Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Znam da cu malo da skrenem sa teme, ali ovo me stvarno potreslo! Upravo sam se vratio sa Karaburme, a kod Doma Narodne Skupstine /Glavne Poste, zatekao sam:

 

260120082114.jpg

 

260120082115.jpg

 

260120082116.jpg

 

260120082117.jpg

 

 

Covece ne mozes da vozis posle ovoga.. Ono.. Sta reci?! Koje su tu brzine bile u pitanju, kada je izvaljen noseci stub. Nadam se da nije niko nastradao..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petak je veče, sedam u ''meče''... i to u alkoholisanom stanju.

 

Dijabole na svakom koraku, osobito noću, prosto da ne u'vatiš volan u ruke...oterao bih ja takve na Goli Otok!

 

Šteta što je pod kalauz, ali proradiće i to čudo jednog dana ( makar zbog ovakvih egzibicionista ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovdje neki dan dva brata, rusi.. trkali se s meksikancima - 5 mrtvih, 5 povrijedjenih, steta na banderama - jos se sabira..

pola ulice idioti slupali, povrijedili neku djecu na ulici.. sto su sebe poubijali u kolima - manje bitno, ali sto ostale tako unistise, bruka..

 

ipak su oni htjeli da osjete taj adrenalin, jebi ga - nema nista ljepse od 200 na sat kroz skolsku zonu, pa kad stanes na gas sine, jurne ti krv u mozak - koji obicno takvi vozaci nemaju..

i ko ne vozi ko manijak - taj nije musko, samo da se zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece kad vidis ovo uzivo, i kola hitne pomoci kako odvlaci povredjene.. Uhh.. Strasno.

sve sam ja to prosao pre 2 subote ono kod brankovog mosta 3 tesko povredjenih bilo u novinama ja bi tu 2 sata gledao kako ih izglavljuju iz kola...strasno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondi, zasto se osecam prozvaniM?!

 

Sve to moze: adrenalin, brza voznja, zaobilazenje,... ALI U GRANICAMA NORMALE!

 

P.S. Sad mi kaze deda, da je sinoc poginuo jedan. A cujem da je povredjen i ministar unutrasnjih poslova..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko postavlja granicu normale? i gdje je ista? ko to moze da procjeni???? sta ako ti procjenis, a NEKO NE?

dijete na ulici?

 

 

nisi sam u saobracaju.. mislim, vidimo gore iz prilozenog.. u centru grada brate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

granica normale je 60km u naseljenom mestu, ako drugačije (manje) nije određeno

80 km na međugradskim, 100 magistralnim, a 120 na auto bahnu

to je zvanično u srbiji, molim lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi o cemu vi pricate?! U Beogradu niko ne vozi ispod 80km/h, ako nije primoran gradskom guzvom. U nocnim satima mislim da niko ne vozi ispod 100km/h i meni je to sasvim ok!! Cak ako vozis sporije, usporavas saobracaj i ljudi ce ti svirati :P :P :P

 

Naravno da ulicom poput Brace Jugovic ne mozes da vozis preko 40km/h, ali bulevarima - opusteno (kolko ti drago :P)!! Na bulevarima nema lezecis, nema osnovnih skola, uglavnom, nema kontakta sa autima iz drugog smera, nema pesaka, koji pretrcavaju,...

 

Sta je problem?! Ne kapiram. Ovu nesrecu gore je izazvao neko ko je vozio nenormalno brzo i nije moga0 da se zaustavi na crveno ili nije ni hteo, misleci da je najveci baja. Mozda je igrao srpski rulet ili je bio pijan, a mozda je djavo dosao po svoje?!?

 

Ono sto ljudi cesto ne postuju je rastojanje!! Ako vozis 100km/h treba bar 30-40 metara da si udaljen od automobila ispred sebe!! Kolona automobila fura 90km/h i odjednom se zaustavi - to mi se jako cesto desava. Par puta sam se spasio prelazenjem u drugu slobodnu traku, a par puta sam zapalio gume i kocnice :) Opet, ako pravis vece rastojanje, svi ti se ubacuju, sto jako nervira.. Ne znam. Treba biti dobro koncentrisan i treba dobro poznavati mogucnosti svog automobila.

 

Cuvaj se drugih! :) Laku noc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi o cemu vi pricate?! U Beogradu niko ne vozi ispod 80km/h, ako nije primoran gradskom guzvom. U nocnim satima mislim da niko ne vozi ispod 100km/h i meni je to sasvim ok!!

