Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

a simpaticna je kobra.. cini mi se da sam vidjela isto (ili slicno, ko zna..) u ovdasnjem muzeju automobila..

fali joj samo alen delon.. :D

 

Falim joj JA a ne Alan Delon.... Inace kada smo vec kod toga gde si videla Alana da vozi Kobru?

 

pazi, ja mislim da je ovaj sloterer dobro rekao da jesu passat i chetvorka ista klasa, kada uzmes duzinu karoserije za kriterijum, onda ispadne da je passat po dimenzijama blizi shestici nego chetvorci, al' kada bi to biO jedini kriterijum, onda bi stari vartburg karavan biO klasa shestice posto je tu negde po duzini, medjutim, kada se gleda, recimo, pored opreme, po ponudi motora, snaga i zapremina je komparativna koD chetvorke i passata, koD shestice neces naci motor od stotinak konja, a hoces koD i chetvorke i passata....gledah josh malo negde, i valjda koD dizela od Dve hiljade nadjoh da je chetvorka skuplja za preko Dve hiljade, al' opet, to nije skroz pouzdano, posto ne znam koju opremu imaju osnovne verzije jednog i drugog, shto je naravno bitno....

 

alfa romeo i italijani uopste imaju neku sportsku tradiciju, al' alfa romeo jednostavno sa komparativnim limuzinama, posebno poslednjih ne znam koliko godina, nije ni blizu passata, i to je ozbiljna neinformisanost, passat je itekako dokazan, shto me cudi da ne znA bukvalno svako, na vikipediji su chak izlistane nagrade koje je dobijao prethodnih godina tipa limuzina, polovni auto i tako dalje, neka cita koga zanima....

dalje passat sa kraja devedesetih nema aluminijumska ramena.....

 

Da ali je Passat po samom VW limuzina vise srednje klase, kao sto je i Mondeo na primer. Ja ne bih poredio Mondea i A4 jer i sam mozes da pretpostavis da sam ja Ford Fan i da je po meni A4 krs u odnosu na Mondy-ija... Iako Passat ima i slabije motore deli i jace motore sa A6, imas passata V6 koliko se ja secam... On poseduje mnogo veliku gamu motora sto je prednost za njega a minus za A6. Inace jedna od glavnih karakteristika klasa automobila je upravo taj wheel base...

 

Da ali VW sa druge strane skoro i da nema sportsku tradiciju... A ne znam gde se stice renome proizvodjaca automobila ako ne na trkama? To sto on ima toliko nagrada za najbolji auto godine nista ne dokazuje, dokaz lezi u tome koliko ljudi vole to vozilo, to je jedini pravi pokazatelj... Ako je sve tacno to sto svi govorite da je on toliko dobar sto onda nema vise poklonika ovog modela? Sto je onda VW tek 5 najveci proizvodjac automobila na svetu?

 

ма прича је била око тога да свако ко узима ''пвнд'' луксузни ауто није мега куроња већ је куроња вонаби и да је то бедно у начелу, без обзира у каквим је рукама возило било раније, колико је прешло и колико су биле ригорозне контроле кроз које је прошло.

због тога сам направио паралелу са уградњом плина по моћним или скупоценим аутомобилима. ако купујеш ауто од 5000цц, претпоставља се да ћеш имати новца да исти и напојиш, лебац му...

 

Da to me podseti na jedno vreme restrikcije goriva kada je stao lik i kupio 4 litra benzina za Jaguar, a ciga koji prodaje benzin mu rece: Izvini a u koji rezervoar da ti sipam gorivo?

 

Plin i Kobra BLJAK!!!!

 

Makar tri minuta uzivanja na super+....

 

Jaoj upadoh malopre u kanal u zabranu. Jebene letnje gume. Nisam mogao da ga zaletim dovoljno i na krvini na uzbrdici stade. Ja nazad, samo kad je poceo da nosi. Ode... jedva me traktor sa lancima izvuche. Srecom nije nigde zakacio, malo je falilo.

 

Sta si vozio? Omegu?

