Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Bojane lave brines me ovakvim izjavama! Kao prvo gde si ti sad nasao "obican" dizel? Ko to jos pravi? Zar to postoji? Svi imaju turbine, jedino ovaj moj SDI nema, zato sam ga i uzeo i nije mi to to. A SDI se ne pravi vec neko vreme.

 

I jako, jako je vazno sta koristi za pogon kod polovnjaka, kod novih nije vazno jer nov je dobar, a polovnjak ko zna kako je vozen i koliko presao. Ali dizelasi prelaze bar duplo vise od benzinaca, vise se habaju. Kaze mi lik koji uvozi iz Holandije, ako kupis dizelasa uvezenog iz Holandije ako je dizelas racunaj da je sigurno presao preko 200.000 a ako je na plin onda mozda i preko 300.000 a benzinci su obicno ispod 200.000 mada ne mora da znaci. Kod polovnjaka je bitno koliko ce te kostati odrzavanje, a benzinci su jeftiniji sto puta za odrzavanje, da ne nabrajam po stoti put zasto.

 

A da i ne navodim da benzinci sa istom kubikazom kao dizelasi prelaze sigurno dupo vise do generalke.

 

Motor trosi ulje ako se napreze, ako ga przis. A SDI nema snage i onda moras da ga malo przis i onda trosi i ulje.... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mozes ti da nadjes dizelasa od nekog dekice, koji ga nije vozio puno, licko ga i drzao u garazi.. Nikad ne znas..

 

Ja razmisljam da preko rodjaka uvezem Bembaru iz Minhena. Mozda je to malo sigurnije?! Mislim da se tamo ne bave toliko sa vracanjem kilometraze i slicnim stvarima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prijateljica iz Koblenza je kupila BMW 316 neka sport varijanta 2002. godiste od dede koji je u tom casu imao oko 80 godina i nije vise mogao da vozi i oterao u salon na komisionu prodaju. I ja joj kazem, kao lozi te deda, presao on moj kurac 60.000, to je preslo mnogo vise, nije deda vozio i neko je gazio taj BMW, ipak je sportsi auto, i onda mi ona objasni da je kod njih zakon rigorozan, ti kad kupujes auto sklapas ugovor i imas rok godinu dana da reklamiras bilo sta od stvari koje su oni naveli i ako dokazes na primer da je vracana kilometraza ili slicno, inspekcija upada i veoma su brutalni, zatvore radnju, privedu lika tako da se tamo ne zajebavaju mnogo oko tih stvari.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bojan

 

Kako se trosi ulje?! Motor moze da trosi ulje samo ako mu curi ili u drugom slucaju, ako karike nisu idealno dobre i ne skidaju ulje, prilikom vracanja klipa. Tako ulje ostane gore i izgori u eksploziji. Zato i dobijes beli dim na auspuhu..

Nov motor ne trosi ulje, jebem mu mater, pa da je milion puta TDI.

 

To je isto kad bi rekao da SLR trosi manje nego Audi A4.Jer idi logikom,danasnji motori su toliko unapredjeni i toliko pizdarija imaju u sebi da jednostavno moraju da trose vise ulja da bi to sve funkcionisalo kako treba.Jednostavno je fabricki tako napravljen,inace bi im vek trajanja bio 3 puta skracen,a kad pogledamo koliko su ovi novi automobili 'trajni' auto industrija bi odavno propala.

Inace u Hrvatskoj je Golf 5 NOV 15500 evra,veliko snizenje.Klima,ABS,Mp3 i ostale picke materine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom moram da se slozim sa Siegalom :pivopije:

 

Evo n aprimer menjac, kuciste menjaca, covek bi rekao prosta stvar, ako napukne, zavaris pukotinu, ali ne, kurac, nije to celik vec neka mesavina, legura da bi bio sto laksi i onda ne moze da se vari obicnim aparatim vec ima neka posebna govna, a samim tim to je legura krto je i lako puca tako da polovno godno kosta 600 eur a varenje je skoro pa isto tako skupo. Eto, a zamisli da ti rikne nesto ozbiljnije. Zajebali su se oni sa Golfom II i sa MEckom 123 koji su napravljeni gotovo da vecno traju. Posle toga su skontali da treba da prave automobile koji bi imali neke svemirske karakteristike i luksuz, da placas mnogo za automobil, da odrzavanje bude papreno i da posle 6 godina odes i lepo kupis nov automobil

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko gde imaju sveze epizode top geara da se odgledaju ali online znachi bez downloada ,, ovih mesec dana nishta drugo ne gledam :)

 

na youtubu sam sve odgledao posebno su mi zanimljivi izazovi i zadaci .