 

 

 

jel?

u Beogradu je samo za proslu godinu (SAMO U BEOGRADU) bilo 25 HILJADA SAOBRACAJKI. svaka treca je bila FATALNA.

Srbija je na trecem mjestu U SVIJETU po broju (fatalnih) saobracajki. ispred nas su samo Turska i Poljska.

za posljednjih 15 godina, u Srbiji je stradalo, 19 hiljada ljudi od saobracajki - TO JE JEDAN CIJELI JEBENI GRAD.

procentualno, u Britaniji se desi 10 puta manje sudara nego u Srbiji.

u USA, taj broj je 12 puta manji.

zato sto tamo ne zive budale koje misle da je sasvim okej voziti 100 i vise km na sat.

jer i ako zive, bivaju kaznjeni zatvorom, oduzimanjem vozacke (dozivotno ili na odredjeno), novcanim kaznama (uzasno visokim), a cesto i UNISTAVANJEM (recikliranjem) samog vozila.

jedino kod nas - sto vise saobracajki izazoves, sto brze vozis, i sto si veci kreten - znaci da imas veci kurac.

 

a sto neko nema zdravlje, zivot, to je vec....... SASVIM OK!! jer je okej voziti 100 na sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako Blondie, neko ne moze na drugi nacin da fascinira ribu nego da glumi frajera vozeci kao seljak najgori po gradu, prolazeci na crveno i tako to..... kakav si ti muskarac ako vozis 60 po gradu 120 na auto putu...ccccc.. ;)

 

Nije mi zao tog sto je poginuo (ako je on vozac auta koji je izazvao saobracajku) a da sam na mestu onog drugog koga je udario ovaj prvi, ja bih otisao na njegov grob da se isoram i time mku pokazem sta mislim o tom njegovom frajerisanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

ta žurba je opasan izgovor, ali kao da će neko stići štatijaznam koliko brže ako vozi ko magarac, ljudi rizikuju život za +/-10 minuta vremena.

 

za ove koji doživljavaju auto kao kurac nemam komentar, ustvari imam - majmunčine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quote Ikiroutainen:

ja bih otisao na njegov grob da se isoram i time mku pokazem sta mislim o tom njegovom frajerisanju

 

Do jaja !!!! :pivopije:

 

Quote: Brain Salad Guuuz

za ove koji doživljavaju auto kao kurac nemam komentar, ustvari imam - majmunčine

 

pa verovatno gа doživljavaju kao produžetak istog, jer su inače u fazonu "da mi je duži, gde bi mi bio kraj "

 

 

:..

 

3:

 

Kapiram da nisam neki fan korvete, al ovo mora da se ispoštuje:

 

2009 ZR 1

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smarate alo!!

 

Zivot je apsolutni rizik i neizvesnost. Danas si zdrav, sutra te ubije srce, rak ili bog zna sta.. Mozda te pregazi automobil, a mozda se samo promene magnetni talasi i nestane zivot na zemlji u sekundi.

 

Isto je sa voznjom!! Apsolutni rizik i sreca!! Vrlo mali procenat je znanje.

 

Jednog poznanika iz Bara, koji nikad nije vozio preko 60km/h, udario je automobil iz suprotnog smera. Predpostavlja se da je coveku koji je izazvao teki udes, odkazalo srce.

 

Molim lepo. Da ne kazem da uvek moze da ti pukne guma, odkazu kocnice, letva volana,..

 

 

Kod nas ima mnogo udesa?! Znas li ti PLAVUSO GLUPA da je u 90% tih teskih saobracajki krivo neispravno vozilo?!! To si zaboravila da procitas?! Koliko samo krseva ima na nasim ulicama. Pa ja prvi vozim Golfa starog 21 godinu. Kakvu ja zastitu imam u istom automobilu?! NikakvU!! Spasava me sto se malo razumem u automobile i dobro ga odrzavam. A koliko ljudi pogotovo zena, ima, koje ne znaju nista o istim a vozaju automobile iz praistorije. Ja u Golfa skoro svaki mesec ulazem oko 100evra. Da li to rade drugi?! Ne bih se kladio.

A da ti sad ne pominjem u kakvom su stanju putevi u nasoj zemlji!! U Beogradu na par mesta mozes da izbijes tocak, ako ne znas da se na sred bulevara nalaze rupcage. U svakoj ulici lomis silent blokove, lezajeve i ostalo od jebene kanalizacione sahtove koji nisu u ravni sa asvaltom..