 

ja montiram vecheras polu-slikove,pa idem kod super vera na parking da se zezam malo.... XD

 

Srecno brate!!! Nadam se da ces se ludooooo provesti!!!!

 

Jel' ima neko iskustva sa Francuzima, preciznije Laguna ili Megan? Bas me zanima kakvi su to automobili, deluju ok, jeftini su, samo me zanima kako su se ovde pokazala u praksi, da li se kvari, jel skupo odrzavanje... :pivopije:

 

Za odrzavanje su u principu kada stane lupaj sebi samare!!! Ali su pouzdani i ne kvare se lako ali su im delovi posebna prica... Ja sam vise fan Megana ali ni Laguna nije za bacanje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pobogu, ko da si od bukve pravljen.. nisam vidjela alen delona da bas vozi kobru specificno ali ako si ista ispratio od njegovih filmova i tog vremena (zan pol belmondo vs. alen delon) - to bi trebalo da ti je prva asocijacija.

 

VW moze biti i deseti proizvodjac automobila na svijetu, ali svakako ima svoje poklonike. na kraju krajeva, sve dok koreanci i japanci budu pravili plasticna auta koja glanc nova s taksom mozes uzeti za 7-10 hiljada dolara, i gdje ulje mozes da im mijenjas u `jiffy lube` za 15 dolara, onda ja radije ne bi ni audija, ni VW, a kamoli sto bolje stavljala u te statistike i liste - NAJPRODAVANIJIH.

 

sto se tice VW konkretno na ovom prostoru je dozivio opasnu prodaju, pa dileri poput Niella cvjetaju i sire se svjetlosnom brzinom.. (3 dealershipa za 18 mjeseci) do prije 2 godine su imali jedva 5 komada golfova ili jetta.. a sinoc vidim nakacili phaetona..

na ulicama je sasvim normalno vidjeti tuarega, pasata.. ne vise kao prije, vozis se u VW, predjes sto milja i sretnes jos jedva dva komada..

 

e sad, da li je to tek finansijski plan da zbudze sto vise modela, pa sto se proda - proda, licno ne znam..

ono sto je sigurno, a to je da je dolar dosta slabiji od eura, pa ti sad vidi koliko se svabama isplati ovdje ista prodavati..

a pored svega, Kalifornija je podigla standarde za `smog-check` pa vise od pola modela VW (cak neki audi, BMW koliko se sjecam) - uopste nisu mogli da se uvoze u CA, posljednjih 3-4 godine..

sve je to naravno uticalo debelo na prodaju. izgubljeni su milioni dolara, a plus je dolar pao na trzistu.. a s druge strane, VW i uopste njemacki automobili imaju odredjene standarde kojih se drze (iz svojih interesa) i ocigledno im jos nije u interesu da prave plastikanere a la KIA cisto eto da bi se takmicili u prodaji.

 

 

to sto ti licno ne volis VW ili audija, pa mislis da je ford ne znam ti kakva firma kvaliteta - to je sasvim druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dizajnu novih VW modela vidi se da gadjaju na Americko trziste. A inace Evropski Ford je odlican, ali Americki je krsh, znaju svi koji su ovde pazarili americkog Fokusa ili Mondea, ne zovu njega dzaba u USA "Fix Or Repair Daily" :D

 

A sto se tice kvaliteta KIA i VW modela evo samo jedan podatak: KIA daje u USA garanciju 7 godina na neke modele, VW daje 4 godine, ali kada dodjete u salon i uzmete da procitate garanciju situacija je drugacija - garancija KIA-e je kao knjizica, odnosno toliko je obimna jer je u njoj navedeno na sta se sve garancije ne odnosi, dok je garancija za VW modele sadrzana na jednoj i pol strani krupno kucanim tekstom. Znace precizno, jasno i nedvoosmisleno i tacno znas sta dobijes, a to ljudi cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako smo i mi na pocetku kenjali Japancima, seti se Mazda 121 ili Suzukija marutija...to su za japance sasvim koomotna, pristajona gradska vozila, ali za nas su uzas, cak je i Mazda 323f u Japanu smatrana za srednju klasu, komforan auto, a ja sam se brate jedva u nju uvlacio i psovao japancima i oca i majku :D Tako su Evropska kola sad Amerikancima, ali ipak trend je da postaju sve veca. Evo ga dokaz: Pre 15-ak godina retko koji auto je u Evropi ima felne 14 inca, a sad i mali gradski autivi imaju 15 inca, znaci ipak su sve veca i veca vozila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikanci imaju cudan pogled na vozila.Ono sto oni nazivaju SUV-om to je kod nas u kategoriji kamiona.

