ukljucim reduktor na hiluxu... ukljucivao sam ga samo kada sam isprobavao kako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mesam babe i zabe. Hoces da mi kazes da je dugacki land cruiser los na terenu? Ma daj... pricaj to nekom drugom, vozio sam ga. Ta razlika u terenskim sposobnostima se kod nas skoro i ne moze osetiti. Koje mesto u Srbiji je toliko nedostupno da ne moze veliki land cruiser da ga savlada... A to sto se zaglavljuju na Kopaoniku dzipovima je posebna prica... samo celavi polumozgashi bez imalo mozga to mogu. Na kopaoniku je skoro sve asfaltirano i redovno se cisti.

Pa bas zbog veceg medjuosovinskog rastojanja moze da se vozi i van nedodjije. Niko od nas ne ide u africke dzungle, pa da je toliko bitno medjuosovinsko rastojanje.

 

Evo pogledaj kako se ponaca hilux koji je dug 5,13m na severnom polu... doduse stavili su mu vece tockove, ali to je ipak severni pol.

 

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ILDbM14hdj4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ILDbM14hdj4</a>

 

Imamo li mi neki zahtevniji teren od ovoga? Ja ni jednom do sada nisam imao potrebu da ukljucim reduktor na hiluxu... ukljucivao sam ga samo kada sam isprobavao kako radi.

 

Decko,medjuosovinsko rastojane je preduslov da ti dzip bude sto prohodniji.Neke stvari moras da shvatis,ne mozes da poredis LC i Ladu Nivu,Niva je za njega bog i batina,za UAZ Huntera i da ne pricam,koji ima obe krute osovine i blokadu sva tri diferencijala.

Sad je pitanje kuda si ti to vozio,nemoj meni da pricas bajke jer poznajem ljude koji se profesionalno bave off road takmicenjima,inace da je toliko dobar verovatno bi ga svi vozili i svi pobedjivali.

Zna se ko dominira terenima,Mercedes G,UAZ,Niva,Suzuki,oni stari LC.

Tako da kad naucis malo vise o pravom offroadingu javi se.

 

Iz tog razloga sto si spomenuo 'stavili su mu vece tockove'

Haha,to je onda modifikovan auto,bez obzira dal je severni pol ili sahara.

Ocigledno nisi video kuda ljudi voze svoje terence,ako mislis da bi ti tvoji sve te terene savladali...

 

bp-20okt07-021.jpg

 

Video bi kako bi prosao ovde.Ova Niva je pobednik Beograd Bubanj Potoka 2007.E tako se vozi po terenu,a ne kako ti navodis neke smesne argumente

 

Edit:

 

Sad pogledaj pazljivu ovu Nivu,i pogledaj pazljivo kako ide staza pa mi reci dal' bi tako lako mogao da okrenes taj sifonjer od 5 metara i prodjes ovo blato...Sumnjam

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko ti nauci prvo da citas. Ajde procitaj ponovo prethodna dva posta pa mi se javi.

 

1. Uopste nisam rekao da medjuosovinsko rastojanje nije bitno za terensku voznju, vec da i ovi sa vecim ispunjavaju sve uslove koje 99% vozaca zahteva.

2. Ja nisam govorio o takmicenjima, cak sam naglasio na su samo u ekstremnim uslovima kratki terenci potrebni.

3. Ja uopste nisam uporedio ladu nivu i land cruisera, vec kratki i dugi land cruiser.

4. Pa naravno da je onaj hilux modifikovan, niko nije rekao da nije, kao sto je modifikovana ona niva sa slike...

5. Nisam rekao da bi ovi terenci sve terene savladali, vec da mi nemamo zahtevnije terene.

 

Za nivu sam rekao da je neprakticna, stojim iza toga, mnogo je mala i da je jedan od najboljih terenaca, nikada nisam izgovorio nesto suprotno. Razumem kupovinu nive zato sto ne postoji ni jedan terenac na nasem trzistu da se kupi ni za 15000, cak sam i ja razmatrao o kupovini. Nemoj da mi seres ovde kao da si neko iskusno mudo jer nemas ni 3 godine dozvolu, prelistao si nekoliko casopisa, odgledao mozda neko takmicenje i izigravas nekog veterana offroadinga.

 

 

6. ne moze moj hilux da prodje onuda, nema ni potrebe za tim ali zato moze da nosi 1 tonu parketa na kopaonik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina boli. Niva ide kozijim stazama, i ako je koristis za offroad stvarno je perverzija, medjutim nikad istu ne bih koristio za voznju po gradu ili za put. Jednom sam se raspao u istoj i to je TO.

Sa druge strane veliki terenci pruzaju vise konfora i udobnosti, ali su tromi, glomazni, teski,.. i ne snalaze se bas dobro na offroad-u. Ako ti je Offroad voznja po snegu, koji je napadao na asvalt, to moze i moja dvojcica sa zimskim gumama i eventualno lancima..