 

jeremy je lud totalno :)

 

 

nisam se tako smejao od mr bean i black adder

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam na kompu sve epizode Top Gear i sve Clarksonove filmove. Imam cak i epizode Top Gera iz perioda 1989-1993 gde se Clarkson samo povremeno pojavljivao sa nekim reportazama. Ubedljivo najzanimljivija epizoda iz tog starog period mi je test Yugo Floride iz 1989 godine. I za divno cudo nahvalili su je, a i iskreno receno bila je ok automobil za ono vreme.

 

Inace ubio sam se dok sam sve ovo skinuo sa neta, ima garant oko 100GB materijala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je isto kad bi rekao da SLR trosi manje nego Audi A4.Jer idi logikom,danasnji motori su toliko unapredjeni i toliko pizdarija imaju u sebi da jednostavno moraju da trose vise ulja da bi to sve funkcionisalo kako treba.Jednostavno je fabricki tako napravljen,inace bi im vek trajanja bio 3 puta skracen,a kad pogledamo koliko su ovi novi automobili 'trajni' auto industrija bi odavno propala.

Inace u Hrvatskoj je Golf 5 NOV 15500 evra,veliko snizenje.Klima,ABS,Mp3 i ostale picke materine.

 

Znaci kupis novi automobil i dolivas mu ulje?! HahahhaahA! Taj fazon! :) :) :)

 

Koji motor je u tom Golfu?! Veoma je bitno!

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Jeste culi za ove povoljne kredite od vlade? Hhaaha! Kupis Punta na 7 godina, bez ucesca, 100EUR mesecna rata, 4.5% kamata. Stvarno da ne osetis.

Al ono, taman kad ga otplatis i pomislis: "e sad sam miram, vozicu ga jos par godina bez izdataka"; mozes da ga bacis na otpad..

A verujem da i za tih 7 godina ulozis u isti barem 2 soma. :P

 

Bolje je cak voziti i BMW e36 koji kosta oko 4 soma evra, i u isti ulagati svaki mesec po 100e. Znas kakva bi to masina bila, za 7 godina?!? Bruka!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupis Opel Astru 1.6 16v u knjizi ti pise da automobil trosi do 1l/1000km. To ti je specifikacija za taj motor. I moj poznanik je kupio dobro ocuvanu Astru sa tim motorom i bas sam ga pitao da li je to tacno i covek mi kaze da on malo agresivnije vozi, i da trosi izmedju 500 i 1000ml ulja na 1000km. Zavisi sve kako je projetovan motor.

 

Taj Golf na snizenju je verovatno onaj 1.4 16v benzinac koji je jako slab za toliku karoseriju

 

Bojane, sinoc sam sa calettom do 2h ujutro gledao oglase i mogu ti reci da se mogu naci solidni benzinci Golfovi za ne mnogo para. A jako je slaba ponuda VW Bora :( Nasao sam nekog lika iz Stare pazove, uvozi uglavnom VW program iz belgije pa cu da odem kod njega da popricamo da vidimo jel moze nesto da dotera, kazem mu za koliko para i sta zelim za te pare pa da vidimo jel ima na lageru ili mozda da dotera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kupis novi automobil i dolivas mu ulje?! HahahhaahA! Taj fazon! :) :) :)

 

Koji motor je u tom Golfu?! Veoma je bitno!

 

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Jeste culi za ove povoljne kredite od vlade? Hhaaha! Kupis Punta na 7 godina, bez ucesca, 100EUR mesecna rata, 4.5% kamata. Stvarno da ne osetis.

Al ono, taman kad ga otplatis i pomislis: "e sad sam miram, vozicu ga jos par godina bez izdataka"; mozes da ga bacis na otpad..