 

 

ne znam kako zvanicno zovu, ali ovdje sve sto ima `bed` - naziva se truckom/kamionom.. SUV mi obicno kazemo `dzip`, oni SUV.

inace, konkretno dodge ima stvarno strava modele, jako su komotna i pojaka auta.. mi smo se s jednim zamalo prevrnuli u LA, cijenim da je nosio minimum pola tone stvaruljina kojekakvih..

u principu moze dosta da povuce, ali moze i jako puno da potrosi.. nedavno smo uzeli jednog na samo 3 dana.. za ta tri dana 120 dolara je otislo na gorivo..

 

ruku na srce, amerima jedino to treba priznati od auta.. nissan nije los (udoban je do bola), ali ne moze prismrditi dodgeu..

jedina mana ovakvih automobila nije u tome sto mnogo trose (veliko auto, jebi ga mora da trosi) nego sto je jako prodavan - (prakticno svako 2-3 vozilo na cesti dodje kamion) u svrhe zajebavanja.

najcesce vidis razmazene klince koji su tako skupo vozilo podigli od tockova (kako bi jos vise trosio), nasarali ga, navukli mu `rims` i izigravaju neke face. i onda pricaju o globalnom zagrijavanju planete..

ruku na srce, jos nisam vidjela gradjevince koji glanc novog dodgea voze na radiliste :D obicno su to stari modeli, i to oni siroki `duli`.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikanci imaju najblaže rečeno čudan pogled na automobile...

malo konjskih snaga za onoliku kubikažu motora uz enormnu potrošnju goriva...

a o kriterijumima izduvnih gasova da ne govorimo.

 

Jeb'o ih ''napadan dizajn'' i povrh svega Dodge...mog dede IMT je bolji od ovog novog Nitra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikanci imaju najblaže rečeno čudan pogled na automobile...

malo konjskih snaga za onoliku kubikažu motora uz enormnu potrošnju goriva...

a o kriterijumima izduvnih gasova da ne govorimo.

 

Jeb'o ih ''napadan dizajn'' i povrh svega Dodge...mog dede IMT je bolji od ovog novog Nitra.

 

Да, али зато је мотор рестерећен, и може више да пређе. Што се тиче потрошње, њима је (још увек) свеједно. Ако им затреба нафте - правац Ирак, Авганитстан и сл. А дизајн се ни мени не свиђа

Share this post


Link to post
Share on other sites

pobogu, ko da si od bukve pravljen.. nisam vidjela alen delona da bas vozi kobru specificno ali ako si ista ispratio od njegovih filmova i tog vremena (zan pol belmondo vs. alen delon) - to bi trebalo da ti je prva asocijacija.

 

VW moze biti i deseti proizvodjac automobila na svijetu, ali svakako ima svoje poklonike. na kraju krajeva, sve dok koreanci i japanci budu pravili plasticna auta koja glanc nova s taksom mozes uzeti za 7-10 hiljada dolara, i gdje ulje mozes da im mijenjas u `jiffy lube` za 15 dolara, onda ja radije ne bi ni audija, ni VW, a kamoli sto bolje stavljala u te statistike i liste - NAJPRODAVANIJIH.

 

sto se tice VW konkretno na ovom prostoru je dozivio opasnu prodaju, pa dileri poput Niella cvjetaju i sire se svjetlosnom brzinom.. (3 dealershipa za 18 mjeseci) do prije 2 godine su imali jedva 5 komada golfova ili jetta.. a sinoc vidim nakacili phaetona..

na ulicama je sasvim normalno vidjeti tuarega, pasata.. ne vise kao prije, vozis se u VW, predjes sto milja i sretnes jos jedva dva komada..