 

Ti tvoji zapadnjaci prodaju nama svoje krseve, da se mi sa njima ubijamo. Jebi ga! Da ne pominjem fabriku zastava. Ne daj boze da imas udes sa njihovim vozilom..

 

Pa bar taj tehnicki koji se radi jednom godisnje, da necemu sluzi. Nego i tu se sve zavrsi po vezi.. Boli tamo nekog baju, kurac. sto ce taj lik sa neispravnim vozilom na putu da ugrozi i dete i trudnicu i staro i mlado...

 

A sad da te zamolim, lepo, da ne kenjas vise!! Kad budes imala malo vise iskustva o stanju na nasem putevima i stanju u zemlji kao prvo, onda se javi.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li ti PLAVUSO GLUPA da je u 90% tih teskih saobracajki krivo neispravno vozilo?!!

neispravno vozilo se ne vozi, nego se ustekaju pare za popravku. a ako bas mora da se vozi, onda se mili 30-40kmh (dok ne stignes do majstora). nema izgovra za voznju neispravnog vozila - cim saznas da nesto nije u redu, zdrav razum ti nalaze da ne vozis takav auto ili da ga vozis brzinom puza. sve ostalo je ponasanje bez mozga i nepotreban rizik.

 

Koliko samo krseva ima na nasim ulicama. Pa ja prvi vozim Golfa starog 21 godinu. Kakvu ja zastitu imam u istom automobilu?!

najbolju na svetu - svoj zdrav razum. ali, sa takvim razmisljanjem koje pokazujes na temi, bojim se da i nisi previse zasticen. ;)

 

NikakvU!! Spasava me sto se malo razumem u automobile i dobro ga odrzavam. A koliko ljudi pogotovo zena, ima, koje ne znaju nista o istim a vozaju automobile iz praistorije.

ne moras da znas nista o kolima da bi bio dobar vozac. na primer, moja keva nema pojma o automobilu, ali vozi vec 40 godina i verovatno vozi bolje od tebe s obizrom da nikad nije placala popravke kola kao posledicu svoje nepromisljene voznje. :) :)

 

A da ti sad ne pominjem u kakvom su stanju putevi u nasoj zemlji!! U Beogradu na par mesta mozes da izbijes tocak, ako ne znas da se na sred bulevara nalaze rupcage. U svakoj ulici lomis silent blokove, lezajeve i ostalo od jebene kanalizacione sahtove koji nisu u ravni sa asvaltom..

avo jedne kratke i zabavne ;) lekcije iz fizike koja ce ti pomoci da ustedis nesto para za delove i popravku, ok?

- sto se brze kreces, to ce udar u prepreku biti jaci jer ce tvoj auto morati da prihvati vise kineticke energije. kineticka energija raste sa KVADRATOM brzine. logicno je da ako vec znas za rupe i dzombe, usporis (smanjis kineticku energiju) i predjes preko njih uz minimalne potrese koji ce ti razdrndavati kola. ;-]

 

Ti tvoji zapadnjaci prodaju nama svoje krseve, da se mi sa njima ubijamo.

koja paranoja, molim te.. pa u nemackoj u novinama imas svakog drugog dana brutalne scene tipa "najnoviji audi ombotan oko bandere" i slicno. tamo nema ogranicenja na autoputu u desnoj traci, pa kad se desi neko sranje, onda ljude sastavljaju pincetom. :udri:

 

jel primecujes da si upravo pronasao izgovore i okrivio SVE I SVASTA za nesrece, osim samog sebe i vozaca. krive su ti: zene, stari automobili, putevi, zapadanjaci, ovo ono.. sve je krivo, samo ti znas da vozis i ti se razumes u kola. takvi obicno najebu (a ja se nadam da ces ti biti statisticka greska i proci bez ogrebotine u zivotu). imam ja dva drugara koji se tako "Razumeju u kola", dobro voze, ovo, ono. obojica su imali "budjenje u urgentnom centru" i pricu koja pocinje: "ja sam krenuo da preticem nekoga, a onda se vise niceg ne secam". :) pukom srecom obojica su prosla bez trajnih posledica, osim se jedan od njih ceka sudjenje za koje moze potencijalno da ode u zatvor.