A verujem da i za tih 7 godina ulozis u isti barem 2 soma. :P

 

Bolje je cak voziti i BMW e36 koji kosta oko 4 soma evra, i u isti ulagati svaki mesec po 100e. Znas kakva bi to masina bila, za 7 godina?!? Bruka!

 

Pa nisu ga oni napravili da bi mu ti sipao ulje.To mu je karakteristika.

A budi realan pa reci dal bi tih 7 godina svaki mesec radije ulagao u njega 100 evra ili bi cuvao pare sa strane?Novo je novo,ja sam bacio oko na neki Mercedes ili Audi,i mislim da ce ove godine nesto da se ostvari,ali Fiat Coupe je uvek tu kao polazna osnova za kupovinu auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja sestra i zet su odlucili da kupe nov Fiat Punto, samo sto ne bi isli na varijantu od 7 godina vec bi dali jedno 5000 odmah a ostatak na jedno dve godine. Ipak je to nov automobil i za zenu idealan. A ja sam prokleta stoka kojoj zeva guzica i necu nov Punto negu cu se opet kockati sa polovnjacima ..... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strava automobil, ali ja se bojim tih polovnih sportaka, sigurno ga lik nije vozio nezno i penzionerski, a ako ga kupis pa krenes da menjas ovo ono.... e to je veliki zajeb. Tako sam se ja zajebao sa mazdom 323f, kao do jaja izgleda, sportski fazon, ide kao vetar, a onda kad je krenulo, menjaj ovo, pa ono, crklo ovo... :(

 

Za sada sasvim mi je ok sve sto ima trocifren boj konja ispod haube ;)

 

na primer ovako

 

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupis Opel Astru 1.6 16v u knjizi ti pise da automobil trosi do 1l/1000km. To ti je specifikacija za taj motor. I moj poznanik je kupio dobro ocuvanu Astru sa tim motorom i bas sam ga pitao da li je to tacno i covek mi kaze da on malo agresivnije vozi, i da trosi izmedju 500 i 1000ml ulja na 1000km. Zavisi sve kako je projetovan motor.

 

Taj Golf na snizenju je verovatno onaj 1.4 16v benzinac koji je jako slab za toliku karoseriju

 

Bojane, sinoc sam sa calettom do 2h ujutro gledao oglase i mogu ti reci da se mogu naci solidni benzinci Golfovi za ne mnogo para. A jako je slaba ponuda VW Bora :( Nasao sam nekog lika iz Stare pazove, uvozi uglavnom VW program iz belgije pa cu da odem kod njega da popricamo da vidimo jel moze nesto da dotera, kazem mu za koliko para i sta zelim za te pare pa da vidimo jel ima na lageru ili mozda da dotera

 

Cekaj malo matori.. Pa zasto sam ja onda spustio cenu dvicini za 100 evrica, kad i ona ne trosi vise od 1l na 100km, a matora je preko 20 god. ?! :) :)

Inace, ako to pise za Novu Astru, znaci da je taj automobil za izbegavanje :)

 

Koliko su te cetvorke?! Ja bih mozda uzeo neku 2000 god 1.6 benzin 16v, 100 000km (predjenih), crna farba, za 6000-6500E

 

 

Inace, ne verujem da je taj Punto za zene.. Jbt ne bi se pravio u Srbiji da valja :P :P :P :P

Jbt, kupis ga za kes. Registrujes ga i provozas 2 dana i vec mu je cena pala hiljadu evra.

A pazi ovo:

Golfa si platio nesto ispod 6500e, vozio par godina i sad ga prodajes za 6500e. Ma nemoj!! Pa gde je tu pravda? Realnost? Kako god?

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto se C segment drugacije zove "Golf klasa"? pa po VLADARU TE KLASE :D

Ja sam zato i kupio Golfa. Pazi ovo, ja sam mog starog Golfa II kupio u Kotoru 2000. godine i sve sa porezom i zajebancijama, taksama me je izasao 4.500 DEM, odnosno 2.250 eur, a danas, posle 9 godina sestra moze da ga proda ovde za nekih 2.100 eur. Za 9 godina gotovo da nije izgubio na ceni! To je vladar klase!