 

e sad, da li je to tek finansijski plan da zbudze sto vise modela, pa sto se proda - proda, licno ne znam..

ono sto je sigurno, a to je da je dolar dosta slabiji od eura, pa ti sad vidi koliko se svabama isplati ovdje ista prodavati..

a pored svega, Kalifornija je podigla standarde za `smog-check` pa vise od pola modela VW (cak neki audi, BMW koliko se sjecam) - uopste nisu mogli da se uvoze u CA, posljednjih 3-4 godine..

sve je to naravno uticalo debelo na prodaju. izgubljeni su milioni dolara, a plus je dolar pao na trzistu.. a s druge strane, VW i uopste njemacki automobili imaju odredjene standarde kojih se drze (iz svojih interesa) i ocigledno im jos nije u interesu da prave plastikanere a la KIA cisto eto da bi se takmicili u prodaji.

 

 

to sto ti licno ne volis VW ili audija, pa mislis da je ford ne znam ti kakva firma kvaliteta - to je sasvim druga prica.

 

Pa da kranemo sa odgovorima....

 

Prvo, nisam mislio da se nastavljam po to, pitanju ali me je jedino interesovalo da li sam slucajno propustio neki film sa Delonom i Kobrom... Ako si ciljala na to da je to stari auto, onda sto su ga stavili u Bad Boys? Taj auto i sada vredi mnogo i relativno je redak originalan primerak... Ne mislim na kit car-ove... Njih ima mnogo.

 

Drugo, NE mesaj Japance, sjedne strane, i Koreance i Kineze... Koliko ja znam jedino propisano ulje za Hondu je sinteticko a ako to ulje ima u Jiffy Lube-u za 15 dolara onda je to vrh ponude jer to kod nas kosta negde oko 20 Eura po litru... Na japance kada kazem mislim na Hondu, Nissana, Mitsubishija, Suzukija, Mazdu, Subaru, Toyotu... To su fabrike. Kia, Daewoo, Ssang Yong i ostali krsevi su ili koreanski ili kineski. Ali da odgovorim i na drugi deo pasusa... Zao mi je ali VW i Audi se bas svojski trude da do toga dodju na tu razinu NAJPRODAVANIJIH... Jer kako drugacije objasniti pravljene modela u svim kategorijama...

 

Trece, eksploziju prodaje VW jedoziveo onog trenutka kada ih je kupio Porsche. Porsche je cenjen na americkom trzistu jer je bio sinonim za trule americke kapitaliste... Kada je VW presao pod kapu Porschea tada je porasla prodaja... Samo se pitam sta ce biti onda kada ih Porsche proda?

 

Cetvrto, VW gleda kako da otvori pogone u Meksiku ili cak u samoj Americi kako bi smanjio troskove i povecao prodaju i to je ono sto oni zele... Mislim licno da mogu da otvore pogon za Tuarega u Meksiku ionako se najvise taj model prodaje po Americi... BMW je svojevremeno otvorio pogon za sklapanje X5 u kini jer im je u Kini i Japanu krenula prodaja ko luda... Nemci se drze standarda i to je jedna od njihovih prednosti ali poredjenje sa Kijom uopste ne stoji, to je ko poredjenje Fice i Mercedesa po udobnosti i prostranosti u unutrasnjosti...

 

I ja ne volim toliko americkog Forda koliko volim nemackog Forda. Ali s obzirom da su oni svi pod jednom kapom onda ih volim sve... A da i dalje mislim da je NEMACKI FORD pojam kvaliteta za VW ili AUDI... Ali to je samo moje misljenje...

 

Po dizajnu novih VW modela vidi se da gadjaju na Americko trziste. A inace Evropski Ford je odlican, ali Americki je krsh, znaju svi koji su ovde pazarili americkog Fokusa ili Mondea, ne zovu njega dzaba u USA "Fix Or Repair Daily" :D

 

Svidja mi se ovo za Fix Or Repair Daily... Vrh fora...

 

Amerikanci imaju najblaže rečeno čudan pogled na automobile...

malo konjskih snaga za onoliku kubikažu motora uz enormnu potrošnju goriva...

a o kriterijumima izduvnih gasova da ne govorimo.

