Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Guest Шејтанов Чобан

Оде,за 9000.Још толико ми треба за Ауди,јер како сам гледао цене око 18000 су бензинци 2009 годиште.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Зато што би онда за те паре могао да купим Хонду Акорд са добром опремом,не желим да упадам у такве дилеме па да се после кајем јер сам хтео турбо бензинца.Можда као следећи ауто,Хонда или Лексус.

2003 годиште је,118 000 км прешао.Смешна километража

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj Honda Accord, kako bih je posedovao :)

 

Inace, juce na sluzbenni automobil montirasmo zimske gume, Michelin Alpin A4 195/65 R15 i moj utisak je JEBANJE KEVA! Gazili smo auto po snegu, blatu, vodi, ide kao metak, gume su mekane, leze savrseno. Ogromna razlika u odnosu na letnje Bridgestone koje su stajale na njemu do juce ... Michelin - za svaku preporuku

 

Inace, ima jedan solidan auto forum, i njega preporucujem

 

http://forum.cars.rs/forum3/index.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, kilometraza je bila presudna :)

 

Pa ok, to do 2-3 godine starosti verovatno mora biti ok, mada ja sa tim kesom uopste ne bih razmisljao o polovnjaku, osim ako se ne bi radilo o nekoj do jaja i proverenoj kombinaciji.

 

Mada sinoc sretoh u servisu lika za passatom B5.5 koji je po preporuci uzeo od drugara. Tako da . .

 

@ Routasydan

 

Zimske gume su cudo, nadam se kad zavrsim ovaj problem sa akumulatorom, da cu ih nabaciti.

 

@@

Inace pre neko vece dok sam jurio komsije za kablove, da upalim makinu, popricah tu sa jednim od njih, koji je kupio Reno Modus 3 godine starog. Uopste nije zadovoljan. reko mi covek, da ne moze ni da mi pomogne. Mora da se skida neka plastika i cuda da bi uopste dosao do akumulatora. A onda poceo da kuka, kako mu je majstor sat vremena menjao sijalicu na predjem faru. Koliko je to lose odradjeno. Ne mozes uopste da pridjes faru dok ne rasklopis pola auta :) Znaci skidali mu branik i jos po nesto :o :o Pre ovog Renoa je vozio Peugeot i kaze da jedva ceka da proda ovo sranje na leto i da vise nikada nece kupiti Francuza.. Haahahaha!! Ja slusam i ne verujem usima. Samo sam dodao da sam ja zamenio sijalicu za 2 min. Ne razumem kako je uopste mogao da kupi tako ruzan auto. Hahhaha! JEBO GA FRANCUZ!

 

EDIT:

 

Neka sam ja kupio Nemca pa kako god!!

Edited by Nazzgul
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Јебига,моја колегиница се баш жали на тог пасата.Стално јој цркава електроника.Централна,подизачи,побрљави командна табла..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaha! Ma govna francuska!! Zato necu da imam somborac u pravom, nemackom automobilu!! Kupio sam veceras BOSCH S5 Silver 74 ampera. Ima prilikom paljenja udarnu struju od 750 ampera. Najbolji BOSCH koji moze da se nadje kod nas. :) 11640 din. Lol*

 

E sad ima da pali na dodir, jebacu mu mamu! Ne znam sta cu sa somborcem, mozda da ga poklonim nekom . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Шејтанов Чобан

 

Drugar imam taj passat. Perverzija od auta. I nema problema, to ti je kako se kome zalomi, ustvari koliko ga je cuvao i pazio vlasnik pre tebe.

Zato kazem. Novo je novo i onda mozes da kazes takvo i takvo misljenje o nekom autu, a komentarisati starudije je totalno nevalidno.

 

Ja eto imam srece da sam ubo dobar motor! Ne trosi kap ulja, to mi je toliko nerealno. Naviko sam u dvicinu da dosipam na svakih 1000 km. Ali zato su neke druge stvari prilicno ishabane.

Polovno je catch 22 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo Deutsch nista drugo, ali izvorni. komsija otisao sa pugeotom 406 u automatsku praonicu, onu sa valjcima, i od jednog pranja pocela antena na krovu da mu pusta vodu, trebao mu kisobran u autu kad pada, a ja redovno idem u istu sa IV-kom (das auto :mrgreen: ).  

