Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ja obozavam Audi, bas pre neki dan drugar kupio A4 i nagovara me da i ja predjem na Audi ... videcemo :D

 

E nevolim A4. Mislim super on izgleda, ali na zadnju klupu ne moze da se sedne.. Takodje karavan verzija ima manji gepek od A6 limuzine.

 

Ako hoces sportski i da te boli uvo za suvozace, gepek, onda A3. U suprotnom A6.

 

Moj burazer sad vozi crni A6 sa zatamljenim staklima... Kakva je to ladja.. Kad me on negde vozi, osecam se kao ministar.. :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nevolim A4. Mislim super on izgleda, ali na zadnju klupu ne moze da se sedne.. Takodje karavan verzija ima manji gepek od A6 limuzine.

 

Ako hoces sportski i da te boli uvo za suvozace, gepek, onda A3. U suprotnom A6.

 

Moj burazer sad vozi crni A6 sa zatamljenim staklima... Kakva je to ladja.. Kad me on negde vozi, osecam se kao ministar.. :P :P

 

Pa nisam ja ni rekao da prelazim na A4. Bas gledam na netu, onaj stari model A4 je prestao da se pravi ngde 2001 ili 2002. godine, ali on mi se nesto ne svidja i tesko ga je naci u solidnom stanju, dok je noviji model A4 mnogo skup. A3 ona zaobljena se pravila i 2003. godine i moze se naci u sasvim lepom stanju, evo gledam na netu, za 8000 eur sasvim lepa A3 dizel i benzin, sve jedno sa solidno opremom, a bas lep automobil, iako mi se vise svidja nova A3 ali skupa je jos uvek. A6 je prekup i njega ni ne gledam. PO meni je Audi u stvari VW ali samo kvalitetniji, premium klasa.

 

A inace iskreno receno boli me bas qrac da li na zadnjoj klupi ima mesta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, burazer je nabavio A6 `98 god 2.4 benzin/plin automatik, za 7000e. To i nije nesto puno.. Jbt toliko je golf 4 isto godiste..

 

Inace ja u principu volim da se vencavam za automobile. Pa onda razmisljam o svemu.. Da bude lep sportski a i porodican automobil.. Sutra zena, deca, putovanja, izleti i tome slicno.. :P :P :P Ne znam kako ti, ali ja sam vozio 7 ljudi u dvojcici..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace pogledajte koliko je "cvrst" Fiat Punto, to jeste Zastava 10

 

http://www.youtube.com/watch?v=7PR05W0O34A

 

a sad Fiat VS Smart ili ti SUDAR TITANA

 

http://www.youtube.com/watch?v=zeCIuOOSepA

 

zanimljivo je koji je "titan" snazniji :D

 

a ovako to izgleda kod ozbiljnih automobila

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ja se secam kad je keva vracala nas osmoro u Yugo Koral-u 45 sa bazena 11 april. To je bila koma. Ali jebo te tad smo svi (sem nje) bili metar i zilet i teski po 50-60 kila i naravno bilo je 2-3 devojcice koje su mogle u krilo :) :) Uh Ana Potic....

 

U taj Seicento sada ne mogu ja sam da sednem :) :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seicento nije auto, to je zajebancija. Ja nema sanse da bih uspeo da sednem u njega, morali bi da iseku gore krov i postave onu staklenu kupolu za glavu, kao na onim americkim bombarderima iz 2 sv. rata lankasterima. Nama dvometrasima najbolje ipak lezi VW - Audi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali me je Focus odusevio na crash testu, znaci kokpit je netaknut, shoferka samo malo napukla dole, bocni udar odlicno apsorbovao, jako cvrst auto.

 

Inace sad gledam neke podatke, pa Audi A3 ima 1800kg!!! Zamisli kako je jaka ta mrcina, u svakom pogledu :D Moj Golf ima 1250kg pa smatram da je oklopljne kao tenk, a ovo cudo je za 600kg (celika) teze....

 

A inace nisam znao da BMW nije toliko skup. Gledam na polovnim automobilima, znaci 320 neko 2000. godiste oko 11000-12000 eur. Za tako perverznu mashinu nije to mnogo, ali jbg odrzavanje je sigurno perverzija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ali kabina ne sme da se guzva, kokpit mora ostati neostecen, a snaga udara i treba da se porosi na guzvanje prednjed dela automobila da se udar ne bi preneo na kokpit.