 

Jeb'o ih ''napadan dizajn'' i povrh svega Dodge...mog dede IMT je bolji od ovog novog Nitra.

 

Da mnogo kubika malo snage i motor koji nabija mnogo hiljada kilometara jer ima dug hod klipa i manje trenje od svih evropskih modela... Koliko matorih Chryslera, Cadillaca ili Chevroleta imas? Oni imaju jednu logiku svi potrosni delovi su kvarljivi ali sam motor je neunistiv...

 

Nisam bas siguran da IMT tvog dede izgleda lepse od Nitra, iako se generlno slazem da je model u najmanju ruku ruzan... Ali moram se sloziti nekima iznad da je 300C mnogo lep auto...

 

Tiger-2.jpg

 

Ruski Hammer jel da?

 

Да, али зато је мотор рестерећен, и може више да пређе. Што се тиче потрошње, њима је (још увек) свеједно. Ако им затреба нафте - правац Ирак, Авганитстан и сл. А дизајн се ни мени не свиђа

 

Kao sto rekoh i ja mnogo kilometara i to je to... Da ali sta su onda trazili kod nas mi nemamo nafte, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, али зато је мотор рестерећен, и може више да пређе. Што се тиче потрошње, њима је (још увек) свеједно. Ако им затреба нафте - правац Ирак, Авганитстан и сл. А дизајн се ни мени не свиђа

 

 

Pa pojedincu nije svejedno jer je cena goriva skocila.

 

Meni se mnogo svidja samo cadillac sts ali onaj prosli model. U njemu sam se i vozio. Motor 4.6, oko 330KS. Brate kako to ide... zavrsna obrada jebe i imao je bukvalno sve od opreme. Od govornih komandi, upozorenja na 15 jezika i nenormalno dobrog ozvucenja, do navigacije i GPS-a.

 

http://big3autosales.com/db4/00311/big3aut...pictures399.jpg

 

Ovaj u kome sam se vozio je crn i izgleda mnogo lepse od ovog na fotki. Ne mogu da nadjem takvog.

 

Covek ga je prodavao za 14000e, to je bilo pre 3-4 god, pre nego sto je cale kupio volvo. Ja sam ga nasao u oglasu i secam se da je cale rekao: nemoj tamo mnogo da mi se odusevljavas, da bih mu spustio cenu :). Sve vreme smejao dok sam se vozio, nikako nisam mogao da se suzdrzim. To je jedan predivan osecaj. Na kraju ga nije uzeo zbog nedostupnosti delova, servisa... i upadljivosti, jer je taj primerak stvarno izgledao jedinstveno. Jedva sam prezalio taj cadillac. Kako se samo cuje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice potrosnje goriva.. najnovija istrazivanja, radjena trenutno za praznike kazu da se putovanja nece smanjivati zbog nenormalnih cijena.. nisu ni do sada, sto se kaze ni za pola milje..

jos uvijek su k`o nacija isuvise stabilni, jak standar, boli ih dupe.

gledam po sebi, smatram se sirotinjom u odnosu na vecinu, a ne pada mi na pamet da skratim voznju zato sto je gorivo poskupilo.. idem gdje moram da idem i gdje zelim da idem..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mnogo kubika malo snage i motor koji nabija mnogo hiljada kilometara jer ima dug hod klipa i manje trenje od svih evropskih modela... Koliko matorih Chryslera, Cadillaca ili Chevroleta imas? Oni imaju jednu logiku svi potrosni delovi su kvarljivi ali sam motor je neunistiv...

 

Za duži hod klipa jesi u pravu...ali,

zar je važno što motor Cadillac-a može'' izgurati'' 500.000 a Mercedesov 430.000 km ?!?

 

:no:

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

GAZ Tiger 2.

 

A sta kazes na ovo

41aea09887642e7953db0b7c82adc32d.jpg

 

Ili ovo

VEPR_KLICHKO1.jpg

 

Vrh, ali vise bih voleo da se Rusi ne ugledaju na promasene Americke modele, nek svako krene svojim putem tako cemo imati raznovrsnost modela...

