Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Vala baš... :da:

Nego, ima l' neko iskustva sa Nissan Almera-om?

Šta biste uopšte uzimali do 6000bambija, a da je dobro, a da ne troši previše i da liči na nešto (za dečake :) )?

 

Moj jedan poznanik je uzeo, nije skupa, on cak ima neki jebacki 2.0 benzin sa, cini mi se, 140KS, ali trosi jako mnogo, a kaze da su delovi uzasno skupi, ne dao ti Bog da ti se nesto pokvari. Zato mu je i cena kao polovnjaku relativno niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skupi su delovi za sve japance,ali se zato daleko manje kvare od nemaca,ne racunam suzuki.to za mene nije auto,mada onaj novi svift od 1300 kubika i 100 konja ide kao nezdrav,panjio sam ga samo tako

 

 

To je tacno, ali polovnjak se kvari, pogotovo posle nekih 6-7 godina, polako kreccu kvarovi, a za Nisan je uzasno skupa svaka popravka. A recimo Nisan nije ni blizu toliko kvalitetan koliko recimo Honda ili cak Toyota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... uvek čujem baš tako oprečne informacije... i sad, pope - budi čovek... :)

Znači, nova đunta, kupi punta - al' ne volem... :icon_sigh:

 

Oprecne jer postoje i oprecna iskustva. Evo ja sam recimo imao Mazdu 323f i imam najgore moguce iskustvo sa njom, a recimo moj prvi komsija je jos uvek ima i kune su u nju koliko je voli i koliko je zadovoljan sa njom. Najbitnije je da covek zna sta voli i koliko moze. E kad ispunis te dve stvari onda je sve lakse. Evo Bojan voli BMW i nije mu zao da placa skupo odrzavanje i ne smeta mu sto taj BMW trosi 15 litara.

 

Jeste, novo je novo, ali iskreno ne volim Punta, ni Astru G a ne mogu da dobacim do nove Astre H ili novog Focusa .... jbg ... ja da volim Nisana kupio bih ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja bembara trosi 4l/100. dizel je dizel moze da kaze ko sta hoce.

 

E jbg, kako bre 4???? Moj Golf IV SDI na otvorenom trosi oko 4,7l i to normalnom voznjom, bez przenja, kako bre BMW moze da trosi 4? Cak i na otvorenom? Ili ti to figurativno? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to ozbiljno!!!! To je BMW 318 TDS ma trosi malo samo tako. Cak i po njegovim statistikama trosi 4l. Napunim auto i 600km predejm ko iz sale i jos mi ostane. Naravno da vozis normalno. Cim nagazim na 180 pije samo tako.

Edited by Metalpirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, meni nije toliko bitno koliko mi trosi automobil jer ne prelazim veliku kilometrazu, a jeste, dizelasi su jako stedljivi, ja sa jednim tankom od 55 litara dizela mogu da prejem 1.000 - 1.100km i to je zaista super, jedino da te zaobidju kvarovi jer svaka popravka na dizelasu je jako skupa, pogotovo plivajuci zamajac koji je rak rana svakog modernog dizelasa, ali opet s' druge strane BMW je kvalitetan automobil i kad platis BMW platio si kvalitet i manje su sanse da ti se desi tako neki kvar, a recimo ako kupis nekog francuza ili italijana, polovnog dizelasa, mozes samo da se molis Bogu da ti nesto ne rikne

 

Ja volim VW i Audi, na zalost za sad nemam love za BMW, ali se nadam da cu za koju godinu moci da se obradujem nekom serijom 3 ili 5

 

Sad sam u fazi potrage za nekom dobrom VW Borom, moze i TDI ako je dobro ocuvan, moram do leta i mora da promenim mashinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamalo da jesenas kupim passata desni volan. nisam jer je dizel. tromo mi bilo. a i cimanje oko preregistrovanja uvoza kurac palac...

 

 

i dobro je da nisam... to za punta sam razmišljala i na razmišljanju je ostalo. prvo i osnovni, SEDAM godina, pa ne smem ni da pomislim koliko ću ja godina imati za sedam godina!

 

drugo, tek će dole cene da idu, a za sedam godina ko zna šta će sve novo tržište da izbaci!

 

treće, zastava je to a ne punto da se razumemo. vozila sam punta 1200m3 16v sportsko srculence crveno, stabilan i lud kao struja, ali fiat je fiat i oseća svaku svoju godinu, a zastava je zastava i ko zna šta će joj se desiti čim je kupiš. a sedam godina da je otplaćujem i da na kraju platim 8.200 jura zastavu, nije mi još toliko svraka mozak popila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au Tea, pa ti sa Passata na Punto?!?! To su totalno dva razlicita koncepta. Sa velike porodicne limuzine na mali gradski automobil.....

