Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Moze da bude i vise.

 

Pogotovo kad vozis 60 na sat. Kad vozis 100 i vise, rupe nisu problem. Onda je jako lako zakociti. Ali 60 i manje je opasna brzina. Mozda mozes i da propadnes kroz tu rupu sve do Kine ako vozis sporo, pa je bolje preleteti je sa 100 ili jos bolje 200.

Kako ne razumes kad auto ide 200 na sat on vise ne ide po putu vec nisko leti, tako da rupe ne prestavljaju opasnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, da dopunim ono što reče Sale: u gradovima je obično ograničenje 50, u selima 60. I u jednom i u drugom slučaju brzina može biti ograničena na manju, npr. 30 ili 40 km/h i to je što se tiče naseljenih mesta. Ne može nikako biti ograničenje 100 kroz selo. Pa ima tamo i dece, majku mu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je u Bulevaru Arsenija Carnojevica ogranicenje na 80km/h. Trebalo bi isto da bude i u svim drugim (bulevarima). Inace zeleni talas u Kneza Milosa je podesen na 90-100km/h. Mislim da to nije slucajno. Zasto zagusivati saobracaj bez potrebe?!

 

Recimo ti zeleni talasi mogu, kao u Sarajevu, da se podese na 50km/h i onda bi bilo potpuno besmisleno da vozis brze, jer ces stajati svaki cas, na svaki semafor. Mada jbg. Uspevao sam u Sarajevu da povezem par semafora sa 100km/h, ali ne mozes konstantno tako da vozis zbog guzve.. (nisam probao u nocnim satima).

 

A moze kao u Podgorici, da uopste ne postoji zeleni talas. Brate nisam mogao da verujem, da ljudi mogu tako da voze. Kojom god brzinom da se kreces u Bulevaru Petra Cetinjskog, staces na skoro svaki semafor. Katastrofa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta nalupaste vi.Prekoracenje brzine i nerazmisljanje su najcesci uzrok.Hocete da kazete da onaj koji preleti slaviju sa 100 km h je dobar vozac i da razmislja?Ne to je samo idiot,kao i oni kod skupstine sto su se spickali

Pa ja to pricam svo vreme.

 

Kako ne razumes kad auto ide 200 na sat on vise ne ide po putu vec nisko leti, tako da rupe ne prestavljaju opasnost :)

 

 

Gde si, majke ti, video da je u naseljenom mestu ograničenje iznad 60 na sat?!

Nisam nigde video, ali pise u pravilima saobracaja.

 

Dakle, da dopunim ono što reče Sale: u gradovima je obično ograničenje 50, u selima 60. I u jednom i u drugom slučaju brzina može biti ograničena na manju, npr. 30 ili 40 km/h i to je što se tiče naseljenih mesta. Ne može nikako biti ograničenje 100 kroz selo. Pa ima tamo i dece, majku mu!

Procitaj ponovo pravila saobracaja. Jasno pise da ogranicenje kroz naseljeno mesto moze biti i vece od 60 na sat, ako tako znak pokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zvaničnim podacima, samo u junu i julu ove godine, u saobraćajnim nesrećama u Srbiji poginulo je 170 osoba, dok ih je 3.589 teže i lakše povređeno. Za ova dva meseca dogodilo se 2.695 udesa, a najčešći uzroci su neprilagođena brzina, alkohol i nepoštovanje saobraćajnih propisa.

 

Žrtve su, uglavnom, mladi ljudi, ali je i veći broj udesa traktorista. Prema rečima visokih oficira saobraćajne policije, za većinu saobraćajnih nesreća kriv je tzv. ljudski faktor. Najčešći uzroci bili su prekomerna i neprilagođena brzina, s čestim izletanjem vozila van kolovoza ili prelaženjem na suprotnu traku puta, nepropisno preticanje, vožnja u pijanom stanju i neustupanje prvenstva prolaza.

 

A na pitanje šta su ipak osnovni uzroci saobraćajnih nesreća sa nastradalim licima, dobijamo odgovor da su to u prvih pet meseci ove godine bili: brzina kod 77 saobraćajnih nezgoda, skretanje,okretanje i kretanje u 26 i alkohol u devet nezgoda.