 

Za duži hod klipa jesi u pravu...ali,

zar je važno što motor Cadillac-a može'' izgurati'' 500.000 a Mercedesov 430.000 km ?!?

 

:no:

 

Meni licno ne, ali ima nekih ljudi kojima je to jako bitno... Samo Cadillac moze da izgura i do 700.000 km provereno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 najskupljih automobila u 2007. godini

 

$9.300,000- 1962 Ferrari 330 TRI/LM

$5.700,000 - 1953 Ferrari 340/375 MM

$5.500,000 - 1966 Shelby Cobra

$4,950,000 - 1959 Ferrari 250 GT

$4,510,000 - 1931 Bentley 4_-Liter

$4,455,000 - 1959 Ferrari 250 GT

$4,400,000 - 1935 Duesenberg SJ

$3,740,000 - 1933 Delage D8S

$3,564,000 - 1970 Ferrari 512S

$3,520,000 - 1884 DeDion, Bouton et Trepardoux

$3,267,000 - 1966 Ferrari 206 SP Dino

$3,118,500 - 1953 Ferrari 340 MM

$2,970,000 - 1912 Rolls-Royce Silver Ghost Double Pullman

$2,821,500 - 1960 Ferrari 250 GT SWB Competizione

$2,819,000 - 1932 Alfa Romeo 8C 2300 Corto

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za duži hod klipa jesi u pravu...ali,

zar je važno što motor Cadillac-a može'' izgurati'' 500.000 a Mercedesov 430.000 km ?!?

 

:no:

 

 

Ameri prelaze par miliona kilometara. To je prava sitnica i stvarno je mercedes tu konkurentan.

 

Zapadna evropa pravi automobila za upotrebu od 3 do 5 godina, a to sto se kod nas isti voze po 30 god, nema veze s mozgom. Fabrika ti garantuje 3-5 god, a ti ga mozes voziti i posle, ali uz stalne intervencije mehanicara. Zapadnjaci voze automobile 3 godine, onda ih vrate i uz "sitnu" doplatu uzimaju novi model. A te matore krsine, znase gde zavrse..

 

Zadovoljan kupac, zadovoljan prodavac :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo teksta koji sam nasao na netu o kombatu:

 

Kombat T-98 je novi projekat ruske kompanije “Kombat armouring grup”, čiji su pogoni smješteni u vojnoj fabrici u Sankt Peterburgu.

Kombat T-98 je oklopno vozilo u XXL formatu. Bilo u verziji sa tvrdim sklopivim krovom teškim 3.750 kilograma i 5,15 m dugim, ili kao karavan težine 4.150 kg i dužine 5,35 metara, ovaj hamerov konkurent ima kategoriju zaštite B6 i motor od više od 300 KS.

Blindirani terenci ne dolaze samo iz Amerike, što dokazuje upravo kombat T-98. I u visinu i u dužinu ruski drumski tenk mjeri više od dva metra. Pod blindiranom karoserijom se nalazi ili Vortek V8 motor sa 345 KS i 616 Nm momenta ili V8 turbodizel snažan više od 300 konja i sa 712 Nm obrtnog momenta. Snaga se na sva četiri točka prenosi putem petostepenog automatskog mjenjača. Tako ovaj sportski kamion dostiže najveću brzinu 180 km/h. Široka kućišta točkova su popunjena 17-inčnim ili 20-inčnim aluminijumskim felgama sa gumama dimenzija 315/70 ili 325/60.

U rezervoar staje čak 140 litara goriva, što nije čudo ako se uzme u obzir da iz njega treba napajati motor od čak 8,1 litar zapremine. Ruski proizvođač nije objavio podatke o potrošnji. Ono što je poznato je to da će za T-98 zainteresovani entuzijasti morati da izbroje između 138.000 i 238.000 dolara, zavisno od stepena zaštite. Gigant iz Sankt Peterburga nudi klase otpornosti od B2 do najveće B7. Između ostalih karakteristika, izdvaja se metod izrade monocoque šasije sa dva sloja čelika između kojih je ubačen sloj keramike. Staklo debelo čak 50 mm štiti putnike od napada vatrenim oružjem do bombaških ataka, a kombat ima zaštitu i od nagaznih mina.

