Jump to content

Pecanje / ribolov


.:Thor:.

Recommended Posts

zivim u Petrovcu. inace, najveca lignja koju sam ulovio imala je oko 650 grama. mada, gledao sam da su hvatali one od blizu 2 kila. e to su vec cudovista.

ne zaebaj. vazda kad cistim lignje (naravno ne ove iz prodavnice nego ove sto ulovim) u stomaku im nadjem nesto zanimljivo. inace, postoji jedan ritual koji se sprovodi pri lovu na lignje. naime, prvu lignju koju ulovis u sezoni treba poljubiti medju oci cim je izvadis iz mora. simpatican ritual kojeg sprovodim svake godine.

Ehej. Ja cesto pecam u Perazica Dolu, tamo mi techa ima kucu pa cesto prebivam. Lignje tamo bas idu, a kad kod ostrva napecamo gofove to je party. Gof mi je omiljena riba.

 

Btw, zvanicno drzim rekord...ulov sezone 2006 u Rosama :) Bacili smo mrezu i izvukli pola mora, ostali svi vadili nesto mrsavo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj plivac maratonac Davor Novovic :D

Онај што је препливао Ламанш скоро?

Кул.

 

Иначе, никад нисам пецао, можда једном као клинац. Мислим да сам једина особа која је рођена поред Дрине а да не пеца. Овде се сви трипују и долазе до лове младицу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam ujaka u Petrovcu, mozda si cuo za njega, onaj plivac maratonac Davor Novovic biggrin.gif

 

a znaci Kenedi (tako mu je lokalni nadimak) ti je ujak. on je bas poznat kao...pametan coek :lol:

 

Ehej. Ja cesto pecam u Perazica Dolu, tamo mi techa ima kucu pa cesto prebivam. Lignje tamo bas idu, a kad kod ostrva napecamo gofove to je party. Gof mi je omiljena riba.

 

tamo je dobro za ribanje. ove godine je tamo slabo bilo lignji, ali je zato u Buljaricu rasturalo. ne znam jesi li kad isao na pendulanje, tako se gofovi najlakse love a i najzanimljivije je. ako budes dolazio u septembru javi se pa da idemo zajedno da bunarimo na porat :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tamo je dobro za ribanje. ove godine je tamo slabo bilo lignji, ali je zato u Buljaricu rasturalo. ne znam jesi li kad isao na pendulanje, tako se gofovi najlakse love a i najzanimljivije je. ako budes dolazio u septembru javi se pa da idemo zajedno da bunarimo na porat :bigblue:

Da znas da planiram da ceo Septembar provedem tamo. Ako se poslovi odviju kako treba javicu se sigurno ;) Isao sam na pendulanje naravno.

Znaci lose ide lignja tamo? Cenim da su zbrisale od onih manijaka sto prave novi AS tamo, sjebashe more, sve je pocrvenelo i zamutilo se, a i dizu buku preveliku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi sta, gde i kako pecas... Pecanje dubinskom metodom je smor, pecanje na plovak na Drini je mnogo zanimljivije, varalicarenje je jos zanimljivije kao i pecanje na vestacke musice. Ipak, pecanje trotoarki je ubedljivo najzanimljivija disciplina, nikada ne znas sta ce da zagrize i na koji mamac, he he he...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaca mi je fora...i jesi li upecao nesto...jesam, soma za brkove :):):):)

inace nekada sam pecao, ali u glavnom na duzinu stapa, sitnu ribu...u skorije vreme nista, nema se vremena iako je odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...