 

 

Najčešći uzroci ovako katastrofalnog broja saobraćajnih nesreća su nepoštivanje saobraćajnih propisa, loše ceste i dotrajala ili neispravna vozila. Kod nepoštivanje saobraćajnih propisa prvenstveno se misli na neprilagođenost brzine uslovima prometa i neadekvatnu psihofizičku kondiciju vozača, kao što su konzumiranje alkohola, opojnih sredstava, umor»

 

 

 

a da.. oce ljudi umrijeti od visokog srcanog pritiska, raka.. neko se oklizne na bananu pa pogine, nekome zapadna riblja kost u grlo.. NO O TOME NE PRICAMO NA OVOJ TEMI.

takodje, kome se umire od drugih uzroka - neka umre.

kome se umire generalno - neka umre.

neka pusti druge da zive i odabru nacin da umru. ja ne zelim da me vatrogasci vade iz smrskanog auta, zbog manijaka poput Naguza.

 

 

 

Imaginosu.... ono.... :wub: PRESTANI MI SE UVLACITI U DUPE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neispravno vozilo se ne vozi, nego se ustekaju pare za popravku. a ako bas mora da se vozi, onda se mili 30-40kmh (dok ne stignes do majstora). nema izgovra za voznju neispravnog vozila - cim saznas da nesto nije u redu, zdrav razum ti nalaze da ne vozis takav auto ili da ga vozis brzinom puza. sve ostalo je ponasanje bez mozga i nepotreban rizik.

 

 

najbolju na svetu - svoj zdrav razum. ali, sa takvim razmisljanjem koje pokazujes na temi, bojim se da i nisi previse zasticen. ;)

 

 

ne moras da znas nista o kolima da bi bio dobar vozac. na primer, moja keva nema pojma o automobilu, ali vozi vec 40 godina i verovatno vozi bolje od tebe s obizrom da nikad nije placala popravke kola kao posledicu svoje nepromisljene voznje. :):)

 

 

avo jedne kratke i zabavne ;) lekcije iz fizike koja ce ti pomoci da ustedis nesto para za delove i popravku, ok?

- sto se brze kreces, to ce udar u prepreku biti jaci jer ce tvoj auto morati da prihvati vise kineticke energije. kineticka energija raste sa KVADRATOM brzine. logicno je da ako vec znas za rupe i dzombe, usporis (smanjis kineticku energiju) i predjes preko njih uz minimalne potrese koji ce ti razdrndavati kola. ;-]

 

 

koja paranoja, molim te.. pa u nemackoj u novinama imas svakog drugog dana brutalne scene tipa "najnoviji audi ombotan oko bandere" i slicno. tamo nema ogranicenja na autoputu u desnoj traci, pa kad se desi neko sranje, onda ljude sastavljaju pincetom. :udri:

 

jel primecujes da si upravo pronasao izgovore i okrivio SVE I SVASTA za nesrece, osim samog sebe i vozaca. krive su ti: zene, stari automobili, putevi, zapadanjaci, ovo ono.. sve je krivo, samo ti znas da vozis i ti se razumes u kola. takvi obicno najebu (a ja se nadam da ces ti biti statisticka greska i proci bez ogrebotine u zivotu). imam ja dva drugara koji se tako "Razumeju u kola", dobro voze, ovo, ono. obojica su imali "budjenje u urgentnom centru" i pricu koja pocinje: "ja sam krenuo da preticem nekoga, a onda se vise niceg ne secam". :) pukom srecom obojica su prosla bez trajnih posledica, osim se jedan od njih ceka sudjenje za koje moze potencijalno da ode u zatvor.

 

 

evo, ja imam dozvolu od 1996, promenio sam 4 automobila i mislim da mogu da kazem da imam vise iskustva od tebe (bez uvrede, ali stariji sam) - i potpisujem SVAKU REC koju je blondie napisala na ovoj temi.

 

--------------

 

nas narod (kao i svaki drugi) se vrlo jednostavno moze dovesti u red sprovodjenjem zakona. da se ja pitam, uvodile bi se dvostruke kazne koje bi se ISTOVREMENO primenjivale:

1) novcana

2) skupljanje negativnih poena. ko skupi 15 komada njemu se DOZIVOTNO oduzima vozacka dozvola. voznja za 0.00001% alkohola bi se kaznjavala sa 15 poena odmah.

 

i obavezno bih stavio kamere svuda po gradu, i uveo stroge kazne za "agresivnu voznju" (pare i poeni). da vidis kako bi se u rekordnom roku smanjio broj ljudi koji se ponasaju kao idioti.