Pored sve ove zaštite, putnici na raspolaganju imaju i dva vazdušna jastuka, a od opreme tu su i tempomat (regulator brzine) satelitski radio, CD sa šaržerom za šest diskova, DVD i TV. Prirodna koža i dodaci od drveta kompletiraju luksuzan izgled enterijera.

 

Ruski industrijski magnat Oleg Deripaska želi da sa više od 10% uđe u najveću svjetsku automobilsku kompaniju Dženeral motors, prenosi njemački mjesečnik "Managermagazin".

Kako navodi ovaj list, ovaj milijarder već ima par procenata u kompaniji. Tridesetosmogodišnji Deripaska igra centralnu ulogu u ruskoj industrijskoj politici, a samo prije nekoliko dana spajanjem njegove aluminijumske kompanije Rusal sa konkurentskom SUAL stvorena je najveća aluminijumska kompanija na svijetu.

Kako navodi časopis, Deripaska po nalogu Kremlja pokušava da rusku auto-industriju učini mnogo konkurentnijom na međunarodnom planu. Njegov angažman u GM-u je očigledan pokušaj da uspostavi saradnju sa tim proizvođačem. Tu se najviše misli na marku AvtoGaz (Volga). Uz pomoć GM-a želi se prodor na azijsko tržište.

Najveći akcionar u GM-u je američki milijarder Kirk Kerkorijan sa oko 9,9 posto vlasništva. Nakon što je podržao razgovore o kreiranju alijanse GM-a sa Renoom i Nisanom, koji su na kraju propali zbog otpora direktora američkog koncerna , Kerkorijan je obustavio planove o povećanju svog udjela i želi da preispita dosadašnji ulog. GM je u velikoj krizi i prolazi bolnu reorganizaciju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 najskupljih automobila u 2007. godini

 

$9.300,000- 1962 Ferrari 330 TRI/LM

$5.700,000 - 1953 Ferrari 340/375 MM

$5.500,000 - 1966 Shelby Cobra

$4,950,000 - 1959 Ferrari 250 GT

$4,510,000 - 1931 Bentley 4_-Liter

$4,455,000 - 1959 Ferrari 250 GT

$4,400,000 - 1935 Duesenberg SJ

$3,740,000 - 1933 Delage D8S

$3,564,000 - 1970 Ferrari 512S

$3,520,000 - 1884 DeDion, Bouton et Trepardoux

$3,267,000 - 1966 Ferrari 206 SP Dino

$3,118,500 - 1953 Ferrari 340 MM

$2,970,000 - 1912 Rolls-Royce Silver Ghost Double Pullman

$2,821,500 - 1960 Ferrari 250 GT SWB Competizione

$2,819,000 - 1932 Alfa Romeo 8C 2300 Corto

 

Dosta Ferrarija na spisku ali i jedan Ford i to ne bilo kakav Ford nego Shelby Cobra... Eh pusti snovi NESTANITE... Stvarno sve sami muzejski primerci...

 

Ameri prelaze par miliona kilometara. To je prava sitnica i stvarno je mercedes tu konkurentan.

 

Zapadna evropa pravi automobila za upotrebu od 3 do 5 godina, a to sto se kod nas isti voze po 30 god, nema veze s mozgom. Fabrika ti garantuje 3-5 god, a ti ga mozes voziti i posle, ali uz stalne intervencije mehanicara. Zapadnjaci voze automobile 3 godine, onda ih vrate i uz "sitnu" doplatu uzimaju novi model. A te matore krsine, znase gde zavrse..

 

Zadovoljan kupac, zadovoljan prodavac :)

 

Da ali te krseve mi jos uvek voyimo zar ne? Gledao sam pre neki dan emisiju na Motors TV o Triumph-u i stvarno moram priznati da imaju zanimljiv razvoj modela... Sam vrh do vrha...