 

A sto se tice B5.5, drug uzeo prije 2 godine, pasata 2004 130 ks zuti (bio na taxi-ju u njemackoj), na satu mu bilo 465 000km, unutra koza u vrlo dobrom stanju bila, kao i cjelokupan enterijer ( jedino rucica mjenjaca i koza su bile izlizane, volan je sigurno bio zasticen, jer je bio u dosta dobrom stanju), nevjerovatno, vozis se u njemu po gradu preko rupa, sahtova, lezecih nista se u njemu ne cuje, nikakvih zvukova, pucketanja, cvrcanja- nista, cudo. Imao je izvana ogrebotina, posebno na branicima, ali nista sto se ne moze srediti za manje od 200evra. Promjenio je set kvacila zajedno sa zamajcom, uradio servis, kaisevi, spaneri filteri itd, servis klime, promjenio 4-5 lafeta :) (sto im je i jedina mana), i presao je od tada nepunih 100 000km bez ikakvih problema, i opet je prosao 2000evra jeftinije nego da je uzimao regularnog pasata tog godista. Ja ovo ne bih nikad uradio ali pricam o kakvom se kvalitetu radi.  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako na VW redovno radis servise, sa kvalitenim delocima, postujes sve propise, onda taj motor (TDI) moze bez prodlem da predje i pola miliona KM bez ikakve intervencije. Problem je kod nas sto ljudi kupe VW sa 130.000 km na satu (a realno presao tri puta toliko) pa posle ne mnogo vremena dodje generalna pa se zale kako eto VW niej dobacio ni do 200.000 km ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Ја сам лично видео фиат дукато са 700 000 км пређених за 3 године.Потпуно исправан.

Има по огласима човек продаје стила са 800 000.

Немац јесте поуздан и робустан,али ако бих куповао нов ауто,само јапанац.

Не знам,ноћас ме нешто копка хонда акорд тајп р или хонда нсикс која има 300 кс.

јутро је паметније од вечери

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate! Kako sam se imao slomit' (sto bi rekli Crnogorci). QQ. Poceo u 4:15 da pada opaki sneg bas kad sam krenuo kuci iz grada.. Na ulicama sneg, niko ne cisti, ja sa letnjim pneumaticima :( :(

Na spustanju iz Kneza Milosa prema Sajmu, ona blaga nizbrdica.. bio sam u trecoj brzini, pipnuo malo kocnicu, auto poludeo, proklizao, ubrzao i poceo da plese, da me zanosi. . uspeo sam da prebacim u drugu brzinu i samo volanom da kontriram "KATASTROFU". Usro sam se, majke mi!! Sreca dole ispod mosta gde se ista ulicica ukrsta sa iskljucenjem sa auto puta, nije bilo nikoga, inace bih blago receno razvalio taj auto, a bogumi i svoj. Jebo te, i izvukoh se i da ne nasednem na ivicnjak.. Savladah blagu krivinu u klizecoj situaciji :) :) Koja sreca. Hvala ti BOZE :)

Je l to neko pomenuo ABS?! Hahhaahaaha!! DZABE TI KAD SI PREBRZ NA SNEGU! Abs spasava samo kad lagano kocis u prvoj brzini.. Nista drugo. Smece jedno!!

E onda je bilo lagano do Cukaricke Padine, druga-treca pored Sajma, ali uzbrdo od Zarkovacke petlje do centra Zarkova.. nikako!! Nece uzbrdo!! Znaci prva-druga, ono bez gasa, pomeranje od milimetar na sat ,uz zestoko plesanje.. Ja mislim da sam se penjao tih kilometar barem 20 min.

 

Jebo te. Sutra moram da kupim zimske gume, nema zezanja!!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: pravac po zimske gume!!! Na tome se ne stedi. To glavu cuva, ali i nocanik jer mogao si da napravis kurslus. Meni automobil i po ledu i snegu ide lepo i uz brdo i niz brdo ;)

 

Uh, japanci .... da, nov japanac je odlican izbor, pogotovo Honda Accord. Da imam para taj automobil bi mi bio prvi izbor. Prelep, elegantan, ne voze ga celavi krimosi, performanse odlicne, pouzdan, nema kvarova, komforan (imao sam prilike da probam stariji model) ... ne krade se .... definitivno fenomenalan automobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate! Kako sam se imao slomit' (sto bi rekli Crnogorci). QQ. Poceo u 4:15 da pada opaki sneg bas kad sam krenuo kuci iz grada.. Na ulicama sneg, niko ne cisti, ja sa letnjim pneumaticima :( :(