 

To se najbolje moze videti u Formuli 1, pogotovo je dobar primer udes koji je imao Kubica prosle godine udarivsi u zid pri brzini vecoj od 320 km/h. E sad formula naravno nema air bagove, ali zato je dizajnirana tako da ima cvrt deo, odnosno kapsulu, a periferni delovi i treba da se guzvaju i lome i da se na to trosi energija udara. Zahvaljujuci tome Kubica je ostao ziv. Slicno to se primenjuje i kod putnickih automobila samo sto naravno kabina nije napravljena od tako kvalitetnih i skupih komponenti, ali zato su tu air bagovi.

 

Gledao sam crash test malog seicenta, covece ono je brutalno, Taj mali autic i nema air bagove, a mekan je kao da je pravljen od plastike, jadne lutke na crash testu su bile izlomljene totalno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali me je Focus odusevio na crash testu, znaci kokpit je netaknut, shoferka samo malo napukla dole, bocni udar odlicno apsorbovao, jako cvrst auto.

 

Inace sad gledam neke podatke, pa Audi A3 ima 1800kg!!! Zamisli kako je jaka ta mrcina, u svakom pogledu :D Moj Golf ima 1250kg pa smatram da je oklopljne kao tenk, a ovo cudo je za 600kg (celika) teze....

 

A inace nisam znao da BMW nije toliko skup. Gledam na polovnim automobilima, znaci 320 neko 2000. godiste oko 11000-12000 eur. Za tako perverznu mashinu nije to mnogo, ali jbg odrzavanje je sigurno perverzija :(

 

Cekaj malo brate, zar bi, da imas toliku kintu, kupio polovan auto, koji je neko vozio 8 godina?! Pazi to nije 8 dana ni 8 meseci, nego 8 godina.

 

Ja bi s tom kintom kupio novi C4 , s tim sto bi se za 5 hiljada negde snasao..

 

Inace, ja cu da cekam da skupim za novi ili cu u Crnoj Gori da nadjem neku azdaju (npr passat b5, bmw e46, audi a3,..) do 6 hilljada.. Preko 6 soma stvarno necu da dam za polovnjak, a mozda ni toliko..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja nekad kontao. I uvek ta prica "Snaci cu se za 5 soma" ... neces se snaci jer ces i za onih 10 soma da natezes i pozajmljujes. I onda imas dilzemu: da li kupiti polovan jebacki Audi ili VW Passat, ili nov Chevrolet Kalos, ,Daciju Logan ili jos nategnuti dva soma, zieti na hlebu i vodi i kupiti Astru G iz Zastave. Mislim da je sve ovo individualna stvar. Znas, nekome riba dosadi za godinu dana pa makar bila i Jenna Jameson, a neko moze sa jednom ribom citav zivot. Tako je i sa automobilima. Ja recimo volim da ih menjam bar na svake dve godine, ma koliko da je dobar auto dosadi mi i nikad mi nece biti jasan moj matori koj je jedan auto vozio 20 godina :( E sad, ako kupis novu Astru ili sta vec, suludo je da je vozis 2-3 godine i prodas zato je meni licno bolje kupiti nekog polovnjaka, truditi se da sto manje ulazem i onda ga prodam i opet kupim nesto sto mi je u tom momentu zanimljivo. Za evo 10 godina koliko imam dozvolu kupio sam sebi 4 automobila sto znaci vreme je za novi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram te i postujem tvoje razmisljanje. Postoji samo jedna sitnica koja ne stoji. Kada kupis nov automobil upravo i bas treba da ga prodas nakon 3 godine i uz jako malu doplatu, kupis opet novi automobil.. Tako da stalno imas nov i siguran automobil. Tako se radi na zapadu, + sto oni jos imaju povoljnosti da taj automobil star 3 godine vrate u fabriku, znaci imaju zagarantovanu prodaju..

 

Od tih novih automobila sto si pomenuo, zanimljiva je Astra, cak mozda i odlicna za nas standard, prilike, itd.. Kod mene postoji samo problem sto ja ne volim Opel. Tako da stvarno ne bih dao 11.500 somica za automobil kojim nisam fasciniran, odusevljen,..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...