 

A sto se tice Punta mogu reci da nije automobil po mom ukusu, jbg nije za dvometrasa, ali nije ni tako los automobil. A najvise seru i pljuju po Puntu ljubitelji Yuga i Keca. Kao zastareo dizajn?!?!?! Pa sta je onda Yugo i Kec, pa to su automobili dizajnirani krajem veselih sezdesetih :lol: Kao Yugo bio jeftin.... aha, stya si ti to dobijao za tih 4.500 eur? Kakva bezbednost, udobnost .... a za svega 3.000 vise dobijes automobil koji je X puta i bolji i lepsi od pomenutih automobila.

 

E sad, kod nas su cetvorke bas na ceni i nije ogromna razlika u ceni benzinca i dizela, za razliku od MNE gde je bas osetna razlika. Evo recimo moze za nekih 7.200-7.500 da se nadje neko 2000. godiste 1.6SR

 

Inace ortak je u isto vreme kad i ja kupio isto cetvorku, samo ima bez unutrasnjost, TDI sa 110ks i platio 7.900 a sad mu lik nudi 8.300 odmah ako hoce da ga proda :D Ziveo VW!!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zakonu treba da ima deklaraciju da odgovara propisima Euro 3 i nema ogranicenja kada je u pitanju starost automobila. E sad to se i zloupotrebljavalo, budzeni su stariji automobili da bi se izmuvala potvrda o standardu, tako da ako je automobil stariji od 2000-og godista mogu da ti kenjaju, ali verujem da ti se ne isplati da uvozis automobil koji je star 10 godina.

 

Najbolja varijanta je da ti neko tvoj nadje tamo automobil i izabere pravu mashinu, ali problem je posle carinjenje. Ovi dileri imaju dil sa carinicima i vec razradjene sheme, gledao sam nekoliko tih carinskih papira, pasate i golfoce stare svega 4-5 godina carine na vrednost 2500 eur kao fol zbog loseg stanja i velike kilometraze. E problem je sto obican gradjanin nema te vezice, ali ja bih isao na foru da ja nadjem automobil, pa angazujem lika da ode po njega i izvrsi carinjenje i sve ssto treba od papira. U Pazovi ima dosta takvih firmi, a on ti ustedi jako mnogo para time sto kroz papire provuce da auto vredi svega 2500 umesto realne vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada kupis Opel Astru 1.6 16v u knjizi ti pise da automobil trosi do 1l/1000km. To ti je specifikacija za taj motor. I moj poznanik je kupio dobro ocuvanu Astru sa tim motorom i bas sam ga pitao da li je to tacno i covek mi kaze da on malo agresivnije vozi, i da trosi izmedju 500 i 1000ml ulja na 1000km. Zavisi sve kako je projetovan motor.

Daj mi samo tačno reci koje godište je Astra odnosno koji model (G ili H)?

(Spisak svih Opel motora - snaga, modeli u koje su ugrađivani, uz koji mjenjač su upareni - http://www.opel-infos.de/motto.html )

Inače, taj 1.6 motor (odnosno jedna generacija istog) je baš svinja, užasno se pokazao u Vectri B (gdje je bio pogon za ulazni model), ali opet deklarisano litar ulja na 1000 km, puno je. Doduše, drugi je zajeb uzeti taj motor i onda "agresivnije voziti"...

:)

Za Astru H najbolja su rješenja benzinac 1.8 16v (140 KS) i 1.9 CDTI (150 KS) - poznat i kao JTD.

Kod mene u Zafiri je prošla generacija ovog 1.8 16v (115 KS), i evo, na 5500 km ni dcl ulja nije potrošio, original Opel (odnosno Opel preporučeno) ulje je sipano, boja ulja se nije ni promijenila (koliko vidim), a motor je, bez "agresivnije vožnje", veoma ekonomičan, grad ni u najgorim uslovima ne ide preko 8 (doduše, ne vozim puno po gradu), a otvoren put bez semafora guta oko 6, iako je deklarisano 6,9...

 

***

A evo šta je složen auto (složen od strane samog Nečastivog):

 

chevrolet-matiz-v8-by-fas.jpg

http://www.worldcarfans.com/9090130.030/55...car-enthusiasts

 

"Chevrolet" Matiz sa V8 7000ccm motorom iz Corvette (550 konjića)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...