 

Sve zavisi za sta koristis auto.. Sminka ili korisno?! :)

 

Pa zar taj Ciroki nije dizel mashina?

 

A inace 3.0TDI u Audiju je vrh :pivopije:

 

Benzinac.. Treba da se ugradi plin za 1000e :)

 

3.0 TDI Je ok za A6, za A3 stvarno nema potrebe..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko ja imam dozvolu nema nikakve veze.Jer obicno tih 99% vozaca sa svojim terencima nisu sisli van puta,jer tamo gde sam ja isao sa Nivom neko bi pomislio da sam lud,jer se testiranja tih velikih terenaca vrsi na klizavoj podlozi,sve se svodi na drift i slicna sranja.

Usput casopise ne citam,sto se tice off road-a za tebe sam veterinar,a ti vuci tvoj parket i uzivaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veterinar? Blago tebi. Ja nemam pojma o zivotinjama. :)

 

Samo se ti skoncentrisi na ono sto pise u tekstovima, i budi realan. Niko nije hteo da te proziva. Pricamo o prednostima i manama automobila i argumentujemo to. Ja sam uvek bio realan sto se toga tice.

 

I nemoj da prozivas nekoga kome ni ime ne znas a kamo li nesto vise o njemu, to je tako bedno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam pre par godina razgovarao sa likom koji je vozio Cirokija benzinca, mislim da je bila neka kubikaza bas opaka, mozda cak i 4.2 i pricao mi je lik kako je ugradjivao plin, otvorio se 1000 eur i nikako mu nije radio. I vozio u servis sto puta i uvek mu pravio probleme i onda je neki maistor rekao da kod tako velikih kubikaza plin jednostavno nne moze da radi. E sad da li je ovo tacno ja ne znam, ali proveri za svaki slulcaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da se uradi sekventni plin za cherokee-ja i onda radi kao na benzin, medjutim ugradnja istog je preko 1000 evrica i mislim da ga burazer nece stavljati. Vec je nasao tu nekog komsiju iz zarkova da mu uradi za 600e. Na sta ce to da lici, videcemo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pazi se dobro tih majstora Pera, Zika, Mika, moj drug je tako dobio plin u Golfu III i onda mu je jednom u sred voznje eksplodirava usisna grana, kao da je neko bombu bacio u auto. A on nije jedini kome se to desilo. Ti majstori kao prvo ugrade nekvalitetan uredjaj i neadekvatan uredjaj, imaju neke simulatore da premosti racunar, da zajebe lamda sonde i onda kad se sve to pojebe imas eksploziju za rezultat. Nekad je jeftinije odmah dati 1000 eur jer ovako mozda ces dati 600eur pa posle opet 1000. PRoveri dobro sve opcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, pazi se dobro tih majstora Pera, Zika, Mika, moj drug je tako dobio plin u Golfu III i onda mu je jednom u sred voznje eksplodirava usisna grana, kao da je neko bombu bacio u auto. A on nije jedini kome se to desilo. Ti majstori kao prvo ugrade nekvalitetan uredjaj i neadekvatan uredjaj, imaju neke simulatore da premosti racunar, da zajebe lamda sonde i onda kad se sve to pojebe imas eksploziju za rezultat. Nekad je jeftinije odmah dati 1000 eur jer ovako mozda ces dati 600eur pa posle opet 1000. PRoveri dobro sve opcije

 

 

Nemam pare za jeftine stvari. Slazem se potpuno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vozio u servis sto puta i uvek mu pravio probleme i onda je neki maistor rekao da kod tako velikih kubikaza plin jednostavno nne moze da radi. E sad da li je ovo tacno ja ne znam, ali proveri za svaki slulcaj

 

 

Naravno da nije tacno, za sve postoji odgovarajuca oprema. To uopste nije jak motor u smislu da mu treba nekakvo ekstra nalivanje gorivom (plinom), do skoro je problema moglo da bude samo na vanredno jakim turbo motorima, a mislim da je cak i to sad reseno. Uglavnom svi proizvodjaci plinske opreme imaju odgovor na serijske motore, a poneki i za motore gde je snaga prioritet, i gde snage ima i van fabrickih normi. Fakticki, ima par motora na kojima ne moze plin da radi kako treba, ford zetec, GDI i eventualno jos neki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na BRC sajtu sve lepo pishe. Za taj cherokee jedino odrovara sekvencijalni, bolje da ne ugradjuje neki drugi. Uostalom, sa sekvencijalnim ce manje da mu trosi nego sa obicnim. Ovi iz BRC-a su imali na sajmu BMW sedmicu, radila je kao sat, tako da moze plinski uredjaj da radi iako je velika kubikaza, samo je malo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...