Na spustanju iz Kneza Milosa prema Sajmu, ona blaga nizbrdica.. bio sam u trecoj brzini, pipnuo malo kocnicu, auto poludeo, proklizao, ubrzao i poceo da plese, da me zanosi. . uspeo sam da prebacim u drugu brzinu i samo volanom da kontriram "KATASTROFU". Usro sam se, majke mi!! Sreca dole ispod mosta gde se ista ulicica ukrsta sa iskljucenjem sa auto puta, nije bilo nikoga, inace bih blago receno razvalio taj auto, a bogumi i svoj. Jebo te, i izvukoh se i da ne nasednem na ivicnjak.. Savladah blagu krivinu u klizecoj situaciji :) :) Koja sreca. Hvala ti BOZE :)

Je l to neko pomenuo ABS?! Hahhaahaaha!! DZABE TI KAD SI PREBRZ NA SNEGU! Abs spasava samo kad lagano kocis u prvoj brzini.. Nista drugo. Smece jedno!!

E onda je bilo lagano do Cukaricke Padine, druga-treca pored Sajma, ali uzbrdo od Zarkovacke petlje do centra Zarkova.. nikako!! Nece uzbrdo!! Znaci prva-druga, ono bez gasa, pomeranje od milimetar na sat ,uz zestoko plesanje.. Ja mislim da sam se penjao tih kilometar barem 20 min.

 

Jebo te. Sutra moram da kupim zimske gume, nema zezanja!!!

To je isključivo tvoja krivica, jer nisi stavio zimske gume.

 

@Nazzgul: pravac po zimske gume!!! Na tome se ne stedi. To glavu cuva, ali i nocanik jer mogao si da napravis kurslus. Meni automobil i po ledu i snegu ide lepo i uz brdo i niz brdo ;)

 

Uh, japanci .... da, nov japanac je odlican izbor, pogotovo Honda Accord. Da imam para taj automobil bi mi bio prvi izbor. Prelep, elegantan, ne voze ga celavi krimosi, performanse odlicne, pouzdan, nema kvarova, komforan (imao sam prilike da probam stariji model) ... ne krade se .... definitivno fenomenalan automobil

Zato matori i ja uzesmo nemca sa japanskim motorom. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Данас је права мећава,идем поподне код ортака који вози онај уаз хантер па да дивљамо по планини.

Ћале му је ловац,искључиво радно возило.унутрашњност спере са шмрком кад се усере од ловаца и дивљачи :haha:

Иначе и даље ме држи ово за хонду..Полудећу сад

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda Accord 2.0 220 KS. Bruka! Po meni odlican izbor!

Ja ne volim male odnosno hecbek automobile, nadam se da mi je ovo poslednji. Ili limuzina ili SUV.

A inace, taj A3 je bio u fazonu kad se pojavio neke 2003-2004. Sada mi opste nije IN.

 

 

E ne znam sta cu za gume, znaci prosle godine sam uzeo Wintera polovne (kao da ustedim, i sjebo sam ih za tih par meseci). Trebao bih da uzmem nove Michelinke i da ne mislim. Mislim smucilo mi se da kitim auto govnima. Stalno bacam pare na iste stvari.. Danas za malo da uzmem jednu winteru, za 2 000. Izgleda ko nova, samo je na jednom mestu krpljena 10 x 5 cm. Jebo te necu to da radim. Pa pre cu da vozim letnje nego da cigancim. .

 

Ne znam koliko su Miselinke Routa?

 

 

EDIT:

 

sto je dobar sajt:

http://www.kemoimpex.com/guma.php?id=11727

 

Au brate:

Zimske Michelin Alpin A4 205/55 R16 T 11 889,09 DIN

 

Tigrove su dosta povoljnije

Zimske Tigar WinterA 205/55 R16 H 8 043,18 DIN

 

Good Year

Zimske Good Year Ultra Grip UG7 205/55 R16 T 12 187,04 DIN

 

i Fulda

Zimske Fulda Kri ControlHP 205/55 R16 H 9 611,10 DIN

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...