 

Evo mog skromnog subjektivnog misljenja o tom Puntu: to je odlican automobil za nekoga ko nema nista, nema pare, a zeleo bi nov automobil. Za 95 eur mesecno prava stvar. A takodjer i za onoga ko vozi stojadina ili yuga starog 15 godina, koji se raspada, taman dariva taj automobil i doda smesnih 6.000 eur i dobije nov automobil. Ako mu je yugo bio ok sto se tice gabarita, tek ce mu ovo biti ok.

 

E sto se tice kvaliteta .... pa i Fiat je sranje, a kamoli ono sto budu sumadinci sklapali> Tako je bilo i sa stojadinom, onaj ko je kupio stojadina sa italijanskim motorom i delovima taj je imao ok automobil, a onaj ko je kupovao stojadina sa motorom Rakovice sa domacim delovima, taj je tek kupio sranje. ALI za TE PARE to je odlican automobil i mislim da ce 7 godina raditi sasvim ok, osim ako ne prelazis godisnje vise desetina hiljada km.

 

Posto sam ja visok (da ne kazem veliki) covek meni to ne igra ulogu, tako da ga kao prvo zbog toga ne bih kupio. A ima i jos jedna stvar, meni jako brzo dosadi neki automobil, nikad ne bih mogao da vozim jedan automobil 5 godina, ja volim da uzmem polovan, vozim dve godine, prodam, dodam malo para i kupim bolji.

 

Posto mi se do sada ubedljivo najbolje pokazao VW i dalje cu da ga kupujem, sve dok ne budem imao dovoljno para za visu klasu, odnosno BMW ili Audi

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma passat nikada nije bio u razmatranju, samo je naleteo :) doterao ga prijatelj nekome pa ga ponudio najpre meni pošto su ga ispalili za kaparu bili

 

passat i načelno vw je meni ono malo.. robija. zbog krađe i svega. stavi kandžu skini kandžu stavi kandžu skini kandžu stavi kandžu skini kandžu ... bah. koliko života mi ode na to bre?!? pa nije on mene kupio nego ja njega!

 

a to za punta.. nisam ga kupovala samo sam ga vozila :) firmin bio. mislim da za svoje pare nikad ne bih kupila fiata čistog, ali zato alfu ili lanciu na jedan :da: koliko volim alfe to nije normalno. samo pare i to je to :) čist šmekerizam

 

 

 

šta bih kupila? osim alfe ili lancie, kupila bih subaru novo, i onog leona... mitsubishi, toyotu načelno japance volim, mazda je cool, nissan obožavam... eto to. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja volim Subaru, pogotovo Imprezu, to je jedan od retkih japanaca koji mi se svidja, uz naravno neprevazidjeni Mitsubishi EVO X ... ali zelje su jedno, mogucnosti drugo.

 

Jeste to sa kradjom zajebano, ja sam dosao do mog automobila tako sto su ga krali prethodnom vlasniku i on popizdeo i prodao ga. Ali udje ti u naviku to sa LK ili ugradis Zeder, a to sto se krade samo dokazuje da je dobar automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sad razvaljena brava na vozacevim vratima jer je neko drkao :(

 

A lik koji je bio vlasnik automobila pre mene je vec placao otkup. A ja ako budem video likove kako mi obijaju automobil vec imam sprema pistolj sa metkom u cevi, samo odskrinem prozor i dobro nanisanim, sa velikim zadovoljstvom. Moj M83 je uvek spreman da stupi u akciju ako zatreba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kod Akorda ne svidja unutrasnjost, kao i kod vecina japanaca, tu su jako tanki

Овај нови Акорд има прелепу унутрашњост, баш као и Мазда6 ... што се за претходне генерације оба модела не може рећи.

Ma то је ауто к'о скројен за гитаристе (к'о што му и само име каже). ;)

 

 

Meni je sad razvaljena brava na vozacevim vratima jer je neko drkao :(

 

A lik koji je bio vlasnik automobila pre mene je vec placao otkup. A ja ako budem video likove kako mi obijaju automobil vec imam sprema pistolj sa metkom u cevi, samo odskrinem prozor i dobro nanisanim, sa velikim zadovoljstvom. Moj M83 je uvek spreman da stupi u akciju ako zatreba.

 

:no: Рука му се лоповска дабогда осушила. :violent:

 

Мени друк лагери отишли на Алфи, морам ових дана да их мењам ... оматорило се, ал' ме добро служи.

Ионако се не возам често.

Пешке рулз, а кажу другари да у бутинама имам уграђен мотор од Golf R32. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kicerica onaj stang... Jbt zlatni znak :puke:

A i uzto 4000 ccm , 200 konja. To je V6 i to arhaicni s tehnologijom iz bukvalno sezdesetih... Nije ni cudo sto je retro.. Mislim daleko od toga da ga ne bih vozio , ali...... Imao bih 100 objektivnih razloga protiv (posebno s nasim uslovima za registraciju)... a samo jedan , subjektivan za ... tako da.... Ma gt-a uzmes i cao. Jes 4600 ccm, al je zato v8 i ima 300 konja. I ide za nesto vise od 5s do 100... tako da.......... GT i to je to !!!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...