 

inace, mislim da bi muskarcima trebalo dozvoliti da polazu vozacki tek sa navrsenih 25 godina, ali polako, prvo da uvedemo ove gore-navedene zakone. ;)

 

Odlican post - zelim da ti se malo uvucem u guZ'cu!

 

 

Bez zezanja, zakljucio si debatu o bezbednosti u saobracaju. Iskustvo u saobracaju plus zdrav razum - znam po sebi da ma koliko neko bio voazc u 'granicama normale', na takve apsolutno ne treba racunati u saobracaju, nego se drzati dalje od toga, sto prestrojavanjem u daljoj traci, sto smanjivanjem prosecne brzine (da ne spominjem prilagodjavanje elementarnim uslovima)....

 

Vozio sam i kamion, pa se opet pazim... u granicama normale. ;)

Edited by Ivan_Creed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj ponovo pravila saobracaja. Jasno pise da ogranicenje kroz naseljeno mesto moze biti i vece od 60 na sat, ako tako znak pokazuje.

Može biti, ali samo ako u istom mestu postoje bulevari sa više traka. To recimo ne piše u pravilima saobraćaja, ali trebalo bi. Nema nikakvog osnova da u Rumi ograničenje bude 60, a kamoli više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjache je kad imas neki jak dzip, kao Jochic, pa lepo vozac onako nagari, a guza mu ulegla u sediste, pa mu je sve udobno, pa mu se prispava , pa je taj dzip josh i automatic (Tose R.I.P.) , pa ti onda lepo zaspis, a autic nastavi da se krece svojom brzom brzinom, dok ne naleti na nesto sporije, optiopnal i vece. E onda ti sa sedmog neba ili na isto, ili u pakao (po zasluzi), ili ako si dovoljno srecan, lepo zavrsis u bolnici i nadas se najboljem.

 

 

 

Jedino sto mozes da biras, al je da smanjis bahanalije u toku voznje, ali to je tesko kad si takav smeker da ribice vlaze cim prodjes pored njih sa jedno 200 kroz Strahinjica bana. E to je lep osecaj. Ko Bog. Samo, ima jedan problem, ljudi su vrlo unistivi, a Bog nije.

 

Eto selo mi na volej, a grad mi preko glave :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti, ali samo ako u istom mestu postoje bulevari sa više traka. To recimo ne piše u pravilima saobraćaja, ali trebalo bi.

Pa to odredjuju saobracajci kad projektuju put. Sumnjam da je u celom mestu dozvoljeno ogranicenje, na recimo 80, nego odredjena deonica, kao sto je npr. bulevar.

 

Nema nikakvog osnova da u Rumi ograničenje bude 60, a kamoli više.

Ja sam licno vise voleo kad je bilo 60 ogranicenje. 50 mi je presporo, iako ga se uglavnom pridrzavam. Nervira me to sto mi je 50-55 otprilike granica izmedju trece i cetvrte, pa non stop drndam menjac, a to malo smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko procitao naslov??? Automobili, tjuning, stajling... Slobodno otvorite novu temu u kojoj cemo pricati o saobracaju. Ovu ste prilicno sjebali... 90% postova u poslednje 3 strane nemaju veze sa mozgom.

 

@imaginos: to sto imas dozvolu od 1996 ne mora da znaci da si dobar i iskusanvozac. Iskustvo su predjeni kilometri a ne vreme od kada si dobio dozvolu. Neko ko prelazi 5000 godisnje i ima dozvolu od 2000. je manje iskusan od nekog ko je polozio 2004-05 a prelazi po 20000 godisnje... Sam si rekao da u 99% slucajeva vozis po gradu, samim tim ne mozes reci da si iskusan. Mnogo vise znanja se stiche na magistralnim putevima. Drugo, uopste se ne slazem da ne treba da znas nista o automobilu da bi bio dobar vozac, bices sigurno bolji ako naucis nesto o njemu.

 

 

 

Neko je rekao da se stalno treba pridrzavati ogranicenja... evo ja mu punim rezervoar ako izdrzi da vozi po ogranicenju od Krusevca do Kursumlije. 40km/h na nenasenjenom mestu, na potpuno pravom putu je normalno? Ja tvrdim da tu samo bolestan covek moze da vozi po ogranicenju. Ne kazem da ne treba postovati ogranicenja, samo hocu da kazem da ima mnogo mesta gde su ogranicenja debilna.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...