 

A sad da te zamolim, lepo, da ne kenjas vise!! Kad budes imala malo vise iskustva o stanju na nasem putevima i stanju u zemlji kao prvo, onda se javi.

evo, ja imam dozvolu od 1996, promenio sam 4 automobila i mislim da mogu da kazem da imam vise iskustva od tebe (bez uvrede, ali stariji sam) - i potpisujem SVAKU REC koju je blondie napisala na ovoj temi.

 

--------------

 

nas narod (kao i svaki drugi) se vrlo jednostavno moze dovesti u red sprovodjenjem zakona. da se ja pitam, uvodile bi se dvostruke kazne koje bi se ISTOVREMENO primenjivale:

1) novcana

2) skupljanje negativnih poena. ko skupi 15 komada njemu se DOZIVOTNO oduzima vozacka dozvola. voznja za 0.00001% alkohola bi se kaznjavala sa 15 poena odmah.

 

i obavezno bih stavio kamere svuda po gradu, i uveo stroge kazne za "agresivnu voznju" (pare i poeni). da vidis kako bi se u rekordnom roku smanjio broj ljudi koji se ponasaju kao idioti.

 

inace, mislim da bi muskarcima trebalo dozvoliti da polazu vozacki tek sa navrsenih 25 godina, ali polako, prvo da uvedemo ove gore-navedene zakone. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ imaginos

 

-Prvo moram da te pitam: Kako si?! Je si dobro?! Inace?! Kako su ti kuci?!

 

-Drugo, nigde nisam rekao da ja znam da vozim ili da sam bolji vozac od ovog ili onog.. Samo sam rekao da poznajem malo automobile.

 

-Trece, ovo gore nisam pisao da bih pravdao sebe ili ne znam koga, vec sam naveo razloge zbog kojih je u nasoj zemlji veliki procenat saobracajnih nesreca!!

 

-Cetvrto, u svakoj zemlji udese prave vozaci koji neoprezno (brzo) voze. Ne vidim kakve to ima veze sa ovim gore?!

 

-Peto, nema nikakvih razloga da mi nesto prebacujes, jer nikada nisam ugrozio saobracaj niti napravio saobracajku.

 

-Sesto,ne kapiram zasto se svi zavlacite u guzicu plavusi.

 

-Sedmo, pozdravi kevu, drago mi je ako je dobar vozac.

 

-Osmo, cenim tvoje visegodisnje iskustvo, al prosto ne vidim sta s tim?!

 

-Deveto, podcenjivanje ti je losa osobina. Prosto je ne moguce zaobici ili usporiti na svakoj rupi, za mnoge saznas tek kad ih prejases.. (pomoce ti iskustvo da ukapiras)

 

-Deseto, bolje bi bilo da se zabrani upotreba automobila starijih od 6 godina i da svi imamo plate po par hiljada evra i vozimo mercedese (npr), a ne da se kaznjava "sirotinja" koja pravi prekoracenja do 30km/h. Baje koje jurcaju po ulicama, ne kaci zakon. Takodje mnogo bolje bi bilo da se ulozi u puteve nego u kamere. Jebo te autoput za Novi Sad se pravi 30 godina.

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Sesto,ne kapiram zasto se svi zavlacite u guzicu plavusi.

hahaha, narocito se ja uvlacim blondie. :) :)

 

-Osmo, cenim tvoje visegodisnje iskustvo, al prosto ne vidim sta s tim?!

pa nista, ali kad si se vec pozvao na svoje iskustvo kao autoritet, onda rekoh da "izmerimo" ko je duze za volanom. slazem se da to nista ne znaci (postoje debili koji voze po 20 god), ali cisto da se dogovorimo da na forumu ima ljudi sa duzim vozackim stazom od tebe (kako to vise ne bi bio neki argument u prici)...

 

-Deveto, podcenjivanje ti je losa osobina. Prosto je ne moguce zaobici ili usporiti na svakoj rupi, za mnoge saznas tek kad ih prejases.. (pomoce ti iskustvo da ukapiras)

iskustvo mi je pomoglo da naucim gde su rupe i sahtovi u beogradu (u kome vozim 99.9% vremena). uz malo iskustva i ti ces znati gde je koja rupa. ;) a uz nesto vise iskustva, naucices da predvidis rupe cak i ako ih pre nisi uzjasio tako sto ces voziti dovoljno sporo da bi stigao da ih obidjes. nista posebno...