 

Inace zadovoljan kupac je najbolja deviza, zar ne? Mislim ako kupac zajebe prodavca za nekih 200 evra onda je srecan, a prodavac je sa druge strane srecan jer je zavalio auto nekome ko ce u taj auto uloziti 1000 evra da ga regularno vozio i svi su srecni....

 

Evo teksta koji sam nasao na netu o kombatu:

 

Kombat T-98 je novi projekat ruske kompanije “Kombat armouring grup”, čiji su pogoni smješteni u vojnoj fabrici u Sankt Peterburgu.

Kombat T-98 je oklopno vozilo u XXL formatu. Bilo u verziji sa tvrdim sklopivim krovom teškim 3.750 kilograma i 5,15 m dugim, ili kao karavan težine 4.150 kg i dužine 5,35 metara, ovaj hamerov konkurent ima kategoriju zaštite B6 i motor od više od 300 KS.

Blindirani terenci ne dolaze samo iz Amerike, što dokazuje upravo kombat T-98. I u visinu i u dužinu ruski drumski tenk mjeri više od dva metra. Pod blindiranom karoserijom se nalazi ili Vortek V8 motor sa 345 KS i 616 Nm momenta ili V8 turbodizel snažan više od 300 konja i sa 712 Nm obrtnog momenta. Snaga se na sva četiri točka prenosi putem petostepenog automatskog mjenjača. Tako ovaj sportski kamion dostiže najveću brzinu 180 km/h. Široka kućišta točkova su popunjena 17-inčnim ili 20-inčnim aluminijumskim felgama sa gumama dimenzija 315/70 ili 325/60.

U rezervoar staje čak 140 litara goriva, što nije čudo ako se uzme u obzir da iz njega treba napajati motor od čak 8,1 litar zapremine. Ruski proizvođač nije objavio podatke o potrošnji. Ono što je poznato je to da će za T-98 zainteresovani entuzijasti morati da izbroje između 138.000 i 238.000 dolara, zavisno od stepena zaštite. Gigant iz Sankt Peterburga nudi klase otpornosti od B2 do najveće B7. Između ostalih karakteristika, izdvaja se metod izrade monocoque šasije sa dva sloja čelika između kojih je ubačen sloj keramike. Staklo debelo čak 50 mm štiti putnike od napada vatrenim oružjem do bombaških ataka, a kombat ima zaštitu i od nagaznih mina.

Pored sve ove zaštite, putnici na raspolaganju imaju i dva vazdušna jastuka, a od opreme tu su i tempomat (regulator brzine) satelitski radio, CD sa šaržerom za šest diskova, DVD i TV. Prirodna koža i dodaci od drveta kompletiraju luksuzan izgled enterijera.

 

Ruski industrijski magnat Oleg Deripaska želi da sa više od 10% uđe u najveću svjetsku automobilsku kompaniju Dženeral motors, prenosi njemački mjesečnik "Managermagazin".

Kako navodi ovaj list, ovaj milijarder već ima par procenata u kompaniji. Tridesetosmogodišnji Deripaska igra centralnu ulogu u ruskoj industrijskoj politici, a samo prije nekoliko dana spajanjem njegove aluminijumske kompanije Rusal sa konkurentskom SUAL stvorena je najveća aluminijumska kompanija na svijetu.

Kako navodi časopis, Deripaska po nalogu Kremlja pokušava da rusku auto-industriju učini mnogo konkurentnijom na međunarodnom planu. Njegov angažman u GM-u je očigledan pokušaj da uspostavi saradnju sa tim proizvođačem. Tu se najviše misli na marku AvtoGaz (Volga). Uz pomoć GM-a želi se prodor na azijsko tržište.

Najveći akcionar u GM-u je američki milijarder Kirk Kerkorijan sa oko 9,9 posto vlasništva. Nakon što je podržao razgovore o kreiranju alijanse GM-a sa Renoom i Nisanom, koji su na kraju propali zbog otpora direktora američkog koncerna , Kerkorijan je obustavio planove o povećanju svog udjela i želi da preispita dosadašnji ulog. GM je u velikoj krizi i prolazi bolnu reorganizaciju.

 

Ala si istorije iskopao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...