 

Takodje mnogo bolje bi bilo da se ulozi u puteve nego u kamere.

ja mislim da bi kamere bile korisnije, ne samo za saobracaj.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

granica normale je 60km u naseljenom mestu, ako drugačije (manje) nije određeno

Moze da bude i vise.

 

ispred nas su samo Turska i Poljska.

Umorni turcin izazvao sudar. :)

 

Nemoj tako Blondie, neko ne moze na drugi nacin da fascinira ribu nego da glumi frajera vozeci kao seljak najgori po gradu, prolazeci na crveno i tako to..... kakav si ti muskarac ako vozis 60 po gradu 120 na auto putu...ccccc.. ;)

Zna se kako se zovu takve ribe.

 

Nije mi zao tog sto je poginuo (ako je on vozac auta koji je izazvao saobracajku) a da sam na mestu onog drugog koga je udario ovaj prvi, ja bih otisao na njegov grob da se isoram i time mku pokazem sta mislim o tom njegovom frajerisanju

Hehe, sta ti je Sreeemac. (Namerno sa 3 "e"). :pivopije:

 

Smarate alo!!

 

Zivot je apsolutni rizik i neizvesnost. Danas si zdrav, sutra te ubije srce, rak ili bog zna sta.. Mozda te pregazi automobil, a mozda se samo promene magnetni talasi i nestane zivot na zemlji u sekundi.

 

Isto je sa voznjom!! Apsolutni rizik i sreca!! Vrlo mali procenat je znanje.

 

Jednog poznanika iz Bara, koji nikad nije vozio preko 60km/h, udario je automobil iz suprotnog smera. Predpostavlja se da je coveku koji je izazvao teki udes, odkazalo srce.

 

Molim lepo. Da ne kazem da uvek moze da ti pukne guma, odkazu kocnice, letva volana,..

 

 

Kod nas ima mnogo udesa?! Znas li ti PLAVUSO GLUPA da je u 90% tih teskih saobracajki krivo neispravno vozilo?!! To si zaboravila da procitas?! Koliko samo krseva ima na nasim ulicama. Pa ja prvi vozim Golfa starog 21 godinu. Kakvu ja zastitu imam u istom automobilu?! NikakvU!! Spasava me sto se malo razumem u automobile i dobro ga odrzavam. A koliko ljudi pogotovo zena, ima, koje ne znaju nista o istim a vozaju automobile iz praistorije. Ja u Golfa skoro svaki mesec ulazem oko 100evra. Da li to rade drugi?! Ne bih se kladio.

A da ti sad ne pominjem u kakvom su stanju putevi u nasoj zemlji!! U Beogradu na par mesta mozes da izbijes tocak, ako ne znas da se na sred bulevara nalaze rupcage. U svakoj ulici lomis silent blokove, lezajeve i ostalo od jebene kanalizacione sahtove koji nisu u ravni sa asvaltom..

 

Ti tvoji zapadnjaci prodaju nama svoje krseve, da se mi sa njima ubijamo. Jebi ga! Da ne pominjem fabriku zastava. Ne daj boze da imas udes sa njihovim vozilom..

 

Pa bar taj tehnicki koji se radi jednom godisnje, da necemu sluzi. Nego i tu se sve zavrsi po vezi.. Boli tamo nekog baju, kurac. sto ce taj lik sa neispravnim vozilom na putu da ugrozi i dete i trudnicu i staro i mlado...

 

A sad da te zamolim, lepo, da ne kenjas vise!! Kad budes imala malo vise iskustva o stanju na nasem putevima i stanju u zemlji kao prvo, onda se javi.

Sad si se nalupao, a ostao ziv. Jeste sve si u pravu. Sve je to uzrok saobracajki, samo nije prekoracenje brzine.

 

Prosto je ne moguce zaobici ili usporiti na svakoj rupi, za mnoge saznas tek kad ih prejases.. (pomoce ti iskustvo da ukapiras)

Pogotovo kad vozis 60 na sat. Kad vozis 100 i vise, rupe nisu problem. Onda je jako lako zakociti. Ali 60 i manje je opasna brzina. Mozda mozes i da propadnes kroz tu rupu sve do Kine ako vozis sporo, pa je bolje preleteti je sa 100 ili jos bolje 200.

 

@ Gargamel - Nije kod nas problem u visinama novcanih kazni, kod nas je problem u primeni zakona, odnosno ne primeni. Dzaba je to sto je kazna za prekoracenje i 100.000 kad ce da ti naplate 1000 za nevezan pojas i da stave sebi u dzep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...